Jump to content

Killers (2014)


lazeto

Recommended Posts

1391677661_p18g3789531e4p1o181c1919s31a5

 

Killers (キラーズ)

 

Страна: Япония, Индонезия

Също така известен като: キラーズ, "Kirazu"

Премиера: 1 февруари 2014

Времетраене: 134 мин.

Жанр: Психологически трилър

Режисьор: Kimo Stamboel & Timo Tjahjanto (The Mo Brothers)

Субтитри: Английски

IMDB

                

Участват:

Kazuki Kitamura като Nomura Shuhei

Oka Antara като Bayu Aditya

Rin Takanashi като Hisae Kawahara

Luna Maya като Dina Aditya

Ray Sahetapy като Dharma

Ersya Aurelia като Elly Aditya

Epy Kusnandar като Robert

Mei Kurokawa като Midori

Denden като бащата на Jyukai

Motoki Fukami като Officer Muroi

Tara Basro като Dewi

Dimas Argobie като Dharma's son

 

Резюме: Nomura Shuhei е млад, харизматичен и очарователен мъж, който крие успешно другата си личност. Той убива хора и записва това на видеоклипове, качвайки ги в интернет с цел да бъдат видяни от всички.

 

От другата страна на земята - в Джакарта, Индонезия, амбициозният журналист Bayu Adityaе е обзет от мания да разкрие истината за политик на име Dharma, поставяйки брака и кариерата си на заден план. В пристъп на отчаяние за провала си, Bayu случайно вижда един от клиповете на Nomura и започва да си задава въпроса как живее Nomura и какво го кара да убива. Но тръгвайки по този тъмен път, скоро Bayu бива привлечен от този свят, започвайки  постепенно да оформя своя профил на убиец в името на справедливостта, записвайки видео и пращайки го на Nomura.

 

Виждайки това, Nomura е заинтригуван, а психологическата връзка между тях става още по-сложна, когато Nomura решава да се срещне с Bayu лично...

 

Награди:

Official Selection of Sundance Film Festival 2014

 

Свали с български субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

:click:

 

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не очаквах нещо особено, но филмът е доста добър за жанра си - азиатски психо трилър. Бррр! Обикновено попадам на големи греди, но "Убийци" е добре замислен и добре заснет. За толкова дълъг филм си го изгледах от раз. Отлична игра и на двамата главни. То, на Китамура психопати и серийни убийци му дай да играе! Перфектен и тръпкополазващ. Индонезийският актьор също беше много добър. Единственият кусур, който ми се наби в очите, беше второстепенният каст - някои ги бяха хванали от гората, - но, слава Богу, екранното им време бе задоволително кратко.

Определено филм с атмосфера. Операторът е свършил чудеса. А и къщата, в която живее героят на Китамура е уникална. Не знам дали е творение на Тадао Андо, но определено напомня за него и концепцията му за "от празнота към безкрайност". Какъв по-подходящ дом за сериен убиец?

 

ОБАЧЕ!!! Това не е филм за хора, които не понасят да гледат кръв. Кръв има много, ама много, както и изключително реалистични сцени на жестокост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Филма много ми допадна!(На сцените с убийствата искрено се забавлявах  :28558: )Китамура тук силно наподобява Декстър  но въпреки това препоръчвам филмът на всички фенове на жанра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на психо-трилърите,но този ми хареса.Е, вярно имаше повечко червена боя,но ако не ти се гледа-просто превърташ.Преедвидим край-предпочитах някаква изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...