Jump to content

Recommended Posts

Lawandula, във връзка с последното ти изказване - те в Корея добре си живеят жените, виж, в Китай, родиш ли се жена, край. Те затова някои китайски майки си убиват децата в напреднала бременност, разбере ли се, че са момичета. В Япония също е много зле. Чела съм, че там има специално психолози за възрастни японски жени, тъй като те до една възраст живеят почти без да виждат съпрузите си (мъжете работят по цял ден, а след това отиват на задължителното следработно запиване), но след като съпрузите им се пенсионират и почнат да живеят заедно, мъжете очакват, че жените са длъжни да им слугуват. Да не говорим, че там яко ги избива на педофилия и примерно най-големите им айдълки са момичета м/у 15-23, които почват да ги снимат по бельо от 16-17 натам и общо взето основният им талант е, че задържат вниманието на мазни японски чичковци.

 

Та, въобще в тая част на Азия жените все още варират от собственост до прислуга. В Корея съпуга е "чибсарам" - преведено директно - къщен човек (или мой превод - чистачка и готвачка, 'щото "къщовница" в Б-я има конотация на прилежна чистачка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домакиня звучи много възвишено, като за Корея  :28558:., по-скоро - домслугиня. 

 

Сиера, за Китай знаех, но мислех, че ги трепят, понеже имат право само на едно дете и  искат да е мъжко.За Япония, мислех, че са по-добре от Корея.Значи, сериалът  може да е реклама колко им е готино на жените в Корея, в сравнение с другите на изток. :28558: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mъжете не реагират така. Кое е обидното, което той направи спрямо нея, че иска да е с хамбок ли? Че тя после го

засипа с куп гадни отвратителни думи. Че беше буфер между тях ли?
Съжителството се основава на компромиси от ДВЕТЕ СТРАНИ, не само едната....

 

Всеки уважаващ себе си мъж, ще и тегли една и прати по дяволите. Опита се и той.
Но имаше чувства и продължи да се интересува от нея, макар и от разстояние. А тя не искаше и да го знае, не го

допусна нити до себе си, нити до детето, беше си решила егоистично за себе си,
да си живее сама и отглежда детето сама, ама като искаше да е така, и да има мира и спокойствие, да беше избягала,

покрила и никой да не я види, чуе и знае. А тя какво, хем вълка иска да е сит, хем агнето цяло: хем да е на работа

и хем да си гледа детето сама, ама не можа. Винаги едното е за сметка на другото. И... аз не знам кой кого

използва; получи нужното, и отритна бащата, щот не й паснаха родителите му, твърде егоистично. Това дете не е само

нейно.
Ако искаше да е така, да беше премълчала пред него, и изчезнала безследно.
И тя... ощетява и  детето по този начин. Ами като реши да кара с бясна скорост, за да се отърве от детето, на това

какво му викате. Тя иска да го убива- нищо; а той като не иска да го допусне до себе си, защото ще  се привърже

към него, щот с таз опърничава жена как да е сигурен какво ще последва- тя прие помощ от гадния подлизурко, който

искаше на всяка цена да й заеме мястото, а се отказа от бащата на детето, заради какво, заради родителите му,

хайде холан, сякаш той я принуждаваше там да живее. Всеки допуска грешки и се обърква. Няма безгрешни.

И... намери кого да допусне до себе си, мазника, който иска с един куршум да убие два заека, забравихте ли как

изостави приятелката си, как се подигра с нея, хвърли й пари да се оправя сама, за психолог и какво друго,
А сега много грижовен за чуждата жена и чуждото дете, и... той го накара да го нарича татко, не главната. Пак с

някаква цел, разбира се. Този ли е по-добър?
Гледахме и един друг сериал, ако си спомняте, почти същата ситуация, там малката ми по нощите чиниите, и мъжът й

дойде да й помогне, тя поне се опита от уважение към мъжа си да свикне с техните порядки. А нашата какво, уплаши

се и бегом, първо ще ходим да се женим, като не й харесаха родителите- гърба; после ще лъжем целия свят в очите,

