Jump to content

Recommended Posts

Слабо :/
Ако по същото време не вървяха два добри сериала, всеки представящ една идея по-интересно различни психически отклонения ( и It's okay, that's love не съществуваше) масата фенове нямаше да търси прилики в историите и щеше да си гледа Хщон Бин как се преоблича. (Да не ми се сърдят фенките, много е чаровен, но няма много какво да се гледа сега, толкова е слабичък - по-добре да си седи с риза).

Не ми е и наполовина толкова интересно, колкото очаквах. Ако в другия сериал има заплетена семейна тайна, то тук ако бяха наблегнали на качествена романтика щяха да развият нещата добре. А между главните актьори - никаква химия. Пък и заглавието  - не разбраха ли, че когато ''заемат'' имена на литературни класикивдигат сериозно летвата и послекогато  продуктът няма нищо общо нито като идея, нито като качество, зрителите са разочаровани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме изгони... xD

 

Е, те, другият вариант е да напишеш гневно писмо на корейските продуценти или да свалиш летвата, ама ти тея неща си ги знаеш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета, чета и направо взех да ви се чудя...какви са тези очевидно високи очаквания за този сериал? След всички излези недоразумения от 2014, какво толкова очаквахте? ХА! Бини, та Бини??? Какво е показвал Бини през годините, като избор, като актьорска кариера? Какви роли е избирал във времето?  Човека си знае силните места - по - лежерни роли с еднотипно поведение.  Герои, усмихващи се чаровно на някоя балама, малко тяло на показ, стайлинг -  изпънат кат' струна и комичните ситуации, в които се прави на идиот... и това е. В градината, изигравайки женската роля, пак беше с олигофренските физономии, типични за корейските сериали. И каквото и да си говорим с тези малки очи, няма как да е толкова изразителен, за да поеме роля както в другия сериал КМХМ - там момчето носи съвсем друго усещане...и визията му позволява да се разгърне...не, спирам - не желая да сравнявам. В моята любима драма с Бини - Worlds, within, пак е лека историйка откъм актьорска игра - почти всеки негов колега би я изиграл не по - зле. А в "Гнева на краля" беше с еднаква физиономия през цялото време. Веднага го сравнявам с филма Маскарад - къде е Лий, къде е Бини?! И въпреки това, обичам да го гледам този човек, защото ме разтоварва, харесвам го и толкова. Като искам читава актьорска игра и сюжет, различен от розова бозица, не се спирам на "романтична комедия..." и то с този господин чаровник, комуто безотказно му връзват тръпчинките...Чанг Хьок ''нема" тръпчинки, ама и лош сериал "нема" до преди 2013. Той и големия Лий са многопластови актьори, при които имам изисквания и ОЧАКВАНИЯ - защото са показали класа...и са изиграли доста полихромни персонажи...и Джи Соп също мога да го включа в кюпа - Rough Cut - няма такъв изродски филм, съсипах се от кеф да гледам как пресъздаде героя си.  :bow: Същото изпитах, докато наблюдавах Чанг в ролята на Дегила - то не бяха погледи, изскочили вени, викове, гневни изблици, "шибана" любов, красиви бойни сцени...абе красота...ех, как ми липсват подобни продукции...И ако при техни участия стане "греда", вече почвам да :nunchako: ... лудея, хващат ме братята.... Да се върна при това "детско"...Изплюйте лимоните и се наслаждавайте, кой на фенфикшъна, кой на простотии като Бинг БИнг - аз пък се съдрах от смях, 'щото изобщо не очаквах подобна поява...знае ли човек дали и Годзила не е някъде там - корейски сценаристи... :28558:  А относно този Робин - очевидно е прецакал плановете на татенцето и сега не го 'щът, 'щото с неговата доброта ще им развали далаверките с ДДС - то в лунапарка :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърбън, гледай "Снежната кралица" - там Бини е добър. Освен това не мисля, че в "Градината" се представи зле - ако ми кажеш как би следвало да се изобрази женски образ, който хем да съдържа женственост, хем да е максимално лишен от гротескност, ще ми е интересно да го чуя. За мен Бини и Чанг Хьок са що-годе на едно ниво - Хьок добре изобразява емоционалност, но във всичките си драми играе себе си - не виждам по никакъв начин да скача от един образ в тотално друг. Разликата е общо взето в децибелите на смеха му и прическата. Бини е нещо подобно. За И Джун Ги не знам, честно казано, "Маскарад" още не съм го гледала, а другите му роли, които съм гледала не са били чак толкова впечатляващи, че да мога да правя сравнение.  Джи Соп пък хептен ми е еднакъв където и да съм го гледала. От тези, които изреди определено Джи Сонг ми се нарежда на първо място по-различност на ролите.

