Jump to content

Recommended Posts

maira, да знаеш, че ще кажа заветното ОК, защото до край не изневериха на себе си, толкова силни бяха в емоциите днес в 11 епизод, че не мога да се разделя с героите или да кажа, че не ги харесвам, напротив.

Много ми се иска поне грам да разбирах японски, за да разбера какво каза на учениците си по училищната уредба Китано сенсей, но ми се стори, че е напълно в неговия дух и това, което се опитваше да ги научи до момента. Приготви се да си поплачеш, защото той използва около десет пъти думичката ай  в едно изречение.

Пфуу вълнувам се.

Какъв ли коментар ще се получи като си догледам епизода, в който гледам само картинки, а пак се вълнувам.

В последните минути градацията на чувствата вече клони към опустошаващи /знаех си, че така ще стане/ и ще ни разбият с финала...

линк към 11 епизод без субтитри

p.s. явно нищо не разбирам от саможертви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сюжетът на тази дорама с нищо не привлича, но японците умеят да представят добре и най-баналния сценарий. Мичико е по-красива от всякога тук.

Мен лентата не ме трогна толкова, въпреки силната игра и отличния актьорски подбор. Направи ми впечатление това, че имаше много балансирани второстепенни характери, които именно ми станаха симпатични (главните усещах как ще завършат) и може би заради тях успях да догледам заглавието. Томоя-кун (който на места страшно ми напомняше на Соске Такаока), двете хлапета, свекървата и дори хамстерите, както и краткото гостуване на Джун Мураками. Доста силно ученическо присъствие. Кентаро се представи повече от чудесно. Той е модел и почти не успях да открия инфо за него, но определено може да продължи развитието си на екрана. 

Чудесен превод и постер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези хора ги е обзела някаква корейска мода  :dunno: . Аз лично се разочаровах , а развитието на сериала няма нищо общо с очакваният от Майра край :). И ако в началото бях готова да споря на дълго и на широко с Дидо, сега само му завиждам за усета, че в крайна сметка ще е по-добре да отпише сериала   :)

 

Доживях японците да се издънят в детайлите :) Никой ли не забеляза, че Сава за втори път връща откраднатото червило :)

 

 

П.П

От един момент само Рикако ме държеше,аз просто си искам типично по-японски да бяха развили всичко, без излишни мелодраматични диалози и по-логични моменти, и аз се радвам за Сава, за Рикако съм на мнение, че трябваше да е при децата си, но можеше да се случи по-съвсем различен начин 

да ги вземе при художника

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го (днес). Благодаря за вдъхнатата надежда :). Гледах го с превод във в-бокса и беше много приятно.

Финалът беше логичен наистина и доста по-мек отколкото злите ми очаквания :)

 

 

Лично:

аз съм щастлива за Сава, която стъпи на краката си, върза си връзките и тръгна на път. Щастлива съм и от разбирането и прошката, която получи, понеже някак си и стоварваха прекалено много вина... щяха да я удавят просто... Не вярвам да се съберат с Китано, някак си за мен той до последно твърде много се наблюдаваше отстрани, като място, морал или личност...  и недостатъчно беше вътре в чувствата си... и  съответно има още да израства като преживявания.

 

За Рикако - не съм щастлива - макар че и там беше логично. Чувстваш толкова, колкото чувстваш, понякога е повече, понякога е по-малко и не стига. И най-лошото е, че не става на сила...  Нейният художник чувстваше толкова, че да не може да продължи. А и когато са намесени деца, не може да има чист избор, в това отношение Сава имаше повече късмет да избира. За съжаление при Рикако невъзможността да изкупи грешките си, или да приеме начисто живота си биха избухнали отново, или поне тук не показаха нейното и на семейството й развитие, пък природата празно не търпи. 

 

Дали е добре:

Щастлива съм че финалът беше мек и щедър, в сравнение с възможностите. Може би като изкуство, един потрисащ и трагичен финал, с постоянни закъснения, пропуснати шансове и зациклени герои, щеше да изстреля историята в орбита, барабар със слънцето, цикадите и безумно красивата Сава. Но пък честно, щях да ги зачертая с две дебели черти в сърцето си, ако си бяха позволили чак толкоз изкуство... 

 

 


--------------------------------------

Хехе с тебе писахме едновременно :)))))))))))

За издънката е вярно :))))))), видях и аз... Но според мен финала е много повече "пропаганда", обучение в култура, в раздяла и пр.. и някак си наистина не ме дразни, освен при Рикако. Днес не ща искуство и това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.01.2017 г. at 10:06, ukio написа:

Историята ще има продължение във филм. Действието е преместено 3 години по-късно...

 

С голямо закъснение изгледах и него. (Тук, в каталога на форума, е обявена тема за филма, но линкът не работи при мен)

Надявам се, корейската версия на драмата да "покрие" и продължението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...