че детето е заченато индивидуално. Каквото и да пишете, не ми харесват нещата. Нити тя беше права, нито пък той,
легна с хитрата Ненка, и цял живот ще плаща за грешката си, тук се получи голямата пропаст, и последваха

необратимите събития... ПОсле реши да отмъщава на едно невинно дете, с отвратителните думи, че майка му е

умряла...
Плаче и вярвам, че съжалява, което значи че все пак осъзнава грешките си. И... кой го докара до това?
Пациент се лекува, /той несъмнено е болен,/
задължително с история на заболяването, а неговата история е отвратителното държание и пренебрегване от страна на

баща му и Новинарката. И тя, като ще си търси баща за детето, да беше го проучила предварително, а не да си

ляга... без предпазни средства, че после засърба попарата, ама нейната не само запари, ами и изгори животеца, и

не само нейния.

Може би не Велика сватбата, а Велика брадва
... за всички, това са ни подготвили сценаристите и режисьора. А на нас безсънните нощи да им мислим грешките
и съвсем да се сдухаме...
Ще пиша чак накрая, че взех да се потретвам.
И... в крайна сметка, това е мое субективно мнение, има една приказка; "Човек вижда това, което иска да види",
и с мен сигурно е така, щот изведнъж си попромених мнението... Може би вътрешна реакция на организма, за да не

намразя малкия Глиган- Мин У. Както и да е, очаквам включване от мястото на събитието. Може и подлизуркото
в крайна сметка да се попромени, не е напълно изкореняемо тва службогонство, но нали либовта правила чудеса,
току-виж вземе, че използва медиите и усппе да еманципира целия канал Корея,
И се прероди в Спасителя на ръжта, цъфналата, и я пожъне с успех и спретне Велика сватба, за и пред цяла Корея,

Новинаря и Новинарката в Новините, с нова новина. Е, и мен че ми се отприщи езика ама...
Моля, да ме извините за г/л/игантското четмо...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, където и да си в Азия, жена ли си, мор си е. Спомням си, че бях чела за няк'ва американка, завършила Харвард, която отива в Корея на годишна среща на завършилите заедно със свой приятел, при което се оказва, че всичките възпитаници са мъже и те съответно се държат с приятеля й като възпитаник на Харвард, а нея тотално я игнорират. А можеш да си мислиш, че като са завършили в Америка, ще са по-отворени към американската култура. Аз доста по-смекчено разправям, те се беше скъсала да ги хейти.  :28558:  Инак, в Япония е някак си по-фриволна работата, но това сред младежта. Колкото повече задъртяват, толкова по-закостенела става работата. Това сигурно съм го писала някъде, та сори на тея, които са го чели вече :).

 

Кцекце, point taken. Понякога някои думи магически ми изчезват от главата :). Просто някак нашето домакиня в днешно време бледо отразява силата на тяхното чибсарам. Макар че и при тях в момента доста от младите жени не влизат в тая категория, тъй като на нито една не й се занимава да готви празнични ястия по 4 дена (в Корея има и такива храни, които се приготвят по толкова време - честно казано нямам идея из главата на кой кулинарен садист се е родило подобно нещо и не говоря да го пльоснеш да ферментира).  В момента в Корея жените са заети с пластика с надеждата я да хванат добра работа, я някой мъж. Не знам как стоят нещата със стъкления таван там, но съм склонна да вярвам, че е доста ниско. Само ако се загледаш, примерно, в тяхната варайъти култура - там на 10 мъже има по една жена (справка "Running Man", "Infinity Challenge", "Happy Together"...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро четох за Китай, че все повече китайци предпочитат да имат момичета. Е, вярно, че е от социална гледна точка, но има някакво развитие. А социалната страна е... Понеже се очаква мъжът да уреди живота на жената, а цените на имоти, че и на всичко, са се повишили, китайците предпочитали да имат момичето, които да бъдат издържани. А не те да издържат някоя девойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е момче: наследник-комендант. Ако е момиче: застраховка "осигурени старини". 

