Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 A New Leaf (2014)

 

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Gaegwachunsun

Година на излъчване: 30 април 2014 - 26 юни 2014

Време на излъчване: Сряда - Четвъртък 21:55

Жанр: Мелодрама

Канал: MBC

Епизоди: 16

Режисьор: Park Jae Bum

 

Участват:

Kim Myung Min - Kim Seok Joo

Park Min Young - Lee Ji Yoon

Kim Sang Joong – Cha Young Woo

Chae Jung Ahn - Yoo Jung Sun

Jin Yi Han - Jun Ji Won

Oh Jung Se

 

Резюме: В драмата се разказва за студения и успешен адвокат Kim Seok-Joo (Kim Myung-Min), който няма скрупули да използва всякакви методи, за да спечели дело. Но попадайки в инцидент, той губи паметта си, което го поставя в ситуация да открие кой е всъщност...
:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :click:

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 3

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 4

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ ПРЕВОД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудена съм, че няма коментари.

След изгледани четири епизода,  за мен, интересна драма, даже най-интересна от всички новозапочнали, повечето от които, елементарни.По-сериозен сериал, изискващ, малко повече внимание при гледането,заради тематиката, която е засегната.Kim Myung-Min ми хареса много в "Кралят на драмата" миналата година. Тук също показва страхотна игра,като и другите актьори,не му отстъпват.Въпреки клишето с амнезията, пример за това, как нещо, като е направено добре, не дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този е от сериалите, в които няма струпване на айдъли от всякакви цветове и породи и затова няма навалица от охкащи и ахкащи фенове. Още повече, че  за разлика от много сериали, излезли тази година, често трябва да спираш картинката, за да прочетеш превода и да го разбереш. Прибавяме отличните актьори и обещаващото развитие на сюжета и се надяваме на нещо добро.. Вече се убедих, че за корейски сериал е най-добре да се пише след края му, защото иначе става голям преразход на нерви, ако се опитваш да реагираш веднага на всичките решения на сценаристите и режисьорите. Които, както знаем, могат да извъртят всичко на 720 градуса и краят да не е това, което сме си мислили. Затова кротко си гледам сериала, радвам се и се надявам да мине нормално.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също с изгледани 4 епизода, ще си го гледам текущо. Голям фен съм на Kim Myung-Min- в киното и тв гледан не в една роля. Останалия основен мъжки каст все талантливи любимци. Сценария ясно че може и по - добре но поне се гледа. Като четох предварителното резюме и като пострада героя та чак и с амнезия, започнах гледането с не големи очаквания. За сега амнезията добре в 3 и 4 се менажира, можеше и къде къде по -клиширано. Дразни ме как снима режисьора на моменти , особено главната героиня, но пък може да ме прочете и да се поправи :swoon::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амнезията си е представена даже много добре. Особено на фона на други амнезии, които съм гледала (забравят даже как се държат вилица и нож). 4-те серии минават почти неусетно /освен онова, дето дидо каза - спирането на пауза, за да схванеш за какво изобщо иде реч... Не че схващаш всичко де.../. И наистина, без идоли е някак доста по-готино :)

Само едно не схванах - инцидентът инцидент ли беше или си беше предумишлено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също започнах драмата,засега ми харесва много.Нещо по различно от обикновенните сладникави драми.И аз съм съгласна ,че е по -готино без прехваляните им айдъли,певци  и тем подобни.Можеби и за това по малко желаещи има да гледат този сериал.Силно се надявам само по нататък да него оплескат корейците,че те както винаги...Ще гледаме. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, най-добрият сериал за 2014 г. досега завърши в нищото, само със 16 серии. Във всяка нормална държава това щеше да бъде страхотен съдебен сериал за поне 4-5 сезона, но в Корея си падат по евтините и малоумни боклуци като "You’re All Surrounded" и "Doctor Stranger". Жалко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах. Предвид чие производство е, къде се излъчва.... и неволята с графика на този сериал съм доволна от крайния резултат. Можеше а и очаквах доста по-зле да се справи творческия екип след новината за "разбития" график и намалените серии. Добре е че докато се маеха какво да правят с дамските образи останаха на ниво в правната част и всичко свързано с главния герой. Типично като за кор. сериал в края на края бяхме осветлени за неща, които биха вдигнали качеството на сериала ако бяха "казани" по-рано. Но като цяло, пак да подчертая всички условности, крайния резултат е добър. Но можеше и доста по-добре ако от начало до края беше ясно на екипа кой герой, най-вече героиня, за какво им е. Отново слаба оценка за развитие на образи от зор да се дават всички актьори за по малко. Съдията-адвокат, "главната героиня" си останаха по-скоро маркирани.

В общи линии съгласна с   dido100 .

Шефа, приятеля-колега, прокурорката бяха интересна комбинация с главния герой. Шефа ми бе интересен като текст+добре изигран. За главния герой ясно. Неговите метаморфози като за кор. сериал поне развиха. За

Kim Myung-Min , Kim Sang-Joong и Oh Jung-Se поздравления за добрия избор на роля.

