Jump to content

House of Himiko | Mezon do Himiko (2005)


Recommended Posts

spacer.png

 

Mezon do Himiko / House of Himiko / La Maison de Himiko

 

メゾン・ド・ヒミコ

 

Държава: Япония

Жанр: драма

Премиера: 27 август 2005 г.

Времетраене: 130 мин.

Режисьор: Ишин Инудо

Помощник-режисьор: Джуния ИКегами

Сценарист: Ая Уатанабе

 

Участват: Ко Шибасаки, Джо Одагири, Хидетоши Нишиджима, Мин Танака

 

Добавена песен: Till We Meet Again на Ozaki Kiyohiko, ремиксирана от Yoshihiro Sawasaki

 

Награди

IMDB

 

Резюме:

Саори (Ко Шибасаки) е млада жена, която се бори сама в живота. Един дъждовен ден в работата ѝ се появява мистериозен посетител на име Харухико (Джо Одагири). Той твърди, че е свързан с бащата на Саори, Химико, който ръководи старчески дом за възрастни гейове и в момента е на смъртно легло. Саори все още изпитва неприязън към баща си поради факта, че я е изоставил преди години. Въпреки това младежът ѝ предлага финансова оферта, на която тя не може да откаже, и я убеждава да приеме работа в Къщата на Химико.

 

Подобно на първото сътрудничество между сценарист и ружисьор (Жозе, тигърът и рибата е само началото), тук отново виждаме нещо уникално, нетрадиционно, което излиза извън установените рамки. Филмът предлага тема табу за съвременното общество. Кара ни да се запитаме, как гледаме на различните хора въобще и какво е тяхното място в днешния свят?

 

Джо наистина е the best! Заслужил си е наградите, които е получил. Страхотен чаровник е! Ко също прави една от най-силните си роли.

 

П.П. В сюжета е включена изненадващо приятна музикална добавка, която много ме зарадва.

:essub:

 

Свали с български субтитри: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:   :click:

Свали с английски субтитри: :click:

Свали с руски субтитри: :click:

 
 

 

В комбинация с Хидетоши Нишиджима

7b54b0bb2ba29db3.jpg

 

1c81a0da64d88d27.jpg

 

Любима сцена със супер готините Джо Одагири и Ко Шибасаки

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, изтеглих го веднага, при този каст, при този режисьор!

Изгледах го с  удоволствие. Още посягам и си връщам някои сцени.

И преди да се изкуша и да затрупам мнението си с клишета, простичко да кажа.

Този филм ми подари прекрасен съботен следобед.

Не е от лесните филми и не е за всеки.

Образите, като започнеш от вялата секретарка, до възмутената бабичка, съседка на Къщата на Химико,

през хлапетата на колелетата, та стигнеш до няколкото стари момчета под един покрив. Ярки!

Обичам такива истории и това е поредния малък диамант в колекцията ми.

Укио, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми достави удоволствие. Шантавите неща, направени добре ми допадат. Нестандартен, леко тъжен.

Джо Одагири беше ужасно лош и ми идваше да го убия, но пръскаше много чар. Неразпознаваем.

Главната не се сещам къде сме я гледали, но направи хубава роля. Такава "сърдитка" беше! Няма да я забравя. "Баща й" също ми е любим като присъствие.

Над всичко и всички си остана величието на течението на живота. Бяха заедно. Без значение кой какъв е и защо е и какви убеждения има, човешките същества намираха някакъв път един към друг. Това ми хареса най-много. И лекия намек за романс също...Поне 8/10 заслужава...

aa1abfa54159314e.jpg

9671b19c063a5c95.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибасаки Коу, верно е голяма сърдитка, не само в този филм.

Много си я обичам. Гледахме я в  Good Luck!,  Андо Лойд, поне аз.

 

 

 

А, и освен готината песен, другото което изпяха накрая е много красиво.

"Als die alte Mutter"  на Дворжак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм я гледала на доста места. Любимка ми е още от Кралската битка, а там беше много лошо момиче. Но тук, ми се струва, че показва най-доброто от себе си.

Българският постер на филма е готов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа и разбира се веднага да благодаря на Naia за чудесния превод: Благодаря ти Naiaaaa!!! :kissx:
Къде точно се крие магията на този филм не знам, но много увлича, това е сигурно. Чувстваш се неподготвен за истините и откровенията на обитателите на къщата на Химико, за тъгата им, а също изпитваш и голяма симпатия към тези откъснати и изолирани от света самотници.

Филмът ни представи цял куп чудаци и прекрасната сърдитка Саори за "помощник" на място, където ни най-малко би желала да бъде.  

Всички бяха много колоритни без изключение, особено баща и беше притегателна сила, а в същото време и главният отсъстващ в разказа.  Настроението на Саори определи голяма част от заряда на филма, отиде там сърдита и неразбираща света на баща си, преведе ни през всички нейни емоции и макар, че не му прости, мисля че направи нещо много повече за него и за всички обитатели на къщата.

 

Преди тя да се появи те се бяха откъснали от света и живееха в миналото и спомените си, а благодарение на Саори намериха себе си в настоящето

 

Джо Одагири освен много чаровен го видях и като много влюбен, тъжен, изоставен, явно Химико беше неговият ментор, опора и страст, толкова много, че дори се опита да намери него в дъщеря му, така ми се стори поне на мен.
Финалът много ми хареса, отворен и позитивен поне според мен, радвам се, че се разделихме с усмивка с нашите герои. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въвеждам си ново правило : първо си изписвам глупостите, а после чета мненията, че така грам няма как да си подредя мисълта  :28558: .

Завинаги ще си остане тайна какво и защо в този филм ми хареса, но определено е така. Въпреки че, реално историята болката, тъгата и обречеността започват от края на филма. Имам предвид , че всичко между Саори и Харухико тепърва започва. Между тях има приятелство ( чиста проба обич), тя е влюбена, той объркан , не би трябвало да задълбочават близостта си, но ще го направят и ще е едно объркано болезнено, невъзможно и неизбежно. Скачено и обсебващо.........направо си написах сценарии за след това  :28558: 

А сега другите неща, който ми роди главата докато ви четях :)

 

Шибасаки Ко официално ще ми служи за пример затова как не се влиза в роля, за пореден път си е еднакво намръщена независимо, че играе пореден различен персонаж. Дали е Саори, дали Ринго или механик все е тая, където и да съм я гледала с нищо не е отличила персонажите си един от друг. Тук Саори изживя градация, която по скоро инстинктивно се усети не и благодарение на Шибасаки Ко............
​Танче, защо ще биеш Джо :icon_sunny: Той горкият толкова сам себе си не се разбираше, но имаше моменти където твърдо вярвах, че е привлечен искрено от Саори и не е съвсем гей :icon_sunny: .Отделно, че ми скри шапката този път Одагири Джо, харесваше ми по-всеки възможен параграф.
Да, определено е позитивен филма, по един негов си странен начин :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението.. Нямаш и идея колко обичам този филм, и продължавам да не зная защо.

Невероятните актьори ли, атмосферата, градацията на действието, обидата на девойката.

Много хубаво чувство ми остави.

 За закрила и съпричастност. И нежност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...