Jump to content

Recommended Posts

Не знам мен лично самоличността на другото дете не ми беше енигма в процеса на гледане, почти на 100% бях сигурен

, че е докторката дори и го споменах няколко пъти. Въпросът е какво е правила там? Може присъствието й да се обясни с произхода й и това, че е свързана с това семейство чрез загиналата снаха. А може родителите й да са от въпросните прислужници, които са били заличени от данните и в последствие уволнени защото се е предполагало, че са знаели за инцидента и да речем е открила това мазе и са я напъхали там за да не изпее за затвореният вътре До Хьон...примерно. Първото въпреки, че все още не мога да възприема такова нещо в корейски сериал, но то изглежда най вероятно тъй като защо иначе Се Ги ще иска да й дава компанията на тепсия? Значи има някакво право над нея, а това би било възможно само ако е дъщеря на дядото от портрета или зеленчука...Щото при другият вариант снахата да е надула корема от някой страничен субект не би трябвало да има никакви претенции, същото е и ако е дъщеря на родителите си, които освен да са били приятели със загиналата друга връзка с това семейство нямат.  Ако това, което нахвърлих сега е вярно то тогава ако До Хьон е син на зеленчука значи с Ри Джин са кръвно свързани. Да обобщя ключовите неизвестни - трябва ми да знам, кои са родителите на Ри Джин и защо е била в мазето?

 

Хм иначе 12-ти еп беше доста забавен..."близнаците" си имаха своите моменти както До Хьон и Ри Джин. Ситуацията след ерата Се Ги в компанията пък беше направо пълен цирк...точещи лиги секретарки и г-н FaPe (fashion person чаткаш ли?)!! Хех то ко ставаше с околоочни гримове, кремове, обеци и кръстчета светът щеше да е едно далеч по добро място за нас мъжете. :D Взех да съжалявам откровенно другото маце Ча -Йон. Реално погледнато тя не е направила нищо кой знае колко лошо, но все пак нашият човек и алтерегото му си играят с чувствата й. Някак си в този епизод в една определена сцена ми се стори доста по човечна понеже досега го раздаваше хладнокръвна. Направо ми стана жал, когато дойде при До Хьон и в последствие докторицата като разигра оня цирк, горката остана в шах пред къщата му.

Много ми хареса и тукашната огледална сцена...Джи Сънг толкова крийпи Се Ги беше докарал, че чак все едно се озовах в някакъв хорор. Наистина каквото и да се каже за играта на този човек в тази драма ще е малко....и мимики и тембър на гласовете и погледи и каквото се сетиш още на топ ниво! Някои хора твърдяха, че е слаб актьор(e айде добре посредствен демек същото :D), но дори и те дълбоко вътре в себе си под всичкият инат и самонавиване съм сигурен, че му свалят шапка и няма как да е иначе! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тея някои не са писали отдавна по темата, надявам се да им е влязъл акъл в главата междувременно :).

 

Иначе, да, и за мен не беше учудващо, че:

 

 

Ри Джин е била в мазето, то си стана ясно почти в началото, като даваха малкото момиче в сънищата му на главния и ясно е, че е дъщеря на избягалата от имението жена. Коя е тя и точно какво е станало, предстои да се разбере. Надали е любовница на някого от мъжете в семейството, иначе нямаше да има любовна история. Може би примерно е знаела за незаконна връзка м/у дядото и снахата, та затова е била натирена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много объркано стана,вместо да се разплита още повече се заплете.

 

 

Мисля си,че родителите на О Ри Джин са работели за това семейство,те са едни от хората които са били уволнени.А дали тя е истинско тяхно дете не ми се иска да е така,защото кои са тези родители които ще позволят на господаря си да им малтретира детето,каквото и да работят в тази къща,никой родител не би търпял такова нещо.

Другото което е защо братчето скри и изгоря снимката на снахата,ако няма връзка с докторката или с него самия.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хня, аз още държа на версията с убитата близначка...  В моята версия...

 

 

Ако е О Ри Джин е много глупаво - защо няма и тя 100 самоличности да речем, а просто е забравила всичко - как не. Нейната травма трябва да е гигантска... Единственият смисъл просто да забрави е ако трябва да забрави човек, а не случка. Т.е. сестра си. Детето е мъртво и затова в спомените е с черен филтър.