Браво и на бързия и редовен превод на английски, още повече на фона на специфичната материя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с дидо100. За мен също това е сериалът с най-стойностен сюжет за 2014, който имаше потенциал да се развие в поне 2 сезона. Тогава заложените сюжетни линии за главните и второстепенните персонажи щяха да могат да се развият, а не да останат да висят в пространството, както сега без никакъв завършек. Направо скапаха работата на сценаристите. Не само, че не му дадоха възможност (да го удължат малко, за да се развият персонажите) ами го и съкратиха с два епизода. Голяма загуба са сценаристите, режисьора и за всички актьори, които играха много добре. Много ме е яд на продуцентите. Защо изобщо се впускат да правят нещо, като накрая не го докарват до добър край? Като се знае, че се харесват малоумни неща, тогава по-добре да не губят времето на хората (сценаристи, режисьори и актьори) за стойностни продукции ами да си карат бълвочите с разните айдъли. В други случаи се дават много епизоди и действието се разпъва до безкрайност като в Императрица Ки или пък сега вървящия сериал Hotel king, когато могат да бъдат намалени наполовина. В този случай бих казала, че сериала трябваше да е поне 30 серии. Много жалко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добър сериал беше. Нищо, че от толкова терминология на моменти ми се губеше нишката. И на мен ми завърши наникъде, жалко, че аджумите не са имали нерви да гледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно корейските телевизионни зрители дотолкова са зомбирани от нискокачествени боклуци, които обаче са завити в лъскава опаковка и наблъскани с айдъли и айдълки, че когато излезе нещо наистина качествено то остава неразбрано и негледано. Телевизионната чалга победи отново! Аджумите си искат клишираната драма с "емоциите" и главното е да не се напрягат много да мислят, докато вършат къщната работа. Спомнете си един друг много добър сериал, "The King of Dramas", пак с Kim Myung-Min. Отново стойностен и смислен сценарий, добра режисура и отлични актьори, но рейтинг 8-10% и отрязване след 18 серия. Относно проблемите с графика-има достатъчно примери за промяна в графиците на излъчване и удължаване на сериалите. Всичко е въпрос на желание. Вече идва ред на поредната захаросана и оцветена водица.

Затова казвам, че наградите, които корейските телевизии си раздават сами на себе си са най-ненадеждното мерило за качество.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, някои драми просто си ги бива и си жънат награди. Разбира се, има и такива, които им дават доста гръб, но в крайна сметка корейците често мерят качеството в пари. Иначе да, обикновено драма с Ким Мьонг Мин за мен означава, че има какво да се гледа. Изключително харизматичен актьор, които наистина прави превъплъщения, а не реди заучени фрази. Просто корейския зрител си е свикнал да му се поднася еднакъв тип драма и не иска да я "храносмила", за да получи наслада. Наистина е тъжно обаче, че такива стойностни сериали потъват в забвение, вместо да се развие потенциалът им. Жалко, че корейската телевизия не инвестира в зрителите си поне малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, само на моменти ли ти се губеше нишката :D

От случаите... Двата криминални ми бяха ясни, а от другите 3... Тука има, тука нЕма... Така беше положението :D Схванах основата, ама обясненията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, само на моменти ли ти се губеше нишката :D

От случаите... Двата криминални ми бяха ясни, а от другите 3... Тука има, тука нЕма... Така беше положението :D Схванах основата, ама обясненията...

 

Да, и аз с общата картина си играх. Не ми се сяда да чета за receivership-и и други ми ти правни неща. Искаше ми се на моменти да разбирам корейски, за да разбера какво пише в обясненията, които им пускаха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ви чета си заслужава драмичката ... аз чак сега я видях ... много ли е тежен края... питам заради жанра мелодрама ... и все пак,четеики коментарите ви се обърках

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ви чета си заслужава драмичката ... аз чак сега я видях ... много ли е тежен края... питам заради жанра мелодрама ... и все пак,четеики коментарите ви се обърках

 

Не е тъжен, а тъжно незавършен тоя сериал. Жанрът е по-скоро адвокатска сага, мелодрама е, защото корейците всичко наричат мелодрама :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, последния случай даже почти не го разбрах, освен че фирмата на Че е май е издала вътрешна информация. Предния - че банките им са продали някакъв продукт, без да ги предупредят и да им обяснят за рисковете. Така ме омотаха, че не е истина...

А до обясненията... Надали и средностатистическият кореец ги е разбрал. Може би и затова сериалът беше с нисък рейтинг - той е за една мъничка част от населението. И то основно икономисти. Другите хора надали биха схванали всички тези съдебни битки и юридически номера, които си играеха.

Абадор, хич не е тъжен, не знам защо го водят мелодрама. Тъжното е цялата история е, че е незавършена история. Хубава, но незавършена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, последния случай даже почти не го разбрах, освен че фирмата на Че е май е издала вътрешна информация. Предния - че банките им са продали някакъв продукт, без да ги предупредят и да им обяснят за рисковете. Така ме омотаха, че не е истина...

А до обясненията... Надали и средностатистическият кореец ги е разбрал. Може би и затова сериалът беше с нисък рейтинг - той е за една мъничка част от населението. И то основно икономисти. Другите хора надали биха схванали всички тези съдебни битки и юридически номера, които си играеха.

Абадор, хич не е тъжен, не знам защо го водят мелодрама. Тъжното е цялата история е, че е незавършена история. Хубава, но незавършена.

Аз пък всичко разбрах. Сигурно защото не съм средностатистически кореец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...