Jump to content

Recommended Posts

Roommate

룸메이트

tumblr_nmsisnmzkS1r3hs1eo1_500.jpg

 

Излъчване: 4 май 2014г. - 14 април 2015г.

Канал: SBS

Жанр: Вариете, риалити

Продуцент: Park Sang hyuk, Jang Seok jin, Lee Seung hoon

Времетраене: 90-110 мин. (Сезон 1) ; 80-90 мин. (Сезон 2)

Субтитри: Английски

 

Официален сайт      Официален @sbsroommate

 

Формат: Roommate е риалити шоу, което представя живота на 11 популярни личности в Корея, които споделят заедно една обща къща. 60 камери следят всичко, което се случва около тези напълно различни характера в техният общ дом. Няма финална награда, няма ограничен бюджет, съквартирантите не са ограничени и в това да излизат от общата къща. Всеки от тях се занимава по принцип през с деня с това, което работи, а вечер се прибира задължително в общият дом или прекарва в него времето, в което не е зает. Предаване за животът на 11 съквартиранти, различни като възраст и интереси, които споделят всичко като семейство в една къща.

 

Сезон 1

tumblr_n5euazQ3dd1r3hs1eo5_1280.jpg

Излъчване: 4 май 2014г. - 14 септември 2014г.

Епизоди: 20

 

 

СТАЯ 1

tumblr_nmsisnmzkS1r3hs1eo5_r1_1280.jpg

от ляво на дясно

 

Име: Park Bom                                                            Име: Song Ga Yeon                                                       Име: Lee So Ra

Рождена дата: 24 март 1984г.                                   Рождена дата: 28 декември 1994г.                               Рождена дата: 4 ноември 1969г.

Професия: Певица, част от 2ne1                              Професия: спортист, смесени бойни изкуства            Професия: модел, радио водещ

Обявява напускането си: 24 юли 2014г.                   Обявява напускането си: 26 август 2014г.                  Обявява напускането си: 20 август 2014г.

 

СТАЯ 2

tumblr_nmsisnmzkS1r3hs1eo2_r1_1280.jpg

 

                                                Име: Lee Dong Wook                                                            Име: Jo Se Ho                                                      

                                     Рождена дата: 6 ноември 1981г.                                         Рождена дата: 9 август 1982г.                 

Професия: Актьор                                                               Професия: Kомик

 

СТАЯ 3

tumblr_nmsisnmzkS1r3hs1eo3_r1_1280.jpg

 

                                                      Име: Nana (Im Jin Ah)                                                       Име: Hong Soo Hyun                                                     

                                         Рождена дата: 14 септември 1991г.                               Рождена дата: 15 февруари 1981г.                

Професия: Певица, част от After School                        Професия: Актриса

                                                                                                                                     Обявява напускането си: 11 септември 2014г.

 

СТАЯ 4

tumblr_nmsisnmzkS1r3hs1eo4_r1_540.jpg

 

Име: Park Chanyeol                                                          Име: Shin Sung Woo

              Рождена дата: 27 ноември 1992г.                                   Рождена дата: 26 юли 1968г.

        Професия: Певец, част от EXО                                       Професия: Актьор, певец

                                   Обявява напускането си: 12 септември 2014г.              Обявява напускането си: 31 август 2014г.

 

СТАЯ 5

tumblr_nmsisnmzkS1r3hs1eo6_r1_1280.jpg

 

                                              Име: Seo Kang Joon                                                  Име: Park Min Woo                                              

                                  Рождена дата: 12 октомври 1993г.                          Рождена дата: 22 март 1988г.                

Професия: Актьор, Певец част от 5urprise             Професия: Актьор

 

 

 

 

Сезон 2 - It's Okay, Roommate

tumblr_nc4y6cyk321r3hs1eo3_r1_1280.jpg

 

Излъчване: 21 септември 2014г. - 14 април 2015г.

Епизоди: 26

 

 

СТАЯ 1

tumblr_nc4y6cyk321r3hs1eo1_500.jpg

от ляво на дясно

 

Име: Heo Yeongji                                                             Име: Lee Guk Joo                                                       Име: Nana (Im Jin Ah)

Рождена дата: 30 август 1994г.                                      Рождена дата: 5 януари 1986г.                                 Рождена дата: 14 септември 1991г.

Професия: Певица, част от KARA                                  Професия: Комик                                                       Професия: Певица, част от After School

 

СТАЯ 2

tumblr_nc33rhGazy1r3hs1eo6_r1_1280.jpg

                                                         Име: Otani Ryohei                                                            Име: Park Joon Hyung                                                   

                                 Рождена дата: 1 октомври 1980г.                                   Рождена дата: 20 юли 1969г.                

