Jump to content

Serial Experiments Lain (1998)


kcekce

Recommended Posts

10243l.jpg

 

Жанр     Cyberpunk, Psychological horror, Science fiction, Drama
Режисьор     Ryūtarō Nakamura
Студио     Triangle Staff
Пказване в ефир     July 6, 1998 – September 28, 1998
Епизоди     13

 

Едно от най-култовите заглавия в анимето ИЗОБЩО. Лейн не е нещо, което описваш - то е нарицателно. Уникално символичен арт, гениално недоизказани идеи, безумно истински, подхвърлени в ритъма на живота неща, които накрая се сглобяват в едно цяло... Това не е "сериалче за убиване на времето", а магия. Носи си своята философия за нещата, своето усещане на света. (да, имах предвид точно "на" света, а не "за" света). Един от идейните тласъци, пречупили мисълта на хората към идеите от "Матрицата" и "Аниматрицата".I

 

Синопсис: Едно момиченце открива едни неща. Гледайте и ще разберете :) Не очаквайте шаблонни сюжети тип "влюбена двойка", "смърт на близък с последвало отмъщение", "пазене на семейството" и т.н. Тук е съвсем друг филм и друга риба :)

 

Гледайте Лейн от лейър 00. Колкото и хаотичен да изглежда, този лейър има смисъл ;)

 

 

Това НЕ Е ТРЕЙЛЪР, а първи лейър в историята...

 

Когато влязох в този форум, не беше за анимето. Но по дефолт смятах, че тази класика не може да я няма! Сега откривам (толкова късно), че няма пукната тема за нея. Срамота! Всичките аниме-фенове тук да си посипят главите с пепел! :)

 

Останалите лейъри без 00 за сваляне - ЛИНК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обновявам темите в раздела, та съм стигнала до тази и ме провокира - миии, аз няма да си посипвам никаква пепел и ще съм си проста, защото за мен анимето си е пълен боклук за напушени. Така и не се появи някой с обикновен смислен коментар за проЗДи люде защо това аниме и Elfen Lied са класики на класиките.

Та, аз НЕ препоръчвам :D Mic drop

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...