Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

High School King / King of High School Life

고교처세왕

 

Известен още като: The King of High School Manners

Страна: Южна Корея
Жанр: романтичен, комедия, драма
Тв канал: tvN, понеделник и вторник 23:00 ч. корейско време
Период на излъчване: 16 юни 2014 г. - 12 август 2014 г.
Епизоди: 17 + 1 спешъл
Режисьор: Yoon Je Won
Сценаристи: Jo Seong Hee (High Kick Through The Roof) и Yang Hee Seong (More Charming by the Day)

Субтитри: Английски

 

В ролите:

Seo In Guk като  Lee Min Seok / Lee Hyung Seok

Seo Dong Hyun като малкият Lee Min Seok

Lee Ha Na като Jung Soo Young

Lee Soo Hyuk като Yoo Jin Woo

Lee Yeol Eum като Jung Yoo Ah

Oh Kwang Rok като бащата на Min Seok

Han Jin Hee като бащата на Jin Woo

Choi Phillip като Park Heung Bae

Chun Yi Seul като Yoon Do Ji

Lee Joo Seung като Ji Dae Han

Lee Tae Hwan като Oh Tae Suk

Lee Jung Eun като майката на Soo Young

Shin Hye Sun

 

Сюжет: И Мин Сок е нападател в гимназиален отбор по хокей на лед, но един ден се оказва заместник на брат си в голяма IT фирма.

Как ще се справи един гимназист с работата в една от най-големите IT компании в страната?

 

 

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри + OST :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха , доволно потривам ръце от задаващото се сриалче ... тамън си мислех за Seo in Guk ... замислех ,че се затъжих да него и ми се искаше някои романтична комедиика с него и ето .. имало вълшебни корейски фей ... като сюжет май не е нищо ново ... но това не ме вълнува стига серилачето да е добро , а то определено съм 110 % убедена ,че ще е добро ... и гледаемооооооооо :) хъхъхъхъ ... доволна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма то таз драма кат' за Бързакова направо!

Не стига, че Гуги, ами и романтичен... Бързакова 100% няма търпение и вече потрива доволно ръчички :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ръчички и очички потривам...Дилема нямам, ще гледам, въпреки, че не трябва да се радвам още от сега.

Усещам кикотене, макар че няма да се разминем, навярно, с някой глупаво-сладък образ...

Кастът е супер приятен - двамата главни мъже печелят по точки, само заради това, че са именно те. Привличат ме 'кат магнит :28558: , и знам, че

ще използват целия си чар да ни "действат" от екрана. Плотът дано не е много скалъпен, а tvN, дано продължава да ме радва с проектите си, тази година.

Пу пу..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тийзър-а, и постери има. До тук забавлението да ни е гарантирано, освен много чар струпан на едно място..

1401427026-38.jpg

 

 

tumblr_n6a4wrYWFr1sg2018o1_1280.jpg

tumblr_n6a4wrYWFr1sg2018o4_1280.jpg

 

 

tumblr_n6a4wrYWFr1sg2018o2_1280.jpg

sourse:topstarnews

 П.п. Гледа ми се нещо яко весело..баш като свърши "Вещицата". та дозата смях да ми е сигурна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100, имам една молба отправена лично към теб и свързана с този нов корейски сериал.

Сега сутринта, когато гледах репортаж от победата на Рейнджърс над Кингс, макар че едва ли ще успеят да обърнат серията на финала за Купа Стенли, се сетих, че искам да те помоля за нещо и във връзка с този нов корейски сериал.
Имай ме предвид, а ще ми е много интересно да прочета коментар за хокейните умения на главният герой в сериала. За мен хокей и Южна Корея са две несъвместими неща, сами по себе си, но четейки наскоро в корейската преса с какви епитети, с какво преувеличение буквално представят от сега образът на актьора, който "демонстрирал" завидни качества на леда, въпреки че никога не бил хващал стик в живота си, честно казано ме карат да се усмихвам и да се чудя що за безумие ще е и тази корейска продукция, чиято цел ще е единствено да представи и рекламира отново главният актьор.
Ясно ми е, че хокеят ще е само използван, за да го представят като някакъв супер-мега-турбо невероятен талант и някъде още в началото всичко ще си дойде на мястото, типично по-корейски, но все пак вярвам, че след като и постерът, а и снимките говорят за много хокей, такъв ще има в доста кадри от леда.
Интересно ми е какъв "невероятен" корейски хокей ще бъде представен, а все пак сериалът ще е и на спортна тематика, освен мелодрамата, романтиката, комедията и всичко останало характерно за всяка корейска продукция тип "бибимбап".
Хокеят ми е един от двата най-любими спорта, но и не мога да си причиня дори няколко минути от този сериал, защото ако видя нелепи кадри от леда, ще се издразня, а и не харесвам главния актьор. Искам обаче, интересно ще ми е да разбера как ще бъде представен спорта тук, макар че зная на какви абсурди са способни корейците в сериалите си. Затова разчитам на теб, ако няма нищо против, да обърнеш внимание и на спортно-техническата част на тази продукция. Само ти си ми надеждата.