                      Професия: Актьор, модел                                              Професия: Певец, част от g.o.d

 

 

СТАЯ 3

tumblr_nc4y6cyk321r3hs1eo5_r1_500.jpgtumblr_nc4y6cyk321r3hs1eo4_r1_500.jpg

от ляво на дясно

 

Име: Lee Dong Wook                                                             Име: Jo Se Ho                                                       Име: Park Min Woo

Рождена дата: 6 ноември 1981г.                                           Рождена дата: 9 август 1982г.                            Рождена дата: 22 март 1988г.

Професия: Актьор                                                                  Професия: Комик                                                Професия: Актьор

 

СТАЯ 4

tumblr_nc33rhGazy1r3hs1eo7_r1_400.jpg

 

                                               Име: Sunny (Lee Soon Kyu)                                     Име: Bae Jong Ok                                                  

                              Рождена дата: 15 май 1989г.                                   Рождена дата: 13 май 1964г.               

Професия: Певица, част от Girl's Generation          Професия: Актриса

 

СТАЯ 5

tumblr_nc4y6cyk321r3hs1eo2_r1_1280.jpg

 

                                              Име: Seo Kang Joon                                                  Име: Jackson Wang                                             

                                  Рождена дата: 12 октомври 1993г.                          Рождена дата: 28 март 1994г.                

                       Професия: Актьор, Певец част от 5urprise             Професия: Певец, част от GOT7

 

 

 

 

Гледай                Сезон 1                Сезон 2

 

Галерия:

 

tumblr_n5euazQ3dd1r3hs1eo5_1280.jpg

tumblr_nb6sjmQXYY1r3hs1eo6_1280.jpg

tumblr_nb6sjmQXYY1r3hs1eo3_1280.jpgtumblr_nb6sjmQXYY1r3hs1eo10_1280.jpgtumblr_nb6sjmQXYY1r3hs1eo5_1280.jpgtumblr_nb6sjmQXYY1r3hs1eo4_1280.jpgtumblr_nb6sjmQXYY1r3hs1eo2_500.jpgtumblr_nb6sjmQXYY1r3hs1eo9_1280.jpg

 

 

Саундтрак:

[2014.06.02] Roommate OST Part.1 (Lim Kim & Eddy Kim – Roommate)

tumblr_n6nnxu9H5x1r3hs1eo3_250.jpg

Свали

 

[2014.08.11] Roommate OST Part 2 (A.T - Good Morning)

tumblr_nmsisnmzkS1r3hs1eo7_r1_250.jpg

Свали

 

Награди:

2014 - SBS Entertainment Awards - Best Male Rookie Award - Jackson Wang
2014 - SBS Entertainment Awards - Best Female Rookie Award - Bae Jong Оk
2014 - SBS Entertainment Awards - New Star Award - Jo Se Ho
2014 - SBS Entertainment Awards - New Star Award - Lee Guk Joo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как добре работиш, само малко да те бъзна и да те побутна, хаха. Страхотна тема, ти си ми гордостта.

Много е интересно за мен и не мога да спра да се смея на някои от сцените. Няма ограничен бюджет, няма глупости като в Биг Брадър, но скоро ги очаквам да започнат вече и да се хапят малко по малко, защото пълно щастие на този свят няма, особено ако са събрани на едно място 11 популярни корейски личности и споделят всичко заедно, като едно семейство.
Изгледах и днес онлайн по SBS втори епизод и сега ще чакам тези дни превода. Добре са ги подбрали, говоря обаче предимно за мъжете и Пак Бом от 2ne1. Останалите женски ще ги търпя, особено Нана от After School, макар че това чудо не се трае... Айгууу. Женски к-поп изобщо не слушам, нито ме вълнува, но познавам някои от момичетата покрай предавания, които съм гледала и техни участия с мъжките к-поп групи, от които се интересувам. Казвам това, защото буквално до преди седмица не можех да гледам в лице Пак Бом, меко казано дори ми е странна, но усещам вече как и след днешния епизод започнах да променям отношението си към нея. Да видим как ще продължи с представянето, до тук обаче тя много приятно ме изненада, поне с това, което видях от нея в днешния втори епизод.


Мъжете и шестимата са толкова точни и на място, че поздравления на продуцентите за избора им. Харесвам много И Донг Ук като актьор, а и имам отлични впечатления от Пак Мин У. С Шин Сонг У, Со Канг Джун и комикът Чо Се Хо се запознах сега, следейки това предаване.