 

В корейските истории вярват във близнаците и как те си препредават чувства и ...  спомените на мъртвите идват и до живите ... някак си. И изобщо според мен децата са няколко. О Ри Он е загубеният наследник. О Ри Джин + Близначка са се моткали в близост до къщата, но по-скоро не като деца на прислугата, а като деца от приятелско богатско семейство, нали баща й все още се имал за наследник според първите епизоди. И след като детето им е открито мъртво в пожара, майката на О Ри Джин взима О Ри Он за нейн брат, когато и неговата майка загива поради интригите на същата че-болска фамилия...

 

Мисля също, че тяхното момиченце попада случайно в мазето, докато Ча До Хьон си живее там перманентно понеже баща му го мъчи... Бащата я задържа за да не раздухва какво се случва. Децата се опитват да избягат, става пожар... 

 

Остава ми чуденката защо бащата мрази До Хьон.. също и бабата... И как въпреки всичко майката и таткото на О Ри Джин са взели дете от грешната фамилия, отговорна за смъртта на другото дете...

 

 

 

Иначе този Джи Сонг върна вярата ми в корейските актьорски способности :))))))))) Толкова разнообразна личност не съм гледала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам аз ли съм пропуснала нещо та всички мислите, че О Ри Джин не е наследницата.

 

 

За мен това е причината поради, която са я държали в мазето. Кой слуга ще си остави да му заключват детето и да го тормозят? Не е имало кой да я защити, и двамата й родители са мъртви, останалите от фамилията я мразят, единствено малкия До Хьон е на нейна страна и й помага. А таткото не е много редовен. Малко му хлопа дъската. Да не би да има обсесивно- компулсивно разстройство като мистър Х? Доста педантичен го показаха. Наказва и за най- малката грешка. Аз така ги виждам нещата.

 

При това положение варианта О Ри Он да е истинския наследник е възможен само при положение, че снахата предварително е скрила истинското си дете при приятелката си, а Ри Джин са я взели от някъде и са я представили като детето й. Така тя защитава истинското си дете, но обрича друго на тормоз, което ми идва малко в множко, затова не мисля, че този вариант е много възможен.

 

Ако О Ри Джин е дете на дядото и снахата, то тогава До Хьон или не е внук на дядото или не е син на баща си. Просто няма начин да имат такава близка кръвна връзка. На мен ми е чудно как Шин Се Ги я позна, когато се срещнаха. Все пак е минало толкова време. Също така, ако знае, че тя е това дете и, че тя е наследник, защо не вижда нищо лошо в това да е влюбен в нея? Може би знае и други тайни. Това предстои да се види.

 

Но общо взето моята теория за сега е, че Ри Джин е наследницата, а До Хьон няма кръвна връзка с нея. Но преди това изненадващо откритие очаквам да има поне два епизода душевни мъки поради забранената им любов  :P

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

djazzma, има резон в това, което казваш:

 

 

Иначе Шин Се Ги я позна по това, че го посочи с пръст и му каза да спре. Явно е жест, който е правила като дете. Сто процента си иде реч за Ри Джин, а не за няк'ва измислена близначка. Самият факт, че имаше спомени от мазето си е достатъчно показателен. Чак пък такъв пренос от един близнак на друг, че и картината да си спомнят, не ми се вярва...

Възможно е До Хьон да не е реален наследник и затова бабата да е толкова решена да върне баща му като шефче и ползва До Хьон, за да запълва пространството. Вероятно тя затова се държи с него, сякаш не е нейна плът и кръв. Може би и затова Се Ги каза, че е трябвало да спасят не него, а О Ри Джин. От друга страна, каква пък е далаверата на баща му (ако не му е баща), да го обучава толкова ентусиазирано на пиано и прочие. Макар че ако "дъщеря" му е продукт на любовна връзка м/у баща му и съпругата му и аз бих предпочела До Хьон за наследник...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо,

До Хьон, да не е син на любовницата от друг мъж, за това да е недолюбван.Бащата ако е бил стерилен, но като любимец на бабата, да са спретнали за пред хората наследник!!!Портокалка пък, дете на дядото и снахата, за това в мазето.Но какъв ще е тогава Ориончо?Тук пасва версията с подмяната за него,  или  да са наистина близнаци и снахата, приятелка на майката, да и е дала първоначално момчето, за да го предпази, а да е оставила момичето, което не застрашава наследника на рода.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От друга страна, каква пък е далаверата на баща му (ако не му е баща), да го обучава толкова ентусиазирано на пиано и прочие. 