На мен лично този сериал ми намирисва и като някаква корейска версия на японският Pride с Такуя Кимура, а и май, май не съм далеч от истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rie, на мен пък ни най-малко не ми звучи като Pride. По-скоро ми се струва, че хокеят ще бъде само като "любовта" на нашия човек и после ще остане като хоби и отдушник.

То по твоята логика... Ако направят филм с бейзболисти, значи ще е кавър на Rookies...

И това, че някоя държава не е изявена в даден спорт, не значи, че този спорт не се практикува, нито че няма добри спортисти в тази област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това изобщо няма да е спортен сериал, а ще си е поредната корейска боза. :)

Да не забравяме, че Корея е домакин на следващата зимна олимпиада, т.е. всички зимни спортове ще се популяризират и развиват. Доколко ще е успешно - това е отделен въпрос.

За актьора... може и да не е Уейн Грецки, но вероятно притежава добра двигателна култура. ;)

Предстои да видим доколко е усвоил техниката на играта.

Ако не друго, поне откъм телосложение го докарва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, ще използва уменията си, да вкарва шай-ба-та от хокея,във вратата на противниковия отбор, какво друго..? <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100, имам една молба отправена лично към теб и свързана с този нов корейски сериал.

 

Сега сутринта, когато гледах репортаж от победата на Рейнджърс над Кингс, макар че едва ли ще успеят да обърнат серията на финала за Купа Стенли, се сетих, че искам да те помоля за нещо и във връзка с този нов корейски сериал.

Имай ме предвид, а ще ми е много интересно да прочета коментар за хокейните умения на главният герой в сериала. За мен хокей и Южна Корея са две несъвместими неща, сами по себе си, но четейки наскоро в корейската преса с какви епитети, с какво преувеличение буквално представят от сега образът на актьора, който "демонстрирал" завидни качества на леда, въпреки че никога не бил хващал стик в живота си, честно казано ме карат да се усмихвам и да се чудя що за безумие ще е и тази корейска продукция, чиято цел ще е единствено да представи и рекламира отново главният актьор.

Ясно ми е, че хокеят ще е само използван, за да го представят като някакъв супер-мега-турбо невероятен талант и някъде още в началото всичко ще си дойде на мястото, типично по-корейски, но все пак вярвам, че след като и постерът, а и снимките говорят за много хокей, такъв ще има в доста кадри от леда.

Интересно ми е какъв "невероятен" корейски хокей ще бъде представен, а все пак сериалът ще е и на спортна тематика, освен мелодрамата, романтиката, комедията и всичко останало характерно за всяка корейска продукция тип "бибимбап".

Хокеят ми е един от двата най-любими спорта, но и не мога да си причиня дори няколко минути от този сериал, защото ако видя нелепи кадри от леда, ще се издразня, а и не харесвам главния актьор. Искам обаче, интересно ще ми е да разбера как ще бъде представен спорта тук, макар че зная на какви абсурди са способни корейците в сериалите си. Затова разчитам на теб, ако няма нищо против, да обърнеш внимание и на спортно-техническата част на тази продукция. Само ти си ми надеждата.

 

На мен лично този сериал ми намирисва и като някаква корейска версия на японският Pride с Такуя Кимура, а и май, май не съм далеч от истината.

Тук, в нещо като предварителен отговор ще сложа част от това, което писах за тайванския "Autumn's Concerto"

 

Някой знае ли защо хокейните вратари носят толкова много защитни кори по себе си ( и каска със защитна маска за лицето)? Причината е в хокейната шайба, която тежи 105-185 гр. и лети със скорост до 160 км/ч. Попадението в незащитена част на тялото може да доведе до сериозни травми, счупвания и дори смърт. А сега да си спомним сцената с „дузпите” и как главния герой спира шайбата с „голи гърди”. Колко шайби го удариха? Още след първата или втората, при истински удар, той трябваше да се гърчи на земята от болка! Вместо това след всичките понесени удари той скокна като зайче и побягна без никакви видими поражения по себе си! И докато още сме на хокейна тема - явно са се избъзикали с Ван Нес, като са го направили хокеист. Не знам какъв е тайванският хокей на лед, но всяка среща на нашия „хокеист” с един нормален руски, американски или канадски хокеист би завършила в реанимацията. И то в по-добрия случай. При положение, че с мокри дрехи тежи 60 кг. и като толкова иска да кара кънки, да го бяха писали във фигурното пързаляне

 

