Jump to content

A Hard Day (2014)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

A Hard Day (끝까지 간다)

 

Страна: Южна Корея

Премиера: 29 май 2014

Времетраене: 111 мин.

Жанр: Екшън

Режисьор: Kim Sung Hoon

IMDB

 

Участват:

Lee Sun Kyun като Go Geon Soo

Cho Jin Woong като Park Chang Min

Shin Jung Geun като началника на полицията

Jung Man Sik като детектив Choi

Shin Dong Mi като по-малката сестра на Geon Soo

Kim Dong Young като детектив Do

Joo Seok Tae като детектив Nam

Heo Jung Eun като Min Ah

Park Bo Gum като полицай Lee

Lee Jae Won като Jo Neung Hyun

Jo Ha Seok като Lee Kwang Min

Gi Ju Bong като президент Kim

Kim Kang Hyun като Young Chul

Kim Bo Kyung като бившата съпруга

Nam Kyeong Eup като офицер

Kim Hae Gon

Song Young Gyu

Lee Ji Hoon

 

Резюме: Детектив Гон Су (Lee Sun Kyun) има лош ден. Той трябва да е на погребението на майка си, но се налага да тръгне веднага, защото в отдела му се появяват проверяващи. Какво още може да му се случи? Денят му е прецакан. Но не... Съдбата има и други планове за него... 

 

     Награди:

 2014 23rd Buil Film Awards

Best Actor - Lee Sun Kyun

          Best Supporting Actor - Cho Jin Woong    

            Best New Director - Kim Seong Hun

    Best Screenplay - Kim Seong Hun    

 

 

С български субтитри  :click: :click:

С английски субтитри  :click:

Онлайн с руски превод :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая нещо свястно. Тази година направо съм я отписала откъм хубаво кино. Даже "Гневът на краля" нещо не ме впечатли, не ме бийте. Но снощи изгледах "Тежък ден" и съм доволна. Много добър екшън - трилър за корумпирани ченгета. Действието е напрегнато, без провлачване, по всички правила на жанра. Естествено с присъщия корейски черен хумор, ако мога да го нарека така. За моя радост ги нямаше онези дълги кухненски ножове, които взеха да ми омръзват. Каква е поуката от филма ли? Ех, и вие. Просто гледайте, няма да скучаете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филм - лудница  :28558: Много се смях и изобщо не ме отегчи, хем бях заклещена между хъркащи и бухащи пенсионери в залата. И сега се смея, докато се чудя кво още да напиша :28558:  Ами - готин, разтоварващ, динамичен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип леко съм предубеден към жанра "криминален" в азиатското кино. Има и хубави разбира се, но съм попадал на доста клиширани, взимащи се прекалено на сериозно и скучноватички филми. 

 

Този обаче няма нищо общо с гореописаните. Увлича още от началото и идея си нямате до къде ще стигне. :28558:  Особено забавни бяха някои сцени и този главният лош обира всички точки. Уникален изрод! Главния го чувствах толкова безпомощен като героите от Терминатор 1. :28558:  В киното всичко го харесаха, ако съдим по това какъв смях падаше. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това яко се забавлявах, даже идругите около мен се забавляваха... Много свежо и реалистично криминале, с човешки образи и културна развръзка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един филм, който планувах да гледам, но след случилото се с Lee Sun Kyun, отложих, докато не събера смелост...

Никак не лош филм. Обаче не бях подготвена да гледам корупция и явно това ми уби кефа, който е доставил филма на повечето зрители. Свикнала съм да има поне една "добра душа" в сценария, за която да викам до края. :D И въпреки всичко, на моменти, искрено съчувствах на героя на Lee Sun Kyun. Страхотна игра и екипност направиха с Jo Jin Woong. Прекрасни, както винаги, никога не разочароват с присъствие и показват какво могат. На първо място, те направиха филма това, което е, следва леко нестандартния сценарий, играта на котка и мишка, надигащото се напрежение, потъването в калта, падането на всички задръжки, липсата на владеене на емоции и настъпилия хаос. Много добро! История разказана по корейски Хареса ми! а финала.... ммм финалааа. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, felicyti said:

Един филм, който планувах да гледам, но след случилото се с Lee Sun Kyun, отложих, докато не събера смелост...

Никак не лош филм. Обаче не бях подготвена да гледам корупция и явно това ми уби кефа, който е доставил филма на повечето зрители. Свикнала съм да има поне една "добра душа" в сценария, за която да викам до края. :D И въпреки всичко, на моменти, искрено съчувствах на героя на Lee Sun Kyun. Страхотна игра и екипност направиха с Jo Jin Woong. Прекрасни, както винаги, никога не разочароват с присъствие и показват какво могат. На първо място, те направиха филма това, което е, следва леко нестандартния сценарий, играта на котка и мишка, надигащото се напрежение, потъването в калта, падането на всички задръжки, липсата на владеене на емоции и настъпилия хаос. Много добро! История разказана по корейски Хареса ми! а финала.... ммм финалааа. :28558:

Доста беше интересен - помня сцената с войничето във вентилацията - голям смях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skio написа:

Доста беше интересен - помня сцената с войничето във вентилацията - голям смях :)

хаха, тук да се чуди човек, уменията на добър полицай ли са му дали идеята, или гениалността на корумпираното ченге. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/28/2024 at 7:03 PM, felicyti said:

хаха, тук да се чуди човек, уменията на добър полицай ли са му дали идеята, или гениалността на корумпираното ченге. :D 

... беше измишльотина, като на филм, но беше забавно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...