Jump to content

Recommended Posts

....... И сега в останалите епизоди ще гледаме как жлягата реве за главната, докато продължава да й прави живота черен?

Това не е нищо,като разбере/ако  изобщо разбере цялата/ истина,тогава кървави сълзи ще лее.На коленца пред главната искам да го видя,а и Ненка също. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те истинските неща не се виждат толкова лесно, особено като не искаш да ги видиш. Точно затова не трябва хората да се отказват веднага и при първата трудност да се бяга.  Пробваш всичко до край и чак като нестава тогава се отказваш. Главният грях на главната беше, че се опита да разкара бащата от живота на детето й. Не за това че не го обича. Ако беше само това, той щеше да поболедува няколко години и да я забрави. Има нещо повече, някаква вина в него, че нещата са се стигнали до тук заради детето. И неразбиране в действията й от негова страна най-вече. По същата логика и той не разбира защото тя се е отнесла така с него. Нищо че ние го виждаме. На мен ми трябваше да споря с 5-6 потребителки от форума в рамките на 40 страници и най-накрая да загрея сред прочитането на толкова много неща.  А за него хич не ме учудва че не я разбира и действа така. Няма кой да му каже. :)

 

Както той не трябва да парадира с богатството си, така и тя не трябва да се мисли за голяма работа, че се издигнала. Това са си нейни успехи.  Зад всеки успех стои някой човек който те подкрепя. В нейният случай това е майка й, която и е платила образованието с много труд, преумора и нерви. Дори главната се разплака, като си представи майка си да се гърчи още в ресторанта, че да плати образованието и на бебето й. Знае през какво е минала за да и достави това образование.  Тази нейна майка се е мъчила много повече отколкото родителите на Те Йонг за него. Някои хора идват с повече възможности от други, такъв е живота. :)  Обаче не е правилно да си мислим, че е нормално тя да парадира с големите си постижения и да му каже, че не и е на нивото.  Хубаво оправяла се е сама, а той е харчил парите на техните за да прави нещата които харесва. А каква е гаранцията, че ако тя се беше родила в неговото семейство, няма да е такава? Няма да е дори по-лоша?  Важното е какво постигнат те заедно.  А те освен да създават проблеми в простичкия живот на едно дете, друго заедно не могат да направят. Човек трябва да се мисли за голяма работа предимно за нещата, които е постигнал сам и въпреки това винаги да знае, че нищо не е изцяло резултат на неговите усилия. Всичко в живота е резултат от свързването с други хора по един или друг начин.  

 

Освен това няма нужда сериал да внушава обратното.  Не ви ли звучи тъпо този лозунг "Жени! Бъдете самотни майки, хубаво е. Покажете на мъжете че можете и сами!" :) Това трябва да е крайна мярка, ако бащата е починал, в затвора, в болница, в лудница, зависим от наркотици и други неща от тоя сорт. Във всички други случаи, когато не се искат е желателно, когато е малко детето да бъде при майката и бащата да го вижда поне веднъж в седмицата.  Ако не го вижда сега, като порасне ще му е чужд и няма да иска да го вижда и без това.  Аз сега се замислих над нещо.  Ако бях самотен баща, (без значение дали майката го е изоставила, починала или си е намерила по стойностен мъж и си има други деца с него) щях да се чувствам виновен към това дете. Колкото и да го глезя, да си играя с него, да го водя на лунапарк и т.н., щях да знам че това не е недостатъчно. Че то иска и има нужда от майка, дори да се прави че не е така, за да не ме обиди.  Странно ми е че тя не изпитва такива неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса коментара на мадамите в предварителното изслушване в съда. Конспектира повечето ни разсъждения за главните.

И друго се чудя как така позволяват някакъв си чичка да влиза и да си се разхожда свободно в детската градина. 

 

Ама сценаристите и те много жестоки. Бащата на детето ти публично да те покаже като у***ца, че и със снимки да е нагледно, да ти провали кариерата и да те уволни лично и да те изхвърли като парцал на улицата със собственото му дете, за да се нанесе той на топло с гадната Ненка. Нечовешко!

 

Гледам я пак серията. Ами този като се прай на мъж, що се крие само в сенките, зад гърба на баща си и фустата на Ненка. Що не ни покаже сериозен тупаник, че да оценим кой е мъжа в съревнованието. Те животните знаят как се завоюва самка, а тоя Льольо само върти очи и прави някви муцуни. Б**и тъпира.

