Jump to content

Recommended Posts

Аз докато опаковам цялата къща, съм изтървала момента, но все пак ще се включа отново:

 

Забраната да се съобщават каквито и да било данни за бебето преди раждането (особено пола) е с цел да се спрат или поне максимално да се ограничат селективните аборти, което е било честа практика. Както знаете, женско чедо малко хора са искали. И да не сте знаели, покрай тоя сериал няма как да не се усетите. :) Колкото до другите изследвания, предполагам има два довода - или опасения, че може да се снесе твърде много информация на родителското тяло (по гореизброените причини), което отново да доведе до аборт, или пък ако има проблеми с бащинството, при което резултатът би могъл да е същия. Вероятно има и други причини, но и тези ми се струват достатъчно основателни. Сега сигурно пак рзбивам детския ви, романтично-розов приказен свят, знам - отивам да си посипя главата с пепел.

 

Но иначе в Корея няма ППБ, няма проституция, няма наркотици, мафия. Е, има малко, ама само при чужденците. При корейците не, те се размножават чрез пъпкуване, знаете. А вечер като легнат да спят, си зареждат батерията на ореола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам болшинството тук не  сме за у рая :up:

 

е готвача тотално ме разби,въпреки всичките глупости дето ги натвори,отказване от жената нема.Взе че се съгласи да подпише отказа от родителство
при условие че тя не се жени никога и живее само като негова любовница.Е това само главата на един корейски мъж може да сътвори.
У целомъдрената конфуцианска Корея па жена ,па и любовница,па и по детенце...нацията важно е да се множи,а морала за по tv-to ..и за по бедничките.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, че то втората жена и незнаен брой държанки не са новост за Корея, пък и за Азия по принцип. Отново шок и ужас, нали? Очевидно си продължава и сега, пък и явно доста са им промити мозъците, щом

 

 

дори майката на готвача изцепи, че многото жени са хубаво качество у мъжа. Мат с валето, така да се каже, замалко да се задавя с бирата си. Право й каза каката - тя е по-виновна и от дъртия козел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера съвсем главната героиня. колкото и да чета всичко изписано досега из темата - и двамата са ми ''еднакво криви''. Колкото единият е безгръбначен, толкова другият е чепат. Но ми е много интересно да следя коментарите, доста дами (и господа) из форума изразяват различни виждания, харесва ми, че се разпали дискусия. 

Да си самотна майка е избор, естествено че жената е тази, която отнася всички последствия в подобни ситуации (ако мъжете раждаха, щеше да е доста различно), но не мисля че тя постъпи съвсем идеално с младежа от самото начало. Въобще не се отпусна около него, просто ѝ беше ''удобен'' (пък сега...кльощав или не, все е Но Мин У, колкото и да е спрял да прилича на нещо напоследък). 

Асистентка Ненка много ми харесва като название, самото създание няма да го коментирам, такъв тип госпо'ици под път и над път и все отровни. 

Докрай ми се ще и женчо, и мацката да пораснат в емоционален план и да свалят картите на масата. Смятам, че всяко едно дете има нужда от зрели и уравновесени родители, а досега не мога да кажа че който и да е от двамата е готов. 

Хубавото на драмата е, че не ни сервира приказка в 21. век, както правят повечето корейски драми. Вярно, калта е повече, отколкото ми се ще и ако това е съвременната корейска реалност, не са дръпнали много от Тъмните векове, но пък все се надявам занапред да е по-мажорно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, история, в която за първи път не мога да кажа, че главните герои са само положителни...Много са им кусурите, дали пък затова и не ни държат пред екрана?!

Този младеж...8 серии изгледах на един дъх с надеждата че ей сега, в следващия кадър, ще му дойда акълът в главата и ще покаже и на яве това, което МАЙ е в сърцето му, ама не би и пляс сътвори следваща простотия... чака ненормално дори за нормалния живот...

Ха дано узрее...

В интерес на истината, смятам, че най-разумно би било да го свършат като дадат и на тази чепата кака това, което иска  - да си остане сама и да се грижи сама за детето. Нали това е и лайт мотив във филма - пренебрегнатите и отхвърлени от обществото самотни и разведени жени. Не ме разбирайте погрешно - ни най-малко не ги съдя, но тази кака, въпреки натрупания негатив от детството по темата брак и отношения...не е права, че дори не желае да предложи на детето си опцията да има баща.

о пък вярно, че и един баща де... но и тя можеше да е една идея по-компромисна. Това, че си направи труда да отиде до дома му и да се запознае в родителите не мисля, че е някакво върховно усилие от нейна страна, за да има детето й все пак баща. Тя за толкова време, сякаш и не разбра, че той не иска да има с тях нищо общо, че би застанал до нея... Не знам заради обществото и нравите им ли, ама защо пък той да не е революционерът в семейството и да каже баста на тия ханбоци и ритуали...

Вярно, че той не дава вид на човек, който съвсем да е казал баста...предвид, че мама му обува пантофките...

