Jump to content

Recommended Posts

За мен всичко си беше тамЪн и сега очаквам истинската история да започне. Хубаво темпо запазиха и следват оригинала, което е много добре. Не пресолиха манджата с протакане на драмата, а промяната във визията много ме зарадва, поне при Хьок. Нейната глава ми иде малко прекалена, но ще го припиша на Париж и ще му туря пепел, защото е безобразно сладка.

За Даниел какво да кажа, разкош на два крака, дано му намерят мома като за него. Ама надали...

 

 

Edit: Някой знае ли коя е песента, която звучи в сцената на летището, когато Охлювката си заминава? Тенкю

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен всичко си беше тамЪн и сега очаквам истинската история да започне. Хубаво темпо запазиха и следват оригинала, което е много добре. Не пресолиха манджата с протакане на драмата, а промяната във визията много ме зарадва, поне при Хьок. Нейната глава ми иде малко прекалена, но ще го припиша на Париж и ще му туря пепел, защото е безобразно сладка.

За Даниел какво да кажа, разкош на два крака, дано му намерят мома като за него. Ама надали...

 

 

Edit: Някой знае ли коя е песента, която звучи в сцената на летището, когато Охлювката си заминава? Тенкю

 

Още не е излезнала официално в ОСТ-то, засега само се правят догадки, че вероятно Ailee е изпълнителката, но още я няма излезнала и не се знае :) Някой много отчаяни да я имат са скалъпили това:

Но наистина песничката е силна :) И като цяло ОСТ-то си е добро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко поизостанах с епизодите, току що завърших 9-ти и започвам 10-ти и  едно нещо не ми дава мира, при положение, че отлично познавам златните правила на корейското сериалописане.

Защо след всички целувки и пижамки, които видяхме досега пак сме в изходно положение и по възможност искам някой кореец да ми даде дефиниция за "близък човек". Не е ли този със синята пижамка, с който вечер си спинкате сладко и който ти е залепил една красива целувка в края на 9-ти епизод?

Уф честно побъркват ме с тези техни разминавания, все едно двама души се търсят с протегнати ръце в тъмна стая, нещо такова им се получава...

Защо  Ким Ми Йонг толкова се ядоса на помощта на Гон за ресторанта на майка и, защо още не е почувствала неговата привързаност и начина,  по който всеки път изпада във възторг, когато тя е близо до него. Май аз не разбирам нищо от снейлчета /snailчета/, това ще да е :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как го постигат това, но понякога имат страшни попадения в разказа и изразяването на емоции.

След изгледаният 11 епизод поне едно нещо стана кристално ясно, Се Ра стои като кръпка до Гон, дори амнезията не я спаси от неизбежното.

Доста добре им се получи тази част, поне малко да оправдаят вмъкването на никому ненужната амнезия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гони е както и сам каза: "Number 1", хаха. 13 епизод на корейски сериал, а аз съм все така доволна от представянето на историята и факта, че продукцията е изцяло в жанра си. Само ме притеснява тази болест в семейството на Гон, но дано да я оправдаят с нещо, защото труп няма да понеса на финал.
Героят на Че У Шик и приятелката са ми толкова сладки, хаха, мисля, че ще ги съберат. Той не е лошо момче, напротив. Предполагам, че вече ще се опълчи на властната си майка и ще вземе страната на брат си и баба си.

Върна се отново смехът в сериала, след двата малко драматични епизода и отново ни напомнят за началото. Продължавам да съм изключително доволна от балерината. Страхотна е, актрисата ми стана страшно симпатична, а и образът е много приятен.
Впечатлена съм и отново от взаимоотношенията "тъща-зет". Те не са прекъснали никаква връзка през тези 3 години. Мамчето се оказа истинско съкровище, не съм виждала подобно нещо в корейски сериал. В тях обикновено (от това, което съм виждала) образите на майките, свекървите, тъщите са винаги на злобна и пресметлива жена, която се меси в живота на младите. Бабчето и мамчето тук са радост за очите ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавна беше тази серия, ама как можаха да я свършат така на най-интересеното? Ужасни хора, добре че има още една днес. :) Той сигурно се държи така с майката на Ким Ми Йонг, не само защото тя е готина или пък още обича бившата си съпруга, а може би най-вече защото му липва образа на майката в този живот. Ако не се лъжа неговите бяха загинали отдавна и аз така си го обяснявам.  Но да, това че майките и родителите не се бъркат, не заемат страна и само наблюдават е доста освежаващо. :) А тази балерината щом нищо не е направила за 3 години, а само е чакала, вече няма да и отива да се бори за него. Поведението и говори че се е предала, ама не бърза да го разлюбва щом още се върти около него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:up: ОСТ -то много ми харесват, а визията на Гън в 13 и 14 епизод е още по-страхотна..

 Ким Ми Йонг има още чувства към него -след срещата пред стая 2006 ....

;-) интересен завършик на 14 еп....какво ли ще реши тя..... и какво ще направи Гън в тази ситуация ...

jh_jnr.jpg

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финалът на 14 ме размаза, а по принцип имам фобия от такива събития... Чудя се има ли как набора да ми стане по-симпатичен - сефте да харесам повече обречения втори.