Всъщност, от всички в къщата познавам най-добре на екран само Пак Чан Йол от ЕХО и той изобщо не ме изненадва в добрия смисъл на думата, зная на какво с способен и какво мога да очаквам от него. Чани го раздава примерното макне, като един от малките в къщата. До тук основно поклони от него, дори и когато Сонг У спи дълбоко, хаха. Оказа се, че заради снимките на видеото на Оverdose, които са продължили до 05:00 ч. сутринта, не се е върнал първата вечер в къщата, а с тази люта чушка, с която го наблъскаха днес, не зная как издържа, но стисна зъби и изяде всичко, въпреки че се изпоти от лютото и не си намери място. Чани има късмет със съквартирант като Шин Сонг У. Той си му стана направо и татко и майка, а и си го гледа като собствен син. Близки са като характери и двамата, въпреки голямата разлика в годините.
Забавно е предаването, а и добре започнаха (най-вече мъжете), макар че към някои от жените имам забележки, но е и ясна ролята им, не са подбрани случайно там само да си ляшкат краката и да се смеят. Ще има спорове, ще има дразги, но тъй като сме още в началото - всичко до тук тече по мед и масло.

И нещо, на което много се смях днес, в сцена, в която мъжете (без Донг Ук) посетиха съседите си (къщата се оказа, че е собственост на мексиканският посланик в Сеул).

Сехо обяснява на английски кои са те и представя Чани като, цитирам "Той е много популярен изпълнител в Корея. Ърърoнг, ъръронг, ъръронг.", а Чани в този момент до него започна да танцува на Growl, за да поясни за какво става дума, хаха.

Не, че мексиканците разбраха нещо, обаче сцената беше един път, хаха. Стояха и гледаха сериозно, без да разбират движенията на Чани, хаха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как добре работиш, само малко да те бъзна и да те побутна, хаха. Страхотна тема, ти си ми гордостта.

 

Аз на "Направи тема за Roommate" му казвам пряка заповед не побутване хахахаххаа :na2:  И все пак радвам се, че се гордееш с мен. хахаха

 

И аз съм с две ръце за мъжете! Страхотно са ги избрали, от-до страхотни симпатяги. Боми е моя любимка от много време, малко трябва време да се свикне с "лудостта" й, но ти казах че ще омекнеш за нея и вече се случва.

Всеки, който ме познава, знае че не мога да гледам Нана и това предаване с нищо не й помага, да я харесам, а напротив.... От другите жени имам надежди за Ga Yeon, като характер, иначе едва ли някоя ще ми допадне освен Бом.....

 

Сонг У "Аджума" е върха хахах казах ти, че ще му стане като майка на Чани. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето, значи слушаш и изпълняваш винаги, хаха, което е похвално. 

 

Разделиха се на мъже и жени и усещам, че ще има два лагера. Днес това ясно се видя във втори епизод, единствено Бом най-бързо и лесно намери общ език с мъжете (но в останалото време беше заета и не беше в къщата), освен разбира се и актрисата Су Хьон, която се върти около Мин У, като една истинска гумихо, хаха. Опасна е тя и мисля, че има роля тук. Ясно е, че ще играе сериозно и корейската цензура, но все пак ще се смеем и забавляваме

Донг Ук пък се заигра с Боми и това ще продължи и следващата седмица, а тя е такава забавна и малко стресната шушомига, хаха, родена е за актриса. Много естествена в реакциите си, направи ми впечатление.

Може пък в някой от епизодите да ни изненадат, съквартирантите примерно да приемат и гости и се сещаш кои ще дойдат от ЕХО при Чани, хаха.

Ще гледаме и ще коментираме. Канг Джун и той е голяма симпатяга. Изобщо мъжете са наистина страхотни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях виждала подредена и извън шаблона тема, макар и за тв "реалити". Визирам най-вече с линкове към участници/теми в самия ни форум, а не външни препратки към познати и непознати сайтове.  :yes:

Мисълта ми е, ще следя епизодите (за съжаление само отлагам 1-ят, дано време да намеря повече), а при интерес навярно ще се включвам и с коментари...има трима, които определено са ми интересни, но пък да блеснат други с изяви, също не отхвърлям...

