Jump to content

Ragnos

Recommended Posts

e0fe0a9b0f22d76b.jpg


 


Биография:


Rise of The Northstar is a young thrash band whose spirit was born in the back alleys of 1980’s Shibuya. Indeed, Japanese culture, mangas and its "Furyos" all blend into ROTNS's sound. Through its lyrics, music and imagery, the band created itself a unique identity, bringing together 90's New York Hardcore, Shonen Manga, Heavy riffs and catchy Rap vibes... Tokyo hold on tight, Rise Of The Northstar is coming.


 


Официален сайт:


http://www.riseofthenorthstar.com


 


Фейсбук страница:


https://www.facebook.com/rotnsofficial/


 


Състав:


VITHIA - вокали


EVA-B - китари


AIR ONE - китари


FABULOUS FAB - бас


HOKUTO NO KEV - барабани


 



 


 



 



 


 


 


Ако се чудите защо не са японци, а им правя тема тук, отговорът е, че не намерих по-подходящо място. :P


Наскоро попаднах на дебютния им албум и тези дни не ми излиза от главата.


Тъй като всичките от бандата са маниаци на тема манги и аниме, са решили да вкарат тези мотиви и в звученето и визията си.


Малко са мейнстрийм за моя вкус, но ми хареса, че правят доста бърз бийтдаун за разлика от колегите си


от Европа и Америка, за които имам чувството, че направо ще спрат по средата на песента и ще си поседнат - толкова бавно и тромаво свирят.


За сметка на това тези пичове доста прекаляват с жестикулирането и позата,


но това съм го виждал в повечето японски хардкор банди и явно е обичайно за региона.


 


И едно кратко интервю за това как са се пръкнали...


 



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислих, че си объркал раздела, но се сетих, че в Япония има доста подобни групи. Направо като излезли от филм на Тойода изглеждат. Това си е комплимент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...