Мин У прави страхотни бебета-наследници не може да му се отрече: ol6t43lxtettzodtfn7m.jpg



А тук са големи сладури, изобщо не можеш и да си представиш на какви артистични превъплъщения са способни. Професионализъм от класа. :up: otse9abupq6nmenjkwsl.jpg



Следва двама-плеяда-мъжествени юнаци

kt5o1yixoiarizup2dx0.jpg



А така искам да видя на края Мин У. От него струи радост и живот. Сякаш свети в мрака.

bixrydk6auczae74mric.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отбележим, че поне в сериала не са убили каката като първородно дете. :) Никой не и обръща голямо внимание и не очаква нищо от нея. Като принцеса си живее. 

 

Не съм сериозно запознат с тези неща и знанията са ми от това какво съм гледал по сериалите. Но и в други сериали съм виждал подобни семейства. Там им викаха кланове. Не знам как точно се определят като наследници на някакви благородници и дали наистина се взимат за хора със синя кръв. Често тези семейства са и по-заможни.  Със сигурност не беше толкова извратено като тука, пак имаше ритуали по празници, ханбоци, ястия сготвени по традиционен начин. Може би главната идея е да се запазят традициите на страната, което не е лошо. Това е като нашите села, където се спазват по определен начин празниците, кукери, ястия, български носии и фолклорна музика.  Семейства които пренасят традициите за идните поколения.  Разбира се, това с наложницата е прекалено и със сигурност е останало в миналото. Аз затова бях написал, че на тия сцени дето се бяха събрали пред храма и говореха като от исторически филм, сигурно и корейците се смеят. :)

 

Не че не вярвам в преценката си за правилно и грешно. Винаги се опитвам да погледна от всички страни. Обаче вчера при толкова много противоположни мнения, няма как човек да не почне да се замисля дали не бърка някъде. Радвам се че се появиха и други мнения като това на Borean, която също намери нещо сбъркано за действията на главната. И особено се изкефих на това на lukreciana с която виждам, че имаме някакви близки разбирания за справедливост. Не съм сам.  :icon_sunny:  Още повече че тя е жена, а на мен ми е по-лесно да разбирам мъжете. В сериала има 2 неща които не разбирам. Защо главната толкова бързо се отказа. В смисъл, като не искаш да живееш с някакво семейство, се провеждат разговори, правят се планове, опитват се разни неща.  Никакво обяснение. Как така тя в един момент  изглежда влюбена, усмихната и готова да се жени и в следващия толкова рязко сменя тактиката. Действително убеди всички че не е влюбена с това поведение. Всички други неща са последствие на това. Не че ги оправдавам, не ме разбирайте погрешно. Но поне е ясно откъде произлизат. Второто нещо което не разбирам е, как главният не я забрави за 3 години, след като тя се отнесе толкова зле към него. Там единственото ми обяснение е, че изпитва някаква вина заради детето и покрай него не може да забрави и нея. Иначе все щеше да я забрави за 2 години и да срещне някоя друга, ако не му тежеше това. 

 

За новинаря... не съм го отписал все още. Има нещо странно в тяхните отношения определено. Още не мога да забравя, когато той искаше да я прецака и да се издигне. Имаше една сцена в която докато запиха с колегите, видя главната в една закусвалня. Нещо почна да я бъзика и тя го изгледа с най-жестокия и изпълнен с омраза поглед. От очите и направо излизаше отрова. :) Така никога не беше гледала дори главния.  И изведнъж някакси много лесно му прости. Не е ли странно това? :) Със сигурност му вярва по някакъв начин или поне го познава много добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не вярвам в преценката си за правилно и грешно. Винаги се опитвам да погледна от всички страни. Обаче вчера при толкова много противоположни мнения, няма как човек да не почне да се замисля дали не бърка някъде. Радвам се че се появиха и други мнения като това на Borean, която също намери нещо сбъркано за действията на главната. И особено се изкефих на това на lukreciana с която виждам, че имаме някакви близки разбирания за справедливост. Не съм сам.  :icon_sunny:  Още повече че тя е жена, а на мен ми е по-лесно да разбирам мъжете. В сериала има 2 неща които не разбирам. Защо главната толкова бързо се отказа. В смисъл, като не искаш да живееш с някакво семейство, се провеждат разговори, правят се планове, опитват се разни неща.  Никакво обяснение. Как така тя в един момент  изглежда влюбена, усмихната и готова да се жени и в следващия толкова рязко сменя тактиката. Действително убеди всички че не е влюбена с това поведение. Всички други неща са последствие на това. Не че ги оправдавам, не ме разбирайте погрешно. Но поне е ясно откъде произлизат. Второто нещо което не разбирам е, как главният не я забрави за 3 години, след като тя се отнесе толкова зле към него. Там единственото ми обяснение е, че изпитва някаква вина заради детето и покрай него не може да забрави и нея. Иначе все щеше да я забрави за 2 години и да срещне някоя друга, ако не му тежеше това. 