 

Искам новинарите да се оженят с грандиозна сватба, а Скункса да умре самотен и изоставен след като родителите му са се  споминали скоропостижно, сестра му е забегнала с Педро в Тамбукту, а Ненка го е обрала до шушка и прай тен на някой екзотичен остров с куп младоци да й правят вятър около нея.

 

Даже синът му - едно 4 годишно дете го прозря, че е един ненавистен, долен лъжец. Какво повече да каже човек. За 2-ри път излъга собственото си едва 4 годишно дете за толкова важни неща: живота на най-близкия му човек, единствената му сигурност - майка му; сега попари надеждите и съкруши сърцето на собственото си дете като не дойде за него. Ако не го убият, най-малко трябва да е на смъртно легло, предпазвайки като щит детето и майка му, за да ми го реабилитират и пак ще си имам едно наум за него.

 

Новинарят ще ме умори  :28558:  - котка по гръб не пада. Главната ще стане тя една президентша на това ми мирише. За тази цел се включвам в предизборния щаб на новинарчо, че да изличим от лицето на земята името Park. Помен от него да не остане.

 

Тая Слуз главния вече не ми е интересен. Интересно ми е какво се мъдри сега в главата на Ненка. Каква ли гадост подготвя. Тя вече набра сериозна скорост, ще е нещо адски гадно. Очаквам със смесица от яд и "удоволствие" да видя как пак ще ги метне всичките тия балами в сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мериииии, спука ме от смях с тоя коментар :28558:

Искам новинарите да се оженят с грандиозна сватба, а Скункса да умре самотен и изоставен след като родителите му са се  споминали скоропостижно, сестра му е забегнала с Педро в Тамбукту, а Ненка го е обрала до шушка и прай тен на някой екзотичен остров с куп младоци да й правят вятър около нея.

 

Само Ненка няма нужда да я спохожда толкова хубава съдба;)

 

Впрочем, прави ми впечатление, че новинарят изглежда няма семейство. Не му е звъняла мама примерно да му се кара, че се е нарочил за баща на дете "от епруветка". Няма да се учудя да е сирак и да е постигнал всичко в живота си наистина от нулата. Липсата на семейство би обяснила и човешкото му отношение към самотната майка и детето й, което в Корея явно е нещо невиждано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно може и да е сирак. Наистина никой не му е звънял да го прави на луд. Може това да е обяснението защо преодолява всякакви ситуации само и само да оцелее и защо дори когато е решен на всичко в същото време се бори с вътрешния си сантимент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си без пушка,че

Глистосерчо

ми е на 50% антипатичен,50% ми е жал за него.В един момент не искам да бъде с майката на детето си,но като го погледна как плаче,ееееееее сърцето ми къса това момче.И аз съм една мека Мараааааааааа. :28558:

Но за Ненка никаква прошка,там съм не на 100,а на 300 %  -най-тежкото наказание/за което се съмнявам/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готвачът прави само простотии, а после новинаря тича по нея да я спасява. Даже от превюто се видя, че

май няма да свидетелства срещу нея и ще се обърне срещу депутата, въпреки че му казаха, че с него е свършено ако не свидетелства. Нали го питат защо се е кандидатирал срещу точно онзи депутат дето беше в колата с дядото. Не чухте ли какво казва готвача в съда от превюто, че тя не само му е разрушила репутацията, но дори че имала психически проблеми, а новинаря я отървава отвън от журналистите.

 

Колкото до този епизод

Как му казаха на готвача, че поне с асистентката е поел отговорност след като не е можал при първата. Дори в съда му го казаха. Обаче и там има договор, та не е точно така. Даже мъжете в журито се възмутиха като разбраха, че е направил дете на друга, докато новинарката е била бременна.

 

Малко ме плашите с това какво им пожелавате на някои герои, а това са само измислени телевизионни образи :unsure: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма страшно,ние знаем,че това са измислени образи. :slap: Ама, пак се вживяваме,много  емоционални натури сме. :28558:

Не мога да си представя тогава как приказвате в реалния живот :nunchako::D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чухте ли какво казва готвача в съда от превюто, че тя не само му е разрушила репутацията, но дори че имала психически проблеми, а новинаря я отървава отвън от журналистите.

Чух го и това беше последната капка, която ме накара да го отпиша и да ми опротивее тотално. Досега при всяко негово действие си мислех че влага план, който не разбирам, но ще разкрие смисъла си в бъдещето. Давах му шанс вярвайки, че не може да бъде толкова развален човек. Затова инатливо исках да е с главната. Просто не си представям, че може да има такива хора освен по филмите (знам, че има и все пак не искам да вярвам). 

