Jump to content

Recommended Posts

Убеждаваш ме, vili81, но все пак това, че е млада, красива и недокосната съвсем не му дава

гаранция, че няма да го изостави някой ден. Единствено истинската любов, както и той се

убеди в това, дава тази гаранция безусловно.

 

Относно руския, да имаше такова нещо, но засега не се потвърждава от английския превод.

Те рускините понякога слъгват, както съм забелязала, така че ще видим нататък. Във всички

случаи той едва ли би признал публично, че я иска за жена /освен, ако не я мисли като такава

в тайландския смисъл на понятието ! /, иначе защо не й поиска направо ръката от баща й?!

 

499aab9b0508.jpg

 

Ако се гледа буквално първа серия, ще си помислиш, че Лин Лан и Рутайнак не се харесват

в началото, но заглавната песен, както и някои реплики, които си размениха, говорят за друго.

И инициативата в техните отношения напрактика e дело на Рутайнак, но Лин Лан, както изглежда,

също е заинтересован в тях. Много странен тип наистина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изтеглих  лакорна, изгледах първите два еп. и съм доволна. Тази ученичка е голям шемет, освен това за пръв път виждам мафиот да е директор на у-ще, актьора който играе ролята му не ми е познат, въпреки че не малко лакорни съм изгледала, но пък е  голям симпатяга. А като застанат един до друг двамата са много трагична гледка с тази голяма разлика във височината, но само това им е кусура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В края на първа серия се поизясняват нещата. Лин Лан е известен с това, че си пада по

хубавите жени. Затова, явно "информираните" бизнесмени, когато му искат на заем,

съвсем целенасочено му показват момичето, което не само е гаранцията, а всъщност,

е формата на изплащане на дълга. От сцената на строежа се разбира, че досега никой :excl:

не му е връщал дълга си. :swoon: Знае се само, че той вземал хубавите момичета не за

любовници, а за свои държанки! В случая с Нантака е щял да постъпи точно така, но се е

замислил, евентуално, тя да му стане нещо повече от такава, поне така каза на актрисата.

Тя от своя страна обърна внимание, че Нантака е слабохарактерно момиче, което потвърждава

предположенията на vili81.

 

Освен това става ясно, че Рутайнак съвсем не е грозна. Просто не се издокарва, не кокетничи

и затова не е атрактивна за мъжете, изглеждала им на дете. Но в Хонконг доста хубавци я

харесаха от пръв поглед: Лин Лан, Джонгсин, Тахай, Дени и Карлос. :excl:  /Ако си спомняте

Pathapee's Love Trick, където за пръв път я видяхме и се разчаровахме от бездарната й игра,

което не е така тук :excl: , всички я превъзнасяха като най-красивата, чак Яя затъмни :o /.

 

c1fec0f3e145.jpg

 

Наистина Рутайнак е голям образ. Даже бих казала, че е доста разкрепостена и нахална,

до невъзпитана. Направо слиса всичките мафиоти накуп! :28558: Това е най-забавния образ

в целия сериал! :up:

 

Днес по някое време ще е готова и първа серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че ще имаме възможност да изгледаме този прекрасен лакорн и на роден език! Благодаря много, magic!

По повод горната дискусия, аз до като гледах сериала си мислех, че за Лин Лан жените бяха просто предмети.

Не се обвързваше емоционално с тях, за това смятах, че се отдръпна от актрисата, в момента, в който разбра, че тя изпитва чувства към него. Лин Лан според мен беше наранен от постъпката на майка му, която изостави него и баща му. За това не вярваше на жените, не ги допускаше до себе си. Рутайнак му направи впечатление, защото доказа, че може да й се вярва, тъй като изпълняваше обещанията си, без значение дали й харесват или не. А в момента, в който тя отказа да го изостави по време на атентата срещу него, мисля, че тогава окончателно се влюби в нея.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя с Лин Лан са си лика прилика! И той е много достелив и разумен тип.

Така го показват, че вечно размишлява върху нещо, но за разлика от нея

е по-сериозен. А за туй IQ, доколкото виждам, не е въпрос на интелект, а

на съобразителност и досетливост, по-скоро тест за хитрост.

 

uinona, много точно го каза! Действително за него жените бяха като

предмети! Излиза, че той хем се страхува от своите чувства и тези на

другите около себе си, хем горещо ги желае! Ще видите в песента,

която преведох, че го описват като човек, който не знае в тази сфера какво

иска, колебае се между крайностите и е твърде потаен, но... Рутайнак

го разбирала и знаела как да постъпи с него! ;):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и първата видеото :click:

 

Насладете се на забавния първи епизод! Рядко първите серии са толкова интересни и динамични като този.