 

 

 

 

Ами защото е хахо. Ако наистина има обсесивно- компулсивно разстройство, обсесията може да му е стремеж към перфекционизъм, а потропването с пръстите прилича на компулсия.

 

Да, бащата наистина може да е стерилен. Все пак и истинската снаха не успя да зачене. А и как иначе ще разберат, че дядото е бащата, а не законния съпруг.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Даже, може въобще снахата да е нямала любовна връзка с дядото, а да е направено инвитро в Америка и децата да са наистина близнаци, както често се случва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Даже, може въобще снахата да е нямала любовна връзка с дядото, а да е направено инвитро в Америка и децата да са наистина близнаци, както често се случва.

 

 

Уау, е това вече ще е яко  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Даже, може въобще снахата да е нямала любовна връзка с дядото, а да е направено инвитро в Америка и децата да са наистина близнаци, както често се случва.

 

 

 

При това положение защо братчето гледа сестрата като жена,а не като сестра,ако са истински близнаци.Ние знаем,че той е знае много тайни.

Ако Ри Джин е дъщеря на дядото и снахата,тогава  бащата не е син на дядото или До Хьон не е син зеленчука.

Така както Се Ги каза на бабата,че не е трябвало него да спасят,а детето.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

При това положение защо братчето гледа сестрата като жена,а не като сестра,ако са истински близнаци.Ние знаем,че той е знае много тайни.

Ако Ри Джин е дъщеря на дядото и снахата,тогава  бащата не е син на дядото или До Хьон не е син зеленчука.

Така както Се Ги каза на бабата,че не е трябвало него да спасят,а детето.

 

 

Е, той може да знае много тайни Ориончо, но едва ли знае всичко и може би разследва, заради нея, а за себе си да не знае нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мда близнаци няма, никога не е имало точно за това ги слагам в кавички. Имаме семейство с едно дете, които са приютили друго и са ги оставили да се мислят за брат и сестра. Орионката обаче го видяхме, че има спомени от този момент, а и в последствие нали ги подслушва и затова е наясно с нещата и проучва чеболите. При тогавашната сценка беше видно, че едно от децата е титуляр така да се каже тоест е било вече в това семейство, а другото се е изтърсило отнякъде. Неизвестната все още е кой е фалшивият близнак. Всичко сочи към Ри Джин най-вече изявленията на Се Ги. Преди си мислех, че е Ри Он, но някак си това вече не ми стои убедително. За да е той чеболското чадо това означава, че най вероятно той попада в това семейство преди инцидента и в последствие я отвличат вместо него или нещо подобно ако не друго. Ри Джин няма как да е отишла сама в това мазе и да се е самозаключила с До Хьон вътре някой я е напъхал там по някаква причина. Всъщност този някой си е зеленчука, няма кой друг да е, но въпроса е какво му е било известно за нея по това време и дали защото е имала връзка с това семейство или просто е била на неподходящо място в неподходящо време. Всъщност ако е бил в заблуда, че тя е детето на жена му то тогава би трябвало и Се Ги да е с фалшива информация и това би замазало нещата, но наистина тогава работите стават комплексни. :DЗатова и предположението ми е че Ри Джин е кръвно свързана с чеболите не Ри Он.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роси

 

Може да е приел за даденост, след като е доведена ,че не са брат и сестра и през ум да не му минава да "копае" в тази насока. 

 

 

П.П.Бащата чете книга с надпис  UNGER и дадоха ясно надписа.. Има писателка, Lisa Unger(Лиса Ангър), авторка на психологични бестселъри.Не знам, може би е някаква подсказка..., ако ли не за друго, поне че му е хлопала дъската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Спомних си,че имаше съмнения,че снахата има дете от свекъра,но какво е то,момиче или момче никой не знае.Може Ри Джин изобщо да не е дъщерята която търсят,а брата да е сина.По погрешка зеленчука да е помислил,че това  е дъщерята и затова да е затворена в мазето.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

мда и аз се чудих: има вероятност да няма близначки ако двете момиченца на снимката са всъщност майката на О Ри Джин и майката на О Ри Он...

Но нелогичността в травмите на двамата заключени в едно и също мазе остава, затова  предпочитам да има близначки...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам корейците да я оплескат до там, че братът да гледа сестра си като мъж. Да изпитва съмнения, че не му е сестра - да, но другото не.

