Jump to content

Recommended Posts

Дидо, разясни тука за непосветените какво е receivership, примерно, аз си представих, че е запор или несъстоятелност, ама не съм убедена. 

 

Иначе да, кидо, и аз така разбрах и за двете, но какви финансови инструменти са им продали банките, нямам идея - доколкото разбрах са някакви международни акции ли, които като им падало нещо (цената?) и било в рамките на оправдания риск, но като им се повишала цената и съответно разходите по обслуждане на дълга стават много големи. Честно казано доста ми убягна финансовия момент тук, да не говорим, че го гледах с половинчати субтитри, щото във вики се мотаха с тоя сериал.

 

А втория случай, доколкото разбрах е, че чеболът е наел някаква финансова фирма, която да го консултира ли, представлява ли и те са се възползвали от конфиденциална информация, която им е предоставил, за да се опитат да си присвоят част от бизнеса му, като са играли заедно с адвокатската фирма. Как обаче тука намесиха синдикатите, не разбрах и то не само заради липса на титри :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, разясни тука за непосветените какво е receivership, примерно, аз си представих, че е запор или несъстоятелност, ама не съм убедена. 

 

Иначе да, кидо, и аз така разбрах и за двете, но какви финансови инструменти са им продали банките, нямам идея - доколкото разбрах са някакви международни акции ли, които като им падало нещо (цената?) и било в рамките на оправдания риск, но като им се повишала цената и съответно разходите по обслуждане на дълга стават много големи. Честно казано доста ми убягна финансовия момент тук, да не говорим, че го гледах с половинчати субтитри, щото във вики се мотаха с тоя сериал.

 

А втория случай, доколкото разбрах е, че чеболът е наел някаква финансова фирма, която да го консултира ли, представлява ли и те са се възползвали от конфиденциална информация, която им е предоставил, за да се опитат да си присвоят част от бизнеса му, като са играли заедно с адвокатската фирма. Как обаче тука намесиха синдикатите, не разбрах и то не само заради липса на титри :).

Receivership-

Внешнее управление — это процедура в деле о банкротстве, применяемая к должнику в целях восстановления его платежеспособности[1] с передачей полномочий по управлению должником внешнему управляющему. Помимо внешнего управления имуществом должника, указанным законом предусматривалась процедура санации. Процедура санации предполагала оказание финансовой помощи предприятию-должнику.

С момента введения внешнего управления всегда отстраняется от должности руководитель должника — юридического лица. При этом управление делами должника возлагается на внешнего управляющего.

Для обеспечения внешнему управляющему возможности приступить к реальному исполнению возложенных на него обязанностей по управлению делами должника на органы управления должника возлагается обязанность в течение трех дней передать управляющему бухгалтерскую и иную документацию юридического лица, печати и штампы, материальные и иные ценности. Внешний управляющий назначается арбитражным судом одновременно с введением внешнего управления.

Казано на български-обявяване на фирмата в несъстоятелност и назначаване на прокурист.. Номера с банката е, че тя явно предизвиква изкуствен фалит, използвайки вътрешна информация. По този начин цената на акциите се срива и фирмата може да бъде изкупена за мизерна сума. Синдикатите се намесват, защото банката търси максимална печалба чрез разпродажа и всъщност работници не й трябват-затова са уволнили 30% от тях.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я не говоря по руский :D (което, предполагам, личи и от написаното от мен изречение). Чак сега видях, че и български има :). Ясно, мерси много, значи съм била близо до истината в разбиранията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, те разбиранията идват покрай няколкото серии с този случай. Като цяло се схваща общата идея, но подробностите се губят. Но и ако се замислиш... Дори и с профи превод на български да беше, пак няма да се схване всичко, защото това си е икономическа материя и си иска специфични знания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, те разбиранията идват покрай няколкото серии с този случай. Като цяло се схваща общата идея, но подробностите се губят. Но и ако се замислиш... Дори и с профи превод на български да беше, пак няма да се схване всичко, защото това си е икономическа материя и си иска специфични знания.

 

Tru dat, най-вероятно това е отблъснало масовата публика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ,че беше по-трудно смилаем сериалът, имаше доста неща от терминологията, дето не доразбрах напълно( руснаците при превода, даваха доста обяснения, та се налагаше да спирам, да чета обясненията и после да връщам действието).Имаше осезаема липса на динамика.Въпреки това, ми беше интересно.Краят, обаче разбрах :28558: - пълната промяна на героя, е факт и в личен и в професионален план. Нямаше какво толкова да мотат още, целта беше постигната,  историята беше за него.Да, второстепенните останаха да висят, но те все пак са фон и се подразбира, че продължават развитието си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, той се промени още малко след инцидента. Не беше чак накрая.

Вероятно, ако бяха представили по-леки случаи, които да се разберат по-лесно от зрителя, щеше да има по-голям успех. В края на краищата, никой не сяда да гледа филм/сериал с уикипедия под ръка. Всеки сяда да гледа, за да се отпусне, а не да си натоварва мозъка с допълнителна, и като цяло, излишна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo, промени се след инцидента, но в самия край, в последната минута от сериала, прие осъзнато промяната,  която бившият му шеф, не вярваше,че ще се случи.Колкото до това, че е натоварващо- избор голям по собствена преценка.Толкова ненатоварващи, за мен поне,  безидейни сериали напоследък,  те май даже  само такива, че чак,  няма какво да гледам, или гледам за приспиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преувеличено ми се струва, когато някой го нарича сериал на годината. Интересен беше, да, с отличен актьорски състав. Kim Myung-Min е гаранция за качество, а на Kim Sang-Joong е роден за ролята на сив кардинал. Голям фен съм му още от Преследвача.

Но така и не разгърнаха пластовете, които наредиха, поне тези, които исках да видя също. Да не говорим за претупания край. Изводът, който ми се налага от целия сериал е, че всичко е лобизъм и така наречените обикновени или нормални хора нямат място в сметките на големите играчи. И трябва нещо да те халоса по главата, за да видиш, че съществуват. Тъжен сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една история за топ адвокат, който получава амнезия и вследствие от това започва да се бори за справедливост.

Ех, да можеше и нашите политици да ги застигне нещо подобно.:D

Още плейлисти за онлайн гледане: :click::click::click: и :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...