Сценарият е много изчистен и добре са подбрани и комбинирани сцените, без излишен пълнеж. Има за какво да
придобие не по-малка популярност от Full House. :)

 

9d24e088be1b.jpg

 

Противно на всичките ми очаквания и тази първа серия не мина без пояснения! :28558:

 

Lin Lang Sur. Буквално името му се разчита по следният начин: Lin – фамилното му име, името на клана, защото китайците, за разлика от тайландците, първо си казват фамилното име и едва след това личното, което на героя е Lang, и най-накрая му казват Sur, което звучи досущ като английското „сър“, но няма нищо общо с това обръщение към благородник. Sur в американския уличен речник означава гангстер. Идва от испански и означава „юг“. В Калифорния така се наричат помежду си гангстерите от Мексико, като думата вече е станала нарицателно за мафиот, гангстер, бандит. Понеже на български такова обръщение не може да съществува, а и е прекалено дълго и тромаво, за благозвучие в титрите ще го слагам направо като „Лин Лан Съ“, а вие ще си знаете какво означава от тази тема. ;)

 

989e0128e3a5.jpg

 

В англоезичните форуми, феновете на сериала са дали пояснения от самия комикс, които в „екранизацията“ не стават много ясни. Разликата в годините между главните герои е 10. Рутайнак е на 17, както ще разберем от сериала, а Лин Лан Съ е на 27. Лин Лан е със смесена кръв. Той е наполовина англичанин по майка. Дени Тапия (Danny Tapia), както и баща му Карлос, били чисти кубинци (нямат китайска кръв).

 

59fb2f2e56a7.jpg

 

Когато доставят Рутайнак на Лин Лан в Хонконг, той като разбира за „подмяната“, разочарован силно, се ядосва на Ютапонг и нарича Рутайнакфърби“ (furby). Тази механизирана играчка-робот е станала нарицателно вече и в американския уличен речник означава грозилище, страшилище, демонична играчка, грозен и непотребен подарък; досаден, глупав, подъл човек и т.н. основно нелицеприятни неща.

 

Ето какво казват за фърбитата българските on-line магазини.

 

Ако създателят на Трите закона на роботиката, писателят Айзък Азимов, можеше да види невероятните „Фърби“-та, със сигурност щеше да остане изумено-доволен. Furby са новата генерация играчки-роботи, които децата могат да учат, възпитават и да им създават напълно уникална самоличност. Те са емоционални, сладки, мъркащи, весели, понякога тъжни и в зависимост как се държите с тях стават спокойни или палави, умни, весели, замислени и какви ли не. Те „чуват“ и отговарят, танцуват, ако им пуснеш музика, имат нужда от внимание, от „електронна храна“, защото храненето става чрез... телефона или таблета ви. Приложението "Furby" може да се изтегли безплатно от www.furby.com. То е съвместимо с операционни системи iOS 4.2 или следващи версии (за iPad, iPod и iPhone), както и с „Android“ (на Google Inc.).

В началото Фърбчетата говорят само фърбски език и постепенно вие ще ги учите на английски. Речник за техният екзотично-уникален език има в инструкциите, които се намират в кутията на всяко Furby, на сайта и в приложението, което се инсталира.
Не забравяйте да храните своето фърбче, да му говорите, да го гъделичкате. То обича да слуша музика, да бъде прегръщано, разклащано, понякога можете да се закачате с него, като го дърпате за опашката или да го обръщате с главата надолу.
Трябва да знаете нещо за Furby - никога не се дръжте с него зле. Фърбитата могат да бъдат непредвидими.
Готови ли сте да се справите с Furby?

Добри съвети:
Когато говорите с Furby, гледайте директно към него. Колкото по-близо сте, толкова по-лесно ще разбере какво казвате.
Furby не понася шум. Ако бъдете на тихо място, Furby ще чуе всяка ваша дума. Когато говорите бързо - няма да ви разбира. Furby се интересува от това, което казвате, затова говорете бавно и разбираемо.
Furby не понася вода, така че избягвайте всички мокри места (банята, ваната, басейна, на морето и т.н.).
Останали са по Furby петна от кетчуп? Почистете ги с влажна, чиста кърпа. Furby много обича чистата си козина, така че е по-добре да бъде далече от храна и напитки.

