Jump to content

Recommended Posts

59947l.jpg

 

НЕУДЪРЖИМО ЮНОШЕСТВО

Име: アオハライド / Blue Spring Ride

Епизоди: 12

Година: 8 Юли 2014

Жанр: Комедия, драма, романтичен, училищен, шоджо

Продуцент: Production I.G, TOHO animation

Телевизия: MXTV (Tokyo MX)

Опенинг: "Sekai wa Koi ni Ochiteiru" by CHiCO

Ендинг: "Blue" by Fujifabric

 

Резюме: Историята се върти около момиче на име Йошиока Футаба. Заради това, че е "сладка" тя е била отлъчена от нейните приятелки в прогимназията. След неразбирателство момчето, което харесва Танака-кун се премества в друго училище.

Сега в гимназията тя е решена да бъде толкова неженствена, колкото е възможно, така че нейните приятелки да не й завиждат. Докато живее живота си по този начин тя среща Танака-кун отново, но сега той се представя под името Мабучи Ко.

Ще бъде ли в състояние Футаба да продължи своята любов, която преди три години дори не е започнала?

 

По мангата на Сакисака Ио "Ao Haru Ride".

 

:subs: Свали с български субтитри: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри: :click:

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то по принцип си е малко объркано даже на моменти се чудих как да го преведа, че да не звучи още по объркващо. Ето един по съкратен вариант.

" Историята се върти около момиче на име Футаба, което в прогимназията е било влюбено в момче на име Танака Коу. След неразбирателство връзката им като приятели приключва, когато той се премества в друго училище. В гимназията нейният свят се преобръща, когато тя среща Коу отново, този път под името Мабучи Коу"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е толкова объркващо, просто е кофти написано/преведено. Когато английското резюме не ти допада, може просто да го преразкажеш с твои думи. И това заглавие "Със синята пролет напред" ми звучи като произволна сглобка на думички без никакъв смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Превода на резюмето е горе-долу точен само съм махнала доста от местоименията, че на български не звучи много добре. Така или иначе мислех да го пооправя просто не знам как да го оформя все още. Засега ще стои така. :896767:

 

ПП. Прочетох пролога на мангата разбрах какво точно е имала предвид авторката със заглавието :)

Редактирано от Ками
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда като сравнително обикновено "нещата-от-живота-стайл" аниме, та може и да го погледна... обаче ако ще ми изглеждат така като на първия трейлър отгоре... Стига ми една Сидония с някакви експериментални неща вътре xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 2:

Продължава да ме радва много. Футаба най-накрая се отказа да се прави на такава, каквато не е. Само дето не ми се ще да става приятелка с онази "сладката", щото нещо не ме кефи...

Е, поне спря да нарича главния Танака. И мен почна да ме дразни даже icon_lol.gif
btw ако се оформи любовен триъгълник Футаба-Мабучи-Танакасенсей, аз ще си шипвам главната със сенсея... icon_razz.gif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Сто на сто ще се появи някой русокос за триъгълника, напоследък съм забелязал, че е задълже в тези романси.

Арт тип Бокуро га Ито с лека доза чибита тип Кими ни Тодоке...за мен е добре. :)

Като цяло двата епизода ми допаднаха, ще си го изгледам. Разпускащо е и забавлява на места, макар че си е стандартно и едва ли ще се види нещо запомнящо се. Обичайната първа любов, училищни дни, взаимоотношения със съучениците, приятелите и т.н.

 

Дългокосата, явно ще се забърка със сенсея, който си мисля, че е роднина на Ко, най-вероятно брат. И той май се казваше Танака, ако не бъркам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 3:

Продължава си по същия начин. Харесва ми.

Футаба вече е в нов клас, но старата й "слава" все още се носи. Плюс, че и Ко е в класа й.

Компанийката главни герои, в лицето на отговорниците на класа, се оформи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не издържам вече, четири епизода ми стигат, за да разбера, че комбинацията от жанровете шоджо + романтика не е за мен.
Може и да погледна пети, но не мисля, че ще промени цялостното ми мнение за тая продукция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 5:

Както обикновено. Групичката се сплоти, а накрая стана уж драматично. Ама не вярвам да го пресилят особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам преди няколко дни с нагласата, че искам романтика до дупка... 

 

Защо не и сълзи или смях... Но да е нещо разтоварващо. Бях изгледала Ано Хана и Канон с триста мъки... Наистина много се бях разочаровала, ама това аниме много ми допадна. В смисъл радвам се като дете, а ракурса на сюжета ме върна в моите тинейджърски години, опитвайки се да открия себе си. Не че през всеки следващ ден не откриваш нещо хубаво за себе си... или лошо, но анимето страшно ми допада. Поне засега.

 

Мисля си, че докрая няма да ме разочарова.  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...