 

Иначе аз не мисля, че някой е бил със свръхочаквания по отношение на актьорска игра - в случая куцат по-фундаментални неща - бавно развиващо се действие, кофти химия между главните, дупки в логиката на сценария. Дори и да гледаш някой заради визията, все се надяваш, че няма това да ти е лайтмотивът за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Urban, човекът може да играе. Примерно на мен ми хвана окото с ролата в Градината. Но мога да кажа, че ме спечели с играта си в Friend, our legend и I'm happy. Все пак той си избира какво да играе, може сега да е на етап лесносмилаеми драмички, които да генерират висок рейтинг. Това си мисля, че е разбираемо предвид дългото отсъствие.

Съгласна съм и със Siera, в мнението и за Джи Соп.....класи под Бини е! Един влажен поглед и нищо повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърбън, гледай "Снежната кралица" - там Бини е добър. Освен това не мисля, че в "Градината" се представи зле - ако ми кажеш как би следвало да се изобрази женски образ, който хем да съдържа женственост, хем да е максимално лишен от гротескност, ще ми е интересно да го чуя. За мен Бини и Чанг Хьок са що-годе на едно ниво - Хьок добре изобразява емоционалност, но във всичките си драми играе себе си - не виждам по никакъв начин да скача от един образ в тотално друг. Разликата е общо взето в децибелите на смеха му и прическата. Бини е нещо подобно. За И Джун Ги не знам, честно казано, "Маскарад" още не съм го гледала, а другите му роли, които съм гледала не са били чак толкова впечатляващи, че да мога да правя сравнение.  Джи Соп пък хептен ми е еднакъв където и да съм го гледала. От тези, които изреди определено Джи Сонг ми се нарежда на първо място по-различност на ролите.

 

Иначе аз не мисля, че някой е бил със свръхочаквания по отношение на актьорска игра - в случая куцат по-фундаментални неща - бавно развиващо се действие, кофти химия между главните, дупки в логиката на сценария. Дори и да гледаш някой заради визията, все се надяваш, че няма това да ти е лайтмотивът за гледане.

 

Sierra, къде прочете, че Бини е изиграл зле Градината? Казвам, че самата роля отново се крепи на двата му силни полюса - комедиен образ и изтупан директор. И Джун Ги и аз не го знам :28558:  Говоря за Й Бьонг Хьон (тоя индивид на подписа ми)! Случва се - нали всеки втори е 'И..някой си".  И щом не виждаш разликата между играта на Чанг и Бини...твое мнение (няма да изброявам в колко различни образа е играл Чанг - явно не си му проследила повечето сериали и филми, за да имаш подобно мнение). А това , че куцат "по-фундаментални неща" - в колко от последно излезналите простотии не куцат? Аз лично вече леко се разочаровам от новите сериали, защото нямат и нотка от усещането, което ми оставят сериалите преди 2011.  Започнах да приемам факта, че им падна нивото и всичко търкаля  комерса. И може би при нас 'зарибените' има и друг момент - толкова сме свикнали с облиците на героите, че и най -малко клише, дразни. И аз искам да избухне някой различен и силен сериал, на който да се размажа - ама нейсе...и затова в тази категория слагаш розовите очила и не му мислиш много много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както съм казвала и преди, най-големият ви проблем е, че подхождате с много високи очаквания към сериали/филми с любими актьори. Бини е симпатяга голяма, чаровник от класа, но след нещата, които съм изгледала с него, мога да кажа, че е просто добър актьор. Не се опитвам да го възхвалявам като големите му фенове. Голямо удоволствие е да го гледаш и толкова. А когато на един сценарий му куцат много неща, и Пачино не може да го оправи. Ако този сериал не беше с Бини, нямаше да се възмущавате толкова от сценария. Щяхте да го приемете като поредната корейска скучнотия.

