Jump to content

Recommended Posts

Е не е ли революционно за Корея, с двама партньори и дете, без брак!Такова животно до сега нема, или поне аз не съм гледала, де е тук клишето, в сравнение с ...след ...месеци,години..., нереални прошки и бозави предложения и сватби.

Забравихме да похвалим Глистьо, че, освен ,че прие новинаря, посмя да се опълчи на майка си и баща си, грабна  детето, като беше болно и го заведе при майка му.Това е, намериха начин да комуникират, в името на детето и нататък вариантите са много.Какъв по-добър край.За това и писах, че мечтата на Демончето се сбъдна.Човекът, като най-висшият бозайник, няма нужда да гадае, речта не е случайна даденост и хората трябва да казват, това което мислят, защото иначе недоразуменията са неизбежни и последиците катастрофални- видяхме го.

П.П.Сетете се каква беше мечтата на детето- детската рисунка- мама, татко и аз.Такъв беше и последния кадър, кво да прайм ся, че има двама татковци :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви двама партньори? Аз доколкото разбрах, тя отказа на плужека, а от това, което каза Сиера - казала била на глиста, че го обичала и през цялото време и нейната мечта била да бъдели щастливи те двамата с детето... Затова я пустосвам за какво го мъчи, че и нас толкова време и си съсипва детето??? Каква революция, какви пет лева?!

Аз поука от тоя сериал не си извадих, за вас не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи гледах "едното нищо". 16 серии свръх емоции и тук-таме нещо, което нормалният мозък може да смели. Единственото логично нещо беше финала между главните, нищо че си мечтаех до 15 еп. за друг. Като го видях в 16-ти, че от него 24 часов баща няма да стане, предпочитам този отворен край.

Ненка й сложиха ореолчето и си я изпратиха по живо по здраво в Канада. Ненките са на почит и това си е. Айде варай я няма да говоря повече за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми взимайте думата за камък, аз тука правя екстраполация от думите, които знам на корейски, така че я съм права, я не. Поне такова ми се счу, кой знае, в разговора може и нещо друго да е имало, което ми е убягнало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, би трябвало вече да ни познаваш. Вземаме за миродавно, това което ни харесва, а за другото спорим до насита. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще изчакам субтитрите и после ще си правя заключения. :) Ама ми е интересно защо Sierra си беше харесала финал с гадния новинар. Какво може да му харесате на него? Тоя човек ще продаде майка си, за да се издигне. В първите 10 епизода показа, че е готов да мине през трупове, само и само да задържи властта. Извърши ужасни неща срещу бременна жена. Не ви ли плашат такива хора? На мен са ми най-противни. Това че от време на време има човешки проблясъци, изобщо не променя подмазваческата му природа. Ако опре до неговото развитие, така ще извърти нещата, че винаги да може да се възползва от това. Всичките пъти когато помагаше на главната, накрая излизаше че се опитва да спечели нещо за кариерата си. В смисъл, тоя човек е 100 пъти по зле от мухльото. Настръхвам само като си помисля чак. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък, Демонче, не разбра ли от пледоарията на службогонеца пред съдията, че всичките мизерии ги правил от любов към главната, за да я накарал да му обърнела внимание? То в тоя сериал всички си позволяват какво ли не и се извиняват, че било от любов.

Сиера, казваш да не ти вярваме много, че все още има надежда да не си разбрала точно и краят и обяснението да са съвсем различни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действията на главния ми правеха по-гадно впечатление, защото за него претенциите бяха, че е нормален, добър и обичащ човек. Следователно очаквах човечност, а показа природа на злост. За новинаря се знаеше, че е кариерист и в отношенията си с хората е воден от собствените си интереси, затова не очаквах никаква човечност, но бях приятно изненадана от уж егоистичните му постъпки.
 

