Jump to content

Recommended Posts

Това май беше първия сериал, на който се зарибих още от първия епизод, но това не го прави автоматично най-харесван! И това също не означава, че не го харесвам, а напротив, много добър! Имаше доста интересни персонажи, като секретарката, която все едно беше на преспивателни през цялото време или пък малкото момиченце (Ми Джу май), което беше сууупер сладко. За двамата главни май няма какво да се каже, очаквано добри са :) Много се смях на Сам Сун, която не спираше да ругае през целия сериал, страхотна :D

 

 

А края беше също интересен, остана чувството в мен, че положението оставаше под въпрос и точно това ми допадна много. Заедно са, но не се знае как ще е занапред. Дори може да се каже, че края го причислявам към неясните и отворените.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ми хареса, изгледах го с удоволствие. Не ми е от най-любимите, но го препоръчвам, защото има готин край, добре обмислен и балансиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да кажа, ще повторя суперлативите изписани по-горе. Но наистина си струва. Сериала е страхотен, а актьорите са много добри. Бини и Сун А няма какво да се коментират. Паснаха си много добре, макар да имах съмнения. Но най-любимият ми образ в майката на Сам Сун. Няма такова лелче. Супер е. Помните ли когато

 

отиде да се разправя в ресторанта със Сам Шик и не можа да го цапардоса, защото не го стигна? Напи ме как подскачаше като петле, а тя запъртък и половина :D

 

А любима ми е сцената в тоалетната. Как наредиха този диалога само? И камерата как ги снимаше отгоре, а физиономиите им едни...

Не, хора, това трябва да се гледа. Страшно добър сериал, много зареждащ.

 

 

Между другото сценарист/ка (простете невежеството ми, но не мога да се ориентирам в пола на сценариста :blush: ...Та сценариста е създал също и Me Too Flower, където отново имаше страхотни диалози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах че хубав сериал! Останах наистина много очарована! Отлежава на компютъра от поне половин година и все не намирах време да го гледам и ми се струваше, че няма да ми хареса особено. Но вчера реших да му дам шанс и уау - изгледах го на един дъх. Много много забавен. Никакви забележки нямам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментар: Невероятно свежа комедия! Двамата главни актьори много се забавляват с ролите си - спокойно може да съперничи на Full House. След този филм не можех да повярвям, че Хюн Бин ще може да играе в сериозна драма като "Снежната кралица", защото много му пасна комедийната роля.

А като черешка към тортата, в сериала участва и един от най-красивите мъже на планетата :bounce: :bounce: Daniel Henney.

 

 

 

 

acki mnogo sam saglasna s teb zaradi tozi serial se zapalih po koreiskite seriali i kino , a kakvo da kaja za kim sun ah tq e moqta lubimka i idol 

 

Редактирано от bealonenomore
Писането на кирилица във форума е задължително.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам Сун и Сам Шик са ми любими анимационни герои :28558:

Истината е, че този сериал е комедия само първите две серии ... след като нещата опряха до пари нещо в "комедията" умря.

Разбира се, това не прави сериала по-малко интересен. Въпреки, че на мен нещо не ми стана любим.. очарова ме Хьон Бин като комедиен образ - превъзходно се справи. Майчето на Сам Шик е неговото майче и в "Светът, в който живеят" и там бяха много близки :), така ме зарадваха с това, чак ме просълзиха от кеф :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми хареса филмчето, мисля си че скоро не съм се смяла толкова много на филм. Няма да си крия пристрастията към Бинни, но трябва да призная, че Сун А беше просто великолепна при пресъздаването на образа на Сам Сун и засенчи до голяма степен останалите актьори, които също бяха на ниво.

Като се замисля не мога да отделя една, две или три любими комедийни сцени, толкова много бяха. Изключително много ми хареса съчетанието бой-музика, когато майката на Сам Сун се сби с управителката на ресторанта.

О да, целувката в бара беше уникална.

 

А щях да забравя, хареса ми как го удряше с плюшената играчка докато той я носеше на конче......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забавно и развлекателно сериалче , което определено не бива да подминавате .... има си своят чар пък било то и заради главните ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как точно почнах да гледам този сериал. ИМДБ ми го прехвърляше като препоръчан, видях 8.4 - романтика, комедия... Рекох си - айде ще пробваме... Имаше и някакви награди и прочие. Хора честно казано след 7-и епизод това нещо е просто боклук. В момента съм в края на 9-и епизод и просто се сдържам да не дам "Изтриване" на цялата папка и да си спестя още 6ч. от живота.