А пък за хорърите и хейтовете дето ги постваме - изпускаме пара. Нищо повече. Думите както разбрахме от настоящия сериал и Готвача не означават действия или истински намерения, дори може да не отразяват истинските мисли и чувства. Така че споко. Бъбрим си. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако го играеше някой друг, досега да съм оглавила хайката за линчуването му... Ама пусто, слабост ми е наборчето и това си е. Само да хвана дълбоооокия замисъл на сценариста и всичко ще е ток и жица.  :na2:  И аз съм 50-50. Хем ми иде да му извия пилешкия врат, хем ми е свиден, свиден, та се не трае.

Иди ги разбери - жени.  :28558:

И пак да кажа - накрая такъв шамар през врата ще ни врътнат и така има да го жалим и обичаме, че ни е бедна фантазията. Сто на сто са планували някое титанично разкритие. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако може все пак Ненка да не получи най-голямата награда накрая, а да бъде наказана подобаващо!

С риск отново да настъпя някой по мазола, ще кажа, че не одобрявам никак плужека службогонец и не мисля, че трябва да се жени за главната или да става баща на чуждото дете. С какво го е заслужил? Я си спомнете защо главната не можа да отиде да си роди детето мирно и тихо в чужбина? Точно този изрод й подля вода тайно зад гърба й като наговори шефа да не й дава стипендията! А знаеше, че е бременна и ще стане много лошо като почне да й личи! Е това беше подлизурска постъпка на страхливец и мизерник, който действа подмолно! Ако не беше той, тя щеше да си роди в чужбина и да се върне спокойно с детето в Корея без да трябва да обяснява публично откъде е дошло!

Явно си спомняте само последните епизоди! Ами спомнете си началните - погледнете ги пак, пък да видим кого и в какво ще обвините!

Глиста ходи няколко пъти да се унижава и да моли главната да се омъжи за него! След като беше натирен, той пак си преглътна гордостта и отиде да я моли! А тя му каза, че била абортирала детето и да се маха! Дори се закле в родителите си, че било така! В какво беше виновен глистьо тогава? Той не е ли човек? Няма ли право на чувства? Да не е машина да прави каквото тя иска и да не му пука? Той беше съсипан, че тя е махнала детето му! Каза й го - добре, аз съм донор на сперма, мен не ме искаш, но защо махна бебето? Как да не й е показал, че му пука! Показа й много пъти и й каза, че я обича! Скъса с родителите си заради нея - това не го помните, разбира се - какво повече се очакваше от него да направи? Отиде при майка си и й каза, че къса роднински връзки и се отказва от наследство, защото така трябва, за да се ожени за любимата жена. Колкото повече си припомням първите епизоди, толкова по-жал ми става за него, че несправедливо го обвинявате.

Тя го отблъсна много пъти. Затвори му всички пътища към нея и към детето. Не смяташе, че един разговор заслужава този човек! Даже много късно подаде той иска в съда! Още в началото трябваше да го направи! Не е въпросът да й натрие носа, а да я накара да го чуе и да му признае правата, защото тя го изтри от живота си най-безцеремонно далеч преди той да почне да върши магарии!

Да, жал ми е за нея, в много лошо положение е, но и за него ми е жал! А най-лошо е за горкото детенце!

Не искам някакви плужеци и Ненки да се намесват между родителите и детето!

Едно дете има нужда от майка и баща - показа си го много ясно! Никой на никого не трябва да отнема правата без някаква много сериозна причина! Бащата не е насилник, не е престъпник, не е пияница, че да заслужава да не вижда сина си и да не знае дори, че има дете! Какво от това, че майката сега разказва на детето, че баща му бил добър човек и го обичал? Тя натири тоя баща още преди пет години, тогава не беше добър, не заслужаваше дори да знае, че има син, нали? А сега разправя врели некипели от немайкъде и се чуди как да утешава сина си. Какво направи тя преди пет години, когато той я молеше и се унижаваше пред нея? Тя си мислеше, че детето е само нейно, че е като някакъв домашен любимец безгласна буква и един ден няма да потърси баща си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже мъжете в журито се възмутиха като разбраха, че е направил дете на друга, докато новинарката е била бременна.

За мен това винаги е било висша форма на предателство на мъж към жена или пък мъжа да кръшка докато жената носи детето му. Смятам, че е извратено.

 

 пак да кажа - накрая такъв шамар през врата ще ни врътнат и така има да го жалим и обичаме, че ни е бедна фантазията. Сто на сто са планували някое титанично разкритие. 