Колкото до химията... Пример - в "Кралят на гимназията" двойката ми стана супер любима. Но т.нар. химия се появи след 4-5-6-ти епизоди. В началото даже не ги виждах заедно, а после ми изглеждаха като истинска, лудо влюбена двойка. Изчакайте малко, не си вадете изводи от 2 серии само. Може пък да ви изненадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво Робин не е нападателя, но е съвсем възможно той после да отвлече докторката. Казаха, че го е нямало 6 часа. След като са ги намерили във водата с главната, той после може да е отишъл и да е отвлякъл докторката. Тя нали беше припаднала в безсъзнание и никой не го знаеше, а той е напълно наясно с разположението на камерите и как да излезе. Писано по някакъв комикс ли, филм ли, някой ако го е гледал може да каже. Наистина този режисъор много нереални сцени за 2 епизода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изгледах 1-ви епизод с български превод, твърдя че първоначалното ми мнение се промени.

1. Бини си играе добре.

2. Сценарият не е толкоз зле.

3. Режисьорските измислици, ще ги пренебрегвам и ще си го гледам с кеф.

 

 

 

Мисля, че докторката я отвлече другия директор, който беше с децата на влакчето. Явно е неневиждането, а може и да са роднини и да става въпрос за онаследяване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм Сиера действително е права за това, че Хьон Бин е показал, че може да играе добре. Женският образ и на мен ми се струва, че му се получи доста удачно, а това все трябва да значи нещо тъй като един актьор се вижда най вече колко струва в точно такива противоестествени образи. За това и сега чакам с нетърпение в конкуренцията тоест HMKM (явно на тея двете драми им е писано да бъдат съпоставяни) Джи Сънг да ни покаже малкото момиченце с мечето, което е още по трудно изпълнение от това да оставиш впечатление на зрителите за зряла жена. Нещо подобно е с отразяването на животински поведения и инстинкти както при литературни герои като Тарзан и Маугли...Всъщност връщайки се на този сериал той си изигра гадняра доста добре ако ви е станал противен значи си е свършил работата, но наистина му е време да си постави нови граници и предизвикателства, точно както прави колегата му с водещата роля при конкуренцията.

 

Urban засегна обаче една наистина тревожна тенденция в последните години...качеството на драма продукциите конкретно в Корея пада. Определено не е така както е било преди няколко години и лично на мен за това ми е трудно да си избера заглавие и главно заради този идеен дефицит и при тях и японците (дори и в аниметата..!!!) остсъствах известно време от този форум. Не че не ви четях, но просто нямах желание да почна да гледам нещо. Ето сега се хванах да гледам някаква драма от 2007-ма и наистина самата атмосфера там както и представянето на актьорите ме върнаха в доброто старо време, когато наистина се наслаждавах на к-продукциите, същото е и с HMKM, но дори и там са минали прекалено малко епизоди за да отсека генерално, че драмата е наистина добра и идеите в нея са реализирани ако не напълно то поне на прилично ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, сетих се.

Имаше една екранизация пак за Джекил и Хайд. Казваше се "Мери Райли". Беше с участието на Джулия Робъртс и Джон Малкович.

 Там героинята на Джулия Робъртс беше същата грозотия с рижава прическа и мъртвешки тен. Окепазили са хубавата корейка. И това наметалце пране не иска ли - ще се усмърди в него. Ама ще си включа блокиращата програма в мозъка и ще си го изгледам сериала. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, не мога да повярвам, че тази драма успя да стане толкова абсурдна само за два епизода. Във втори епизод не само абсурда, но и скуката стана x2. Твърде много диалози и то скучни. Конфликтът им се получава много изкуствено. Скучно действие и развитие. И за капак Робин наистина се оказа акробат  :28558: Първите ми впечатления от образа му са, че леко му хлопа дъската :р Директорът и той пълен гадняр. Нищо чудно, че не усещам никаква химия. Просто въобще не я виждам циркаджийката как ще се влюби в него. Определено няма да чакам следващите два епизода като топъл хляб, но ще им дам още един шанс на сценаристи и режисьори да се реабилитират, а ако не успеят здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен Хьон Бин, човекът си има класа! Направо се разкапах като видях и психиатърчето, Сонг Джун също ми е любимец с това топло гърлено гласче... :wub:

Мацките винаги са ми били безлични, тази не прави изключение, виж психиатърката си я биваше повече.