 

Имаше отговор в сериала на това. Новинарката беше израстнала в нефункционално семейство, където бракът на родителите е бил пълен фарс. Тя неколкократно спомена колко лош е бил брака и че затова не иска да се жени. Та, като цяло тя не искаше да се жени и всъщност идеята й явно беше да го направи заради детето. След като обаче видя с какъв багаж идва бъдещият и съпруг по силата на ужаса си от брака избяга като попарена. Оттук нататък липсата на диалог у двамата изостри нещата. Факт е, че тука тя беше бая непреклонна, а той пък се държа от тъпо по-тъпо и затвърди подозренията й, че между тях нормален брак не може да има. Друг е въпросът, че във филма никъде не е показано, че тя е била влюбена в него. Сексът не е еквивалентен на любов.

 

Колкото до второто - главният не я забрави, защото това е сериал... :28558:  Иначе бихме могли да опишем героя му като патологично влюбен с натрапчиви мисли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сериала има 2 неща които не разбирам. Защо главната толкова бързо се отказа. В смисъл, като не искаш да живееш с някакво семейство, се провеждат разговори, правят се планове, опитват се разни неща.  Никакво обяснение. Как така тя в един момент  изглежда влюбена, усмихната и готова да се жени и в следващия толкова рязко сменя тактиката. Действително убеди всички че не е влюбена с това поведение. Всички други неща са последствие на това. Не че ги оправдавам, не ме разбирайте погрешно. Но поне е ясно откъде произлизат. Второто нещо което не разбирам е, как главният не я забрави за 3 години, след като тя се отнесе толкова зле към него. Там единственото ми обяснение е, че изпитва някаква вина заради детето и покрай него не може да забрави и нея. Иначе все щеше да я забрави за 2 години и да срещне някоя друга, ако не му тежеше това.

 

Защото и на нея главата й е пълна с бръмбари. В началото ме изкефи как го отряза, но с развитието на сериала осъзнах, че това й поведение е не по-малко детинско от неговото. Като ошамариш детето си трябва достатъчно ясно да му разясниш, ако трябва няколко пъти докато осъзнае погрешността на постъпката си, иначе от инат следващият път ще направи още по-голяма магария. Съседа ми толкова беше свикнал майка му да го бие като тъпан, че даже и не ревеше, извръщаше се към лицето й и й се хилеше нагло и после пак отиваше и свършваше поредната беля.

Главната си завираше през целия сериал главата в пясъка, считайки, че като е прост репортер, а не новинар, хората не й виждат задното оперение, синът й е невидим, а Ненка се е преродила в кротко агънце.

Дори вземането на отказа от бащинство й костваше свръх усилие. На моменти си мислех даже, че ще се откаже.

Ако го погледнем от друг ъгъл – Ненка искаше да си осмисли безрадостния живот чрез пари, а Главната чрез дете. И двете имат еднакво право да го направят, без обаче това да засяга или разрушава чуждите животи.

Както във всяко взаимоотношение липсата на комуникация е причина то да се прецака. Останалото: семейни травми, Ненки и т.п. са поводи, а не причини.

И аз смятам, че не я забрави, защото има натрапчива мания към Главната, наречена "любов".

