Jump to content

Secret Love Affair (2014)


Recommended Posts

Преди 7 часа, Kiddo написа:

Лавандула, ти какво? Вадиш генерални мнения от 2-4 изгледани серии, но щом някой извади мнение от 5-6 серии, то той не осъзнава дълбочината на корейската мисъл и душевност. Така ли излиза? Айде, Дидо ми е ясен - той харесва 1-2 сериала годишно, но гледа почти всичко, само за да може да плюе на воля. Но ти уж не си като него.

И аз го зарязах сериала в началото. Пианистчето ми приличаше като на изкаран от дом за хора със забавено развитие. И без това ми е антипатичен, тук просто беше върхът на антипатията. Душевният катарзис на героите не ми е предпоставка за харесване на сериал.

 

Кидич, :)писала съм на български.Я вземи прочети !Направила съм и пълни самопризнания:28558: даже, относно генералните мнения.

И диалозите си вървят в съвсем културен приятелски тон, ако не забелязваш и също, никой няма нужда от адвокати, като гледам и от коментиране  и сравняване на потребители.  Дидо ти е ясен, аз съм ти ясна- уж не съм като него!Че какъв е Дидо, че да не съм като него!

Ето, това е нещото, което не трябва да се толерира в един форум, а не , че някой има различно мнение и си го изказва и аргументира.

 

Бързакова,;) айде  нема нужда смятам,  от размахване на пръсти. Някои говорим все пак за сериала- за и против и без да излизаме от рамките на добрия тон. Няма как , като при др.Тодор Живков всички да са на едно мнение , но вместо да вдигат ръка да гласуват, да цъкат лайкове, а тия дето не са съгласни да мишкуват и мълчат.

Който има да казва за сериала, да си пише спокойно, това е важното мисля, пък който не му изнася, четенето не е задължително.:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и аз на инфо за сериала се надявах, ама нъцки. 

Впрочем, ако бях размахвала пръсти, темата да е останала наполовина. А ако искате да ставате отново за смях, моля, заповядайте. Само не знам на останалите потребители какво ни остава, след като оцвъкате всяка възможна тема - да спрем да четем целия форум ли, що ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Точно щото се разяри спор - ще взема да си пусна сериала. Извинявай Спиди, ама мен пък точно споровете ме карат да проявявам любопитство. В този случай - нямаше сила, която да ме накара да гледам това нещо, но ето сега и това ще стане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Urban написа:

 Точно щото се разяри спор - ще взема да си пусна сериала. Извинявай Спиди, ама мен пък точно споровете ме карат да проявявам любопитство. В този случай - нямаше сила, която да ме накарам да гледам това нещо, но ето сега и това ще стане. 

 

И аз така! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че има интерес. :happy:  Казах ли аз, че и лошата реклама си е реклама! :ilovethis:

Какво толкова ви пречат споровете? :na2: 

Spoiler

Още си спомням колко спорихме в една друга тема, която май и досега остава най-коментираният (но не най-стойностният) сериал във форума, където аз бях контра на всички, но не помня някой да се е оплаквал тогава, че спорим.

Нека да има някакъв диалог и взаимодействие, че то иначе в повечето теми едни монолози си водим...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Urban написа:

 Точно щото се разяри спор - ще взема да си пусна сериала. Извинявай Спиди, ама мен пък точно споровете ме карат да проявявам любопитство. В този случай - нямаше сила, която да ме накара да гледам това нещо, но ето сега и това ще стане. 

 

Преди 5 часа, pencheva_sz написа:

 

И аз така! ;)

Да вземете да почерпите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, dido100 написа:

 

Да вземете да почерпите!

 

Захванах го...

Хареса, не хареса , все ще се черпи някоя страна от спорещите ;)

Засега само така :beer:  (сори за спама!) !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, на теория съм толерантна, но когато се оплюва, ей така, заради лъскав грим, например, една от най-харесваните от мен корейски драми, ми пада кървава пелена пред очите. Защото не става въпрос за различни вкусове, а за критерии и за липсата на такива. Сигурно сто пъти съм призовавала, когато отричаме нещо, да добавяме: "според мен", "аз мисля" и пр. Обидно ми е, заради страхотната игра на изключително талантливите артисти, заради вълнуващата история, за обезсмислянето на режисьорския труд и работата на сценариста. Ей тъй на, слагаш етикет "боза" на един естетски изпипан, наситен с много дълбок психологизъм филм. И го правиш някак снизходително, с пренебрежение, от някаква си висота... Каква точно? Пред безподобния Ю А Ин, който обаче си пада по лъскавия грим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Matrim написа:

