Jump to content

Recommended Posts

което беше констатация без аргументи

 

Другите ти изречения, са аргументи към първото.

Това, че се връщам да видя какво съм писал означава, че или аз не се изразявам правилно, или ти не ме разбираш.

 

Как при такъв тираничен баща имат толкова свобода тези деца аджеба? Е в това ми издиша сценарият много яко.

 

Защо пък да има логическо разминаване. Едни от най-големите писатели на Ренесанса, Просвещението, хора поставили наченките на либерализма, които разбиват Средновековните разбирания, са деца на феодали и Консерватори.

 

Стотака, ти тези идиоти ли ги сравняваш с ренесансови фигури? :slap::rofl: Таман! Този борсук главния е Христофор Колумб в готвенето, а и нали уж ходи в Америка, плужека кариерист - Макиавели в политиката, Ненка ще я пишем Катарина Медичи, свекървата - Йеронимус Бош, а пък свекъра е Данте, превърнал къщата си в ад, нуната е Елизабет - кралицата девица, само главната не знам Джордано Бруно ли да я пишем или Галилей, макар че най й пасва май Жана Д'Арк :28558:

Аз не сравнявам личности, май ти го правиш. Просто правя аналогия, че деца израснали при хора с някакви разбирания, не следва да имат същите разбирания като родителите си, нито пък следва да нямат свобода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали пък не са ни приготвили в тона на целия сериал някой безумен отворен край, с който за последно и окончателно да ни изпържат мозъците.

Останаха още 2 серии, а сериалът е до под кривата круша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали пък не са ни приготвили в тона на целия сериал някой безумен отворен край, с който за последно и окончателно да ни изпържат мозъците.

Останаха още 2 серии, а сериалът е до под кривата круша.

 

Ще има редовното след еди колко си години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като се сетя, че още към 8-и епизод си мислех, че са стигнали дъното и по-зле няма как да стане....  :slap:

 

 

 

Оня боклук дори не отиде да се види с детето и да му каже кой е... И на тоя фон главната как обясняваше на мъника, че татко най-много него обича на тоя свят.  :cry:И му трябва още малко време, че като се видят, да е още по-готин за синчето си... :cry:  :cry: Оня рови по-дълбока яма да я бутне в нея, а тя говори на детето, че татко е добър човек... Не мога просто...

А Ненка че има перфектно чувство за тайминг, така си е. Ашколсун, аферим! Т'ва си е висш пилотаж - де да беше ги хвърлила тия сили и талант за нещо позитивно - ехее... Поне майка ѝ е твърдо до нея. 

Доктора и приятелката ме нервират - явно ще ги съберат накрая, а оня е толкова мазен и гнусен... И сега не знам какво да мисля, защото явно и новинарите ще се съберат и оженят. Готвача ще се гърчи много, ама много стабилно, ми се чини. Особено като разбере какво е всъщност положението и как една въртиопашка го води за носа. Тъпото е, че после ще го играе жертва, все едно той отговорност за мръсотиите си не носи. 

 

Добре, че са Педро и Кака, които явно ще стават трима.  :emote_kiss3:  :28558: Много са ми сладки, спасяват сериала.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В превюто чух главната да пита новинаря за "ури кьорун" - нашата сватба. Ясна е тя - отиде коня в ряката. Докторът и на мен ми е голяма гнус след всичките му изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз не сравнявам личности, май ти го правиш. Просто правя аналогия, че деца израснали при хора с някакви разбирания, не следва да имат същите разбирания като родителите си, нито пък следва да нямат свобода.

Деца, израснали при такъв тиранин може да са развили различни разбирания, но няма начин да са имали свободата да правят каквото си искат или да станат каквито искат без тати да ги лиши от наследство и да ги натири, а може би преди това да ги пребие до кръв. Особено каката феминистка си вее байрака както си иска. Това е невероятното за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал до тука ме научи, че най-готино и най-полезно е да се държиш като кретен и че от Ненка по-висша класа няма. От Кретените и Ненките по-успешни няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези обстоятелствa, това е и реалността. Любовта не се превръща  в приказка, превръща се в омраза.
 
