Jump to content

Recommended Posts

83a07395a76198aa.jpg

 

Заглавие: Haikyuu!!, High Kyuu!!

 

ВИСОКА ТОПКА

 

Страна: Япония

Година: 2014

Тип: TV

Епизоди: 25 х 24 минути

Жанр: шонен, спорт

Продукция: Production I.G, Sentai FilmworksL, TOHO animation

Инфо:  тук, тук

AniDb

 

Сваляне с български субтитри: :subs: :click:

Онлайн с български субтитри: :subs::click:

:essub:

 

 

Резюме: Случайно събитие запалва любовта на Хината Шоую към волейбола. Въпреки липсата на редовни членове неговият отбор все пак успява да участва в официален мач където биват прегазени от отбора на Кагеяма Тобио. Това само амбицира Хината повече и той е твърдо решен да вземе реванш и да стигне върха. Още  с влизането си в гимназията той се записва в отбора по волейбол само за да открие, че неговият основен съперник-Кагеяма - се е записал в същото училище!

 

 

лично мнение: Много добър първи епизод :D . Арта също е супер за разнообразие.

Вероятно ще го следя за разлика от мангата, която не успя да ме грабне, въпреки че обичам волейбол.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ab170b76ccb765c0.jpg

ВИСОКА ТОПКА II

Заглавие: Haikyuu!! Second Season, ハイキュー!! セカンドシーズン

Година: 04.10.2015г - 27.03. 2016г

Тип: ТВ ( 25 еп.)

Жанр: шонен, спорт, комедия, училищен живот, драма

Продукция: Production I.G

Инфо: тук, тук

AniDB

 

Сваляне:  тук

Сваляне с български субтитри: :subs: тук

Резюме: Битката на Хината, Кагеяма, както и на останалите от Карасуно продължава. Директно продължение на първи сезон.

 

 

 

леко уточнение, не мнение: По нататък ще добавя повече към резюмето, защото не мога да намеря инфо каква част от историята ще покрият във втори сезон. Обаче смятам да го преживея, все пак почти не остана, ще изчакам :D  

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

335a055349ccfc57.jpg

 

 

ВИСОКА ТОПКА III

Заглавие: Haikyuu!!: Karasuno Koukou VS Shiratorizawa Gakuen Koukou, Haikyuu!! Third Season, ハイキュー!! 烏野高校 VS 白鳥沢学園高校

Година: 8.10.2016 г - 10.12.2016

Тип: ТВ (10 еп.)

Жанр: шонен, спорт, комедия, училищен живот, драма

Продукция: Production I.G

Инфо:  тук, тук

AniDB

 

Сваляне с български субтитри: :subs:  тук

Резюме: Кой ли ще отиде на националното по волейбол? Ще разберем след битката между гарваните и орлите.

 

 

 

лично мнение: Кулминацията наближава. Надявам се колкото и да са епизодите да не са само върху този мач, а и да продължат пък дори и да са само тренировки :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

spacer.png

 

Off Topic

spacer.png

 

Заглавие: Haikyuu!! To the Top 

Японско заглавие: ハイキュー!! TO THE TOP 

Година: 11.01.2020 - 19.12.2020

Тип: ТВ (13+12 еп.)

Жанр: шонен, спорт, комедия, училищен живот, драма

Продукция: Production I.G

Инфо: тук

AniDB и AniDB

 

Редактирано от debil4e
подновени ликове, допълнение в описанието
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приличен първи епизод, поне ми се затвърди впечатлението, че не трябва да очаквам много от анимето. Харесвам волейбол, арта ми допадна, гледам, едва ли ще има фантасмагории ала Куроко, така че със сигурност ще си го довърша. Двамата главни герои са ги докарали тип Наруто и Саске (ако ме разбирате), и това ме издразни. Но и в Slam Dunk бе така, най-вероятно ще свикна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и тук няма как да минем без малко преувеличения. Хината е висок и строен като табуретка ама отскока му е като на Стефка Костадинова :D . За да не съм голословна проверих, защото не знаех колко точно е висока  мрежата   - той е 1.62м, а мрежата при мъжете е 2.43м. Дори да е по-ниска при учениците  пак е много, но не е дразнещо преувеличено. Вярно, че в Куроко прекалиха с фантасмагориите, но и в мангата е така, значи вината за това поне не е на анимето .

Колкото до отношенията между двамата главни ще са точно съперници/приятели/... - това не е изключение и май важи за почти всички шонен заглавия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен втори епизод. Много забавни герои се очертава да има. Всички са ми симпатични, а и историята се развива чудесно. Това аниме ще е едно от фаворитите ми за сезона, заедно с Мушиши и Пинг-Понг. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори епизод ми се стори по-слаб от първи, но тепърва предстои да видим най-доброто. Волейболът ми е любим спорт още от гимназията и страшно се кефя, че решиха да направят аниме за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След още няколко епизода и ще се почувствам про волейболист  :28558:

Аз май затова гледам спортни анимета, че да стана специалист, "дървен философ" ако щете, без преди това понякога да знам нищо за спорта, освен че съществува (примери - Eyeshield 21, Major, които безкрайно много си ме кефят)

 

Добре, сега малко по-сериозно - след шест епизода вече си отдъхнах, че засега ще си върви, ако мога да се изразя така - нормално. Типичен спортен шонен, без никакви специални ефекти и прочие~ Може би трябва да се счета за малко по-стар фен, щом хуморът, който толкова го хвалят, ме кара само да се усмихвам, но пък поне не е досаден, нали...

