Jump to content

Hasegawa Hiroki (Хасегава Хироки)

Recommended Posts

86e074dc90fc64bd.jpg

Hasegawa Hiroki
長谷川博己 (はせがわ ひろき)

Рождена дата: 7 март 1977г. в Токио
Професия: актьор
Агенция: Hirata Ofice

Височина: 183 см.

Зодия: риби
Кръвна Група: А

Година, в която стартира: 2001
Завършил е университета Chuo 

Награда:
71st Television Drama Academy Awards: Best Supporting Actor for Kaseifu no Mita (2011)
2012 Elan d'Or награда за Новобранец на годината 
2012 35-ти награди на Japanese Academy - Newcomer Award
2012 Hashida Авард - Newcomer 

Филми

Godzilla Resurgence | Shin Godzilla (2016) - Rando Yaguchi

Sailor Suit and Machine Gun: Graduation (2016) - Tsukinaga

Double Life | Nijyuu Seikatsu (2016) - Ishizaka

Mozu The Movie (2015) - Kazuo Higashi

Attack on Titan: End of the World (2015) - Shikishima

Kono Kuni no Sora (2015) - Ichikawa
Lady Maiko | Maiko wa Lady (2014) - Hoshi Kyono
Suzuki Sensei (2013) - Akira Suzuki
Second Virginity | Sekando bajin (2011) - Kou Suzuki

Дорами

Soseki Natsume and his Wife | Natsume Soseki no Tsuma (NHK / 2016) - Kinnosuke Natsume

Deto - Koi to wa Donna Mono Kashira - (Fuji TV / 2015) - Takumi Taniguchi

Kumo no Kaidan (NTV / 2013) - Saburo Aikawa / Saburo Tasaka
Yae no Sakura (NHK / 2013) - Naonosuke Kawasaki (Yae's first husband)
Kodoku no Gurume 2 (TV Tokyo / 2012) - Suzumoto (ep.11)
The Holy Monsters | Seinaru Kaibutsutachi (TV Asahi / 2012) - Toshio Fuga
Unmei no Hito (TBS / 2012) - Rei Koinuma
I'm Mita, Your Housekeeper (NTV / 2011) - Keiichi Asuda
The Court-Appointed Defense Counsel | Kokuhatsu~Kokusen Bengonin (TV Asahi / 2011) - Takao Inoue (ep.6)
Second Virgin | Sekando bajin (NHK / 2010) - Kou Suzuki
BOSS (Fuji TV / 2009) - Akio Kawano
Paranoid Sisters | Mousou Shimai (NTV / 2009) - Yuki (ep.9)
33 Minute Detective | 33-pun Tantei (Fuji TV / 2008)
4 Lies (TV Asahi / 2008) - Fukuyama

Спишъли
Suna no Utsuwa (TV Asahi / 2011) - Shigeo Sekikawa

Театър

BENT - 2002

Gorovuryofu - 2003

AOI / Komachi - 2003

Граф Монте Кристо - 2004

Гласове от нощта - 2004

Marie Antoinette - 2004 

Кухня - 2005

Pirokutetesu - Май 2005

Червената луна - 2005

Soylent Green - 2006

Torch Song Trilogy - 2006

Шекспирова соната - 2007

Калигула - ноември 2007

Genpei HOKUETSU - 2008

Много шум за нищо - октомври 2008 

Зимна приказка - февруари 2009 
Брегът на Утопия - октомври 2009
Хенри VI - април 2010
Бактерията - декември 2010
Кафка на плажа - 2012

Инфо
Той започва като сценичен актьор, но в момента набира скорост и се превръща в един от най-интересните актьори на Япония.
В телевизията го забелязахме първо в Касейфо но Мита - като объркан баща на три деца, който търсеше начин да води успешно съществуване с тях.
Истински блесна в Сузуки Сенсей - преподавателят, който преобърна мисленето на учениците си. Затвърди удивителните си актьорски способности с уникалната си роля в Мозу. Злодей и то какъв! Но най-великото си превъплъщение до момента, Хироки направи във филма на Соно Why Don't You Play in Hell? Няма такъв откачен режисьорски поглед като неговия!
Благодарение на отличните си изяви в последните няколко години, Хасегава вече има възможност да получава по повече филмови предложение, което естествено се отразява на филмографията му. За догодина вече има 2 проекта - Kono Kuni no Sora и Attack on Titan. Кой ли образ ще му се падне там, само можем да гадаем?!
* Хасегава казва, че е променил мирогледа си, когато е изиграл стейдж с Шун Огури. Вероятно става дума за Калигула.

749dd7fe87073a27.jpg

fd99652d203787a1.jpg

8437d9359ea32eeb.jpg

Why Don't You Play in Hell? - във Венеция

75bb7f04ab33ffbf.jpg

Edited by Blue_Moon
  • Like 1

Още един прекрасен актьор, който заслужава да си има тема тук :)

Тъкмо вчера, след като гледах трейлъра "Why Don't You Play in Hell" на Соно, се разрових да видя къде е играл Хироки и ми направи впечатление, че сравнително късно е започнал своята кариера на малкия екран. Представа си нямах че е бил сченичен актьор и то с доста представления зад гърба си.

За първи път го гледах в Kaseifu nо Mita. На няколко пъти ми идваше да фрасна героя му. С такъв баща не бях се сблъсквала  :D 

Впрочем сега виждам че е участвал и в BOSS, но нещо ми се губи там   :o  Дори не помня какво е играл там хм  :huh:

В MOZU беше брилянтен просто. Много точно си го описала Ukio "Злодей и то какъв! ". Целия сериал ми хареса като цяло, но героя на Хироки определено ми беше любимец па макар и да беше от лошите :) 

Ох, и на мен ми беше любимец в Мозу, но там симпатизирах на всички "лошковци". Неговият персонаж беше уникат. До финала така и не разбрах, какво е истинското му лице - уж помагаше на едните, а сякаш повече клонеше към другите. 

Много експресивен е (и пластичен) и това личи най-вече във всичко, което направи от Сузуки сенсей насам.

В BOSS и аз не го помня. Малка роля ще да е била.

Ето това е. Втори съвместен проект със Соно и трета лента за тази година! Хасегава отново ще прави фурор в поредния щур филм на режисьора. Този път, поне в началото, обещава да е скромен. До финала обаче не смея да предвиждам, в какъв "звяр" ще се превърне. С тази музикална добавка в сюжета можем да очакваме нова ярка роля от него, в която определено ще блесне. Останалото ще зависи от Соно.

Постерът е страшно креативен!

9c5552518d6234de.jpg

Днес е стартирала и дорамата с негово участие. Партнира си с Ан Уатанабе.

Double_Life-p1.jpg

Постер и трейлър на предстоящия филм Double Life, където Хироки си партнира с Муги Кадоваки, Судачи и Лили Франки. Лентата е правена по новела от дебютант режисьор и ще има премиера на 25 юни. На 29 юли пък очакваме Хасегава в новия филм за Годзила на Шинджи Хигучи. На 5 март се появи заглавието Sailor Suit and Machine Gun: Graduation.

Снимка на Хироки, Соно и Изуми Кидо на Beijing International Film Festival 2015, където са представяли Love & Peace.

tumblr_o3f1af8JBC1qgckmbo3_r1_1280.jpg