Можем просто да заменим "тайвански" с "корейски" и "Ван Нес" със "Со Ин Кук". Аз се надявам да наблегнат повече на комедията-защото в спортните сериали никакви ги няма.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах току що 1 еп. и какво да кажа- чак последните пет минути разбрах въобще за какво иде реч, кой кой е и  какъв е. И да ви кажа бях доволна, че в последните излезли сериали са ликвидирали образа на досадната тъпа, несъобразителна, невзрачна и жалка кифла от екран и ето, че пак я връщат в действие. Това е главния минус на сериала, оттук насетне за романтика с тази главна героиня и дума не може да става. Другия голям минус ( за мен разбира се) е този Lee Soo Hyuk, за пръв път го виждам на монитора си и се надявам да е за последен, много неприятна лисича физиономия. Което не значи , че няма да изгледам и втори еп., но не с такова нетърпение, с каквото почнах драмата. С две думи слабо начало, дано да компенсират с интересно действие нататък.

Бейзбол почти нямаше и не мисля, че ще има, явно действието ще се върти във въпросната фирма, където главния ще замества брат си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не ми се беше случвало да се смея с глас на корейски сериал. Страхотен Seo  In Guk. Влязъл е изцяло в образ. Lee Soo Hyuk стои добре на екран, макар и повече като модел (какъвто и е). Като цяло действието е диамично, а историята предполага много нелепи и смешни ситуации. Чакам с нетърпение 3-та серия.

Бейзбол почти нямаше ...

Става въпрос за хокей. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за хокей. :28558:

Да бе, вярно, какви ги измислих и аз, къде е хокей, къде е бейзбол, поне да кажа за втори еп., че отново ми се стори скучен, което както казах и преди не значи, че няма да изгледам и трети, но повече от три опита няма да направя. Давам му последен шанс и го пращам в графа посредствени, освен ако не стане чудо някакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз се наредих защото ми се гледа И Сухьок. 
Главната героиня ми е неприятна някак, писнало ми е от този тип "стари моми, дето даже не са стари". Но иначе мисля да продължа, любопитно ми е как точно ще се мъчи нашето гимназистче сред корпоративните акули. :D 
И ми е забавно как отново имаме налице актьор на 27,  играещ  гимназист. Някак...по-скоро в училище изглежда не на място, а не в офиса. 
Що се отнася до това доколко е засегната спортната тематика - разбирам няколкото коментара изразяващи най-малкото съмнение към уменията на Со Ингук на леда, но припомням, че това е сериал. Корейски сериал. Засега няма някакви твърде безумни недомислици, но има време, два епизода само полагат основите. Въпреки това от опит знам, че за сериалите човек трябва да си изгради друг тип подход, не толкова критичен и дооооста търпелив. 
Давам му картбланш засега, но не ме грабна от самото начало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, първа серия е наистина малко объркваща, защото нямаше никаква подсказка, че показват скокове във времето. Спортната тема просто не заслужава внимание-тя е третостепенна сюжетна линия и служи само за фон. Като цяло сериалът не е лош и тръгва добре. Има си ги клишетата и недоразуменията, но в търпимо количество. Колкото по-дълго успеят да задържат комичната линия за сметка на драмата, толкова по-добър ще бъде сериалът. Да не губим надежда и да видим какво ще се получи, :up:

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега би трябвало всеки да е разбрал, че tvN не претендират да правят шедьоври във филмовото изкуство. И, въпреки това, сериалите им са някак по-запомнящи от много други /поне тези, които аз съм гледала/. Успяват да забавляват, да те усмихнат и да те оставят с едно приятно чувство накрая. Като цяло няма безумно сериозни драми, досега се сещам само един да е умрял, като цяло толкова. Не знам защо очаквате някакви шедьоври, но, честно казано, вие сте си виновни, не tvN.

А за сериала... Гуги е чудесен до момента. Такъв дебилско-неадекватен поглед вкарва, че дори и заради това само си заслужава за момента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм, както се очакваше, залагат на чара на Гуги и добрите впечатления от Дрогицата (който впрочем се справя доста убедително с трепетливия образ, който са му заделили). Сериалът би могъл да бъде яко забавен, макар да очаквам малко драма с гнусния родител-директор. На другия полюс ме радва осиновителя на Гуги - Oh Kwang Rok. Помня си го с добро още от "A moment to remember" насам и все ме усмихва. Жалко за яко малоумните роли на женската част от населението - тия ми късат нервите. Най-вече двете сестри... Едната - куха лейка, ама от тия с най-големите дупки, а малката - отявлена фльорца, но дори в това куца яко... А "работните пчелички" в офиса ме карат да преосмисля дали да вечерям преди да гледам епизод...

Абе, очаквания нямам кой знае какви, но се надявам поне да не ме отчаят до степен да го зарежа. Липсваше ми Гуги, много ми липсваше! С тоя тотално дебилен поглед, крива усмивка и налудничав смях... И Дрогата ми липсваше в действие! Има почти хипнотизиращо влияние с този отнесен поглед :D

Та, сполай ни на новия сериал. Пък ха дано да си заслужи отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...