Главната се доверява повече на новинаря, защото не го счита за заплаха, каквато подсъзнателно счита Готвача и съзнателно семейството му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Май в оставащите серии ще гледаме "укротяване на опърничавите",родителско тяло и главната..Като гледам никой освен

Мин У няма шансове да го направи успешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялото е мотива, знаех си аз. Бяло костюмче, рицар на бял кон, булка в бяло - Велика сватба. :D

И искам булката да е бременна с тризнаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 13-та Но Мин У вече и на мен започна да ми става леко антипатичен. Наистина нерешителен и нещастен отвсякъде. Като че ли в него се борят традицията и подчинението със нормалността и никоя страна не може да вземе превес. Явно ужасно се страхува и се изнервя от семейството си. Страданията му са огромни. Лошото е, че не говори, не успява да се изрази пред главната. Просто мълчаливо прави глупости. Според мен той я повика на въртележката, защото реши, че си е отмъстил достатъчно. После му дойде друго на ум. Пълен хаос е в тая глава!

Според мен феминизмът не противоречи на азиатските традиции чак толкова пряко, колкото го описвате. Нещата се променят. Може да си слагат хамбок и други подобни, но в семейството мъжете и жените си разделят по равно домакинските задължения. В това отношение Корейците са много по-съвременни дори и от нас. Имат недостатъци в законите, но светът се развива. 

На мен обаче ми харесва запазената почит към по-възрастните. Отговорността на хората в семейството един към друг.       Не мога да приема спокойно само как родителите могат да се разпореждат с брака на децата си.

Дори в България на някои хора им е трудно да се противопоставят на волята на родителите си. Предполагам, че е до сила на характера.

След като толкова години гледам корейски сериали, не мога да оплюя традициите им и да не виждам най-хубавото в тях, точно както го представят по сериалите. С каквито очи гледаш  - това виждаш. 

Доколкото разбрах, законът в Корея за съжаление облагодетелства предимно бащите. Точно като в Саудитска Арабия. 

Ще видим "мухльото" дали ще приложи всичката власт, която откри че има. Като корейски мъж и като богаташ. Това , че каза на "жена си" че трябва да му се подчинява, както го е правила майка му, беше малко гадно. За момент се превърна в някакъв праисторически шовинистичен тиранин. Чак вампир! хаха. Това ме разсмя. Той просто трябва да избяга, за да се спаси. :)

Демоне, искаш да кажеш, че тя е виновна, защото не го е обичала ли? В това не може да се търси вина, но тя го обичаше, както много пъти каза. Заряза, заради някакви недоразумения. Случва се. Сега войната започна. Така става като хората не си говорят достатъчно. ;) Корея е много напреднала страна. Сега се опитва да налапа всичко хубаво от запада, без да загуби традициите си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е как ще се отнесете към една от героините в "By Land and Sky", която не искаше деца и въобще не зачиташе т.н. "традиции". Сигурно ще кажете, че е глезена и не зачита семейството на съпруга си :rofl: . Според мен в този сериал готвачът не е главният мъжки образ, но ще видим, аз вече си казах предположението кой с кой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лозева, направо ме уби! Какво ти харесва толкоз: привидна загриженост, но зад нея - изневери, подчинение, страхопочитание, това ли? Свали си розовите очила.

Демонче, мен защо ме забрави? :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в този сериал готвачът не е главният мъжки образ, но ще видим, аз вече си казах предположението кой с кой.

 

И аз тъй си мисля. Т.е., той все пак е главният, но в кацата с меда ще бърка новинарят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонче, мен защо ме забрави? :28558:

 

 

Да, вярно. :icon_sunny: Направо цяла армия станахме.  :28558:

 

Сиера вече си е изградила някакво мнение за финала, обаче нещо не ми се ще да е с него. По-добре ще и е сама пред новинаря.  А какво мислите, възможен ли е според вас следния вариант?