Като оставим настрана истеричния, граничещ с психопатски смях на повечето от актрисите, историята, която е толкова нелогично и уродливо навързана, какво ще остане и аз не знам?... Към 6-и, 7-и епизод двамата главни герои се целуват, при което нормален човек си казва - ОК, значи има някакви чувства между двамата. След това Сам Сон му споделя, че го харесва, той й се прави на ревнив пред всички като се сбива с бившия й, реве и на корема и й разказва миналото си... Много прочувствено. И след всичко това и цепи басмата и отива при другата, която била си тръгнала понеже била болна, обаче сега се върнала и всичко ОК, та да се залюбват пак. Просто такава идиотщина с извинение... Няма накъде...

От научна гледа точка ще се насиля на макс да догледам този сериал, за да не се случи, че накрая всички ще се оженят и ще заживеят щастливо. Мдааа...

 

/Не издържах докрая. Твърде голяма простотия. НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО, ХОРА! Не го почвайте това, не го й доглеждайте, ако ви дотъпее--- Не си струва.

3/10 като да не е 1...

П.С. Две от сцените определено ще ги запомня - в първата, главната героиня ПИКАЕ полуправа в някакъв подлез (ех романтика!), докато сестра й варди да не я сгащят, а втората - Сам Сон и пича са в тоалетната, но му свършва хартията, та тя му казва да използва пръстите си, чорапите си и прочие, в същото време в него е мобилния му, но как ще звъннеш на някой да ти донесе хартия!

Нема такова нещо! Тц, тц, тц... Просто този сериал ме отчая много от жанра... Ако можех да предада по по-силен начин отвращението си и съжалението си бих го направил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не! Изобщо не съм съгласна! "Ким Сам Сун" е една от най-читавите романтични к-драми.

В много отношения ми хареса повече дори от "Тайната градина". Но може би е за малко по-зярла публика, та да я оцени. Да не забравяме и, че точно това е драмата, която задава много от еталоните в жанра. Ким Сун А се справи невероятно с тази толкова нестандартна роля. Нейната Ким Сам Сун не се отказа пред силната конкуренция и успя да се пребори за богаташчето. Какво по-голямо доказателство за един мъж, че е обичан? А и двамата имаха страхотна химия, макар и малко изчанчена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не! Изобщо не съм съгласна! "Ким Сам Сун" е една от най-читавите романтични к-драми.

В много отношения ми хареса повече дори от "Тайната градина". Но може би е за малко по-зярла публика, та да я оцени. Да не забравяме и, че точно това е драмата, която задава много от еталоните в жанра. Ким Сун А се справи невероятно с тази толкова нестандартна роля. Нейната Ким Сам Сун не се отказа пред силната конкуренция и успя да се пребори за богаташчето. Какво по-голямо доказателство за един мъж, че е обичан? А и двамата имаха страхотна химия, макар и малко изчанчена.

 

Ким Сам Сун е пияница (при това слаба), не блести с красота или ум, не е с мил характер, истерична и вулгарна като поведение - крясъци и прочие (може би наследствено, понеже и майка й направи някакви циркове), влюбва се изключително бързо и изключителна глупаво, избира естествено богат и красив мъж, с мил характер, който свири на пиано... Извинявам се, но просто НЕ МОГА да харесам тази героиня. :) Единствените качества, за които я уважавам е че работи здраво, издържа се сама и помага що-годе на семейството си в нужда. За самият сериал... Навремето може би е бил нещо ново, но спрямо днешните стандрати за мен това е много много посредствена продукция и тотална загуба на време. Нито ще се влюбите в гланата героиня, нито в главния герой, понеже според мен и до края те не знаят какво точно търсят в любовта и какво точно ги привлича у другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма как да стане по-нов! Кофти, че при теб не се е получило, но виждаш, че за повечето хора, сериалът е наистина специален и стоплящ сърцето.

