Jump to content

Корейски ъндърграунд хип-хоп


Recommended Posts

Здравейте, пиша ви във връзка с една идея, която обмисляме с няколко момичета. Поддържаме страницата https://www.facebook.com/undergroundraptivity?fref=ts, която се занимава с разпространяване на корейски ъндърграунд хип-хоп. 

Та първо ще спомена, че за втори път организираме парти, на 22 юни, неделя, в клуб Coda; това е линка на събитието: https://www.facebook.com/events/251117598407568/?ref=2. за повече информация. Второ, правим го главно, за да разпространим музиката им, защото са много по-достъпни от кпоп идолите и разбира се, за нещастие по-малко популярни. Вече съм разговаряла с един от рапърите и го разпитвах за информация относно партитата, които организират в Корея. Той успя да ми каже горе-долу това, което ме интересуваше, но каза, че главно ни трябва публика от порядъка на 200 души, за да успеем да избием парите и евентуално да убедим спонсори да ни помогнат с концерта, защото посолството на Корея е малко вероятно да се съгласи да финансира партито ни и то за повече от двама души. 

Пиша тук, защото разчитам на това да разбера дали все пак има някакъв интерес към тези момчета и дали има някакъв шанс след време да успеем да организираме нещо, защото 

реално разчитаме на присъствието на феновете, които все пак не са много за сега. В страницата ни ще намерите изключително много микстейпове на различни изпълнители, както и клипове, за да се запознаете с голяма част от рапърите. :)

 

Ще се надявам на вашето съдействие и мнение относно въпроса, пък и приемаме всякакви предложения за самото развитие на идеята! :)

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледаш какъв ентусиазъм се излива от почти 4000 регистрирани потребителя....

 

Аз съм "За" техен концерт в България, то кой не би бил. Реално ако искаме да стигнем до голям, на някоя к-поп група, трябва да се започне от някъде...Не съм супер навътре с ъндърграунд сцената, но познавам повечето от тези, които се издигнаха от ъндърграунд средите и сега са по-познати за масовата публика. Ще е готино, ако може да направят парти, като тези които гледам на Speak Show....

 

Според мен 200 човека могат да се съберат лесно, но знае ли човек хахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да виждам ентусиазма хахаха.... но пък ще се постараем организаторите още,

докато спечелим повече фенове. Очевидно е, че малко трудно можем да докараме някоя супер известна кпоп група,

затова е по-добре да се почне от някъде. Иска ни се да направим нещо като Speak Show тук и съм убедена,

че изпълнителите ще са напълно навити, ако обаче намерим спонсори за това,

а спонсорите няма да се съгласят, ако нямаме сигурна публика, с която да им избием парите.

За двама трима може би биха се навили, но целта ни все пак е да се стигне до нещо малко по-мащабно.

Разбирам, че е малко трудно в началото, защото те не са като кпоп звездите, нито са толкова нашумели,

но имат какво да покажат на феновете със сигурност.

За сега просто ще направим няколко партита, както сме почнали, за да могат повечето фенове пък и хора, които се интересуват

и им е интересно, да се запознаят с работата на тея хора и след време, ако се съберат повече желаещи вече със сигурност

да можем да говорим със спонсори и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това... звучи странно. Корейски хип-хоп имам предвид. "Захапах" да чуя по малко от ФБ страницата по-горе, признавам, че по принцип не харесвам такъв стил музика, освен с ясно изразен сатиричен привкус - а тук не се разбира за какво иде реч :) Похвална инициатива иначе, просто надали БГ е мястото... Пък дано не съм прав и имате успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип никое място освен Корея не е по-подходящо, но никога не боли да се пробва.

Само не разбрах какво имаш предвид под "а тук не се разбира за какво иде реч"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не, не е само Корея, просто ти трябва място, където процентно хората са по-отворени да експериментират. Тук определено не е такова място, но както казваш - не боли да се опита.

Това другото може би се изразих правилно: ако ми хареса музика, която не би ми допаднала по принцип, то това може да се промени заради текста, по-точно добрия текст. Сатиричен, саркастичен, нещо което смислово достига до слушателя, в хип-хопа се намира и такава, тя е ок. В случая... не е език, който да слушаш и разбираш. Поне не е обичайно най-малкото, ако и да има изключения :) Май ще трябват субтитри за незнающите като мен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, ние това правим, превеждаме песните, за да се знае

все пак за кво става въпрос в тях. И ако трябва да бъда честна, корейските хип-хоп

изпълнители влагат много повече в текстовете си, отколкото тези на запад.

По принцип зависи и какъв хип-хоп слушаш, сатиричен, саркастичен... пълно е с такива песни в хип-хоп средите,

но не ги чуваш всеки ден по телевизиите, за жалост. :) 

Иначе за преводи, в този блог пускам всичко под категории : http://khiphopinbulgarian.tumblr.com/

а преводи на песни може да намерите тук: http://vbox7.com/collection:1786375

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Crush - Give It To Me трябваше да сложиш едно +16 поне, все пак от KBS я баннаха хахахаххахаха


 


Страхотен тъмблр, сериозно се занимаваш/те с превеждането на песните им, браво. :up:


Определено ще помогне на много хора да се зарибят по к хип-хопа. На мен лично никога не ми е трябвало да разбирам всяка дума, аз не знам текстовете на 80% от песните които слушам, главно защото ме мързи да ги търся да ги чета хахаха 


Я да видя аз какво се пее в една от любимите ми негови песни хахахаха


http://vbox7.com/play:5b801bca32


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахахах еее KBS са си KBS, аз такива неща не слагам :D

Aз в началото се чудих що са я баннали, докато не погледнах текста  :rofl:

Забавното е, че на Кръши са му спестили срама той да ги пее

и другите двама безсрамници са се заели с тази задача  :28558:

Иначе да, в страницата превеждаме и интервюта освен песните,

все още редактирам и всеки албум със снимките, защото надписваме по кратка

информация за всеки изпълнител. Направили сме го така, че хората да разбират все пак за кво иде реч и просто се надяваме след време интересът да нарасне и в краен случай да се получи нещо

с идеята ни за концерт. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...