Mалкия Глиган съвсем се зарови и издуха.
Върши простотии и после реве като бебе. Ами да си го прибера Ненка, да го дундурка...
Все очаквах нещо положително към Новинарката от негова страна, но уви, явно ревността и омразата съвсем му отнесе главата.
Новинаря- хлъзгава змия, ами как няма да е, обстоятелствата го принуждават, иначе как да оцелее?
И в други сериали го има това на показ, но тук отношенията в обществото, социалните порядки, са подчертани с особена сила:
чрез характера на поведението, отношението между героите
и последвалите от тях действия и събития.
Ми, остава развръзката. Някакви отчаяни действия от страна на майката да защити детето си. Надявам се Новинаря да използва силата на словото и медиите и по някакъв начин да й помогне.
Не вярвам и сценаристите и режисьорът да линчуват майката, като и отнемат детето и го дадат на пресметливата Ненка, безумния Глиганчо, и патриалхалните баба и дядо.
Дъртия 100 процента ще хвърли топа, като израз на отживелица, която трябва да си отиде.
Очаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има редовното след еди колко си години.

И на мен така ми се струва, затова и питах преди защо се върна на 3-4 година, а не на 5-та. Ще си изживее договорения срок на брака с Ненка види се. Пък после да видим ква ще я измислят за край.

 

Не вярвам и сценаристите и режисьораът да линчуват майката, като и отнемат детето и го дадат на пресметливата Ненка, безумния Глиганчо, и патриалхалните баба и дядо.

Ха дано! Надявам се и вярвам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помолих да гледате само очите, тук реплики няма.

Е не мога, защото точно тази сцена от края на втори епизод ми се е запечатала много яко - това, което тя му каза, грубото натирване и крайната липса на каквато и било загриженост, подкрепа или съчувствие, в което според дефиницията в едно от по горните мнения се изразявала любовта, показва и доказва, че ТЯ не го е обичала изобщо. Говоря ви за началото, когато той се държеше добре с нея, глезеше я, угаждаше й, купуваше й подаръци, готвеше й и я водеше на пътешествия... Нямаше я още Ненка да го оплете в мрежите си. Той показа и грижа и разбиране към нея, обясни й се в любов, пое отговорност, предложи й брак, а тя му хвърли всичко това в лицето и го отряза по страшно груб и нецивилизован начин. Тя е тази, която отказа диалог и му отказа правото да се нарече баща точно в този момент без никакъв повод от негова страна. Не казвам, че непременно е трябвало да се ожени за него, ама има си начин как с добро можеш да се разделиш с някого. Така с грозни скандали и груби думи, които до този момент не бяха заслужени от готвача, така добре си постла главната, и досега бере плодовете за това си поведение. Но на нея всичко й прощавате, щото стана майка. Ами и главния щеше да стане баща, но даде ли му тя някаква възможност изобщо? Натири го като мръсно коте в тежката ситуация, в която се намираше, обиди го и го захвърли с думите, че бил само банка за сперма, но това никой не го отчита, а когато той се държи сега с нея по същия начин моментално става черен изрод. Аз съм жена, но съм съгласна със Демончето, че и мъжете имат права. Те двамата го направиха това дете, не е било насила, и двамата трябваше да се разберат как да го гледат, защото женени или не, двамата са му родители. Главният не беше нито ненормален, нито насилник, нито кретен и не мисля, че главната имаше право да му отказва родителски права, и особено пък по този гаден начин. Върнете се да си припомните каква беше в действителност връзката им, когато бяха заедно, и как стана късането. Сега е много лесно да се хвърлят епитети, защото след като се намесиха Ненка и родителското тяло и всички корейски телезрители, почнаха да ги вършат всички едни мазни безобразни. Според мен за цялата ситуация и липсата на диалог си е виновна главната от самото начало. Тя го предизвика и само тя може да го разреши. Трябваше двамата да седнат да си поговорят спокойно още в началото и да се разберат какво да правят.