И не забравяйте - вашето Фърби ви обича, обичайте го и вие.
Внимавайте – както се държите със своя FURBY, така вие създавате неговата личност!
Когато срещнете FURBY за първи път, ще говорите с него главно на ФЪРБСКИ ЕЗИК. Но колкото повече си играете с FURBY, толкова повече той ще започне да говори английски. Той реагира на вашия допир, на музика, и дори на друг FURBY, с когото говори и танцува. И не забравяйте: вашият FURBY е много самостоятелен!

Ще бъдеш учуден, когато се срещнеш с Фърби - разкошен нов плюшен приятел, който се учи, реагира и се променя, колкото повече си играеш с него.
Гъделичкай Фърби, храни го, говори с него и му пускай музика
Прегръщай Фърби, гушкай го и си играй с него, за да стане твоята душичка
Разклати Фърби, обърни го или го дръпни за опашката и ще имаш в ръцете си един малък палавник
Нарисуваните LED очи и неговите реакции със смешен, нахален, сърдит или сладък глас, ще ти кажат как се чувства Фърби
Фърби говори на фърбски език и учи английски, когато си играеш с него
Сложи Фърби до друг Фърби и наблюдавай как заедно се шегуват, флиртуват, танцуват и пеят.

 

 

Тоест става ясно, че идеята на комикса е много тясно обвързана с тази „грозна демонична играчка“ и Лин Лан възприе Рутайнак като свое фърби и почна да се грижи за него и да го възпитава.

PS: Играчката вече си е изживяла модата. Била е популярна през 90-те години на миналия век.

 

Източници:

 

 

 

Мястото, в което бе отседнал Карлос Тапия в Чехия бил хотел „Естергом “. По-интересното е, че това е град в Унгария, на границата й със Словакия. Излиза, че и в Тайланд са неориентирани в световната география, като американците. :excl:

 

Източник

 

76a518f25a35.jpg

 

Рутайнак и Тахай правят разходка из Хонконг, затова ви предлагам една виртуална и на вас чрез този пътепис :click:

 

 

MGM Grand Macau – хотелът, където Мъйдзин искаше да я остави Джонгсин.

 

А тук :click:  ще намерите поясненията за тайландското суки и таохуай. :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледахте серията, как мислите, защо натъртиха, че Лин Лан

си променя цвета на очите чрез контактни лещи, въпреки, че го загрознявали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледахте серията, как мислите, защо натъртиха, че Лин Лан

си променя цвета на очите чрез контактни лещи, въпреки, че го загрознявали?

Първо да благодаря за превода! :kissy:

На няколко пъти се връщах със стоп кадър да видя очите му,но така и не ми се стори,че има лещи,виж мацето май носи. <_< А и така не разбрах,ако носи коя причината. :lol:

Хареса ми, нямам търпение за следващия епизод. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти остави смяната на цвета на очите, аз какво съм гледала?

Май едната мацка на бащата на главния мафиот се гръмна, а другата се омете.

Нали така се получи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам коя е втората мацка, за която говориш, но действително

 

неговата майка се самоуби пред детето си, което ме порази! :swoon:

 

Така и не разбрах защо го направи.

 

 

NB: roslava, ще има скоро и нова серия. Тъкмо се върнах в София

и продължавам с преводите. :)

 

На няколко пъти се връщах със стоп кадър да видя очите му,но така и не ми се стори,че има лещи,виж мацето май носи. <_< А и така не разбрах,ако носи коя причината. :lol:

Хареса ми, нямам търпение за следващия епизод. :D

Съдейки по снимките, които й дават в нета, май тя е със светли очи. А и освен това, гледам, е със смесена кръв.

Няма кой знае колко информация за нея в asianfuse wiki, но Noey Chotika Wongwilas има доста участия в сериали.

 

224ef8c3cd89.jpg

 

92b365b7d88b.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че в този сериал - Kon Ruk Luang Jai участва почти целия състав на Cubic,

без главните герои. ;) Действието пак се развива извън Тайланд, в този случай в Прага.

 

a7dbb250ab63.jpg

 

Ако някой го е изгледал, може ли да направи сравнение? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как е изглеждал актьорът, който изпълнява ролята на Ютапонг на младини.

 

d41414873f9d.jpg

Jakkrit Ammarat

 

Дани, днес постна новичко списание с двойката Бомб - Минт, вдъхновено от Cubic.