Въобще...сложно е. Направо не знам въобще да симпатизирам ли на някого конкретно или да гледам с любопитство просто какво ще извъртят. Грозна е картинката.

Жал ми става са тия бебета, дето им предстои да се появят на бял свят :(.

Сега за Но Мин У... този блед юноша... направо евала му казвам, защото не е никак лесно да изиграеш такова безгръбначно и да продължиш да предизвикваш все още и положителни емоции към героя. Мисля, че доста добре му се получава. И аз не понасям тая хилава фигура...баси, може да бъде толкова красив мъж ако качи едни 10 кила отгоре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук май ще се окаже, че Ненка е най-искренният персонаж от сериала. Готвача дето имал чувства пък незнаел как да ги изрази. Главната дето веднъж иска, пък друг път не. Тя все едно играе на маргаритки – Искам .... Не искам.... Искам .... Неискам - и за всяка ситуация каквото покаже маргаритката.

Та за Ненка ми е мисълта. Обвинявахме я ние, че е притворна и зла, но за разлика от всички други само тя изразява гласно мислите си и действа според това, което е казала. Каза на главния, че е съгласна да му се продаде, при определени условия. Предупреди каката, че целта й е готвача и брак с него. Кьорав и глух да си ще разбереш на къде ходят нещата и ще предприемеш действия. Нито Главната, нито Готвача направиха стъпка един към друг. Барикадирали са се в техните си измислени светове от чувства и представи и си разменят по някое торпедо, от което на нас тука ни се скъса билета за рая. :D

Подкрепям Ненка. Много дълго й се ядосвах, че е гадна и не заслужава да се облажи от богатството и положението на главния, но грешах. Трябва да осребри чека си (образно казано) възможно най-бързо и за най-много пари. Да вземе всичко, до което се докопа от това семейство, защото така им се пада. И най-вече защото, който се насили, той грабва победния венец. А тя определено положи всички усилия. Заслужава го, че и повече. Само при мисълта да си легнеш с туй ...... нещо (говоря за героя, а не за Но Мин У). Бър-р-р. 

Ами как само им се подложи – да му обува пантофките на това ... нещо. Усилията й заслужават награда. И ако работникът заслужва свойта си заплата, то тя поработи здраво. Файтинг, Ненке! Граби с пълни шепи! Умна жена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домашният детектор на лъжата "изби рибата".Представете си, че е произведен наистина и това е реклама. :282:  Мисля,че производителят ще фалира. :28558:

 

Сценаристката е мацка на 30 години.Доста феминистки сериал- всичко, що е мъж -под ножа.Можеше поне един засветен да вкара, да има все пак светлина в тунела в тая Корея- чебол-недоносче, динозавър-чебол, кариеристи-подмазвачи,барабар с шефа,  жиголо, неверен съпруг, неудачник-баща.Единственият, що-годе нормален, приятелят на готвача,със заведението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това им требва у Корея, че да се научат на ред - резачка и това е. Той и за приятеля не се знае. Още не го е фиксирала някоя Ненка, иначе му е спукана работата. За туй си кротува и е мирен. Кой знае какви може да ги натвори и той. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и приятеля на готвача не му е много чиста работата. Я виж как се грижи за дъщеричката на приятелката на каката, тази дето ще се развежда. Не ми се чини да е само от приятелски чувства. Има нещо там  :i love this: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък за мен единственият свестен беше жиголото :28558: За онзи с ресторанта някак изобщо не се сетих.

 

Не знам сценаристката дали е 30-годишна феминистка, но е представила доста тъжна картинка. Ега ти болното примитивно-патриархално общество. Това децата по преумпция да се полагат на бащата ме срази. Както и това, че самотните майки били "нисша каста".

 

За пореден път се втрещявам, че тия семейни циркове и скандали изглежда се смятат за норма в Корея. Ако тук някой се нахвърли с пяна на уста на близките си, залее къщата с бензинец и размаха запалка, бързичко ще го приберат я полицаи, я хора с бели престилки. Ега ти цирковете.

 

Главният не само, че не може да си изрази чувствата, ами явно не може и да си вземе поука от една бременност и продължава да пренебрегва контрацептивите :) Пълен балък:) Акушер-гинекологът си се целува с любовницата си пред детето - просто върха. Жените и те са от зле по-зле - една смята за нормално да спят с мъжа й в отделни стаи, друга - да дирижира любовния живот на сина си, трета - да тормози до дупка свой бивш любовник (стигайки до физическа разправа), четвърта - да се унижава, да прави секс и да ражда за пари, а пета - да лиши по еднолично решение бащата на детето си от право на бащинство. Хвани единия - удари другия :) Много зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът стана като реалити, предавано на живо от лудницата. Биг Брадър, Скрита камера - както и да го наречеш. Всичко е с обратен знак и хаосът е тотален. Хайде, дано в 9-ти епизод нещата да се поизбистрят, че и ние да мирясаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък за мен единственият свестен беше жиголото :28558:

 

Не си сама  :D . Много ми хареса как каза на откачената сестра на готвача и то в прав текст защо мъжете не я харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главният не само, че не може да си изрази чувствата, ами явно не може и да си вземе поука от една бременност и продължава да пренебрегва контрацептивите :) Пълен балък :) Акушер-гинекологът си се целува с любовницата си пред детето - просто върха. Жените и те са от зле по-зле - една смята за нормално да спят с мъжа й в отделни стаи, друга - да дирижира любовния живот на сина си, трета - да тормози до дупка свой бивш любовник (стигайки до физическа разправа), четвърта - да се унижава, да прави секс и да ражда за пари, а пета - да лиши по еднолично решение бащата на детето си от право на бащинство. Хвани единия - удари другия :) Много зле.