Ся... вероятно ще забъркат едни люМбовни драми, щом почнаха да се притварят по къщЯта  :28558:  и стискам палци да отидат натам нещата. Добре е, че вкараха и криминален елемент. Що си мисля, че Робин е отвлякъл психиатърката?!  :i love this: Също клоня към това,

 

че нападателят е едно от следващите лица на директор Гу, само не загрявам как толкова бързо се преоблича,

 

но не възнамерявам и да се чудя, ще изчакам да видя каква ще я сътворят нататък.

Е, то от този сезон, (в смисъл от новоизлизащите) май не остана какво да се превежда, което с други думи значи, че и този се сдобива с бг буквички. Линковете съответно - горе в първи пост. Отново  :thanks: на моето другарче Мел за бързия превод!

П.П. Смених името на темата, знам ли дали така не е по-яко, видях, че е едно от алтернативните заглавия. Такова му и сложихме в субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че нападателят е Хьон Бин. Тук нямаме повече от две самоличности като при сериала с Джи Сонг.

Този 

7878192S.jpg

е най-вероятно Ryu Seung Yun, който го водят Executive Director of Wonder Group Hotel и конкурент на нашия. Появи се в първи епизод преди инцидента с горилата.

 

 

Това са моите подозрения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че нападателят е Хьон Бин. Тук нямаме повече от две самоличности като при сериала с Джи Сонг.

Този 

7878192S.jpg

е най-вероятно Ryu Seung Yun, който го водят Executive Director of Wonder Group Hotel и конкурент на нашия. Появи се в първи епизод преди инцидента с горилата.

 

 

Това са моите подозрения.

 

Съглесен съмм с Parab. Относно драмата сценария не мисля, че има общо с Хун Бин. А за това ккъв актьор можете да му прегледате драмите и филмите. За химията между двамата тепърва предстои. Хан Жи Мин е много дообра актриса спорид мен а и според Бини след като излезе от казрмата това му е 2ри проект Хан Жи Мин. Потарпете още малко все пак сме на 2 ра серия. Мерси за бързият превод Mraankloto е велика :-):-):-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, успях да изгледам и втори епизод. Благодарности на mrnkaloto за превода. 

Само, ако знаете колко много сценарии и възможни развития на историята спретнах, хихихи. Трябва до отида да им покажа как се провят нещата на корейските сценаристчета....

Иначе, к'во става. Появява се Робин и какво прави? Първо си казва чакай да си махна вратовръзката, да си разкопчая две - три копчета от ризата и небрежно да си разроша косата.....Ииии кого трябваше да спасявам сега???? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, успях да изгледам и втори епизод. Благодарности на mrnkaloto за превода. 

Само, ако знаете колко много сценарии и възможни развития на историята спретнах, хихихи. Трябва до отида да им покажа как се провят нещата на корейските сценаристчета....

Иначе, к'во става. Появява се Робин и какво прави? Първо си казва чакай да си махна вратовръзката, да си разкопчая две - три копчета от ризата и небрежно да си разроша косата.....Ииии кого трябваше да спасявам сега???? 

Ако спре до там, добре, но ако продължи, бая ще има за спасяване. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- А! Господин директоре, вижте - мотор!

- Мдаааа, добре че ми каза пет минути преди да стигне циркаджийката до кръстовището, че има пътно-транспортни средства на пътя. Брей, че бил бърз тоя мотор! чакай първо да го огледам хубавичко, та тя да има време да се довлачи до пешеходната пътека и да спре насред улицата, чак тогава ще изляза на сцената.

Буахахахахаха! Тука вече прекалиха!

Не си е сменял отдавна ризата Бини и това не ми влияе добре - почвам много да разсъждавам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...