Като чувам какво става в 14 епизод, вървят точно към моя край - сватба ще има - на нуната и Педро. Кой обаче ще извади картечницата да избие всички е въпросът!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингу,следва ли по теорията ти за отритването, че е нормално после всички да стават такива извратеняци.То, ако е така, светът щеше да е пълен с готвачоподобни и все с някакво оправдание.Всеки от двамата имаше своята гледна точка и не можаха да ги припокрият дори малко, по техни си причини.Това,обаче не е причина, за подобна идиотия към собственото ти дете, майката- нея "кучетата я яли"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако вземат дъртите да не щат и Педро и я пратят на аборт? Да не ни се наложи да гледаме сериала с продължение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна кой е най-големият "двуличник" и "нагаждач" в този сценарий :) Всичките "добри" лъжат в своя полза и още по-зле - за да наранят друг.

 

 

 

Главната излъга, че не е бременна, после излъга публично, че е заченала от донорска сперма, лиши детето от баща му. Глиганчо си създаде цял лъжлив БРАК, само и само да я нарани (колко е удобно и това, че така се отърва от родителския контрол), при това се държа и с Ненка като с парцал, после излъга детето, че майка му е мъртва, въздържа се да й върне сина поради някакви идиотски подбуди като ревност и яд. Това явно не се смята за двуличие и нагаждане :) Междувременно "лошият" новинар помага на главната и на детето във всеки труден момент и си измисля от девета дупка на кавала някакъв личен мотив да го направи. Ако някой от тези тримата е неспособен да се пребори с някакви любовни чувства, това е "нагаждачът" :28558: Другите толкова успешно си преодоляват тъй наречената "любов", че още малко и ще се изколят с пяна на уста. Или аз нещо бъркам, че обичта се изразява в загриженост, подкрепа и съчувствие?

 

Като цяло в много филми ме дразни оправдаването на отвратителни постъпки с "любов" и "нараненост". Все едно е нещо нормално да се изплюеш на всичките си морални принципи, просто защото нещо си настъпен по мазола, "не се владееш". Истинската природа на човека се вижда в постъпките му, в реакциите му в трудни моменти. Тук "добричките" в трудни моменти се превръщат в пълни кретени, докато "лошият" търчи като алтав да търси детенцето, вика възмутено по евентуалния си спонсор, мъкне майчицата на доктор, убеждава я да не си потъпква гордостта, радва Дан по какви ли не начини, адаптира кариерните си планове така, че да подкрепя новинарката и сина й... Оставам с впечатлението, че в трудна ситуация "добрите" ще напсуват всички наоколо си, ще се тръшнат да реват, скубейки коси, и ще си избият яда върху първия срещнат, а "лошият" ще си счупи мозъка и краката да намери решение и да помогне на закъсалите. Предпочитам да имам враг като него, отколкото приятели като онези двамата. Той поне няма да си позволи да мачка вече победения си противник, както направи готвачът, когато остави Гинка да реве полуприпаднала с флаерите си на улицата за пореден ден и си отнесе детето.

 

 

Това, ако е насочено към мен, защото аз нарекох кандидат политика нагаждач и двуличник, само да поясня, че това не значи, че наричам главните добри хора. Всички си имат големи кусури, но не са двуличници и нагаждачи. Двуличникът и нагаждачът ще ти каже, че е съгласен с теб, ще ти се мазни, ще се преструва, че е на същото мнение и прави всичко за твое добро, но прави това само за своя изгода, защото може да спечели нещо от теб, а зад гърба ти говори съвсем друго и ти забива нож. Обръща се на 180 градуса само и само да го харесат, одобрят, и да спечели нещо от това. А какво си мисли всъщност никой не знае. Главният може да е дебил, разглезен, егоист, ревнивец, отмъстителен, но не мога да го нарека нагаждач и двуличник.

