Jump to content

Сделка с демона.


Recommended Posts

Успях да прочета 4-та част и определено ми хареса. Вярно на мен винаги ми се иска да има повече от демона - някак се привързах към него, буди любопитството ми и най-много ми харесва  :blush: . Но дори без него ми беше интересно. Хвърлих бегъл поглед на предните истории и видях, че са разместени липсват някой от нещата, който са ми познати, а други са добавени, което налага да ги прочета наново и на спокойствие.

Обаче искам да видя края на историята, харесва ми. Лека, приятна, увличаща. А препратките много ме радват, може би защото напоследък липсват осезаемо от всякакви творения :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че има разни корекции, но пък ти си ми бета-читател :))))) - ерудиран, разбиращ и с близък вкус - и по един или друг начин отчитам какво ми казваш.  Но назад не съм променяла много. И се радвам много, че ти допада, аз си имам бая резерви :) въпреки че като цяло ме кефи самата история... макар че не знам колко от това, което знам за нея успявам да изпиша...

Т.е. ако искаш може да ми пратиш и критиките си - тук или на ЛС .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислила си го като сериал, а аз гледам на него като на книга. В тоя ред на мисли, няма как да са обективни критиките ми. Около политиката ми се въртят няколко неща, но те биха били валидни, ако се задълбочи и разтегне разказа . Врътката   с братовчеда много добре се получи , онази с патриарсите не ме убеди.  Повече моменти, в който човек да си каже "ей, браво как го изигра", не биха навредили  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааа, напипа сърцевината на моята самодоволна компактност и собствено терзание.  Кофти - кофти :))))))), трябваше да си остана (само)доволно на похвалите, ей тъй на... но пък какъв бета читател си ми иначе :). Добре де, режи!


Това е сериал, за кралица Елена Филипа, и някои серии имат едно хубаво други - друго, а трети могат да се окажат пълен провал. Освен това някои неща от първите серии ми трябват за бъдещите серии. И трупата трябва да се стикова  да играе заедно...


Не исках цяла и сложна книга на един дъх, а и някак не вярвам да ми се получи към момента. А пък разтеглена до безкрай серия, тип масов съвременен роман също не ми се правеше... Искам серийки, които можеш да гледаш на маратон, но можеш и да очакваш или четеш на парче. Отделни мигове от един сън всеки със своята музика и гледна точка. И от които накрая се събуждаш... Но да видим ...


Във всеки случай с патриарсите и аз се измъчих. Там всичко бях фокусирала на демона и неговото поведение, и накрая оставих само най - нужното при света на хората, но това не е  добре за цялата история със сигурност...


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната история е

Изначално те били двама братя: Еперун и Итангра. Появили се от светлината на първите звезди и с диханието си изградили Средната земя. После дошла златокъдрата Илеада и донесла там чудото на живота. За първи път братята изпитали времето и осъзнали спомените си - почувствали радост и болка, разпознали красотата и обичта. Илеада прегърнала сътворения свят и създала хората в него - Земята се населила, а молитвите на живите възрадвали небесата...
 

 

 

тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи докато си четях "Мрак" потънала във всяка фраза буквално се замислих, ако застана пред белия лист дали ще мога да сътворя нещо толкова въздействащо, с толкова картини и герои, не съм сигурна, иска се фантазия и сърце, а "Мрак" е писан точно така със сърце.

Поздравления за 20 годишната Майра и на сегашната, че твори така красиво и запомнящо се, толкова готино и с усет.

Благодаря за хубавата книга, мила приятелко! Имаш моето Ехаа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪЪ ако знаеш колко подскока от радост направих със всичките ти коментари :). Голям кеф и ужасно много благодаря :).Мен ако питаш ти си суперспособна на не по-малко творчество - а вероятно и на доста повече - и дори и да не ти стига времето за писане, снимките, които гледам ми топлят сърцето. Всеки път. :)

Ама така ще ми развалиш имиджа на злата Баба Яга :), ще рекат хората, че съм някаква мила и позитивна, добричка личност ... със сърце, а е добре известно, че съм от безсърдечните тук :)))))

 

Аз не съм много уверена в "творбата" си, но много ми се искаше да я пиша за нас - с толкова стаж в романтиката, фентъзито и сериалите сме вече, и летвата - няма как - е вдигната. Лошото е, че за да ми е убедителна историята на мен самата се налага да я уплътня, с имена и детайли и хора и... все ме е страх да не стане обяснително скучно ... или де да знам.. обратното да не успея да създам правилния и удовлетворителен завършек... и да не се разбере защо така, а не иначе... Хубавото е, че поне за ефектите няма как да се заяде човек. Ако беше визуална история, а не писан текст щеше да страшно мъчително със всичките светове и сенки... пък щом съм успяла да те убедя значи е добре ... дотук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майричка , ... понеже така ...инкогнито фърлям и по едно очо тук ..../да си призная/ , а и понеже не и ви знам толкова добре и мога да съдя за всеки само по писанията му ....мога да кажа само: - Ако ти си от безсърдечните тук - аз съм Клаудия Шифър. Пък, на!  :na2:  Такова нещо без сърце не се пише . :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майката на Елена Филипа /Ти/ не е баба Яга :D имиджа ти е солидно преувеличен.  :P  ТЯ /Ти / е силна и креативна, дарила е рожбата си с мъдрост, благородство, мечти и смелост, на която и Демона беше изкушен да бъде подвластен/аз също :) /.