Сега след като видях края, пак ми направи впечатление постера в началото на форума. Не знам дали умишлено е търсен ефекта и посланието е съзнателно, но виждам: На Главния едната му ръка е на хълбока, все едно казва "Ха сега да ви видя какво ще правите след това, което натворих", а другата ръка е извън картинката, но е разположена точно над главата на главната и почти я докосва. Да простреш или положиш ръка върху главата е белег на власт и предаване на благословение или проклятие. При Новинаря едната ръка си е пряко в картинката и е положена на лявото рамо, т.е. директна подкрепа, утеха, дори закрила от втория по важност човек (стоящият от ляво), другата му ръка е отзад, сякаш крие нещо и се чудиш какво ли ще изкара от там всеки момент. А Главната с бебето са полуобърнати в посока Главния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демоне, както казах и преди някъде другаде - харесваше ми развитието в новинаря - от пълно лайно, стана почти сносен човек накрая. А главният от невинно момче стана пълно лайно. Затова и предпочетох човека с градацията пред човека с падението. Да не говорим, че всички простотии главният ги направи в "името на любовта". Ти ще видиш какво казва на главната в началото на епизода - че всичко  направил, защото я обичал и, че детето не го интересува (или нещо подобно). Та да обобщим - аз не държа всеки човек да е идеален във всяко отношение, а да се развива и най-вече държа да отговаря за действията си, а не да оправдава постъпките си с криворазбрана "любов". Имала съм случай да се държа и аз зле с бивше гадже, след като ни приключи връзката (не че съм правила няк'ви отмъщения, просто не се държах достойно) и честно казано още ме е срам, че съм го правила. И все пак не разбирам идеята да съсипеш някого от любов (или да се опитваш систематично да го съсипеш).

 

Като цяло, ако аз бях главната, сигурно щях да съм издирила 3-ти нормален мъж и да си гледам детето с него.

 

Чингу, да кажем, че 40% от сериала съм разбрала - толкова с начален курс по корейски и широк опит в корейските сеИриали ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демоне, както казах и преди някъде другаде - харесваше ми развитието в новинаря - от пълно лайно, стана почти сносен човек накрая. А главният от невинно момче стана пълно лайно. Затова и предпочетох човека с градацията пред човека с падението. Да не говорим, че всички простотии главният ги направи в "името на любовта". Ти ще видиш какво казва на главната в началото на епизода - че всичко  направил, защото я обичал и, че детето не го интересува (или нещо подобно). Та да обобщим - аз не държа всеки човек да е идеален във всяко отношение, а да се развива и най-вече държа да отговаря за действията си, а не да оправдава постъпките си с криворазбрана "любов".

 

Съгласна съм на 100 %. Очовечаващ се дебил е по-добре от деструктивен непоклатим дебил. Освен това споменах и по-рано, че новинарят се държа мръснишки само в сферата на борба за дадена позиция, и то предимно срещу по-силен конкурент. Не си е избивал някакъв яд върху другите от лична драма, нито си е отмъщавал на някого "от лИбоФ". Едно е конкуренция, друго е чиста злоба;) А майка видимо няма, иначе досега да му е продухала ушите "КАК МОЖЕЕЕ! НА КОПЕУЕ БАЩА ЩЕ СЕ ПИШЕШ!" :28558:

 

Като ви слушам, направо не ми се гледа последния епизод:( Иначе очаквах да го позяпам, като се преведе на английски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонче, мен пък друго ме впечатлява, как може да делиш нещата на черни и бели- тоя добър, оня лош. Лошко  във важните моменти прояви човещина, без значение от подбудите, а Добри се показа, като пълен кретен, пак независимо от подбудите.Ами и аз бих  предпочела опората на Лошко,  пред любовта на Добри  в този и вид.

kcekce, епизодът си е бонбон, а като му сложат и букви, ще стане и дъвчащ. ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ясно. :) Предполагам че имаше някакво подобрение в поведението му, но честно да ви кажа не съм сигурен. Просто накрая доста го притиснаха и не му се получаваха нещата. Реши да смени тактиката и да се прави на жертващ се татко и да търси други варианти.  Това че не отмъщавал от любов го възприемам по същият начин, както и това че направил повече за детето от другия.  Като ти позволяват, правиш, като не, опитваш се да забравиш. За каква любов да отмъщава той, като не е влюбен? :) Честно, това като качество ли да го възприемаме? Той човека си е влюбен в кариерата и там вярвайте ми и нож ще ти забие в гърба. Поуката е че не трябва да обичаш много и да не ти пука, така ли? Най-доброто отмъщение, мен ако питате е пренебрежението. Ако той я обичаше по-малко като нея и беше решил да отмъщава, повече нямаше да я погледне. Даже аз му се възхищавам, че не я е забравил 4 години. Благодарение на това се сборичкаха отново, намесиха детето и вероятно то няма да е без баща завинаги. Знаете ли колко много случаи има в които дете не е виждало баща си или майка си, или го е виждало само няколко пъти в живота? Сигурно не е много приятно, особено когато е заради някакви си техни неразбирателства, че не искат да се виждат, че си отмъщават и т.н. Освен това главният не е имал намерение да отмъщава. Така се получиха нещата, видя неща които не трябваше да вижда, подчувства се онеправдан и се поддаде на моментна ярост. Цялото това нещо дето вие описвате като слабост и деградация, всъщност помогна да се стигне до края. Aз затова по-рано бях написал, че ако някой може да оправи нещата с детето, това е той. (оказа се че главната ме опроверга, в сцената когато му предложи да се помирят. Което само означава че в нея е истинската промяна и не само той ще си признае грешките) Е разбира се, ако и двамата бяха по-умни щяха да се разберат още в началото. Защо чакаха чак сега? Видя се, че родителите му не са толкова страшни, когато са единни. :)