 

Тъй като мухльото се самонаказваше 3 години и трупаше омраза, вина към детето и не знам си още какви негативни чувства. Отказва да приеме нещата и да забрави. Ако спечели делото срещу главната и използва тактиката на новинаря.... Сещате се. Там когато я притискаше до стената, тя му искаше заем за да си покрие наема и той се хилеше самодоволно на едно бюро. Искаше от нея да падне на колене и тя почти го направи. :) (Мда, определено има нещо м/у тях) Главната в момента отказва да говори с мухльото дори по телефона. Няма как тези двамата да проведат разговор ако нещо не се промени. Обаче ако той получи правата над детето, тя ще е притисната до стената.  Дали пък негативните му чувства и омразата няма да се изпарят като и види сълзите и как му се моли за детето. (не е нужно да е на колене в дъжда, но почти съм сигурен че корейците така ще го направят :xaxa: ) Един вид, по този начин да го излекува от болката и тъпотията му. Той може да е ненадежден, незрял и още 100 неща, но не е лош човек. Самият факт че вместо да си продължи за америка, се върна да й върне детето от родителите му (макар и да не успя, поради ред причини) означава че има някаква съвест.  А вече като тя му излекува негативните чувства, 100% няма да може да понесе да гледа как детето плаче за майка си. Ще и го върне със сигурност. Това което може да се случи в тази ситуация са две неща. Гледат го и двамата или баща му ще може да го вижда от време на време. Което ще подобри комуникацията и диалога м/у тях. Така детето ще има баща и няма да му се подиграват в училище, нищо че майка му и баща му ще живеят отделно.  Това е най-вероятното в 90% от случаите. Но има и някакъв малък вариант (10%) в който някакси да се сдобрят и да видим тази велика сватба. Това го предвиждам в случай че той се е променил и я защити пред родителите си. Защото и при двата варианта той ще се бори с тях. Няма как това да се размине и дядото да се съгласи просто така той да й върне детето. Ще има някаква война, в това спор няма. Има някакъв малък шанс тя да го погледне по друг начин, когато го види да се бори срещу родителите му, за нея и детето. Обаче не мога да предположа как Ненка ще рейгира в такава ситуация и какво може да се очаква от нея. Нея няма кой да я излекува за нейните 3 пропиляни години. Освен някаква голяма парична компенсация. :)

 

Малко евтин и пошъл край му измислих, ама друг начин за тях двамата не виждам.  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръвта, вода не става. Гледайки тъгуващото дете, дядото и бабата ги дават, че се позамислят. Каката, ще стигне до истината и тя ще стане достояние и на семейството. Мечти, мечти, ама дано да ги видим накрая тримката заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М, да- остава да видим това бебе, дето го дундуркат по снимките, от наложницата ли е,  от съпругата ли, или пък новинарят има пръст... е не точно пръст де... :28558:   :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на Ненка думите на семейство Park са доста объркващи. В някоя от предните серии свекито й беше казала, че трябва много да е внимателна, защото ако се появи Главната като майка на Ча Дан на Ненка ще й се наложи да си тръгне. В този пък епизод каза, че Ненка е старшата снаха, а Главната младша. От друга страна кара Ча Дан да казва на Ненка майка и иска да ги изпрати нея, малкия и Готвача като семейство в Америка. Не знам какво да мисля. Ненка доста добре се е сработила с тях, но ако се промени ситуацията те са достатъчно егоисти да я изритат веднага след като са я употребили достатъчно и им стане неудобна.

 

Надявам се краят да не бъде някакъв сбирщайн, с който вярно са се упражнявали екип стажанти сценаристи. Всеки е пуснал идеята си в купичката, изтеглили са една, която и ни филмират за край.

Искам бебето да е от съпругата бивша наложница (главната), живеещи в Америка (може и в Корея, но при условие, че баба и дядо са много послушни), пък новинарят ако иска на всички фемини-бебета да се именува татко № 2.

Само и само да ми се получи желания край, захвърлям феминизма и принципите и отивам и аз да скандирам да му стане наложница, иначе ми се разби сюжетната линия на "романтиката" от всякъде.   :28558:



Това ми попадна току-що. Свързано е с темата, но е извън нея http://semeen.com/брак-семейство/общуване/какво-правят-щастливите-двойки/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...