Jump to content

Recommended Posts

766829.jpg

766828.png

НЕУДЪРЖИМО ЮНОШЕСТВО

Име: アオハライド / Blue Spring Ride

Епизоди: 12

Период на излъчване: 8 Юли 2014 -

Жанр: Комедия, драма, романтичен, училищен, шоджо

Продуцент: Production I.G, TOHO animation

Телевизия: MXTV (Tokyo MX)

Опенинг: "Sekai wa Koi ni Ochiteiru" by CHiCO

Ендинг: "Blue" by Fujifabric

Резюме: Историята се върти около момиче на име Йошиока Футаба. Заради това, че е "сладка" тя е била отлъчена от нейните приятелки в прогимназията. След неразбирателство момчето, което харесва Танака-кун се премества в друго училище.

Сега в гимназията тя е решена да бъде толкова неженствена, колкото е възможно, така че нейните приятелки да не й завиждат. Докато живее живота си по този начин тя среща Танака-кун отново, но сега той се представя под името Мабучи Коу. 

Ще бъде ли в състояние Футаба да продължи своята любов, която преди три години дори не е започнала?

По мангата на Сакисака Ио "Ao Haru Ride".

Edited by Ками

Ами то по принцип си е малко объркано даже на моменти се чудих как да го преведа, че да не звучи още по объркващо. Ето един по съкратен вариант.

" Историята се върти около момиче на име Футаба, което в прогимназията е било влюбено в момче на име Танака Коу. След неразбирателство връзката им като приятели приключва, когато той се премества в друго училище. В гимназията нейният свят се преобръща, когато тя среща Коу отново, този път под името Мабучи Коу"

Хич не е толкова объркващо, просто е кофти написано/преведено. Когато английското резюме не ти допада, може просто да го преразкажеш с твои думи. И това заглавие "Със синята пролет напред" ми звучи като произволна сглобка на думички без никакъв смисъл.

Превода на резюмето е горе-долу точен само съм махнала доста от местоименията, че на български не звучи много добре. Така или иначе мислех да го пооправя просто не знам как да го оформя все още. Засега ще стои така. :896767:

ПП. Прочетох пролога на мангата разбрах какво точно е имала предвид авторката със заглавието :)

Edited by Ками

На мен ми изглежда като сравнително обикновено "нещата-от-живота-стайл" аниме, та може и да го погледна... обаче ако ще ми изглеждат така като на първия трейлър отгоре... Стига ми една Сидония с някакви експериментални неща вътре xD

Страхотно начало, като за романс. Арта и музиката си пасваха чудесно. 9/10 на първи епизод.

Епизод 2:

Продължава да ме радва много. Футаба най-накрая се отказа да се прави на такава, каквато не е. Само дето не ми се ще да става приятелка с онази "сладката", щото нещо не ме кефи...

Е, поне спря да нарича главния Танака. И мен почна да ме дразни даже icon_lol.gif
btw ако се оформи любовен триъгълник Футаба-Мабучи-Танакасенсей, аз ще си шипвам главната със сенсея... icon_razz.gif

Сто на сто ще се появи някой русокос за триъгълника, напоследък съм забелязал, че е задълже в тези романси.

Арт тип Бокуро га Ито с лека доза чибита тип Кими ни Тодоке...за мен е добре. :)

Като цяло двата епизода ми допаднаха, ще си го изгледам. Разпускащо е и забавлява на места, макар че си е стандартно и едва ли ще се види нещо запомнящо се. Обичайната първа любов, училищни дни, взаимоотношения със съучениците, приятелите и т.н.

Дългокосата, явно ще се забърка със сенсея, който си мисля, че е роднина на Ко, най-вероятно брат. И той май се казваше Танака, ако не бъркам. 

Епизод 3:

Продължава си по същия начин. Харесва ми.

Футаба вече е в нов клас, но старата й "слава" все още се носи. Плюс, че и Ко е в класа й.

Компанийката главни герои, в лицето на отговорниците на класа, се оформи.

Аз пък не издържам вече, четири епизода ми стигат, за да разбера, че комбинацията от жанровете шоджо + романтика не е за мен.
Може и да погледна пети, но не мисля, че ще промени цялостното ми мнение за тая продукция...

Епизод 4:

Пак забавен и интересен. Главните не се разбират много-много icon_biggrin.gif

Епизод 5:

Както обикновено. Групичката се сплоти, а накрая стана уж драматично. Ама не вярвам да го пресилят особено.

Започнах да го гледам преди няколко дни с нагласата, че искам романтика до дупка... 

Защо не и сълзи или смях... Но да е нещо разтоварващо. Бях изгледала Ано Хана и Канон с триста мъки... Наистина много се бях разочаровала, ама това аниме много ми допадна. В смисъл радвам се като дете, а ракурса на сюжета ме върна в моите тинейджърски години, опитвайки се да открия себе си. Не че през всеки следващ ден не откриваш нещо хубаво за себе си... или лошо, но анимето страшно ми допада. Поне засега.

Мисля си, че докрая няма да ме разочарова.  :up:

Много ми хареса анимето :wub:  :wub:

Знае ли се дали ще  има 2ри сезон и какво става в мангата?