Jump to content

Shinigami Kun / Angel of Death (2014)


Recommended Posts

spacer.png

 

Angel of Death (2014)

Страна: Япония

Също така известен като: Shinigami Kun

По мангата на: Koichi Endo - "Shinigami Kun"

Година на излъчване: 2014 – Aприл – 18 старт

Време на излъчване: Петък 23:15-24:15

Формат: Renzoku

Жанр: Трилър

Канал: TV Asahi

Епизоди:  9

Режисьор: Hideo Nakata, Jota Tsunehiro, Masaya Kakei, Keita Motohashi

Субтитри: Английски

                  

Участват:
Satoshi Ono - Shinigami Kun (angel of death)

Mirei Kiritani - Shinigami Kun's surveillant

Masaki Suda - Akuma (devil)

Yutaka Matsushige - Shinigami Kun's boss

Sakurako Ohara - Fukuko Oonish (ep.1)

Riho Takada - Mami Kobayashi (ep.1)

Shu Watanabe - Oyuki Mishiro (ep.1)

Hajime Okayama - Fukuko's father (ep.1)

Nobue Iketani - Fukuko's mother (ep.1)

Atsuko Anami - nurse (ep.1)

Hayashi Kento - Shima Koichi (епизоди 1-2)

Sugisaki Hana - Saionji Hitomi (епизод 3)

Nishii Yukito - Sato Makoto (епизод 5)

Tokuyama Hidenori - Kataoka Minoru (епизод 5)

Ayumi Ito - Takayama Rina (епизод 6)

 

Резюме: Shinigami Kun (Satoshi Ono) е Ангел на смъртта под номер 413. Той информира хората за тяхната предстояща смърт и след това ги отвежда до света на духовете . Винаги носи черен костюм и папийонка, появявайки се в облика на 30 годишен мъж. Неговата помощничка (Mirei Kiritani) е в облика на врана в човешкия свят...

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри  :click:

 

Свали с български субтитри :click:  :click:

 

Онлайн с български субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе това ще се гледа определено обожавам истории с шинигамита. Судачи като дявол нямам търпение. :D А и друго райдърче ще се изяви в първи епизод. Прекрасно. :es:Дано да го преведат на английски. :)

 

П.П. Лазе Масаки Суда и Шу Уатанабе си имат тема тука. Може да смениш линковете :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си и представяла, че ще следя две драми едновременно, но ето на. Пък и толкова силни заглавия има този сезон, че се чудя как ще изтрая да не ги почна всичките. :) Нави ме Судачи обаче той не се появи в първия епизод май и в следващия няма да го има. Страхотно представяне на Оно Сатоши такъв страхотен шинигами е малко развеян

как си загуби тефтерчето накрая :896767: Умрях да се хиля когато ядеше рака барбар с черупката :lol2: Помощничката му и тя ме кефи като почнеше да говори на диалект и как само му се караше като си изгуби тефтерчето :lol:

Шу Уатанабе нещо го пропуснах пак трябва да превъртя серията за да видя кой играе.

Извън комедийните елементи си е типична японска човешка драма със съответните поуки. Хареса ми как в първи епизод представиха темата

за красотата- външна и душевна. Коя от тях е по-важна? Какво би направил човек, ако изгуби красивата си външност?

 

Надявам се и други да гледат сериала, че да не си го коментирам само аз. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадана съм, че Оно има фенове у нас! Лошо няма. С толкова добри заглавия тази пролет, се чудя как самите зрители ще смогнат?!

Иначе съм убедена, че Джонито е подходящият човек за ролята. В последните години той показва все странни, мистериозни образи на екрана. Героите от Кайбуцу-кун и Каги но какатта хея се превърнаха в негова запазена марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и втори епизод вече с родни буквички :D С тоя шинигами просто не мога да спра да се хиля такъв лош късмет има

първо му крадат тефтерчето, после пък вписват име в него. :lol2: Помощничката му пък как го потиря малии. :lol:

 

На края на серията се появи и Судачи страхотен като визия :inlove: напомня ми за райдърската му роля там все носеше едни развлачени дрехи. А и косата му е дълга идеално. B) Само са му лакирани ноктите, ама карай. :lol2:

Подозирам

бъдещо приятелство между шинигамито и дявола то щом е японско няма да се размине иначе, но ще видим по-нататък.

 

Чакам с нетърпение следващия епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен трети епизод.Тоя шинигами винаги ми оправя настроението. :28558:

Как напръска шофьора със спрея, не спира значи продължава. :lol2:

Просто умрях да се хиля. Обаче от тук нататък почва сериозната работа борбата на шинигамито и дявола.

Та щом значи, ако дявола не вземе и една душа за 100 дни ще изчезне, а ако шинигамито нарушава правилата свещата му ще намалява значи се сещам вече за края- или единия ще изчезне, или и двамата. Но съм сигурна, че ще станат приятели или поне ще възникне някаква дружба между тях. :) Но да не се настройвам за сълзлив край.

Чакам следващия епизод с голямо нетърпение. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сериозна седма серия. Дявола и Шинигамито вече се хванаха за гушите. От предишното ми мнение,

че ще станат приятели вече няма и следа. Сега се моля само шинигамито да не умре то. Че и помощничката му и тя изчезва с него. Навлякоха си проблеми с певицата, която се самоуби и умря на мястото на предопределената душа.

 

Жалко че остават още само 2 епизода. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го, въпреки че е тежко да се гледат ленти на подобна тематика. Още Балада за шинигами не съм довършила, но тук мисля да се стегна. Въпреки предвидимостта на действието, сюжетът е представен доста разчупено. За 2 изгледани епизода имаше доста изненади и обрати. 

Акира шок! Изобщо не разпознах Сакурако в първа серия! Обаче и гримьорите се бяха постарали да ме заблудят максимално. Отново отлично свършена работа от това младо момиче! Изигра си ролята безупречно в компанията на Рихо Такада и Шу. Втората изненада - да върнат двама герои от Озу заедно на екрана!

Еп. 2 беше още по-интересен, понеже направиха лек реверанс към култова манга - Death note. А включването на Кенто Хаяши беше повече от успешно. 

П.П. Странно е, че японците все още не се решават да направят серийна версия на Death note. Вместо това, експериментират на тема шинигамита във всякакви други варианти.

Ха! Изненадващ обрат в еп.4! Пета серия доведе гостуване на Нишии Юкито и Токуяма Хиденори. Двамата играеха заедно в новата версия на Гокусен. Много трогателен епизод. Освен всичко друго, Акума-Судачи се размекна до неузнаваемост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...