Сега вече и аз разбрах, че главните ни противници са тези Аоба Джосай, като предполагам, че капитанът им ще е поредният трол ала Цукишима, поне според превюто за следващия епизод. В това аниме такива виреят май xD Хината и Кагеяма са стандартна двойка и ми приличат на... на... Санзо и Гоку  :slap: (на такава вълна съм, сори), обаче са големи сладури. И капитанът, и Танака, отборният палячо, също...

О, и още по-важното - има ли Spyair, животът е хубав! xD xD С всяка изминала година като ми се наложи да превеждам тяхна песен, става все по-сложно, но никога няма да се отърват от фенгърлщината ми!

(+ просто браво за хъса на преводача, много ме кефи, удоволствие е да се работи с такъв човек  :up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оу,  пу аз съм съдията  :28558:

Като играч съм супеЛ - бия сервиси в главите на хората и посрещам с лице, чудесен косплей ще излезе, само да си намеря подходяща оранжева перука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По трейлъри като го гледах, не изглеждаше да е кой знае какво...

Но след като го погледнах, се оказа меко казано добро - артът е страхотен, хуморът не е кой знае какво, както някои сте казали нагоре, обаче пак ме забавлява.
Опенингът е дзвер! Любим за сезон Пролет 2014! :panda-145:
Малко липсват надъхващи сцени, но се преживява. Бавно, но сигурно ме зарибява по волейбола... :na2:

Цукишима ме радва супер много! Хината и Кагеяма също ме кефят, и като стандартни шонен характери, и като тийм. Много ме радват забивките на втория.
А от женските, то една има, ама очите ми останаха в нея - таз мениджърка...  :wub:  А Танака е толкова комичен герой :28558:

Хубавото на шоуто е, че е използвало някои от любимите ми похвати. А и разяснението на позициите в 5 епизод беше добре направено.

 

Та, време е да си догледам и епизодите след 6-ти :D
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, Str3e7, добре дошъл! ;) 

 

Анимето си радва, макар че ефектът като че ли понамаля с последните епизоди, но не фатално. Мениджърката има много перверзно излъчване.  :28558: Само се чудя защо не й обръщат повече внимание. Примерно в Брюнхилде ечи простотиите ми лазят по нервичките, но тук, където има мегдан за такива, а ги няма никакви, си е чиста загуба за нас феновете... на волейбола.  :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, Str3e7, добре дошъл! ;)

Добре заварил! Реших да се натрапя и във вашето форумче и да го оспамя малко :lol2:

 

 

Примерно в Брюнхилде ечи простотиите ми лазят по нервичките, но тук, където има мегдан за такива, а ги няма никакви, си е чиста загуба за нас феновете... на волейбола.  :cry:

М-м-м, на мен в Брюнхилде-то не ми пречат толкова ечи моментите. А тук всичко живо мъжляци, освен да наскачат всички на мениджърката, друг перверзен вариант не виждам :D

 

Обаче има уан-шот манга, наречена NiseKyuu, кросоувър м/у Haikyuu и Nisekoi, като се разказва за плажен волейбол... Та, там положението е по-добре, въпреки че момичетата са от друго шоу, та се надявам да направят отделно овичка. :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се включа в спама  :28558: Много е добро анимето, тъй като го и превеждам много добре са го измислили. Арта и анимацията са перфектни, много добра работа на създателите му, а и някои моменти са много добри, като включване на рисунък от мангата(примери са сервиса на Ойкава и Кагеяма и една забивка на Асахи). А последния епизод беше най-добрия досега, много як епизод, пък следващия ще е още по-як, а сигурно от 14 епизод ще видим нов ОП/ЕД, дано да са хубави, че ще коля и беся. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, превеждай бре, тебе чакаме. За наруто не ми говори, вчера така идиотски ми заключи темата. Повече теми на мои суби в анимес няма да има. Забавното е, че преди да я пусна умишлено им прочетох темата с правилата, никъде не пишеше, че не могат да се пускат такива за субтитри в прогрес, че и има наглостта да ми казва, че бил винаги отворен да помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, Майк, сбъркани са им яко правилата. Имат яко дупки в тях, но след като казах една на модератора, той каза, че само си търся повод за заяждане. Чудо на чудесата! хД

Както и да е, нека да не спамя и в този прекрасен форум и да кажа нещо по анимето. :na2:

От два изгледани епизода засега ми е приятно и не досадно, макар и че си има типичните шоненски глупости, но поне се преглъщат... засега.

Единственото нещо, което така по ме задържа да го следя, е, че е волейбол, а и авторът просветлява невежите като мен в самия спорт.

Арта е прекрасен, има доста яко нарисувани сцени, на чиито стил съм огромен фен!

Сцената с падането на перуката на оня чичак успя дори да ме разсмее, след като се подсетих за един мой бивш шеф, който все си носеше неговата накриво. :28558:

 

п.с. Субтитрите също ми харесаха. Благодаря! И най-вече се радвам, че ги качвате и в .srt формат. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Решено е, ще го прекръстим на "Коч раздел" :rofl:

Копле, то си е за него, аз бях така добър да пусна тема, че филмът е преведен. Предполагам, че коментарите ни са провокирали реакцията, необяснимо е защо просто не ги изтри. Както и да е, случаят е в миналото и гледам напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...