С една дума ти си скромна, а аз твой по/читател.  :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я хейтъра на японската секция да се обади с малко критика  :na2: .

Още от онова най-първо четене Демона ми взе сърцето. Не знам защо го преживях като силно положителен герой , не знам и защо се превърна в любимеца ми в историята - съзнавам, че Елена е главният персонаж, но аз си искам повече от Демона.

 С думи прости чакам си обещаното.

 

П.П. В розово -бонбонният свят имаш ли мнение ставаш задължително зъл :28558: . Чудно защото ли най-злите най ги уважавам :blush:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е знам, знам за твоите демонични пристрастия Кев, и критиката е справедлива... пък и историята е и за демона, нали алфата и омегата :)... Така, че седмата част сега ще бъде за демона ... но наистина трябва да е силна :) много мъдруване и хвърлям :). Така, колкото и да го мисля, засега ще ми трябва и 8ма част за да завърша историята... и дано да ми стигне :).

 

Asha благодаря!! :) А ти сигурнали си, че не си Синди Кауфорд? Или Жизел Бюндхен? :))))))))))) Щ си кажеш ти :)... Струва ми се, имиджът на въпросната русокоска - Клаудия е силно преувеличен... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе...щом е за теб...ще си кажа  :rolleyes: . Чакай да надзърна в огледалото бързешком , преди да го счупя с поглед... :896767:  Ммдааа... Висока като щангист , стройна като сумосист ... , по рождение - блондинка под прикритие ... По-скоро го докарвам до една кака Марта Вачкова, ама в намален мащаб къде 75%. И за да не е чак такъв спам... Идеята  Елена Филипа да вижда околните като животински образи ми напомни на един стар фантастичен разказ от преди време оно... Само , убий мЪ , не се сещам автор и име - Рей Бредбъри ли беше , Азимов ли ... :(  Та , там главната героиня, в следствие нещо си /катастрофа май/ и след събуждането си от кома /май/ започва да вижда околните с глави на животни , според същината им. Всякакви гадини . И накрая вижда себе си в огледалото  като кошута. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хичкок :). Негов е. Със змията-сестра и лекаря... Но се видя като кошута, чак като и направиха операция и спря да вижда другите като животни... Само себе си виждаше вече неправилно.
Евала, че се сети  :))) 

И аз си мислех за него, макар че Златният компас е по-скорошна реплика.


Там душите се разхождаха като животни до собствениците си...

Ако пък превръщането на душите гледаш, виж тук :)

А "оригинала" трябва да са отделни анимистични вярвания - примерно на индианци и племена с животински тотеми... които се превръщат при нужда... Но честно - не съм проверявала :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Репликите ( съзнателни или не ) ми се струват неизбежни . Понякога са неподозирани архетипи, друг път дълбоко забравени спомени или съзнателно търсени. Може и Хичкок от другаде да го е взел. Тръгнете ли да търсите първоизточника може и да не му намерите края  :28558: . Впрочем това с животинският облик е една от хубавите врътки, който показват израстването на Елена  :icon_sunny: .

 

Колко се гордеех с хубавата си идея, а то било живо "Пътуване към себе си". Няма да мирясам май докато не те навия за втори прочит или не му спечеля нови читатели :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cry:  :cry:  :cry:  Като бета читател получих тази част паралелно с останалите  :cry:   :cry:  :cry: .

Може и още от демона да има. Колкото повече демон, толкова по-добре. Не ми се иска да се повтарям, но на мен ми харесва историята, интересно ми е с кеф я чета  :icon_sunny:

 

 

П.П. Струва ми се, че след една нова и крупна редакция тази история би могла да се превърне в книга. Има доста потенциал, герои за доразвиване  , паралелни истории  ........препратките са добри, а в тях има доста хляб. Не , че те насилвам  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай :) засвършвала съм го от една седмица и бойната сцена накрая ми извади душата... и току си открия някоя грешка - седне героя на стола, стане от леглото, вън  е нощ и ден, когато си поиска, сезоните и времето се разместят ...айде брой и съгласувай :)... това повторенията нищо не са. И според теб с колко изречения се описва бойна сцена? Трябва всяко нещо да е стремително, но ако не е ясно как се случва, то и човек не може да си го представи... Но и няма да е като тренировка по зумба я - наведи се, изправи се. Пък не съм и Толкин да започна със 50 страници описания на раси и магии...  и да ги наричам после с елфическите им имена...

Просто нямах търпение някой да прочете - а като истински бета читател - първо от теб получих коментар :)))))))))))) Благодаря сърдечно :)

По този повод, ако нещо ти се стори неясно, объркано и пр.. свиркай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен досега ми вървеше като книга "Мрак", обаче 7 серия ми обърна гледната точка и сега повече го чувствам като сериал, направо сменяш сцените и захлопваш вратата на моменти, мила Майра, както правят нашите любими сценаристи и изгарям от нетърпение да повдигнеш завесата отново, за да видя още и още.  Много неща вървят в седма глава, но на мен любимо ми е

връщането в миналото и бягството на Дана Орфа, колко ценен епизод, а те са толкова далечни и различни, а май не са..

Просто 7 епизод тупти , Мрак не е само тъмнина, има цветове, има минало, всичко расте и се променя, в очакване съм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...