 

Напълно подкрепям мнението на Rie за Бом, тя е малко извънземно хахо и мисля, че хората лесно (ще) я приемат такава каквато е, въпреки всички коментари за "вида й". :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега изгледах и втори епизод с превод на английски. Бомчето е голяма работа. Уникална мадама. Носи настроение и с нея никога не е скучно. Не е случайно, че най-бързо от всички жени намери общ език с мъжете, а и те не са в състояние да й откажат нищо, Сонг У и сам си го каза. Грешила съм, т.е. аз и изобщо не я познавах и не съм имала мнение за нея. Подведох се от вида й, който верно ме караше да мисля, че е много "порцеланова", а и никога не съм имала и желание да опознавам групата й и нея самата. Фен на 2nе1 няма да стана, но съм фен вече на Бом.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангелче, наминавам аз, но ме мързи да пиша. Това е специално заради теб :kissy:  Темата е супер.

От изгледания епизод мога само да кажа, че са ги събрали големи симпатяги, убавци, кифли и шматки. Ще ми бъде интересно да ги видя как ще се сработят и сдушат.

Много ме радва тройката на каката и двамата красавци. Чакам и Помката да се развихри, че още нищо не сме видели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко тъжно ми стана за връстника след като показаха къде живее (и как се зарадва, че има легло :D)
Общежитието на Нана също не беше върха, все си представям нещо по-добро като условия на живот. Дали заради шоуто не са ни показали именно това?


Започна наистина забавно, подозирам че ще сме зрители на едно ''голямо, щастливо семейство''. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темата и браво на предаването. Засега хваща окото, освен това много се смея. Щеше ми се и нашият ВИП брадър да се фокусира не върху това кой на кого какво направил, а върху забавните елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След трети епизод тази седмица не мога да спра да се смея с Бом и Донг Ук. Това е по-добро от всеки корейски романтичен/ комедиен и прочие сериал, който съм гледала, не, че съм гледала много. Тук екранният романс, който завихриха сценаристите е един път. Кадрите в началото, когато Донг Ук я причака късно вечерта и започна да играе и да я разпитва къде е била, а изражението на Бом.... хаха. Браво и на двамата. Бом се превърна в моя любимка, невероятна мадама, но Донг Ук още повече ме изненада, а по принцип имам много високо мнение за него, сега опознавайки го и тук - само поздравления.

 

Еххх, корейците съм ги признала в шоу предаванията, но в сериалите са истински ужас за мен. Браво за всичко, което виждам до тук, в това предаване.

А и Боми ще си каже всичко пред Донг Ук, каква физиономия имаше само той, хаха. Поздравявам я и аз съм на същият принцип, ще го напиша на един ЕХО-език: "По-добре "Йехет!" днес, отколкото "Кеп сонг" утре." Тя е много чиста душа, поне така я усещам, много естествена в реакциите, мислите и действията си. Страшно артистична, направо си лепнат двамата. Сценаристите на предаването още в първи епизод казаха (от условията, които Чани прочете в неговата стая), че стимулират всеки един романс в къщата, до тук им се получава (и според сценария) с една двойка.

 

Да си кажа и за Чани. Милото момче, слуша каквото му кажат, изпълнява, оправен е, както и очаквах. Много му се радвам, а и той и се представя отлично. Носи си дори и кутията с инструменти, да поправи нещо, ако се наложи. И сам си каза, че го прави у дома, в апартамента на ЕХО-К, когато нещо се счупи (ами като познавам останалите пет там... то, май няма кой друг да поправя това-онова, хаха).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа песен за саундтрака на предаването изпълнена от Lim Kim и Eddy Kim.


 



 


Тъкмо гледах епизода от миналата седмица. Нищо вълнуващо, но пак са весели хехехе Вечерята направена от Нана и Со Хюн ми е интересно дали ставаше за ядене хахаха Другите културно изядоха всичко, въпреки начина по който изглеждаше :D Само Донг Ук намаза нудъли ала Мама Шин.


 


А някой всъщност да е видял някъде, дали пише колко епизода ще излъчат? Едва ли ще снимат 1 година...


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спряха "сериала" Бом и Донг Ук в последните два епизода и малко ме налегна скука, но за радост видях, че отново ще продължат тази седмица с разиграването по сценарий.

Стой си мирна, не ти трябва да опитваш манджите на ония двете, че предполагам какви ще са, само като ги видях как и какво сготвиха, много силно казано дори сготвиха. Сонг У си го каза зад кадър най-добре.
На Нана ще й спестя коментар, макар че имам какво да кажа, но за нея съм на мнение "такова чудо да не ти е в къщата". Изключителен дразнител, прототипът на корейската сериална героиня, превъртам вече голяма част от лигавенето и позирането й.

