Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

998119_679997538682962_523434095_n.jpeg2d02c80a9a08a88343c12031aa9545b7.jpg?ito

 

 

Hormones

 

Страна: Тайланд

Също така известен като: Hormones: The Confusing Teens

Година на излъчване: 2013

Време на излъчване: 2013

Жанр: Романс, Комедия

Канал: GMM ONE TV

Епизоди: 14

Режисьор: Songyos Sugmakanan

Субтитри: български, английски, руски

 

Участват:

 

Pachara Chirathivat - Peach
Ungsumalynn Sirapatsakmetha - Patti
Sutatta Uudomsilp - Punpun
Juthawut Pattarakhumphol - March
Sirachuch Chienthaworn - Michael
Gun Chunhawat - Gun
Sananthachat Thanapatpisal - Fon
Thanapob Leeratanakajorn - Tor
Supassara Thanachart - Gao

 

Резюме: Сериалът е адаптация на филма "Hormone" от 2008г., разказващ за проблемите на младите хора в училище и любовта...

 

 

861df21186d2.jpg

 

 

 

 

СВАЛИ С БГ СУБТИТРИ: :click:  -в процес на превод

 

ОНЛАЙН С БГ СУБТИТРИ - в процес на превод

 

СВАЛИ с английски субтитри

 

Онлайн с английски субтитри:  Тук или Тук

 

Втори сезон: Hormones Season 2 (2014)

 

Трети сезон: Hormones 3 The Final Season (2015)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го следях още докато излизаше и паралелно с това се превеждаше. Сериалът е много хубав, актьорската игра е уникална, като се има предвид какви проблеми трябваше да бъдат пресъздадени, новите и почти неопитни актьори бяха доловили и много умело изиграха историята на персонажите си. На места сюжетът е доста постен и то най-вече що се отнася до проблемите на главните протагонисти. Реално и деветта ученика са главни, но пак имаме водеща двойка. При тях нещо ми куцаше или просто, защото историята им беше най-суха, не можах да ги оценя.

Аз лично наистина ценях и обожавах двойката на Фай и Спрайт. Двамата имаха страшно много проблеми в семейната си среда, а след като станаха двойка нещата никак не бяха розови.

Спрайт и Фай (най-добрата двойка)

На Фай му беше много трудно да се довери на Спрайт, защото тя използваше тялото си, за да преследва целите си. Имаше го за вид инструмент, с който доста умело си служеше, но ако в някаква част от сериала тя беше истинска, това беше, когато е покрай Фай. Тогава сама осъзнаваше колко пагубни са били действията й върху самата нея. От друга страна Фай имаше огромни проблеми с гнева си. На няколко пъти едва не унищожи себе си, заради гнева, който изпитваше към себе си, света около него и дори към Спрайт. Малко преди да стане твърде късно за него, успя да се осъзнае и да поправи грешките си. Това е пресъздадено по много красив начин, чрез змията, която убива.



Няма да коментирам другите двойки. Другото нещо, което ми направи огромно впечатление беше паралелът, който направиха с един и същи проблем, но в ситуация, когато възрастен поема отговорността за последствията си и когато тийнейджър трябва да поеме последствията. Реално проблемът беше с неочакваната бременност и как, когато жената дори без мъж до себе си, но с професия и дом, може да поеме пълна отговорност, а една тийнейджърка без собствени приходи и едва поемаща самостоятелния си път в живота, няма никакъв шанс да се справи.

Общо взето сериалът си струва да се види. Не знам дали ще е най-завладяващото нещо на света, но ако сте на вълна реалност или японският, така любим на всички, жанр - Човешка трагедия. Значи е време да пробвате.

Опенингът на сериала е великолепен, но е само мелодия и за съжаление не успях да открия на кой е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го бях гледала преди време, но си го спомням с добро.

Актьорският състав действително се справи добре предвид, че на повечето това им бе първа роля.   

Вярно, че сюжетът можеше да бъде по-добре представен, но пък това май беше първата подобна продукция на тайландците, или поне аз не съм засичала техни сериали от този жанр, така че става.

Двойката Сапай и Пхай за мен също беше най-интересна.

Саундтрака много ми хареса. Все още си слушам някои от песните.

Спомням си, че още тогава се говореше за втори сезон, защото доста се беше харесал на местните зрители. По-късно се появиха слухове за май тази година, но така и не ми попадна някаква сигурна информация по въпроса.

 

П.П Точно така една от песните в ОСТ-то е на Klear

 

Ето тук може да видите списъка с песните - Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе сигурна информация около продължението.

Снимките за втори сезон са започнали, а първи епизод от него е предвиден да се излъчи на 28 юни.

Преди това, на 29 март, ще пуснат предаване, в което ще покажат как са избрали новите лица за него,

които ще се присъединят към стария каст.

 

В този канал на viki има английски субтитри за всички епизоди  - Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е така да се каже римейк на английски такъв. Както може би някои

вече са си отбелязали, той е продукция на английската медия в Тайланд - GMM.

GMM Grammy е медията, за която работят почти всичките ни познати тайландски

певци и певици, в чиято музика ясно личи английското звучене.