За мен Сам Сун, макар и преекспонирана, е много по-истинска от сегашните изписани и мъцащи кльощи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха. Така е. Трябва да призная, че като характер е несъвършена, което определено я прави по-реалистична. :) Може би изказах мнението си малко остро и крайно. Надявам се да не си го приела лично. Просто на мен сериалът не ми допадна изобщо, понеже някак си обичам да гледам неща, в които героите са по-добри от хората в реалността. Аз и приказки обичам да чета по същата причина. Животът така и така няма да го променим - той си е тежък, често несправедлив и хората са всичко, но не и съвършени. Поне изкуството може да ни помогне да помечтаем и да станем част от по-добър свят. Макар и за кратко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Сам Сун е пияница (при това слаба), не блести с красота или ум, не е с мил характер, истерична и вулгарна като поведение - крясъци и прочие (може би наследствено, понеже и майка й направи някакви циркове), влюбва се изключително бързо и изключителна глупаво, избира естествено богат и красив мъж, с мил характер, който свири на пиано.

Добре дошъл в света на кдрамите където повечето главни героини са точно такива  :28558: Единствената разлика е, че Сун А може да играе  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, че тоалетният хумор е идиотски и далеч невинаги смешен, е факт, но няма как да изкараш това от културата им, ако и тук да е преекспонирано. На мен сериалът като сериал също не ми допадна особено, нито ще го запомня с много неща, но по редица причини си е бил направо необходим за тамошната аудитория и за онези години. За съжаление и сега все още твърде рядко показват що-годе смислени главни женски персонажи, но малко по малко всичко си идва на мястото. На фона на цялата пасмина кухоглави главни женки с едноцифрено IQ и целеустремеността на котка на припек, Сам Сун направо си струва теглото в злато. Направо иди страница по-назад и виж мнението на Papushinka. Отлично го е казала. (Още помня онази малоумната роля на Сонг Ю Ри в "Да погълнеш слънцето" и пак ме втриса...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На мен лично ми хареса много драмата, даже съм я гледала няколко пъти.Имаше наистина няколко моменти, които не ми харесаха, но великолепната актьорска игра на Сун А и Хьон Бин ме накара да забравя дребните недостатъци.Аз по-скоро разглеждам историята като съзряването на едно разглезено момче и превръщането му в мъж.Може би самият сценарий е леко наивен, но мен това ме привлече в кдрамите, че любовта побеждава всичко  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Сам-Сун - резюме

„Класиката е в клишето“

 

Преглеждайки каталога със старите си драми, попаднах на тази сладкарска романтична комедия в един от любимите актьори на Корея, наскоро завърналият се от армията Хьон Бин. Идва ми една шегичка с гръдната му обиколка, но ще се въздържа от уважение към работата му в тази драма.

 

Главна героиня тук е Ким Сън А, известна в корейското кино като връз пълничка актриса. Не зная (всъщност зная) какъв е стандартът на корейците за „пълен“ и „дебел“, но тази актриса е просто доста по-висока и съответно едра, не зная защо така отчаяно искаха да я изкарат дебела в драмата, това ме подразни.

 

Както и да е…

 

Нека да започнем преброяването на клишетата в тази драма:

 

 

1. Имаме двама души, които са пълни противоположности – тя е сладкарка, той не обича сладко; тя е „дебела“ и е трета дъщеря на мелничар; той е красив, богат и с тежко минало (още сега казвам, че по-голямата част от тези клишета ще бъдат повторени пет години по-късно в „Тайната градина“)

2. Той веднага се чувства привлечен от нея, дори когато пие.

3. Тя пие. Направо се нарязва. Повръща. Събужда се в дома му. Не помни нищо. Гузна е. (*това са +4 клишета)

4. По някаква „случайност“, двамата работят заедно и той е неин шеф (+1)

5. Бившата му приятелка не може да яде заради операция, главната пък не може да спре да яде.

6. Сключват договор за сума, която е нищо за него и всичко за нея

7. Влюбват се, въпреки че според договора това е забранено

8. Никой не си признава, че е влюбен, докато не се увери, че другият вече го е разлюбил

9. Тя го бие, рита, обижда и крещи (не че не си го заслужи, но на моменти ми дойде в повече)

10. Доводите на героите за големи и важни стъпки са абсурдни

11. И двамата изпитват вина към бившата, че се обичат и че тя не може да яде

12. Бившата се влюбва в онзи, който винаги е бил до нея, но никога не е забелязвала

13. Бившата се връща в момент, в който главният тъкмо я е забравил

14. Бившата е невъзможно прекрасна, но по някаква причина никой не я харесва

15. Главният харесва това, което главната мрази у себе си (името ѝ)