 

Защо ли имате толкова положително мнение и го защитавате тоя гнил службогонец и плужек? Ами защото и вас е успял да излъже с маската си на добряга. Аз обаче много добре си спомням тоя тъй всеотдаен и мил човек как кроеше злото на главната - когато тя беше бременна и той го знаеше, нарочно караше да я водят на поход в планината да се изтощава и катери, и да я кара да се напива. Той говореше лошо за нея на колегите й и плетеше мрежи да я измести от новинарското място, дори и стола й махна. Заради кого прокърви тя и щеше да загуби детето? Точно тоя интригант долен и подлизурко и беше вгорчил живота и утежнил положението. И като успя да я изгони банкет вдигна!

Заради своята си изгода уреди той онова ревю, и замъкна детето й на подиума, та го видя баба му и стана война! Защо й помагаше? Заради рейтинга от феминистките групи, които я подкрепяха. Не помните ли как се хилеше злобно зад гърба й и се хвалеше как бил мачо, ама щял да я използва, за да си спечели гласове да влезе в парламента?! И сега му идва дюшеш, че тя е в безизходица и ще се съгласи да се ожени за него - ами той го чака това откога, нали му каза гадателя, че ако успее да я вкара в леглото си ще му донесе голям късмет и ще стане велик! Ей затова я дебнеше тая златна гъска, а не от човещина! И ревеше, че тя може да го разбере какъв е и да му отреже квитанцията. Големи идиоти са всички в тоя сериал, начело с главния и главната, ама такъв мизерник като тоя няма втори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че след 14-ти епизод неразборията ще се разплете, а те подкараха сериала към дъното. Жалко, ще гледаме още падения и едва ли ще дочакаме сватбен край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингу,следва ли по теорията ти за отритването, че е нормално после всички да стават такива извратеняци.То, ако е така, светът щеше да е пълен с готвачоподобни и все с някакво оправдание.Всеки от двамата имаше своята гледна точка и не можаха да ги припокрият дори малко, по техни си причини.Това,обаче не е причина, за подобна идиотия към собственото ти дете, майката- нея "кучетата я яли"...

Лавандулке, не, не следва. Никого не оправдавам. Казах, да видите само началото, защото само тогава става ясно кой крив кой прав и кой започна войната всъщност. Главният не беше извратеняк - беше си съвсем нормален човек и с нищо не беше заслужил да го нарекат донор на сперма и да го изхвърлят от живота на детето му. След това нещата станаха страшни - и главният почна да прави магарии, и главната, и не одобрявам по нататъшното им поведение изобщо! Нито неговото, нито нейното. Но липсата на диалог си е само вина на главната, и от там тръгна и всичкото зло. Никой няма оправдание да се държи зле, само защото с него са постъпили зле, или да отмъщава или да изневерява. Обаче нямат право и да му отнемат правата без причина. Нарекоха го донор на сперма и той се опита такъв и да стане. Казаха му да подпише, че се отказва от бащински права и той я послуша, подписа и се опита да изтръгне детето от сърцето си, само за да бъде после обвинен в безсърдечност. Ами той направи каквото му казаха да направи, ама няма угодия! Главната го настъпа по болното място и той се обърна да я ухапе, защото и двамата като им липсва диалог и действат като зверове. И двамата, не само той. Не го оправдавам това поведение, но не оправдавам и да бъде еднолично линчуван.

Понеже тука сме повечето жени, а някои и майки, пренебрегваме правата на мъжете да бъдат бащи, затова се намесих, защото Демончето не го слушахте, понеже е мъж. Аз не съм мъж, но в този случай мисля точно като него - имаше един много хубав пост той по-назад, нали сега чета да ви настигам, че съм назад с материала.