 

За да ви се поизяснят някои неща, ето ви линкове, с които да си припомните някои

факти за хормоните :click:  и :click:,  и една статия за т.н.

трифазна теория за любовта :click:.

 

861df21186d2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сериала много ми харесва. Не е типичен тайландски сериал, а доста завладяваща история. След като изгледах 1 епизод с бг. суб., за една нощ изгълтах всичко, което е  преведено до този момент. Благодарности за превода, ще го гледам пак с наши буквички. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поясненията към серията: томям, лимоновата трева, листата на кафировия лайм,

галангалът - :click: , а за уасабито - :click:.

 

 

Wat-Jai (Test Your Heart) на Silly Fools

Уат Джай (Изпитай сърцето си)

албум: Juicy (2002)

 

02296ac1da4e.jpg

 

 

 

06525111518b.jpg

 

 

 

 

Официалният клип:

 

 

 

 

 

 

 

ДЖАК И ТИТАНИК (1997)

 

cb1fff95e65b.jpg

 

Джак Доусън (Леонардо ди Каприо) е беден скитник, който с приятеля си, спечелва билети за 3-та класа на кораба Титаник.

На борда на кораба, Джак се запознава с Роуз – богато момиче, сгодено за тесногръд и богат мъж, когото не обича. Любовта

Между двамата пламва от пръв поглед. Когато корабът се разцепва и почва да потъва, двамата са разделени. Роуз се качва на 

една отломка, но Джак остава във водата, защото ако се качи и той, отломката ще потъне, а с нея и двамата. Докато чакат 

лодките да се върнат и да ги приберат, е станало прекалено късно. Джак е измръзнал във водата, докато Роуз остава жива.

Когато я питат за името й тя отговаря "Доусън. Роуз Доусън.".

 

 

ВИДЖЕЙ / VJ

 

Виджей изкуството създава така наречен визуален синхрон към музикални ритми, 

най-често чрез смесване на дигитални клипове. При него, както при светлинното шоу 

могат да бъдат излъчвани мащабни визуални проекции (Mappings) върху фасади на 

сгради или други повърхности. Чрез кодове виджей творбите могат да си взаимодействат 

с танцьори, артисти и зрители.

 

f0f72ccce384.jpg

 

Още за това изкуство:

 

 

 

Виджей изкуството е разширена форма на групова акция, която се основава на визуално мислене. 

Най-често можем да открием виджеи на събития с електронна музика, където те прожектират 

визуализации върху стени. В синхронна съгласуваност с музиката те показват бързо следващи 

една след друга или преливащи се визуализации. С помощта на използваните инструменти 

(обикновено компютър, проектор, видео-миксери и др.) визуализациите се смесват и желаните 

комбинации от цветове се прожектират с необходимата скорост върху повърхности с разнообразни 

форми. Първото нещо, което се вижда при протичането на един виджей пърформанс, е една 

пространствена среда огряна от цветни светлини, които едновременно формират визуализации. 

Това създава едно "светлинно звучене", което може да съпровожда например движенията на тялото 

на един танцьор. Това "светлинно звучене" може, доколкото то притежава дигитална структура 

на разказване, да бъде представено като видео-инсталационно изкуство на живо. Може да се каже, 

че изкуството на виджея с нарастващото разнообразие на използвани технически инструменти, 

с качество, което достига до Live-Cinema, изследва визуалната непрекъснатост на пространството.

Виджей артистите се появяват за първи път през 1951 година с изобретяването на видеото. За своите 

пърформанси те използват всякакъв вид визуални интерактивни средства, както в техническо, така и 

в художествено отношение. Наред с критичното противопоставяне на разпространяваните от 

масмедиите тонове и изображения, видео артистите започват да се ангажират също и политически. 

Към видео артистите спадат такива, които създават видео изкуство за визуално илюстриране на музиката, 

но също и такива, които развиват своите пърформанси, като "обществено акционистко видео".

 

 

ВИДЕОВОДЕЩ И ДИСКОВОДЕЩ

 

 

Виджей (VJ) e абревиатура, която е изведена от диджей (DJ). DJ е съкращение от "Disc Jockey"(дисководещ), 

а VJ за "Video Jockey" (видеоводещ) или (Visual Jockey) – (визуален водещ). Докато диджеят се опитва, при 

просвирването на музикалните парчета да поддържа определена музикална последователност, то виджеят 

подбира видео записи, които да имитират и да съпровождат пърформанса на диджея. Двамата създават 

пърформанс в реално време. Така както не е предсказуема последователността на музикалните произведения, 

така не е ясно и кои пасажи от едно видео ще следват по-късно. Чрез тази неопределеност на монтажа това 

видео изкуство добива гъвкавост и разнообразие. 

Важна особеност на виджейинга е, че той се осъществява в реално време. Тъй като произхода на виджеинга 

е от музиката, той е тясно свързан с нея. Чрез тази връзка той непрестанно се променя, тъй като и музиката 

също се развива; нови звуци, нови звукови последователности и комбинации отварят пътя за по-голямо 

визуално разнообразие. Това комбиниране с музиката обогатява видео изкуството с нови тенденции и техники.