 

EDIT: Лавандула, права си, хората не са изцяло добри и лоши. Всичко е въпрос на гледна точка. Може някой лош за повечето хора, на теб да не ти е направил нищо или пък дори да ти е направил добро. В същото време някой "добър" дето е помогнал на много хора, на теб да ти е причинил най-много болка. Не се знае кой ще ти даде уроците в този живот. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демоне, ми не е вярно това, човекът на два пъти се отказа да направи гадно на главната, макар че му застрашаваше кариерата - първо, като не отвлече детето (то в крайна сметка пак беше отвлечено, но не и с негова помощ) и второ, когато беше притиснат в съда каза точно противното на очакванията на чеболската част и му се наложи сам да си проправя път като самостоятелен кандидат. Според мен човекът си имаше чувства към Ча Ги Йонг в крайна сметка, иначе нямаше толкова да се мотае около нея. Никой не може да ме убеди, че е стоял толкова неразделно до нея и че я приюти в дома си, защото врачка му казала, че ЧГЙ ще направи мъжа си влиятелен. Аз лично бих била доста по-убедена в подкрепата на голям партиен ръководител. Освен това от това, което разбрах в посл. еп. накрая беше даже готов да се оттегли, за да не пречи на ЧГЙ и детето (това в последния епизод, ама тука ще си кажа със субтитри със сигурност к'во съм видяла :)).

 

Инак по много интересен начин разсъждаваш - ако краят далеч не беше толкова розов и примерно детето, отгледано от втората си майка, се беше превърнало в социален инвалид,  щеше ли да го оправдаеш?  Ти, имам чувството, че взимаш за отправна точка началото на сериала, определяш кой е добър и лош оттам, взимаш очаквания (желания) край и навързваш събитията както смяташ, че ще накичат добре любимия ти образ от сериала.

 

Как така не е имал намерение да отмъщава? То отмъщението само се е направило? Точно тая импулсивност и липса на диалог от негова страна аз наричам слабост. Тея "ама той без да иска" са ми ала бала, ами то така без да иска един подпийнал таксиметров шофьор отнесе наскоро 12 души на една спирка и уби няколко от тях, хайде да го оневиним, 'щото "така са се получили нещата"... Иначе, да, разбира се, че той можеше да оправи проблемите с детето, 'щото той ги надроби така или иначе. В крайна сметка чест му прави, че поне в последния епизод достигна до извода, че това дете без майка си не може и направи крачки към оправянето на отношенията. И, да, факт е, че и двамата имаха сериозни проблеми с комуникацията и криво-ляво ги решиха, но за мен тоя край си беше съшит с бели конци. Напомня ми на една комедия Ohlala Couple, която почна доста добре и накрая завърши толкова безумно натамънена, че ум да ти зайде. Ама това са си корейци, така че няма чудене защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съшивам всичко с бели конци. :) Кажи ми как да е имал намерение да отмъщава? Гледай какво ни дават от сериала. Човек ако иска да отмъщава, щеше да се върне подготвен от чужбина, със солиден злобен план и един куп помощници. Той бърза да се връща в чужбина на летището. Това отмъщение ли му викаш?  Като ги видя щастливи тримцата, в неговите очи му изглеждаха като двойка. Той не знаеше, че новинаря само и помага. Изглеждаше все едно другия е обрал плодовете и се изживява като баща на синът му. Точно човека който я разплакваше допреди това.Тогава в момент на ярост му писва и решава да действа. Не е планирал нищо предварително. Какво означава социален инвалид? Щото за мене и четиримата главни може да минат за такива.  Няма гаранция какво ще излезе от детето, дори да остане само с майка си.  Понякога дори и в най-добрите семейства с родители, лели, чичовци, баби и не знам още какви, не излизат свясни деца.  Тя например като е живяла само с майка си, защо е такава, защо не е излязал по-добър човек от нея? Разбираш ли, че това са глупави въпроси. :)  Семейството със сигурност изиграва роля, но не само тя е решаваща за крайният резултат. Някои хора казват че първите 7 години са най-важни. Вероятно е така, но почти също толкова важни са тези между 13 и 20. Там човек среща компании, хора и се оформя като личност. Двама братя, отгледани от едни родители, по еднакъв начин, става коренно различни заради различният път по който поемат и компаниите с които започват да общуват.  И каквото и да ми говорите, струва си това дете да израстне с татко. Всичките пъти когато са заедно след това, ще компенсират лошото му отношение откакто го видя.  Ако това че е наранил детето с няколко думи и действия, го е накарало да разбере колко много го обича, по-скоро си струва... Още не е късно и ще има време да компенсира. Аз попрегледах епизода, но за разлика от вас почти нищо не разбирам. :)  Вижда се че тя няма да се събере с никой от двамата, поне това е ясно. 

