Jump to content

Time Spiral (2014)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Time Spiral ( タイムスパイラル)

Страна: Япония

Също така известен като: Taimu Supairaru

По новелата на: Eren Mizumori - "Tokeru Rasen"

Телевизионен рейтинг: %

Година на излъчване: 2014 – Септември – 02 до 2014 - Октомври – 21

Време на излъчване: Вторник 23:15-23:44

Формат: Renzoku

Жанр: Научна фантастика, Мистерия

Канал: NHK

Епизоди: 8

Режисьор: Ryo Nishimura, Nozomi Amemiya

Субтитри: Aнглийски

                  

Участват:
Meisa Kuroki - Natsuki Aizawa

Gackt - Shuya Tatsumi

Yuta Hiraoka - Kentaro Yuki

Seika Taketomi

Naomi Akimoto

Kayoko Kishimoto

 

Резюме: Като дете Natsuki Aizawa (Meisa Kuroki) бива отвлечена, от което й остава силна емоционална травма. Затова тя вярва и разчита само на приятеля си от детинство Kentaro Yuki (Yuta Hiraoka). От тогава са минали петнадесет години. Сега, като студентка по физика в университета, тя среща новоназначения професор Shuya Tatsumi (Gackt) От този момент нататък около нея започват да се случват мистериозни събития, като тя разбира, че Shuya Tatsumi е пътешественик във времето, който пътува между бъдещето и миналото...

 

Торент с английски и български субтитри

 

Свали с български субтитри

 

Свали с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз лично бих искал да бъда лишен от присъствието на Гакт в каста, а и последното фентъзи дето гледах с него беше под всякаква критика. :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мей наистина... убива.

Тоз учен на всяка цена я иска, за да я спечели ще изтрие гадния спомен, но явно е в него... Та първо ще и го върне...

Доста се позасука, размениха там времената на действията. Ако Мей не се побърка....

Оф, Гакта, много безизразен го раздава, не ми е ясно как се е била влюбила в него, направо ми изглежда гад.

Очаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я подхванах, ама не знам дали ще видя повече от 2 (макс) епизода. Харесвам Гакт и Мейса поотделно, обаче тука и двамата са ми безинтересни. Мейса има почти (за да не кажа и) същата роля, каквато имаше в предната й драма "Черният президент". Преподавател/асистент.. там по бизнес, тук по физика, ама нещо не ми идва убедителна физичка, поне от това, което видях до момента.. Гакт от друга страна.. крийпи as hell. Отделно нещо в лицето му или физиономията му ме дразни, дотолкова че ми е по-скоро .. не мога да намеря подходящата дума, но се замислих защо ли съм го харесвала преди, хах. Сигурно е от възрастта, колкото и някои да ме убеждават, че не остарявал изобщо. Виж, кучето като че ли най-ми спечели симпатиите от всички, до момента, ахаха.

 

Историята.. още не знам какво да кажа, понеже от един епизод изгледан толкова. По-скоро ми липсва атмосферичност в тази драма. Но хубавото е, че поне е кратка... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала "Черният президент", не мога да кажа дали ролята се повтаря, но за мен сериалчето си е добро и си го гледам, на един дъх серийките.

Гакт много добре си играе, и за мен си и подхожда, само че нямат засега нищо общо. Леко загадъчно, но всичко бързо се разплита, като остава по нещичко заинтригуващо и за следващия епизод. И само да добявя, на красивите жени им трябват по-мрачни, властни и студени мъже, зза да могат да ги подчинят, а героят е точно такъв и с това намерение... <_< .Очаквам. Харесва ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гакт изглежда като прекалила с ботокса леля :28558: Ама аз като цяло не го харесвам, само в Moonchild направи някаква прилична роля, и то защото му прилягаше на "сценичния имидж".

 

Засега съм само на първи еп. (втори се сваля), надявам се да продължат разумно със съспенса и да пускат за зарибявка на час по лъжичка разкрития:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да избираш между хора които обичаш.
Много ми харесва сериалчето, очаквам решението на баткото.
Дано да я изправят тази спирала по най-безболезнения начин...
Ако тази идея я нищеха в корейски сериал, щяха да се
леят сълзи и да е пълно наоколо с мокри споливи кърпички и темата би имала много повече почитатели.
В сериалчето са засегнати и доста други актуални въпроси, и поднесени интересни идеи,
които не се нищят,
а се оставени за зрителя, сам да рaзмишлява над тях. :rolleyes:B):blink:

 A героят на Гакт  е уморен след толкова години да се връща назад от 2020 и се опитва да спаси сеста си.
Те за това мисля така изглежда, мрачен, уморен и отпуснат.. и безизразе, изгубил напълно вяра, опитал всичко...
И... на мен си ми харесва... :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих със сериалчето. Много ми допадна идеята, съществуването на два паралелни свята,
в единият от които да можеш да промениш съдбата си,
с възможността да съхраниш, запазиш спомена от другия, за любими хора, чувства и преживявания.
За мен, имаше си я химия между главните, убедителна игра, усетих емоциите им...
"Спирала на времето", спира дъха ти
паралелно с коментарите за развода на Меиса и Аканаши Джин... Съжалявам.
Може би: " В друго време, в друг свят..." :emote_kiss3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,изтеглих си сериалчето,но се оказа,че субт. не ми тръгват,опитах се по различен начин,но не успях.А има ли го някъде онлайн за гледане.Много ми се иска да го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако съм закъсняла с информацията, nikita, ето едно МЯСТО. Има и много други, ако това не те устройва.

 

Аз лично го дропнах този сериал, даже бях забравила, че съм го дропнала :28558: Ако не се сещам за нещо над месец в свободните часове, когато се питам трескаво "Какво да гледам?", явно не ме е грабнало:)

 

Ще бича хули по Гакт - фенките да не отварят спойлера;)

 

 

А и Гакт ми е особено противен тук - като добронамерен всезнайко. Не мога да го понасям този тип и затова ми харесва повече в отрицателни роли (а май и повече му отиват?). За хаотично-отчаян млад вампир ставаше, за кастрат-дипломат с перверзни наклонности също. Но с това гипсирано ботокс-псевдо-женствено лице съвсем не ме въвлича в сюжета на "Спиралата". По-скоро се чудя през цялото време няма ли някой да го пита "Абе, пич, ти колко точно интервенции си си сторил на лицето с тая преподавателска заплата?" :28558: Всички покрай него ми изглеждат като слепи, ако не реагират на изкуствения му фейс и не го коментират дори зад гърба му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една страна идеята ми харесва, дори и да не ми допада особено начина по-който разгръщат действието би могло да ми се задържи интереса. Ако трябва да бъда докрай честна , май проблема не е в действието,а в качеството на актьорите.  Едва ли има по-изкуствено творение от Гакт . Съсипията на добрата идея е пълна и май няма да посегна към 4-та серия 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, май с избирането на "звезда" за мъжката главна роля са си били автогол... Поне от моя зрителска гледна точка. С един актьор с по-адекватна за сюжета визия нещата щяха да изглеждат много по-реални, с минимум 10-15 % отгоре, ако ще и режисурата да е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce,напълно си права. Аз едвам изгледах един епизод и си викам ,не край,не мога повече,този е като излязъл от стаята за балсамиране на мумии.Жалко,защото ми се гледаше сериалчето заради самата идея,но с този главен,не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...