Може да се окаже, че е намек за продължение на сериала, дано! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се присъединя и аз към коментарите на това страхотно сериалче :) но за съжаление не мога да се съглася с повечето коментари относно главната двойка.Да - мацето беше просто уникална шматка и буквално изнесе сериала на гърба си.Главния ми беше някакво ходещо недоразумение и лично според мен не ми изглеждаха подходяща двойка.Извинявайте ама шофьорчето дето го гръмнаха в първите серии имаше за мен по добра химия с главната относно пренебрежение което в последствие може да се обърне в любов.Но това си е мое мнение-всички се справиха много добре с ролите си освен главния-не ми хареса и това е-дори малкото мафиотче  /другия акционер/ ми стоеше по добре на екрана от главния.

Другото нещо което не ми хареса в сериала беше облеклото на мацето-то бива да искаш да покажеш бедност ама това на нищо не прилича - дори и след като и предложи /последната сцена пред храма/ изглеждаше все едно облякла рокля от прабаба си.

 

Но въпреки това огромни благодарности на Magic за превода-знаеш че гледам с удоволствие всичко с което се захванеш и препоръчаш

 

 

П.П Да се надяваме че ще има продължение - ще е интересно да я видим 4 години по късно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но въпреки това огромни благодарности на Magic за превода-знаеш че гледам с удоволствие всичко с което се захванеш и препоръчаш

 

 

П.П Да се надяваме че ще има продължение - ще е интересно да я видим 4 години по късно

 

Благодаря ти много! :thanks:  Щом е така, ще се постарая да дръпна и по 2 серия на този сериал, макар че

в момента повече съм наблегнала на Ответниците и Залеза над Чаопрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж Ответниците ще го гледам отново с кеф и с български титри,но колкото и да ми е от любимците Biе стигат ми сълзите и с английския превод на Залеза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нетърпеливите фенове на сериала ;) - 2 серия :click: .

 

9af0b956ba37.jpg
 

Поясненията към серията:

 

Пазарен дял

 

Пазарният дял е процентът от общия пазар, които една компания контролира за даден
продукт или категория продукти.

Пазарен дял е тясно свързан с промяна в конкурентната среда и често предразполага
стратегически или тактически действия. Именно увеличаването на пазарния дял е една
от най-важните цели на бизнеса.

Пазарният дял е ключов показател за конкурентоспособността на пазара, който показва
как една фирма се справя спрямо своите конкуренти. Този показател дава възможност
да се прецени не само общия пазарен ръст или спад, но също така и тенденции в
селекцията на клиентите между конкурентите. Проучванията сочат също така, че
пазарният дял е желан актив между конкурентни предприятия.

 

Източника за повече подробности. :click:

 

Лична карта (идентификационна карта, Resident Identity Card)

 

В случая става въпрос за официален документ, който се издава в Китай.

Идентификационната карта е официален документ, чрез който може да се
получи разрешително за пребиваване, заетост, да се отварят банкови сметки,
да се получи паспорт, шофьорска книжка, да се подаде заявление за висше
образование и в технически колеж и да се преминават контролно-пропускателни
пунктове за сигурност във вътрешните терминали на китайските летища.
Документът е необходим също и за регистриране на брак, домакински регистрации
и при съдебни дела.

 

източник

 

жест за одобрение / thumbs up

 

172bafa5f925.png
 

Палец нагоре (thumb-up) или палец надолу (thumb-down) е често срещан жест с ръката.
Тези жестове са станали метафори в английския език: "Публиката даде на филма палци-нагоре"
означава, че публиката е одобрила филма, независимо от това дали жестът действително е
бил направен.

 

източник

речник: thumb
~s up! разг. добре! хубаво!;
to give s.o. (s.th.) the ~s-down разг. не одобрявам, отхвърлям; отказвам;

 

43f868a09204.jpg

 

Приятно гледане! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почитателите на саундтрака на сериала, вече всички песни с

български превод on-line с оригиналните клипове.

 

Peck Palitchoke - Love For the First and the Last Time

 

Preaw Kanitkul - Except Regarding You

 

Panadda & Oak Smith - Our Time

 

8f41870ac353.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех да го гледам с английски субтитри, но най - вероятно после ще повторя, когато си готова. Интересен ми е; аз си падам по този тип истории излезли като от любовен роман. Не знайно защо обаче връзката между онзи мръсник с перфектната, подла усмивка  и момичето, което държи затворено в дома си, започва да ми е много по - интересна от главната интрига. Само ме дразни начина, по който удължават даден момент, давайки напрегнатото лице на даден актьор.  Това наистина ме побърква защото едно пет минути сякаш зацикляме и вместо напрежение започвам да усещам досада. Но като цяло сюжета ме радва, а и винаги съм се радвала на тайландските сериали 

Между другото много благодаря за цялата информация, която ни даваш към сериите. За мен лично е много полезна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...