Смехът на Гон продължава да ми е противен,но в сериозните моменти наистина вади душата с памук. В това отношение съм много доволна от развитието на образите - по тайвански логични, затова и ви е странно колко адекватно се държат. Тук дори раздялата от 3 години си беше съвсем на място, за да можем сега да видим у главните едни други хора, вече осъзнато обичащи се до полуда.

Нямам търпение да видя развитието за набора и балерината - заслужиха си го, да му се не види!

Пак да повторя, радват ме образите на всички. Добре,че не покорейчиха сценария!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с руснаците и още не съм гледала 14-та.

 

Но 13 много ми хареса там в заведението на майка й.

Тук наблегнаха на състоянието му, и Чонг Хьок беше върха, както винаги де. И попостриган, това доста го подмлади, в предните серии направо ми изглеждаше като баща на Даниел, ха, ха. Ролята на стройния красавец много смирена някака, просто няма как да се разгърне героят му.

 

 

 

И... балеринката не му ли е сестар?

Що така ми е останало в съзнанието?

 

 

За главната... без коментар. Антипатична ми е, сори.

Падам си по мъжкато присъствие.

 

По късно ще зяпам и другата серия и ще запиша някой друг ред, ако не ме разчуства и  се прехласна съвсем де... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма как, направиха го още един път - видяхме ги, опознахме ги отново след 3 години, харесахме ги от пръв поглед, повече от преди даже  и айде сега честита ви абстиненция до 15 епизод другата седмица. Сега чувството е още по-силно, защото Даниел хвърли всичко на масата, а Гони имам предчувствие, че

се терзае и няма да направи нищо, ще си тръгне и тогава всичко ще остане в ръцете на новата Ели Ким - охлювче сладко да мисли и да реши сама кого обича истински.

 

Кой ми е най-сладкият пораснал и още по- по- най- след три години? не е трудно.... :28558: 

хе хе малкото братче! страхотен! :kissy:идва ми като бонус на цялата история сладък и добронамерен, а нещо ми говори, че ще има пръст в сдобряването каквато е душичка

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, как се смях на сцената с кроса на двамата хубавци в парка, а пък репликата "Жаба да срещнеш, охлюв такъв!" ще си остане една от незабравимите :up: . Сериалът ми е страшно забавен, за един ден изгледах осемте епизода с бг. субките, а утре продължавам с руските, защото нямам търпение. Благодаря на преводачите от сърце, с този сериал ме върнаха към корейските драми. Камсамидааа... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше ми време, за да свикна с главния но успешно се адаптирах и даже вече ми е симпатичен :) Харесва ми като цяло сериала, доста повече от тайванския му първоизточник. Има страхотни моменти на които съм се смяла от сърце просто 

 

ситуацията с кучето и пръстена в 1 серия и "депресията" с охлюва на рамото :)

 

Свежо и забавно не е за пропускане :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обичам комедийни драми, изпълнени са както със смях така и със сълзи. Но само едно не ми харесва главната героиня е не реалистична, по точно характера и. Въпреки, че не съм догледала цялата драмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветен локум, дъвка "Идеал", цветен локум, дъвка "Идеал". Започна се корейската мъка преди финала, който съм убедена, че ще претупат набързо. Дъвкане и разтягане за дълбоко романтичните души. Напълно излишни 15 и 16 епизод, а при положение, че ще има и още 4 до финал, не смея и да си помисля с какво ще ги пълнят. Добре, че в днешният 16-ти епизод, който изобщо не мисля утре сутрин да гледам с превод, дадоха малкият с нуната. Големи са сладури, да се взимат по-бързо, а злата аджума ще приеме някак снахата, иска не иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно малко трудно ги сдъвках тези 2 епизода, а и бях разочарована след финала на 15-ти, който не намери своето продължение в 16-ти, но пък края на 16-ти ми хареса. Не че не можеше да приключат и само с 16 епа, то е ясно, че младите се обичат и ще се вземат. 

И все пак ми се стори много мило как хиляди малки (и не толкова малки) неща крещят "Обичам те", макар и те да са леко застреляни и двамата. Не мога да не призная, че са изпипали тънката нишка, ако и да е разтеглена.

Поздрав с една любима мелодия, която ми напомниха в 16 еп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега ми хареса филмчето.Гледах малко от тайванския вариант,но нещо не ми харесва главния и наистина ужасен език имат тайванците !! -_- Актьорите в корейската ме кефят(ако изключим прическата на главния :no: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, и аз плакна око-то откъм мъжко, няма да крия...Сърцетуп-а е на макс и съм тотално раздвоена!

От снощи до сега изтъркалях всички 16те епизода и искам останалите 4!!! Веднагически!!!

Много добри актьори, страхотен ОСТ! Много обичам комедийните елементи, особено когато са на място. Има химия между Гон-чо и охлюварка Ким-ка, няма две мнения.

Пълнежът последните 2 серии идва в повечко, но се надявам на още смешки и закачки, докато съберем тези толкова сладки души. И никакви драматични развръзки, ало, сценаристите! Искам си хепи енд-а!!!

 

Хареса ми идеята за хората и сладкото. Ще увелича дозата на шоколада :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...