Колебая се дали О Ри Джин не са я объркали с О Ри Он и така да са я натикали в мазето, мислейки, че тя е наследничката. Но пък ако тя не е претендент за наследството, защо тогава Се Ги ще й дава компанията. Никой не си дава милиардната корпорация само, за да заличи някакъв инцидент, колкото и жесток да е той. Но пък и това е възможно, защото До Хьон от своя страна се извинява под път и над път и повече от необходимото.  

Сещам се обаче, че бабката след разговора със Се Ги за другото дете извади от сейфа един договор за неразгласяне. Възможно е да са разбрали, че момиченцето не е наследничката, да са платили на родителите на О Ри Джин да си мълчат и тогава те да са се пренесли там където сега живеят, за да не ги разпознае никой. Нали казаха, че след инцидента с пожара уволнили цялата прислуга. В такъв случай обаче бабката знае, че момичето не е наследничката и знае къде да я намери по всяко време. А не се занимава с нея, защото не й трябва за нищо, даже по-добре да не се разчува, че са я тормозили.

То до тук от сериите стана ясно, че по въпроса с наследниците нищо не е ясно. :28558:

Туй, че г-н Х е проекция на бащата и аз си го мисля.

Вариант 1: О Ри Он наследник, а О Ри Джин по погрешка в мазето

Вариант 2: О Ри Джин наследник, а зеленчука не е син на дядката или До Хьон не е син на зеленчука
Вариант 3: О Ри Джин дъщеря на снахата, но от друг мъж
Вариант 4: О Ри Он син на снахата, но от друг мъж

Вариант 5: Само зеленчукът е наследник, ама е зеленчук :28558: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че нашите теории ще надминат въображението на сценаристите  и накрая ще се окажа ,че нещата са много по-простички отколкото ги заплитаме тука сега  :) . Иначе ....

 

 

Според мен Портокалка си е почти на 99% дъщеря на загиналата снаха и приятелката затова е прибрала детето.

( Съзвездието ) О РиОн  не й казва нищо, защото я предпазва . Ако той самият се мислеше за осиновен или наранен по някакъв начин , то би могъл дори да сподели с нея, но той не го прави , защото не той е жертвата , а тя , пък и вече е научил неща за миналото на семейството й , които иска да й спести . Също нещо , което ми е интересно е , че Ри Он като разследваше До Хьон постоянно пишеше из записките си "Who" - в началото си мислех , че се чуди кой е осиновения , но сега мисля , че по-скоро или се чуди кой е бащата на Портокалка или се чуди той е този който е отговорен за станалото. Колкото до Зеленчука , той колкото и да тероризираше сина си , все пак реално го е спасил от огъня - защо ще го прави ако не мисли , че е негов син . Та наистина въпросът остава кой е бащата на Портокалка ако не е дядото ? След като тя не е спасената , как оцелява в пожара ? Това , че не помни нищо може да се дължи на травмата просто. Не е нужно да й се е отразило по същия начин като на До Хьон.

 

Друг интересен детайл е , че в първи епизод помня как двамата "близнака" точно си говореха , че едно време в кралските семейства е било на лош късмет да има близнаци и как едното дете обикновенно е било пращано да живее в бедност . Та имало ли е близначка , не знам , но със сигурност според мен Портокалка , а не някой друг близнак е бил в мазето. 

 

Та питанки има още много , но освен ако съвсем ни пращат за зелен хайвер, нещата почват да се изясняват. Още обаче има да чакаме още 1-2 седмици да се избистри блатото....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

''Но общо взето моята теория за сега е, че Ри Джин е наследницата, а До Хьон няма кръвна връзка с нея.''

 

Подкрепям тази теория. Иначе според мен в 5ти епизод се видя кой е осиновеният в семейството по реакциите на майката и бащата кой на кого приличал и не приличал.

 

И още нещо. Все още не мога да се обоснова логически, но за мен До Хьон не е наследник както се опитват да ни убедят. Все си мисля, че е привнесен в семейството и затова го третират така негативно. Според мен изобщо няма кръвна връзка с това проклето семейство и техните корпорации. Не е за сефте богатите корейски фамилии да правят какви ли не машинации, за да опазят честта и паричките си.

 

 

Ако накрая ни изпляскат някакво малоумно обяснение за всичките тея чуденки, наистина мн ще се омаже сценаристът. Летвата ми е вдигната високо относно линията на сюжета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...