 

Но за едно нещо не се бях замислял. Това е интересно. Може би наистина новинаря има някакви чувства към нея. Може да не са много и да не са му топ приоритет, но той не би отписал жена като нея просто така. Действително доста интересен въпрос. Дали само я използва за да се издигне или има нещо повече. Определено тази мистерия около него, го прави интересен персонаж.   :) Репликите му в съда, ми се струваше че са измислени с идеята да и помогне и/или да извлече някаква полза за себе си. Но не разбрах съвсем каква му е целта, като ги говореше онези неща че я обича. Със сигурност е егати признанието... в съда. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това за белите конци го казах по повод на края, който ни спретнаха сценаристите. Под намерение нямам предвид, че го е планувал, а че е решил и го е направил. Мен ми е ясно, че го е издразнила пасторалната картина, която гледаше, но това не е оправдание да мъчиш някого (най-малко дете). Колкото до по-горния ми коментар, исках да кажа, че ти хареса главния и вникна най-вече в неговия образ, а другите реши, че са някакви още отначало и после не ги гледа според делата им, а според първото впечатление. Новинарят също в тоя кюп. Него ми идеше да го изям с парцалите в началото, толкова ми беше противен, но в края вече се беше попроменил доста. За главния също мога да кажа, че имаше промяна в добра насока, макар и доста късно, но ми е ясно, че нямаше сериал да има, ако беше преди това промяната.

 

Като гледам, най-добре е със субтитри да се види за последни сверки :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми е интересно какви асоциални хора може да съществуват - да гледаш собственото си дете и да не ти трепне нищо. Защото каквото и да ми разправят в баштаткото не видях нищо бащинско. При сцените със сина му през доста от времето наблюдавах очите му и поведението на тялото - ми то нищо човешко, за бащинско да не говорим. Тя Ненка прояви повече човечност и грижа за детето на врага си, дори и да беше от умисъл за оцеляването й в къщата. Нашият през цялото време гледаше детето си отстрани и с поглед сякаш детето му е полезно изкопаемо или зелено човече.

През цялото време имах усещането, че главният се отвращава от детето си. Честно ви казвам - точно такова усещане имах. Сякаш гледаше на детето си като на плазмодий насадил се в чистия му и подреден свят.

В сцената, в която главната хранеше Ча Дан, когато нашият избърса на два пъти устата му със собствените си ръце си казах "ура, напредък", но после като осмислих цялата ситуация си беше пак действие насочено по-скоро към главната "виждаш ли къв съм готин и как се грижа за сина ти - бъди с мен".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо, доколкото хванах от едно гледане. Не гарантирам за 100% акуратност.

 

 

 

- главния в началото на епизода твърдеше, че изобщо не го бил виждал това дете (в смисъл, че хич не го е броял да съществува) и я изнудваше да "приеме любовта му", за да ѝ върне Дан. После в апартамента обясняваше как искал да са тримцата като едно семейство и не искал чак толкова да я наранява. (Шизофрения ли му викаха на това? Щото няма как и двете твърдения да са верни.)

- главната му отговори, че и тя за това е мечтаела. В предаването по телевизията каза, че бащата на детето ѝ не ѝ е бил безразличен, но се е бояла и не е знаела как да изрази любов. Отделно в записа от рождения му ден, който гледаше, говореше на Дан, че е хубав като татко си и може да стане известен като него. (това ако не е любов и достойно поведение, не знам просто)

- Ненка в края му каза, че се е събрала с него заради парите, но после се влюбила. (Че на кво отгоре, питам аз?)

- новинарчето спечели с 97% изборите и прокара закон на имего на Ча Ги Йонг, даващ права и подкрепящ жените, включително в случаите на домашно насилие - справка жената, залята с вряла вода от мъжа си, която показаха в офиса му.