Странно, на теория съм толерантна, но когато се оплюва, ей така, заради лъскав грим, например, една от най-харесваните от мен корейски драми, ми пада кървава пелена пред очите. Защото не става въпрос за различни вкусове, а за критерии и за липсата на такива. Сигурно сто пъти съм призовавала, когато отричаме нещо, да добавяме: "според мен", "аз мисля" и пр. Обидно ми е, заради страхотната игра на изключително талантливите артисти, заради вълнуващата история, за обезсмислянето на режисьорския труд и работата на сценариста. Ей тъй на, слагаш етикет "боза" на един естетски изпипан, наситен с много дълбок психологизъм филм. И го правиш някак снизходително, с пренебрежение, от някаква си висота... Каква точно? Пред безподобния Ю А Ин, който обаче си пада по лъскавия грим?

АЗ МИСЛЯ, че това е посредствена драма, артистите с нищо не ме впечатлиха, историята не ме развълнува, работата на режисьора и сценариста ме остави равнодушен. Сериалът е кух и претенциозен, дълбокият психологизъм така и не го открих. Така добре ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че за да оцениш филм или сериал трябва да го разбереш. Освен това се иска и известна доза теоретична подготовка да можеш да правиш оценки на актьорска игра, да оценяваш работата на сценаристи, продуценти, режисьори и останалата част от екипа на филм или сериал. А ние лаиците можем само да кажем "харесва ми" или "не ми харесва" и скромно да добавим защо. Вечната критичност е по-скоро признак на едно нещо дето всички твърдят, че трябва да го придобием в първите седем години от живота си. Аз много обичам тази драма. Друг може да не я разбере и да не я хареса. Но да се използва определение като "боза" за мен е проява на детински инат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, bond said:

Аз мисля, че за да оцениш филм или сериал трябва да го разбереш. Освен това се иска и известна доза теоретична подготовка да можеш да правиш оценки на актьорска игра, да оценяваш работата на сценаристи, продуценти, режисьори и останалата част от екипа на филм или сериал. А ние лаиците можем само да кажем "харесва ми" или "не ми харесва" и скромно да добавим защо. Вечната критичност е по-скоро признак на едно нещо дето всички твърдят, че трябва да го придобием в първите седем години от живота си. Аз много обичам тази драма. Друг може да не я разбере и да не я хареса. Но да се използва определение като "боза" за мен е проява на детински инат. 

Абсолютно! И преди да го разбереш, трябва все пак да го изгледаш. На две недогледани серии по диагонал с мишката, дето силно подозирам, че не ги и помни, да пляска такива генерални определения и да ги повтаря толкова пъти без никаква обосновка, ясно, че е само с цел да провокира на инат. Няма как да го откриеш дълбокия психологизъм, ако не навлезеш мааалко по-навътре в сериала от две серийки. За мен е проява на крайно неуважение към работата на актьори, сценарист и режисьор да се правят такива категоризации без да си си направил труда да изгледаш сериала до края. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, bond написа:

Аз мисля, че за да оцениш филм или сериал трябва да го разбереш. Освен това се иска и известна доза теоретична подготовка да можеш да правиш оценки на актьорска игра, да оценяваш работата на сценаристи, продуценти, режисьори и останалата част от екипа на филм или сериал. А ние лаиците можем само да кажем "харесва ми" или "не ми харесва" и скромно да добавим защо. Вечната критичност е по-скоро признак на едно нещо дето всички твърдят, че трябва да го придобием в първите седем години от живота си. Аз много обичам тази драма. Друг може да не я разбере и да не я хареса. Но да се използва определение като "боза" за мен е проява на детински инат. 

 

Преди 15 часа, Чингулинка написа:

Абсолютно! И преди да го разбереш, трябва все пак да го изгледаш. На две недогледани серии по диагонал с мишката, дето силно подозирам, че не ги и помни, да пляска такива генерални определения и да ги повтаря толкова пъти без никаква обосновка, ясно, че е само с цел да провокира на инат. Няма как да го откриеш дълбокия психологизъм, ако не навлезеш мааалко по-навътре в сериала от две серийки. За мен е проява на крайно неуважение към работата на актьори, сценарист и режисьор да се правят такива категоризации без да си си направил труда да изгледаш сериала до края. 

Има един стар филм, "Матрицата", в който в една витуална реалност хората виждаха сладка пържола, а главният герой виждаше алготитъма, по който тя е написана, т.е. матрицата. Та и в измисления свят на сериалите, там където вие виждате нещо велико аз виждам матрицата, по която той е създаден. Ако сериалът с качествата си не ме убеди да я забравя или поне да не й обръщам внимание, то за мен това е слаб сериал, разбирам го бързо и не съм длъжен да гледам нещо, което на харесвам до самия му край. Свободно изказвам мнението си, ако то е неподходящо представено си има администратори за поправка. Колкото до "обосновката" на моите мнения, едва ли искате да гледам някои от любимите ви сериали (пълни с "химия") под лупа серия по серия, подробно описвайки всички  недостатъци, които виждам.

Не обсъждам личните качества, предпочитания и познания на хората, които не са съгласни с мен. Когато видя мнение, противоположно на моето, не ми пада кървава пелена пред очите и не издавам заповеди кой какво, къде, кога, как и колко да пише в темите на форума. Това по повод на първите седем години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо е прав в случая. И не го пиша, за да се правя на интересна, а защото го мисля.Всеки може  свободно да изказва мнението си.Това се опитах за не знам кой път  да кажа в тоя форум, за последно след поста на предишната страница на   tikitoliq, провокиран от постовете на Виолета и Дидо, но мнението ми беше преиначено. Няма нужда някой да доказва нещо на друг. Извадиха се аргументи- хубаво, но   да се стига до първите седем години, обсъждане на потребители и т.н., не мисля, че има място.

Няма как ,като не ми се пие вода, да ме накарат насила  да пия и от девет кладенеца, ако ще да ми донесат, че и да ме убедят ,че съм жадна, защото повечето били жадни и им се пиело. Всеки с предпочитанията си .

:kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че всеки има право на лично мнение, има право и да го изразява. Това, срещу което негодувам, е начинът, по който се изразява мнението. Брутално, безпардонно, надменно... Срамно ли е да проявиш доза деликатност? Аз самата съвсем не съм всеядна, но се старая да изразявам критичните си бележки не като безапелационна присъда, а единствено като мои впечатления.  

Цитат

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-малко ли ти харесва  от това сериалът?Едва ли!

Нима темите само с хвалебствия  не са пълна скука!

Голяма работа, че някой ще внесе колорит;)! Пък в случая и реклама.:28558:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми пука особено. Отдавна съм си селектирала авторите, на които се доверявам и тези, чието мнение приемам с обратен знак. Системата работи безпогрешно.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matrim, какво значи "Аз мисля..", "Според мен..." и т.н.? Всеки пише за себе си. Много ясно, че е неговото лично мнение.

Абе чудех се аз напоследък каква е тази мания из фейсбук все да обяснява, че това е неговото мнение и не искал да натоварва никого с него. Баси простотията. Това е форум, има потребители. Не съм видяла някой да пише - "Ние, народът, мислим, че...". Естествено, че всеки изразява собственото си мнение. Ако ти приемаш Дидо, примерно, като човек, който изразява мнението на народа, аз го приемам като негово лично мнение.

И това с кървавата пелена не говори добре за теб. Или се приемаш много насериозно, или приемаш сериалите като нещо много сериозно, или имаш някакъв друг проблем. И аз се дразня понякога на Дидо, но пък чак кървави пелени и розови хапченца... Не е на добре положението.

 

Аз рядко пиша в теми за сериали, които не харесвам. Просто ги зарязвам след няколко серии и толкова. И не, не ги зарязвам, защото не съм ги разбрала. Както казах преди време - не е нужно да имам 3 доктората по режисура, сценаристика и т.н., за да преценя, че нещо не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кидо, служа си понякога с метафори - „трансфер на смисъла на дума в друга дума“, стилистично средство, сравняващо привидно несвързани термини. Ако винаги възприемаш думите буквално, значи и ти имаш проблем. Така че, всеки да си бере грижата за собствените проблеми. Опитът ми подсказва, да не навлизам в обсъждане на тема "Що е то простотия и има ли тя почва из форумите". Колкото до тактичността, тя е сред изчезващите понятия, затова тъгувам по нея, затова се смущавам, когато някой нахално и категорично налага мнението си. Не е нужна особена чувствителност, за да направиш разлика между: "филмът е пълна скука" и "не ми е интересен", "скучен ми е"... Както е казал Народът - Всяка коза за свой крак. /Употребява се, когато някой иска да изтъкне, че е независим от другите, че за собствените си постъпки сам отговаря./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...