Jump to content

Recommended Posts

Не помня кой киноман ми обясняваше надълго и нашироко, че впечатленията от един филм зависят много от това с кой го гледаш.

И като цяло преживяването с публика било много различно от самотното зяпане пред монитора. Не споря, макар че хубавия филм  си е хубав, а тъпия - тъп въпреки всяка агитка...

Тази тема е за набиране на компания за еднократно зяпане на даден филм. Чувствайте се поканени да споделите какво ще гледате сега и (може би) да си намерите онлайн компания.

 

Аз ще гледам сега 

Kinkyu Torishirabeshitsu, 6ти епизод :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след минутки ще започна да гледам 4 епизод на "Queen inhyun's man" , но предполагам, че повечето тук са гледали драмата :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата  "Queen inhyun's man"  е страхотна ще плачеш и ще се смееш на нея. Аз я гледах през декември за първи път и преди няколко дни я почнах на ново :)  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сме го правили с разни хора от форума, с променлив успех. :) Но за филми.  Уговаряме се по скайп кога се стартита филма и почваме едновременно, като накрая се заформя кратка дискусия с впечатления. Дребните спънки са че понякога на някой му се появява нещо и трябва да каже на другия/другите да паузират за 5-10-15 мин. (тоалетна, обаждане, притичване до магазина... Случвало се е и да ме зарежат на средатата на филма, защото бил тъп. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не съм фен на този вид гледане, ако ще се гледа с някого по-добре да сме в едно помещение. Аз докато гледам, много обичам да коментирам по време на действието, а и възклицания, подвиквания, подсвирквания и т.н. неречеви звуци не могат да се предадат по същия начин в чата, както на живо. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Les Revenants. Епизод - 4. Това е френски сериал, който открих случайно. Паралелно зяпам и американската му версия, от която са излезли 2 епизода. Страхотен сериал, от тога което видях до момента. Мистерийка за едно алпийско градче, в което мъртви от години хора се завръщат, не помнейки, че някога са били мъртви. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ясно е, че едно е да поканиш хора на киновечер с лампа-прожектор, друго да идеш нагласен на кино и съвсем трето да се ослушаш онлайн за компания.

Но пък ако гледах филми/сериали само, когато мога да се наглася или да поканя гости... еми щеше да е 10-тина пъти годишно...

Със всички неща на главата е нормално да нямаш чисти 4-5 часа подготовка, приказване и зяпане, но пък колкото - толкова...

Разбира се, направих и другата сметка - при средно 15 посетители на И-Спирита  едновременно, и около 3000 заглавия... и колко от тях и колко често е вероятно да гледат едно и също едновременно? 

Не много. Но пък колкото - толкова :). От опит глава не боли :)

Иначе аз ще гледам сега 

Senryokugai Sousakan - Episode 7

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, малко трудно да се засекат хора, но да видим как ще се развие темата. :) 

 

Аз сега пускам King's Daughter Su Baek Hyang - 108ми последен епизод. 

 

А какво се случва ако се засекат и някой каже "Ееее и аз това тъкмо мислех да го гледам" ?  Това дето го спомена Алфонс звучи интересно. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това на Alfons е неочакван бонус :))))))) тъй де, и на мен ми се догледа заразително :)))).

И другия момент, който установих наскоро по себе си- по-някой път човек не смее да каже, че ще гледа нещо, понеже звучи шизофренично или кретенско. Примерно аз изгледах майстора на шоколади (10еп) тази сутрин в 5, когато бях станала да попълвам едни документи и пр на спокойствие, и което си беше абсолютно безобразие да бъде похабено това време за сериал, ама на ... Но ми беше напълно невъзможно да напиша тук - сега ще гледам филм... един вид, не стига, че безобразие прави, ми и се хвали с него... Т.е. този род угризения намаляват още шанса за съвпадък... 

Но колкото-толкова :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се чудя от къде да почна (нета нещо ми се губи и реших да си почина малко от него ) та гледам наизлезли много нови серии на така чаканите сериали ....  от къде ли да почна .... " Аварийна двойка" , " Мъж от друга звезда " , " Jang Ok Jung" ... и т.н май ще играя на онче бонче ...

 

п.с привет на всички ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам си Blood Boiling Youth/ Pikkeulneun Chungchoon /피 끓는 청춘 :)

 

Съдейки по липсата на коментари ще се окаже тъп, но пък плаката е хубав. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази практика грам не я разбирам ( едни познати доста подигравки отнесоха, преди да разберем, че това е някакъв нов тип култура ) :) . Но какво пък, да живее рекламата :i love this:

Love Letter - отново :) . Три дни, три гледания :swoon: . Спирам с обсъждането му, че нещата отиват на не добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, кой ли е филма с Иван Иванов?

Щото плаката на " Комбина" * ми вися над леглото 2 /!!/ две години, и то във възраст, в която си променяме идолите през месец.

 Сега е през седмица, през ден. Щото медиите, нали... детронират ежесекундно.

 

 

 

* Онзи плакат, в който той е брънка от верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами стената е филма ( скучния), може би след Ивайло Христов - просто си ми е над всички и всичко, Иван Иванов ми е любимият актьор, обичам негови филми най вече Лавината, Мярка за неотклонение и Комбината    :). опитали са се да кажат много, а накрая нищо, неподходящи години са избрали за разказването на тази история ( сената имам предвид).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 -серия на Boku no Ita Jikan :) . Браво на Харума Миура - изненада ме приятно, толкова добре се справя. Обаче и тия хора никаква милост не са проявили, не му стига болестта пък и фен на Liverpool са го направили ( стаята му емблемета, в хола снимка на анфийлд, чаша си има човека :D .  Сега малко по-сериозно, Mikako Tabe , колкото повече я гледам толкова по я харесвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това че липсват коментари не означава кофти филм .. аз например не винаги пускам коментар за филм който съм гледала  (сега вече го правя , но преди сами си слвалях , гледах и четях комнтари ... за някои красивото е грозно и обратното , зависи как ще го погледнеш ).. ... а и никога не се влияя от коментарите , въпреки че ги коментирам .. все едно да ми каже някои .. че сладоледа е гаден и аз да се лиша от удовосъвието да го опитам .. ми нека си е гаден .. на мен взе че ми хареса .... аз съм на  "маскарад " тъкмо ми е паднал един лаптоп тегля едвали не първото корейско дето ми попадна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...