 Виджейингът довежда до това, математическата структура на музиката да бъде в по-голяма степен анализирана

 и разбрана, както и до едновременното възприемане на звук и визия. 

Създаденият в началото на този век аудио-видео миксер позволява да се правят интервенции в генерирането 

на звука едновременно също и от видеото. Появява се и понятието "DVJ" като наименование за тези, които са 

едновременно диджеи и виджеи, това ще рече хора, които умеят да правят както визуално така и звуково изкуство.

 

Повече информация и визуализации - тук :click:.

 

Pronunciation: (vē'jā"), [key] Informal. 
1. Also,V.J.See video jockey. 
2. a video journalist; a person who works as a reporter in television news broadcasting.

 

 

 

 

ШАБУ-ШАБУ / SHABU-SHABU

 

60ba37acf32d.jpg

 

"Шабу шабу" е вид традиционно японско ястие, което представлява процес 

на постепенно прибавяне на продукти в тава с вряща вода. Специфичното тук е, 

всеки може сам да избере кое кога да сложи и колко време да се вари. Има няколко 

"правила" при приготвяне и консумация, които, обаче, не е задължително да се спазват. 

Идеята на това ястие да могат всички да се включат в приготвянето и докато ядат, 

седналите на масата да се сближат. Името "шабушабу" е ономатопея за звука, който 

се чува при бъркане на продуктите в тавата. Прието, че първо се слагат зеленчуците 

в тавата така, че да не се докосват много едни до други. След това се вари месото, 

като се поставя парче по парче по парче и се консумира веднага след като се свари. 

Колко време се вари зависи от консумиращия. Продуктите за варене варират, но 

зеленчуците са почти винаги еднакви. След известно време ще бъдат сервирани и 

удон спагети или ориз по избор. Накрая може да си сипете и от бульона, останал с

лед зеленчуците, месото и ориза/спагетите.

 

 

 

b51a1f4cf954.jpg

8f7b423c985a.jpg

 

 

 

Рецепта от форума :click: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата поредица, състояща се от три сезона(не броя филма), има един от най- яките саундтраци! На времето, докато си слушах любимите тай рок групи, попаднах на техни песни към OST-то на този сериал и преслушах всички парчета и от трите сезона, много ме накефиха! Нямаше никакви субтитри преди година обаче и така не се занимавах с този сериал.... до онзи ден, когато една позната ми го препоръча "горещо". Не съм гледала тайландски серийни продукции, само тук-там някой и друг филм, та си казах, ако ще гледам за първи път тайландски сериал... този ще е.

Обаче все още никъде не го намирам със субтитри... няма английски дори. От авистаз, където е хардсубнат не мога да свалям... Някой намерил ли е английски субтитри..или къде са българските? В мастерса има качена само една серия. Ще съм благодарна, ако някой ме насочи към субтитри(английски или български). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теглене не намерих , но я виж този линк за онлайн гледане с английски субтитри, дали ще ти свърши работа?

№1 е нещо като филм зад кадър. Сериалът почва от №2.

На български  ги има преведени до 7-ма серия , но са също за онлайнн гледане във Vbox7. Има даден линк в началото на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С английски субтитри:

 

Първи сезон - гледай онлайн тук или свали оттук.

 

Втори сезон - гледай онлайн тук.

 

Трети сезон - гледай онлайн тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, за нищо.:kissx:

Това са темите за втори сезон - Hormones Season 2 (2014) и трети сезон - Hormones 3 The Final Season (2015). В тях линковете за сваляне работят, ако предпочиташ да ги свалиш серийките, вместо онлайн.

Приятни мигове с лакорните, дано да ти харесат. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още утре го започвам, да видим дали ще го докарам до края..Изглежда е бил много популярен този сериал в Тайланд.. Аз покрай филмите съм посвикнала на тайландски продукции, но серийните им ми са тъмна Индия все още. 

Поздрав с готина песен от OST-то:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лакорните и те си имат своята очарователност.;)

Специално хормоните го имах в началото за детински, но бързо се убедих, че това не е така.

Със сигурност, това ще е сериалът, който би трябвало да те зариби по тайландското.:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че писахте скоро в темата, та се присетих, че щях да го гледам и даже вече приключих с първи сезон. Много тийнове, всеки със своите проблеми и любовни очарования и разочарования. Въобще не усетих кога  почна и кога свърши, леко вървят епизодите, почти без излишни пълнежи. Много строги правила имат в училищата, ако някой е по-запознат с тайската образователна система, може да хвърли малко светлина, единственото, което знам е, че там обучението е много скъпо. Та, какво ме изненада, и то приятно: имаха някакъв изпит по химия, който се проведе във физкултурния салон, бяха донесли чинове за всички, единични, поставени на достатъчно разстояние между тях, за да не си гледат в листовете, пазеха ги трима квестори, но едно от момичетата реши да препише. След като я хванаха, зам. директорът предложи най-строгото наказание, което е лишаване от право да посещава уч. занятия през следващия срок и така се оказва, че трябва да повтаря годината. Дано правилно съм разбрала, де, но си държат на качественото обучение явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...