Така че пак да повторя за който не е разбрал - не одобрявам поведението на главния сега и не го оправдавам. Но не одобрявам и жестокостта на главната преди и смятам, че тя беше катализатора на всичко с отказа си от диалог и грубото си поведение. Сега вече е многострадална Геновева, няма спор, но преди се изживяваше като много велика.

 

Ами ако вземат дъртите да не щат и Педро и я пратят на аборт? Да не ни се наложи да гледаме сериала с продължение :D

Хаха! Ако не го щат Педро, да ми го пратят на мен - аз го вземам веднага :D

 

Този сериал до тука ме научи, че най-готино и най-полезно е да се държиш като кретен и че от Ненка по-висша класа няма. От Кретените и Ненките по-успешни няма.

:D Мен пък ме научи да не ставам самотна майка, защото противно на първоначалните намерения да покажат колко успешно може да се справя сама жена, досега само успяха да убедят зрителите как изобщо, ама изобщо не може да се справя сама и има остра нужда от мъж и защитник - я бащата, я службогонеца, без значение, само да е мъж. Показаха ни и как едно бебе може да провали велика кариера, и как жената като роди, мястото й е у дома при детето, а не на работа. Много прогресивен се оказа този сериал, чак разби всички стереотипи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

:D Мен пък ме научи да не ставам самотна майка, защото противно на първоначалните намерения да покажат колко успешно може да се справя сама жена, досега само успяха да убедят зрителите как изобщо, ама изобщо не може да се справя сама и има остра нужда от мъж и защитник - я бащата, я службогонеца, без значение, само да е мъж. Показаха ни и как едно бебе може да провали велика кариера, и как жената като роди, мястото й е у дома при детето, а не на работа. Много прогресивен се оказа този сериал, чак разби всички стереотипи. :D

Да,според корейците,жената трябва да бъде с лепенка на устата,кънки на краката и любовница в кревата.Жената е безгласна буква в това общество,ако не се вмесва в този калъп,реши да роди без да се омъжи и гради кариера,тя е боклук,уличница и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, този сериал вместо прогресивен се оказа регресивен. Да натрием на прозападните млади корейки носовете, че да си спомнят къде им е мястото. А ние с големи надежди и нищо най-накрая. Имам чувството, че сценаристите си седят сега в офисите и потриват самодоволно ръце как са вързали цял свят да им гледа идиотския сериал. Ай поне след евентуалното прескачане след 1-2 години да ни дадат що годе сносен край, че да не изглеждаме кат шарани налапали въдицата за нищо.

P.S. Абе не е съвсем за нищо - благодаря на Бог, че съм се родила в тази част на земното кълбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислите, че в България е лесно на жените да градят кариера. Обикновено след майчинство ги уволняват и трудно получават назначение. Реших да разбия този стериотип и изградих фирма само от млади майки. Децата боледуват и се налагат отсъствия, но всички си помагаме и нещата вървят и се радваме  на бебета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Като чувам какво става в 14 епизод, вървят точно към моя край - сватба ще има - на нуната и Педро. Кой обаче ще извади картечницата да избие всички е въпросът!

Чингулинке,

Това и аз щях да кажа. Те това ще е Великата сватба. Всеки осъзнал грешките си, най-вече родителското тяло на Глигана, се съгласяват, да не изпуснат и другия наследник. И това бебче у Мин У ,

е на нуната.

Което показва какъв баща щеше да е, и колко съжалява...

Остава да чакаме. Сигурно и юбилей ще направим 50-ти :28558: , брой изписани страници на нищене на сериала. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да нищим вече, капка надежда не остана. Ще гледам с яд последните епизоди. То бива инат, бива, ама чак толкоз неадекватно поведение.

Ето и един цитат, който напълно потвърждава случващото се: "Любовта става омраза, омразата не става любов"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...