:D Тези двамцата да не би да са си играли на пясъчника в детската градина и тя пак да го е сиктирдосала. Отдавна си го мисля това, защото по корейските сериали главните често се оказва, че имат общо разтърсващо преживяване в детските години, за което единият или често двамата са забравили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си спомняте само последните епизоди! Ами спомнете си началните - погледнете ги пак, пък да видим кого и в какво ще обвините!

 

Виж, когато новинарят играеше кофти номера на главната, двамата бяха колеги, конкуренти и съперници. При това ТЯ беше по-силният играч от двамата. Новинарят явно приема кариерата си като бойно поле и се раздава с все сили, дори и с удари под кръста. Не съм го видяла обаче да мърсува поради чиста злоба, нито пък да тормози съперничката си, след като беше вече победена. Вече от доста епизоди само й помага и не може да не забележим, че изпитва топли чувства към нея и детето. Спомни си само как безропотно и тъжно си тръгна и каза, че ще му носи пържено пиле винаги, когато поиска. Та не сме забравили началото, ама има развитие ;)

 

Мери, ако ги разиграят в пясъчника за финал, обещавам да не гледам нищо корейско 6 месеца след това от отвращение :) Помнете ми думата! :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това винаги е било висша форма на предателство на мъж към жена или пък мъжа да кръшка докато жената носи детето му. Смятам, че е извратено.

О да, съгласна съм! Значи, мъжете в темата слушайте внимателно - може да ви е изтрила някоя жена от живота си, да ви е унижила и изгонила и да нямате вече шанс с нея, обаче тежко ви и горко, ако тръгнете да спите с друга преди да са минали десетина години поне и тя да е щастливо женена с деца! Ще бъдете виновни пред нея завинаги! Не се майтапя - така е, колкото и нелогично да ви звучи, това е женският начин на мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирам главния, защото очите ми само в него, ама ..... освен егоизма не мога да му простя и, че е безволев и нерешителен. Оправданието "семейна среда" изобщо не го зачитам. Перфектни семейства няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, съгласна съм! Значи, мъжете в темата слушайте внимателно - може да ви е изтрила някоя жена от живота си, да ви е унижила и изгонила и да нямате вече шанс с нея, обаче тежко ви и горко, ако тръгнете да спите с друга преди да са минали десетина години поне и тя да е щастливо женена с деца! Ще бъдете виновни пред нея завинаги! Не се майтапя - така е, колкото и нелогично да ви звучи, това е женският начин на мислене.

Няма мъжки и женски начин на мислене, има различни хора. След като си влюбен не знам как и си помисляш да си лягаш с друга, да не говорим ако жената е бременна. Ако жена не те ще въобще, просто я оставяш и повече не се занимаваш с нея - просто и ясно. Това не означава, че няма да виждаш и да бъдеш баща на детето. Какво трудно има за разбиране. Аз обаче не видях готвача да направи нищо от това. Явно човека е с различно мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, когато новинарят играеше кофти номера на главната, двамата бяха колеги, конкуренти и съперници. При това ТЯ беше по-силният играч от двамата. Новинарят явно приема кариерата си като бойно поле и се раздава с все сили, дори и с удари под кръста.

Значи за кариерата е позволено да причиняваш гадости, така ли? Не съм съгласна! Защо да не я пусне да отиде в чужбина? Какво му пречеше това, като той щеше да остане наследник главен новинар? Той от добродушие ги върши тези неща, бе, хич не си дава сметка, че тя ще бъде линчувана, глупавичкия невинен плужек! За кариерата може да я накара да се катери, че да пометне, да я кара да пие, че да навреди на бебето, ама после я носи на гръб да трупа точки колко й бил помагал! Хайде без оправдания за този изрод! В никакъв случай не мога да приема да се ожени за него! По добре да си седи сама!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........ преди да са минали десетина години поне и тя да е щастливо женена с деца!

Имаше май един такъв корейски филм или сериал с такова име "Жена ми се омъжва" (не съм го гледала). Има ги и такива. За тях няма бивши.  Първо вържете попа, че да ви е мирно селото. Демек първо омъжете жена си, пардон бившата си жена и после се устройвайте щастливо. 

Лично на мен като ми изстине сърцето за друг човек (без значение какъв е мъж или жена и какъв ми е или е бил), все едно че ми е никакъв. Може чисто човешки да му съчувствам, помагам и т.п., но изобщо не ме докосва лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...