Бом за съжаление малко я даваха в последните два епизода, но всеки път когато се появеше в кадър, ми изпълваше душата. Голяма е скица, родена актриса, но наш Чани що така стоеше далеч от нея, докато я интервюираше? Хаха, много страхлив. Душица той, послушен и внимателен, готви, сервира, мие чинии, бяга и по програмата си с ЕХО всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха и аз го гледам и то редовно. Някак си го започнах просто ей така, ама ми стана интересно :D Даже станах  фенка на Боми, не че не съм била, от момичетата айдъли харесвам най-много Sistar и 2NE1, но от 2не1 харесвах много CL, обаче Боми ми скри шапката..хаха. Интересно ми е как се справят в къщата и като съквартиранти всички и много се забавлявам като си правят шеги :) Боми и Мин У са много сладки заедно, но все имам чувството, че има нещо между нея и Донг Ук. Тя си казва, че го харесва, а той как я изгледа като му казаха за нейната връзка с Мин У, някак твърде собственически .... хах. Май май и от концертите й като гледам те са всеобщо любимата двойка.... дано, дано да се получи. В началото Нана ме дразнеше малко, но сега в някои случаи ми изглежда по-сериозна и от мъжете...хахах.... Интересно е ще видим какво ще става по-натам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позакъсаха го в това предаване, не съм доволна както в началото, но бутам все още само заради Чани, Бом, Сонг У и кадрите с Донг Ук. Изгледах и вчерашния 7-ми епизод, май няма обаче да го повторя и със субтитри, защото имаше прекалено много сцени с Нана, повече отколкото мога да понеса, а частта на Чани с ЕХО-К я преведоха веднага и изгледах още вчера на английски. Бом ми е достатъчна само да й гледам физиономиите, страхотна е, така ме разсмива винаги, душа е тя, душа.
 

Много се смях и на тази сцена в началото на епизода (слагам я в спойлер) - Сонг У се събуди, огледа се в стаята, а Чани не беше в леглото си. Извика го по име, а нашия незнайно как се беше озовал и спеше на леглото на Донг Ук, хаха. Чани се стресна само като чу гласа на "майка си", хаха, която го извика. Веднага стана и тръгна обратно към стаята, като едно послушно дете.

 

 

tumblr_n77smbOsJn1raxvqro1_500.gif

 

tumblr_n77smbOsJn1raxvqro2_r2_500.gif

 

tumblr_n77smbOsJn1raxvqro3_r1_500.gif

 

source: happyvirus.tumblr

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох днес, че в следващия епизод Беки ще гостува на Чани в предаването ( заснет преди... инцидента, тъй да го кажем), тъй че задължително ще го гледам, по принцип ми се искаше да проследя това предаване от началото, но все не ми оставаше време за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да удари едно рамо и да каже Беки в кой по ред еп. на предаването гостува на Чани.

 

ПП докато търсех въпросния епизод, мернах набързо 9 и 10 и  видях да готвят един голям, лигав, жив октопод :wacko:  понякога в такива моменти ми изглеждат абсолютни диваци азиатците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизода с Бексан ще е другата седмица, според тийзърите от вчерашният епизод........


 


Ето още една песен за саундтрака на предаването....



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Изгледах епизода с участието на Беки, не беше нещо кой знае колко интересно, но ставаше. Като пристигна в къщата за негово съжаление Чани го нямаше и го посрещнаха две от съквартирантките с " мама Шин", в началото беше малко конфузна ситуацията, чудеха си какво да си говорят, мама Шин се зае да му готви, пита го дали умее и той да готви, Беки каза, че  у тях Чани и D.O. най ги бива в готвенето и тогава мама Шин се изцепи " D.O. китаец ли беше", ха-ха, напомни ми на мен в началото като обяснявах на Rie, че "тайванците" са по-хубави. После дойде Чани и го спаси от неловката ситуация, поздравиха го за мюзикъла, те двамата пък с Чани показаха на съквартирантите  малко от танца на Overdose, питаха го коя от жените му е най-интересна( оказа се Ga Yeon)  и накрая го сложиха да спи  при някой си Се Хо. Нищо особено, но това с D.O. си беше голям майтап, Беки беше много изумен, явно не е очаквал, че някой може да не ги знае.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След излизането на Park Bom от шоуто и двете и съквартирантки Ga Yeon и So Ra обявиха напускането си. А днес и мама Шин се включи към тези, които ще напуснат.

 

Според поста му в туитър, е решил че е време да си тръгне, след като хората с които е искал да е близък са започнали един по-един да си тръгват.

Явно е решил, че ще му е трудно да се сприятелява наново с нови участници....

Според поста му ще има нови съквартиранти, които ще влязат, но според мен може и да го спрат като знам колко са ниски рейтингите.......

SJYBAcH.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...