- всъщност най-добре изрази положението Ненка, като каза на малкия, че никой няма и да забележи, ако изчезнат. Което се потвърди на 100%.

- черешката на тортата, която ми вгадни вкуса в устата - когато нуната попита Педро защо иска да се жени за нея, отговорът му беше "защото имаш способности и пари".  :dunno: Тука вече вдигнах ръце и пролях 2-3 сълзи за още една погребана своя илюзия покрай тоя сериал...

 

 

 

На фона и на последния епизод в главата ми остава едно голямо WTF?!

 

 

 

Готвача последно кога го заобича това дете за два дена? До оня ден изнудва майка му и изтезава горкото дете, а днес вече претендира за "Баща на годината", само щото е позволил майка му да си го види? Ненката пък ей-така реши да става мила и добричка от днес за вчера, като допреди броени дни планираше да пречука и детето, и майката?

 

За мен единствените смислени и логично обосновани образи си остават новинарите.

Чо Ън Ча може и да беше мазен, но беше до нея и детето винаги, без оглед на какъв идиот ще се направи или какво ще му струва. Според мен дори накрая, когато ѝ предложи брак уж по сметка, малко излъга. За мен той си я обичаше - може би не като жена, но поне като човек.

Главната може да имаше странни решения на моменти, но беше откровена и добронамерена през цялото време. Докато готвача се цупеше защо не му правят метани, тя наостряше нокти само когато станеше дума за детето.

Посмъртно няма да мога да разбера как някой си мухъл ще претендира за изключителност, само затова, че се е родил с кранче. Сори, ама уважение се печели с поведение и отношение, не се изисква. И когато си такъв уберльохман, че да очакваш някой да ти чете мислите, а ти да правиш напук, най-малко може да виниш жертвата си. Имаше една мисъл, че характерът на човека се тества най-добре, когато му се даде власт. Е, видя се главния за какво я използва. Новинарят от своя страна се стегна и реши да ползва своята сила да помага на по-слабите. За мен изводите са очевидни.

Относно отношението към детето, картинката е много подобна - за единия то беше като досадно насекомо, което му пречи на важните дела, а за другия си беше повече от роден син. Просто тоя тип е ментален инвалид - не мога да си представя как може да се държиш така безразлично към дете, още повече ако е твое и е на човека, когото обичаш. Ума ми не го побира.

 

 

 

Изобщо ни показаха изключително жалка картинка - от всичките мъжки образи най-мъжки се държа баш подлизуркото.  :slap: И главния, и дядото, и доктора, и Педро, пък и механджията - слабохарактерни плужеци, гледащи само как да си угодят. Къде останаха ония мъже, за които съществува само една жена, и които са готови да се опълчат на целия свят за нея? Как па само мазника се придържаше само към една фуста през цялото време?!? Другите като ветропоказатели, човек!

 

За женските образи същата работа - дори главната дразнеше с неадекватност, но останалите просто изумяват с постъпки и още повече с липсата на реакция на очевидно ненормални неща...

 

Изобщо съм много разочарована. Надявах се поне накрая да ни дадат някаква логична причина за държането на главния, но ядец. Рядко е имало такъв резил. Поздравления за поставените въпроси в сценария, но завършека е една голяма, омазана, мозъчна повръщня. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имала съм някои попадения, значи. Това с Педро ме разби. Явно просто в Корея идеята да има възрастна жена и млад мъж във връзка е в сферата на фантастиката, та затова се наложи той да я харесва заради парите й...Не че не е често срещано, но пък нуната според мен беше достатъчно чаровна, че да я харесва заради нея си. Така и не разбрах защо толкова време похабиха да ни убеждават колко е грозна и нефелна.

 

Е, тоя сериал иде да покаже, че в Корея жените кучета ги яли... Явно всичките до крак са няк'ви мазохистки, защото аз не разбирам края на тоя сериал ни най-малко.

 

 Корейските сериали са малко като чуждестранни сериали/филми,  давани по времето на соца в Б-я и после оплюти за разгула и разврата, които изповядват. Явно, че сценаристите/каналите са под сериозна цензура и не могат да си позволят да рутят закостенелите схващания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изперкала работа. Явно корейците имат различно ниво на разбиране за нещата. При тях садо-мазо и шизофрения явно не са клинични състояния, а прояви на разностранно развита личност.

Цензурата им е по-зле и от соца. Явно всичко трябва да е добре лустросано, че да не се срутят пясъчните кули дето са си ги построили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...