 

Ето това е може би най-точното определение на цялата история, затова и така ни шашардиса. Мисля, че всички ние гледаме с основната надежда да открием някой нормален в общия стандарт и нещо не ни се получава...

Аз също мисля, че макар и жиголо, той е най-нормален от всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, но за техните стандарти може да си е в реда на нещата. В сериалите постоянно някой  халосал/осакатил другия, после му платил болничната сметка и работата уредена.  При нас да те ошамарят е подсъдно, а при тях е като за здрасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, от корейските сериали някак оставам с впечатлението, че нанасянето на всякакъв вид телесни повреди, които успяваш да преживееш, е в реда на нещата :28558: Счупен крак нещо, ръчичка изкълчена, разбит нос - нищо работа! Какво остава пък за шамарите, замерянето с предмети и любимото им налагане с тупаници по гърба. Агресивна нация, да му се не знае! :28558:

 

Иначе признавам, че последният ход на жиголото "на уволнявка" беше прекален. Трябваше да й тегли една майна ПРЕДИ да изпълни поръчката, а не пост-фактум :) Допреди това си беше най-нормалният - занимаваше си се с любимата си работа, ако ще и да не е високоплатена, и подработваше нещо друго, за да оцелее. А и "жиголо" не е много вярно казано, защото май не спи с клиентките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Няма нормални и това си е! Боят пък е друга тема. Може да те набие всеки, майка ти, баща ти, по-големите ти братя и сестри, съученици, съученички, полицаят, който те е арестувал, съседката, ако си я погледнал/а накриво. Могат да те оповръщат докато ги носиш на гърба си, да те напикаят и докато са пияни пак да те бият, блъскат и каквото се сетят.

    А уредените срещи са направо върха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че сериала не е тайландски. Там могат да ти направят и други работи, къде къде по-гадни и пак ще е в реда на нещата. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета и си мисля,че тук пишещите в тази тема,сте доста по-малки,не сте живя ли във времето когато при нас беше почти същият ужас за момиче решила да роди дете без баща или разведена жена.През какво трябва да премине самата тя и нейните деца-Втора категория хора,от долни по-долни.Гледайки сега сериала и си спомням доста неща от моето детство.

Бях дете на разведени родители,трябваше всеки Божий ден, аз и сестра ми да слуша ме от майка ми едни, и същи думи в продължение на години,че ние трябва да се учим много добре,да бъдем за пример,да не правим никакви бели,защото ще ни сочат с пръст,че ако се случи нещо ще кажат-Ето видяхте ли,та те са без баща,няма кой да ги контролира.
Никога,ама никога не съм съжалявала и секунда,че съм израснала без баща,не съм знаела какво е бащина ласка,не съм казвала думата -Татко,само съм чела по книгите и учебниците.Когато вече се омъжих, за първи път изрекох на глас тази дума,и за мен беше голяма чест,дори го казах това и на свекър ми.
Защо ли,защото в нашата къща винаги имаше смях,никога не се повишаваше глас,живеехме в едно наистина женско царство,докато около нас почти всички семейства имаха проблеми,караха се,биеха се,бащите им пияни заляни гонеха децата и майките им посред нощите,и те се чудеха къде да се скрият.Точно на такива семейства им ставаха проблемни децата,но тях никой не ги гледаше под лупа.
Също да добавя,че на времето се считаше мъжа,че е с едно или две стъпала по-нагоре от жената.Жената трябва да бъде с кънки на краката,тапа в устата и курва в леглото/с извинение/.А, мъжа като се прибере да вземе вестника в ръката и друго да не го интересува.


Та, защо пиша това,ние казваме,че децата са потърпевши когато родителите не вземат адекватни решения и решават вместо тях.

Така и за нашето момиче,че реши да отгледа сама детето вместо да преклони глава- Да ама не,много правилно взе решението да отгледа сама детето,въпреки нападките,обидите които понесе,а и тепърва има да понася,защото този Путьо за нищо не става,освен да се сърди и измисля някакви откачени неща,не е мъж на който може да се разчита.Какъв се е скроил,такъв ще се скъса- лит Мара.По-добре сама отколкото зле придружена.
За мен най-голямото наказание за детето ще бъде, ако тези двамата ги съберат накрая.По добре едно дете да бъде без един родител отколкото да живее в среда която ще бъде лош пример за него,а то семейството на бащата,те са хора които нямат връзка с главния мозък.От откачалки на горе са и  в добавка Ненка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...