Jump to content

Recommended Posts

Звучи обещаващо, мисля че на твоята история и отива да продължи да живее, твърде много обичам Елена и Демонът, те са ми нощните другари, скитаме заедно /безсънието ми е налице все още :D/ Ти ще ги пренесеш в нови измерения, макар че и до тук им се случиха много неща, но пък силата е в тях и красотата.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо ще си отстоявам  мнението, че книгата има нужда от продължение ! Малко подкрепа от някой друг няма да навреди, че засега сме едва двама :). Много накратко и по-точки ще се обоснова, пък Майра да му мисли.

Off Topic

1. Интригата в Морея тепърва започва.

- Баща й се оправи, неговият враг е сразен, но майката на Елена ( макар без спомени) е жива и тя има брат. Имаме царица без спомени и потенциален престолонаследник / конкурент.

- Отношенията Филип - Елена ? - Нищо не е ясно. При новите обстоятелства, които Майра създаде накрая остава чуденката, дали старият крал ще концентрира наново власт в ръцете си и дали ще я насочи срещу Елена. Освен това - преврата организиран от един луд, дали би могъл да се брои за незаконен ( е птицата би трябвало да е узаконила вовеки властта на Елена, но знаели човек).

-Църквата загуби един от патриарсите си, но пък и неговите дела не излезнаха наяве . От друга страна , отклоненията с които се е заобиколила Елена станаха явни за всички, че и Демона не е в тайна вече. Ще се противопостави ли църквата ? Определено е проблем.

-За съседите е излишно да коментирам.

- Ами боговете, нали тя унищожи техен Ангел. Като пренебрегнем този дребен факт в страната има достатъчно вълшебно вещество, което да затрие всички богове !

2.Елена владетелката и Елена жената тепърва трябва да правят тежки избори.

3. Демона е захвърлен в нищото - това неговото не е финал или завършек на историята му.

- Върна си душата, изживя на ново болката от предателството, за да разбере, че не е бил предаден, но приживе, не е приел полубожествената си същност. Баща му си го взе, обаче на кой свят принадлежи Демона, пък и нали ургашите са синове на друг Бог. Има ли място в трите свята за него или той ще създаде някаква аномалия. Край за демона няма - не може така :)

4. Нестор и неговата история виси.

5. Драмата на любимият ми монах я очаквах още като се появи , но Майра я разви по-друг начин.

- Вярно , направи избора си, но спонтанно и притиснат от обстоятелствата. Тепърва душата му ще се разкъсва, пък и се врече на подземно същество, а не е изгубил вярата си.

-За себе си не е изяснил Елена какво значи за него.

-Той като човек и вяра, Морея, Църквата, Елена - в такава каша го остави.......

.

Има и още, но това стига за сега :)

П.П. Малко мисъл трябва, но навреме. Съжалявам за несъобразителността - скрих ги :)

• Харесвам 1
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, @Кева. Ама на мен още не ми е останало време да я прочета. Добре, че мога да се сдържам и да не надничам( като видях първите ти точки), за да не се наспойлям:28558:. Метни ги, моля те, в офтопик. Не, че нещо ама някой друг заинтересован може и да не се стърпи.;)

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Кева

Благодаря ти за списъка :). Страшно се накефих :).  Знам си аз, че мислим еднакво за доста неща. Вярно е, че съм отворила доста нишки, но все пак бая и затворих :). Но така е, затваря се една врата и отсреща идва друга... но все пак опитвам да бъда логична :).

• Харесвам 1
  • Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване