Jump to content

Secret Love Affair (2014)


Recommended Posts

По случай Деня на любовта си пуснах да гледам отново този сериал и за пореден път бях увлечена от историята и начинът, по който е разказана. Актьорите са невероятни, ЮАИн играе с всичките 43 мускула на лицето! Определено това е Сериалът на 2014 година, с вкус на театрална постановка, затрогваща музика и завладяваща любов! Никога няма да ми омръзне! Отлежал ми харесва още повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко страст излъчват само с поглед! А дуетът им на пианото си беше направо като секс. Много добри и двамата, беше истинско удоволствие да ги гледам! Благодаря за бгсубтитрите на екипа! Сериалът е страхотен, заслужава си адмирациите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти шедьовър. Доста време го избягвах, защото не харесвам такива истории, изневери, богати и опитни дами и младите хлапаци. Но много грешах, драмата е невероятна. Ю А Ин е истински гений. Винаги съм го харесвала, но тук направо ме разби. И главната беше също на много високо ниво. Въобще, страхотно изпълнение от всички. Чувствам, че ще се гледа пак и то неведнъж.
А музиката, ах, музиката...ако не сте фенове на класическата музика, ще станете до края на тази драма. Такова пиано и такава страст към музиката не бях виждала през живота си.
Наистина сериалът не е за всеки, много е фин, елегантно представен и нищо (е, освен основната идея) не е 'поднесено на тепсия'. Трябва си доста милене и вникване в персонажите и събитията.
Единствено не ми хареса краят.

Не очаквах такива ганстерски развития, чак съдилища и затвори. Щеше повече да ми допадне, ако тя просто беше зарязала всичко и отишла при него.


Затова казах 'почти' шедьовър. Всичко друго беше супер .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го избягвах доста време този сериал, но взе че ми хареса...наистина много фино бяха представени чувствата на всички герои...меланхоличен, но не муден... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се надявах, че ще ми мине емоцията от този проект, но след шест месеца, още съм му набрала. Няма да стане, докато не си излея душата. Така не съм хлебила от сериала ‘’Вяра’’ насам. Ако харесвате ''Secret love affair'' и не искате да си разваляте настроението, можете да пропуснете написаното по-долу. Аз ще се възползвам да изпусна малко парата от казана с катран:
 
 
Актрисата лъщеше като монета от две стотинки на слънцето. Можех грешно да го припиша на възрастта, но забелязах, че и носът на главния лъщи, и общо взето почти всички лъщят. Навява ме на мисълта, че рекламират зимни дрешки, пък са снимали лятото. Тенденцията е: лъщене му е майката. Но ми хареса как стои на екран тази жена. Излъчва класа. И като характер ми хареса в началото героинята й. Оцеляваща, не падаща духом, умна, адаптивна, но все пак неможеща да се измъкне суха от блатото. Хареса ми и реализмът. Корейците никога не са се притеснявали да обрисуват всичките си слабости къде с шега, къде с дебелия край. Тук нищят брачния живот. Имам чувството, че това за тях е една безкрайна покупко-продажба и кофтито е, че въпреки че после тихомълком пак си правят каквото си щат, никой не е щастлив, защото бракът го дърпа като котва. Ей т’ва обсебване и вечната им депресия са ми първите неща, с които да ги опиша. Думата щастие сякаш не съществува в техния речник, само вечен мазохизъм.
 
Героите:
Off Topic
Засега не усещам гадината в съпруга на главната. Да, води го интересът. Свикнал е всичко да се върти около него, а жена му да върши черната работа. Досега тя доброволно е преценила да си държи гащичките далече от глезените за чужди мъже. Сега се появи някой, който я изкушава, па мъжът й нека наивно продължава да си спи на единичното легло. Скоро ще види къде зимуват раците. Доста ще го смъдне от шута дето ще го изненада отзад. Той без нея е сянка.
 
Това, което не ми хареса в героинята е подмолната й тактика относно главния. Знаеше факти изотвътре за младежа от чатовете им и от приятелката му, а и той е толкова наивен, че на моменти си мисля да не страда от някаква форма на аутизъм. Няколко неща ме навеждаха към тази мисъл: дарбата и обсебеността му от музиката, маниакалното му обсебване към даскалката и проблемите му със социализацията. Естествено дарбата му може да си е просто талант свише, а не резултат от аутизъм, но той едва не се разпадна, когато стоеше пред преподавателката. Треперенето, изражението. Добре, мога да приема, че е възхищение или го е треснал хормонът, но има и още един детайл, който особено ме озадачи и ми наклони везните. Например, можеше да обясни на жената свиреща на пиано в детската градина къде бърка, а не да й се нахвърля. Едва не я претрепа. Това не е стандартна реакция. Той просто не можа да обясни кое в околното го дразнеше, докато накрая емоциите му не ескалираха. За малко не отиде в затвора заради това. Всичко ми е странно относно двамата главни. В началото го дават, че сам е открил страстта си към музиката. Когато най-сетне намери с кого да я сподели, той откри своята сродна душа, човек, който го допълва. Би трябвало така да възприема нещата, само че, не го усещам така. По-скоро като обсесия. Ако тя не е там, той не би свирил. Тя му е муза, но и зависимост. И какво, ако един ден нея я няма? Край с гениалността, музиката и щастието? Цял живот той ще остане едно пале. Безпомощен без нея. Когато го няма стимула, когато няма на кого да е в услуга, кого да радва? Даскалката имаше всички козове в ръкава си и си разиграваше коня както си ще. Още от самото начало си оплете кошницата без гък да продума. Извинявам се, но ако насреща си имаш пълен с хормони пуберитет, не го наказваш целувайки го, със заканата, че ще има още, ако не се поправи. С глас се смях на това близо три минути. Възползва се максимално от шанса, но за мен осакатява живота на младежа заради егоизма си да успее да се докаже. Първо талантът му е най-чист и красив преди да го шлифова, защото е самороден. Ако го направи като всички останали, вкара го в калъфа, къде ще му отиде неповторимостта? И второ: младежът може и да си пада по какички, няма лошо, но тя го обсебва като октопод. Вместо да го остави да се наживее, тя го въвлича в свят на интриги и тайни планове за издигане. Нейното издигане. Нейната облага. Разликата за пресметливата хитруша е, че ще замени посредствен пианист какъвто е мъжът й със свежо месце гений.
 
Младежът. Тоз човечец получи поне няколко оргазма докато свиреше в първи епизод. Ако са залагали на такъв тип еротика, то аз само се смях с глас на муцунките като извадени от филм за възрастни. Оставяше коренно различни впечатления от отдаденост към музиката. Ако някога актьорът изнася концерт,
Off Topic

ще заснема всичко от началото до края и ще си го пускам доживот за повдигане на настроението. Иначе '’Бясното конче'’ си го харесвам още откакто му видях щръкналите ушета в '’Сюнкункуан...'’ нещото, на което така и не научих заглавието. Никога няма да забравя как едно от най-красотните същества за първи път се появява с вързана коса и ти оставаш хипнотизиран от ...ушите му. Не му ходеше ни най-малко. Стилистът му автоматично беше анатемосан. Тогава го гледахме групово, та ефектът беше поголовен и всички втрещено се споглеждахме.

 

 

Приключих с този сериал на пети или шести епизод, защото ми идва да цапардосам главната с нещо тежко. Ако погледам още малко, ще стана още по-рязка в оценката си. Не видях любов или привличане от нейна страна, а само покваряваща пресметливост. Идва ми в повече. Пас.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, voileta написа:
Все се надявах, че ще ми мине емоцията от този проект, но след шест месеца, още съм му набрала. Няма да стане, докато не си излея душата. Така не съм хлебила от сериала ‘’Вяра’’ насам. Ако харесвате ''Secret love affair'' и не искате да си разваляте настроението, можете да пропуснете написаното по-долу. Аз ще се възползвам да изпусна малко парата от казана с катран:
 
 
Актрисата лъщеше като монета от две стотинки на слънцето. Можех грешно да го припиша на възрастта, но забелязах, че и носът на главния лъщи, и общо взето почти всички лъщят. Навява ме на мисълта, че рекламират зимни дрешки, пък са снимали лятото. Тенденцията е: лъщене му е майката. Но ми хареса как стои на екран тази жена. Излъчва класа. И като характер ми хареса в началото героинята й. Оцеляваща, не падаща духом, умна, адаптивна, но все пак неможеща да се измъкне суха от блатото. Хареса ми и реализмът. Корейците никога не са се притеснявали да обрисуват всичките си слабости къде с шега, къде с дебелия край. Тук нищят брачния живот. Имам чувството, че това за тях е една безкрайна покупко-продажба и кофтито е, че въпреки че после тихомълком пак си правят каквото си щат, никой не е щастлив, защото бракът го дърпа като котва. Ей т’ва обсебване и вечната им депресия са ми първите неща, с които да ги опиша. Думата щастие сякаш не съществува в техния речник, само вечен мазохизъм.
 
Героите:
  Скрий съдържанието
Засега не усещам гадината в съпруга на главната. Да, води го интересът. Свикнал е всичко да се върти около него, а жена му да върши черната работа. Досега тя доброволно е преценила да си държи гащичките далече от глезените за чужди мъже. Сега се появи някой, който я изкушава, па мъжът й нека наивно продължава да си спи на единичното легло. Скоро ще види къде зимуват раците. Доста ще го смъдне от шута дето ще го изненада отзад. Той без нея е сянка.
 
Това, което не ми хареса в героинята е подмолната й тактика относно главния. Знаеше факти изотвътре за младежа от чатовете им и от приятелката му, а и той е толкова наивен, че на моменти си мисля да не страда от някаква форма на аутизъм. Няколко неща ме навеждаха към тази мисъл: дарбата и обсебеността му от музиката, маниакалното му обсебване към даскалката и проблемите му със социализацията. Естествено дарбата му може да си е просто талант свише, а не резултат от аутизъм, но той едва не се разпадна, когато стоеше пред преподавателката. Треперенето, изражението. Добре, мога да приема, че е възхищение или го е треснал хормонът, но има и още един детайл, който особено ме озадачи и ми наклони везните. Например, можеше да обясни на жената свиреща на пиано в детската градина къде бърка, а не да й се нахвърля. Едва не я претрепа. Това не е стандартна реакция. Той просто не можа да обясни кое в околното го дразнеше, докато накрая емоциите му не ескалираха. За малко не отиде в затвора заради това. Всичко ми е странно относно двамата главни. В началото го дават, че сам е открил страстта си към музиката. Когато най-сетне намери с кого да я сподели, той откри своята сродна душа, човек, който го допълва. Би трябвало така да възприема нещата, само че, не го усещам така. По-скоро като обсесия. Ако тя не е там, той не би свирил. Тя му е муза, но и зависимост. И какво, ако един ден нея я няма? Край с гениалността, музиката и щастието? Цял живот той ще остане едно пале. Безпомощен без нея. Когато го няма стимула, когато няма на кого да е в услуга, кого да радва? Даскалката имаше всички козове в ръкава си и си разиграваше коня както си ще. Още от самото начало си оплете кошницата без гък да продума. Извинявам се, но ако насреща си имаш пълен с хормони пуберитет, не го наказваш целувайки го, със заканата, че ще има още, ако не се поправи. С глас се смях на това близо три минути. Възползва се максимално от шанса, но за мен осакатява живота на младежа заради егоизма си да успее да се докаже. Първо талантът му е най-чист и красив преди да го шлифова, защото е самороден. Ако го направи като всички останали, вкара го в калъфа, къде ще му отиде неповторимостта? И второ: младежът може и да си пада по какички, няма лошо, но тя го обсебва като октопод. Вместо да го остави да се наживее, тя го въвлича в свят на интриги и тайни планове за издигане. Нейното издигане. Нейната облага. Разликата за пресметливата хитруша е, че ще замени посредствен пианист какъвто е мъжът й със свежо месце гений.
 
Младежът. Тоз човечец получи поне няколко оргазма докато свиреше в първи епизод. Ако са залагали на такъв тип еротика, то аз само се смях с глас на муцунките като извадени от филм за възрастни. Оставяше коренно различни впечатления от отдаденост към музиката. Ако някога актьорът изнася концерт,
  Скрий съдържанието

ще заснема всичко от началото до края и ще си го пускам доживот за повдигане на настроението. Иначе '’Бясното конче'’ си го харесвам още откакто му видях щръкналите ушета в '’Сюнкункуан...'’ нещото, на което така и не научих заглавието. Никога няма да забравя как едно от най-красотните същества за първи път се появява с вързана коса и ти оставаш хипнотизиран от ...ушите му. Не му ходеше ни най-малко. Стилистът му автоматично беше анатемосан. Тогава го гледахме групово, та ефектът беше поголовен и всички втрещено се споглеждахме.

 

 

Приключих с този сериал на пети или шести епизод, защото ми идва да цапардосам главната с нещо тежко. Ако погледам още малко, ще стана още по-рязка в оценката си. Не видях любов или привличане от нейна страна, а само покваряваща пресметливост. Идва ми в повече. Пас.

Не ми развали настроението-напротив. Но все пак си издържала до 5-6 серия, аз едвам устисках две пълни. Браво! Един от малкото гласове на трезва преценка за един надценен и прехвален посредствен сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воилетке, как си личи,че не сте си направили труда поне да прегледате набързо края !

Колко пара, колко нещо ! Чак ще захрани с отопление цяла София !

И това защото не сме си догледали сериала !? 

Нали все пак сценаристите се мъчат да ни покажат как човек се променя под въздействието на музиката и любовта !

За мен сериала е добър! Заслужава си гледането , особено ако обичаш клавирна  класика !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо да има различни мнения.Виолета е уточнила, че е до 5- 6 епизод.

Аз, като луд фен на сериала, не съм съгласна с нейното( освен с частта, че лъщяха), но не ми пречи , а ако не бях гледала, не бих се влияла от толкова категорична терминална оценка, на базата 5-6 епизода, камо ли на 1-2. Не, че и аз не давам такива , защото рядко нещо, което 2-3 епизода не ми харесва, може да ме грабне после, но форумът е за мнения.Чета ги, но винаги пробвам и преценявам. Тоя сериал, за мен беше супер,  точно заради  развитието на героите и е един от малкото в които страстта и любовта  не ни ги разказват, както обикновено правят корейците, а ние да се чудим къде са,  а показват и  при това са успели  даже без  голотия.За музиката пък да не говорим- прелест! Освен това съм и  отявлен фен на Бясното и нуната, та всичко ми беше идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм фен на сериала, фен на Ким Хи Е и Ю А Ин /изключителни актьори/ и фен на историята, която ни разказват.

Обожавам края на драмата. Никога няма да забравя нейната реплика: Благодаря, ви сестрички, че ми отрязахте ......

Няма да довършвам в спойлер. Който е гледал докрай драмата, ще разбере какво имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Lawandula написа:

Няма лошо да има различни мнения.Виолета е уточнила, че е до 5- 6 епизод.

Аз, като луд фен на сериала, не съм съгласна с нейното( освен с частта, че лъщяха), но не ми пречи , а ако не бях гледала, не бих се влияла от толкова категорична терминална оценка, на базата 5-6 епизода, камо ли на 1-2. Не, че и аз не давам такива , защото рядко нещо, което 2-3 епизода не ми харесва, може да ме грабне после, но форумът е за мнения.Чета ги, но винаги пробвам и преценявам. Тоя сериал, за мен беше супер,  точно заради  развитието на героите и е един от малкото в които страстта и любовта  не ни ги разказват, както обикновено правят корейците, а ние да се чудим къде са,  а показват и  при това са успели  даже без  голотия.За музиката пък да не говорим- прелест! Освен това съм и  отявлен фен на Бясното и нуната, та всичко ми беше идеално.

Така си е-гледаме едно и също, но виждаме различни неща. За мен е скучен, блудкав, измислен и смехотворен сериал. Лично мен главната героиня и като жена, и като актриса въобще не ме впечатлява и ме отблъсква физически и емоционално. Ю А Ин е добър актьор, но за мен тази роля беше на лигав селски идиот. Особено се смях на идиотските свирения на четири ръце, с малоумните физиономии, толкова много и напълно заслужено пародирани след това. Ако искате да гледате нещо наистина качествено, си пуснете "Пианото" на Джейн Кемпиън. Това тук е боза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, за теб боза, за други високо качествено уиски. Всеки има право да си каже мнението, без значение дали останалите са

съгласни с него. Но веднъж е напълно достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е стойностен и спечели доста награди, така че явно не е само мое мнение това. Няма нищо общо с бозите, дето се леят с айдъли и певачки, не може и дума да става за сравнение. Явно и тези, дето не го харесват тук, ги е впечатлил доста, щом толкова много искат да го коментират, макар и само от две изгледани серии. Дето има една дума - и лошата реклама е реклама, така че пишете, хора, позитивно, негативно, няма значение, само да се говори за един от най-любимите ми сериали :thanks:

Воилетке, почти всичко, от което се оплакваш, не е така, както го мислиш - ако беше изгледала сериала до край, щеше със сигурност

Spoiler

да намразиш подмолния слабохарактерен мижитурко - тъй наречения съпруг, който да не говорим, че се е оженил за каката само по сметка без капка любов, щото така му наредили, ами и накрая я продаде за пет стотинки. А гениалният пубертет, дето според теб каката го въртяла на малкото си пръстче, така ще й подейства, че ще я промени напълно. Ако знаеш какво стана накрая... 

Иначе за лъскавия грим си права, че бяха прекалили, но модата беше такава в този момент - в Азия се смята, че лъскавото лице показва здраве и хубава кожа, за разлика от Европа, където си мислим, че е ужасно да ти лъщи като мазно. Въпрос на културни различия в идеята за красиво.

Сериалът е много повече от една (не)обикновена любовна история или извънбрачна афера. Един човек преживя душевен катарзис и промени живота си напълно. По-любим от този сериал ми е само Thank you. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, andi11 написа:

Интересен е двойният аршин на някои пишещи, хем искат свобода да има в изказване на мнения, хем пък като я има, все търсят начин да я иронизират.

 

На мен пък ми е  интересно да разбера, що не се коментира сериала , а потребителите .:P

 

 

"Ако искате да гледате нещо наистина качествено, си пуснете "Пианото" на Джейн Кемпиън. Това тук е боза." - Дидо

Дидо, прайш ли ми се?:na2:. К'во "Пиано", к'ви пет лева, това тук е корейски сериал. Може и да е боза, но е био:28558: - героите, натурални и по-късно разкрепостени стигнаха доста далеч, за разлика от  харесващата ти сладичка 50 серийна, бъкана с консерванти, в която героите, клиширани и по корейски пълни с предразсъдъци, ще ходят напред-назад   през цялото време и накрая ще са по-назад, оттам ,отдето са тръгнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

 

На мен пък ми е  интересно да разбера, що не се коментира сериала , а потребителите .:P

 

 

"Ако искате да гледате нещо наистина качествено, си пуснете "Пианото" на Джейн Кемпиън. Това тук е боза." - Дидо

Дидо, прайш ли ми се?:na2:. К'во "Пиано", к'ви пет лева, това тук е корейски сериал. Може и да е боза, но е био:28558: - героите, натурални и по-късно разкрепостени стигнаха доста далеч, за разлика от  харесващата ти сладичка 50 серийна, бъкана с консерванти, в която героите, клиширани и по корейски пълни с предразсъдъци, ще ходят напред-назад   през цялото време и накрая ще са по-назад, оттам ,отдето са тръгнали.

Не е подходящо да се сравняват съвсем различни видове сериали. И какво като е корейски сериал-ако е толкова велик ще издържи едно сравнение с великолепната класика! Ще издържи, ама дръжки! Купете си и кифли, много вървят с боза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, dido100 написа:

Не е подходящо да се сравняват съвсем различни видове сериали. И какво като е корейски сериал-ако е толкова велик ще издържи едно сравнение с великолепната класика! Ще издържи, ама дръжки! Купете си и кифли, много вървят с боза.

 

Е какво като са различни видове , поне са сериали, нищо, че другия  е с кифли и няма нужда да купуваш.

И за сведение-  тук, бозата я пием с баница;)( инфо- стр.4 и 5)

Мерси за рекламата на "Аферата" ,все пак! Сигурна съм ,че след нея, още маса народ ще го изгледа. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за проявеното разбиране към мнение, което не съвпада с вашето. Знак на уважение и достойнство. Респект :)

 

Бях подготвена за негативна реакция към себе си, но не мислех, че атмосферата ще се обтегне по между ви. Това ме натъжава. Не ми пречи колко точно неща ще се изпишат по мой адрес. Не участвам в конфронтации. Казвам каквото имам и минавам нататък.

 

Разчитах, че сериалът ще ми хареса, затова и се разочаровах толкова много. Затова и му отделих подобаващо дълго мнение и аргументи. Навярно сте прави, че героинята израства, уви, аз нямам нервите да дочакам израстването й. Дразня се и това е. Не мога и да цъкна само финала и да гледам кадри извадени от контекста. Не ме ли грабне нещо от началото, просто го оставям. Животът е твърде кратък, за да залагам на варианта ''може би''.

 

 

Пожелавам ви да си намерите скоро сериал, който отново да буди възхищението ви, и те така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, ти какво? Вадиш генерални мнения от 2-4 изгледани серии, но щом някой извади мнение от 5-6 серии, то той не осъзнава дълбочината на корейската мисъл и душевност. Така ли излиза? Айде, Дидо ми е ясен - той харесва 1-2 сериала годишно, но гледа почти всичко, само за да може да плюе на воля. Но ти уж не си като него.

И аз го зарязах сериала в началото. Пианистчето ми приличаше като на изкаран от дом за хора със забавено развитие. И без това ми е антипатичен, тук просто беше върхът на антипатията. Душевният катарзис на героите не ми е предпоставка за харесване на сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чедо, не се сравнявай с Дидо, не мож го стигна :P Не съм забелязала ти на два недогледани епизода, дето надали ги помниш, да пишеш по купища повтарящи се и безпочвено негативни мнения. Мен лично не ме дразни някой да не харесва сериала - ето, ти си казваш, не те кефи главния - разбирам те, и на мен ми се случва. Ама това, че не са ти харесали първите две серии не значи, че сериалът не е стойностен. Точно за този сериал пък да ми заявява някой, че бил боза, ще има да взема! Боза е сериал без особена художествена стойност или смисъл, елементарен. Този специално е пълен с толкова много смисъл, че се пръска по шевовете. В Сумпи такъв подробен анализ му бяха дръпнали - който се интересува може да прочете там колко много е мислено върху всеки елемент от сценария и върху избора на всяка музикална творба за определен момент. Като добавим катарзиса, за който споменах, и социалната критика на корейското общество, няма как да се определи сериала като боза, освен ако някой просто не иска да се заяжда. Да не говорим за двойния стандарт да забраняваш да сравняват два корейски сериала, ама да е напълно нормално ти да сравняваш корейски сериал за 21. век с новозеландски филм за преди няколко века.

Лав, благодаря ти, че ми напомни за по-дълбокия смисъл на бозата в тази тема :D  Ех, тая секси баница ... дали им я занесе Злати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, след като за 83749499271-ви път проведохте задължителната във всеки възможен сериал сценка с глупава размяна на реплики и цитати по вече добре отиграната ялова схема, може ли вече да приключим темата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...