16. Задължително, ама обезателно, трябва да се опита да ѝ измъкне китката, докато я влачи далеч от някой доста по-свестен и не толкова готин мъж

17. Всички са побойници – майка му, майка ѝ, тя, сестра ѝ. Той преби само нещастната плюшена играчка (мръсник!) (+4)

18. В началото никой не иска Сам Сун, после всички страдат за нея

19. Макар че е без работа, тя може да гуляе по цял ден, да си оправи прическата, да обиколи магазините, да се напие пак и да се прибере да стърже купичка ориз

20. Неговите сънища подсказват, че е мамино синче, докато нейните сънища – че е на татко принцесата (макар че бяха доста прочувствени и без никакво друго обяснение – дали това е така или тя просто халюцинира от вдишаното какао на прах. Но това също е и клише от „Тайната градина“, при това доста важно)

21. Да се тръшкаш, да мрънкаш, да се лигавиш и да се глезиш е НАПЪЛНО нормално за една жена на първа среща

22. Трябва да има най-малко едно дете в драмата с някакъв проблем, за да е по… ами, по-драматично (като в „Звездопад“, където децата са пет и направо ти се къса сърцето да ги гледаш как се грижат едни за други, докато главните герои се чудят как да се почнат)

23. Майката абсолютно трябва да е против отношенията на младите (да, „Тайната градина“ пак)

24. Двете майки трябва да се срещнат поне веднъж, та да премерят сили коя е по-страшна

25. Главният има шайка подчинени, които го обожават и тръбят колко е готин, ако зрителят сам не може да го различи сред множеството супер модели

26. Главният е маниак на тема чистота, докато главната е мърла („Кой си ти?“ от 2005 май беше)

27. Задължителна кореспонденция през смс-и. Гласовите съобщения по пейджъра са уникат през 1999, но демоде през 2005.

28. Главните герои водят задължителни монолози, защото е по-евтино да го измрънкат под носа мислите си с риск някой да ги чуе. (за съжаление това се прихваща лесно в реалния живот)

29. „Мре ли ти се?“, „Кажи, че ме обичаш“, „Дай да се погрижа за раната ти“, „Храни се“, „Наспи се“, „Спиш ли?“, „Минавах наблизо“, „Защо не отговаряш на съобщенията ми?“, „Хей, глупако!“ (и това е второто име на Хьон Бин в тази драма) (+8)

30. Главният задължително трябва да размаха мускули, за да покаже, че не е чак такова мекотело

31. „Тя е моята жена“ – да го обяви пред всички и най-вече пред бившия

32. И тя, и той имат болезнени спомени от предишни връзки, но… никакви други? Като че не могат да имат повече от един партньор, преди да срещнат „единственият/ата“

33. „Напусна ме, защото не спах с теб?“ – главният трябва да чуе това

34. Двамата ходят на уредени срещи, при това по едно и също време и в един ресторант, защото… съвпадение? Съдба?

35. Съдба – среща в мъжката тоалетна. Първа целувка – мъжката тоалетна. Първи побой – мъжката тоалетна… Слочаенос?

36. Метаморфоза на главната героиня – първо е рошава и с обикновени дрехи, после е зализана и с рокля. (героите в драмите задължително търпят такива промени, за да се отбележи потокът на времето в историята)

37. Сърцераздирателно признание, последвано от пълен игнор

38. Любовните шестоъгълници Тя-бивш-гаджето на бившия. Той-бивша-гаджето на бившата -> Йей!

39. „Сега не му е времето!“ Някои чакат 22 години, за да са заедно (*“Вер и Зара“), а пък корейците – от 1 до 5 години (като в затвора). „Обичате тази жена? Ами тогава присъдата ви е 3 години в Америка на скучно и дълго пребиваване в слънчева Калифорния. Амин!“ След този отрязък от време, следва един мини-епизод на повторно намиране и влюбване, вече с къде-къде по-липсващи задръжки.

40. Секс – да, рядкост, но факт. Особено ако искаш да подразниш мамчето с три деца (о, не, това пак е фантазията ѝ)

 

 

 

Краен резултат: 58 (Сам ШИК!)

 

Дам, има и още други клишета, за които вероятно ще се сетя, но ако стигна до сто, няма да си простя XD

 

Реална оценка: 7/10 – класика, действително и доста нетипична. Идеална за носталгични пристъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...