Jump to content

Recommended Posts

и поясненията към 19:

 

КРАЛСКИЯТ ТЕАТЪР ЗАЛА ЧАЛЕМКРУНГ

SALA CHALERMKRUNG

 

 

Зала Чалемкрунг (Sala Chalermkrung) е театър в Банкок, Тайланд. Тя е създадена през 1933 година. Първоначално се е наричала "Sala ChalermThai" (Великолепието на Тайланд). Служила е дълги години като кино, но сега е сцена за изпълнения на тайландски класически танцови пиеси.

 

КИНО СКАЛА В БАНКОК

 

Кино Скала (Scala Cinema Bangkok) Ако искате да гледате кино, потопени в атмосферата на по-старите времена, трябва да изберете кино Скала, което е разположено на площад Сиам. Киното е построено през 60-те години в стил арт деко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрав към почитателите на сериала с песен от оригиналния корейски саундтрак

от 2004 г. изпълнен от тайландската певица Katreeya English вероятно към превода

на сериала в Тайланд. Клипът е с едни от най-романтичните моменти на Майк и Омем

от новата версия. Приятно гледане! :)

 

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладко,нежно и много красиво сериалче.С две ръце препоръчвам на всички романтични души :yes: 

Това ми е първия тайландски сериал и съм наистина очарована и от сюжета и от актьорската игра.

А и благодарение на magic,научих много неща за тази толкова екзотична страна Тайланд :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пояснението към нея е за тайландския босилек.

 

Тайландски босилек (Thai basil) или още азиатски босилек е вид сладък босилек, който произхожда от югоизточна азия. Отличителна негова черта е, че успява да запази силния си вкус, независимо от високите температури, на които се подлага при готвенето. Той има малки тесни листа, лилави стъбла и цъфти в розово-лилаво. Един от сортовете му се отглежда в САЩ и се нарича "сиамската кралица".

 

Въпреки, че в кухните на Виетнам, Камбоджа и Лаос съще се използват разновидностите на азиатския босилек, лилавостъбленият сорт е определен като тайландски босилек. Някои по погрешка могат да го нарекат анасонов босилек или босилек „женско биле“, но той се различава от щамовете на Запада, които носят същите имена. Листата му са популярна съставка при направата на тайландските зелено и червено къри. Освен това го използват като подправка при приготвянето на тайландските пияни спагети, както и на различни тайландски ястия с пилешко или свинско месо и морски дарове. Тайландският босилек се сервира и отделно в чиниите като добавка към някои храни, която същевременно украсява и ароматизира с анасоновия си мирис поднесеното ястие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го довърших............  като цяло сериалът ме остави с широка усмивка на лице и добро настроение.

Доволна съм какво сътвориха тайлантците с ''Full house''. За мен това е един изключително успешен римейк.

Дали бих го повторила - обезателно. Дали бих го препоръчала - на 100%, с две ръце. Това бижу е задължително за гледане. :yes:

 

 

 

PS: човърка ме следното:

(ти навярно не си се и замисляла, но...)

 

 

в 12 епизод защо не направи едно закачливо намигване към почитателите на сериала

като вместо Русия напишеш България? Ето тази мисъл ми мина на ум, когато изгледах въпросната част.

Даже се заслушах чува ли се добре произношението. Съмнявам се някой да се подразни от подобна импровизация.

А и освен това ние също сме в Европа, така де съседи сме си.......... :lol:  ако ще бягат на някъде, да идват на сам  :D

 

00:08:59,300 --> 00:09:02,000
Какво ще кажеш,
да избягаме ли в Русия?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в 12 епизод защо не направи едно закачливо намигване към почитателите на сериала

като вместо Русия напишеш България? Ето тази мисъл ми мина на ум, когато изгледах въпросната част.

Даже се заслушах чува ли се добре произношението. Съмнявам се някой да се подразни от подобна импровизация.

А и освен това ние също сме в Европа, така де съседи сме си.......... :lol:  ако ще бягат на някъде, да идват на сам  :D

 

00:08:59,300 --> 00:09:02,000

Какво ще кажеш,

да избягаме ли в Русия?

Въобще не ми е минавало през ума :28558: , а и добре се чуваше "Рассия" - те така го казват.

По принцип той говореше, че иска да се скрие на Северния полюс и вероятно затова

предложи на Омем да отидат в Русия, явно им асоциира със Северния полюс, не че

не са далеч от истината, защото те имат и там територии или поне много близо до тях.

Та затова не ми е идвало такова нещо на ум.

 

А България е страна, която по-скоро асоциира със слънце и топлина.

 

А и в Тайланд едва ли познават нашата държава. Виж руски туристи знам, че имат много.

 

Но идеята ти ми хареса! :yes:   Да идват насам, големи сладури са! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това беше най-добрата версия на Full House. Препоръчвам на всички, които искат да се насладят на една много нежна любов показана по най-истинския начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И второто ми лакорнче изгледано. :) Определено тайланската версия ми хареса много повече от корейската, а главните ми бяха много по симпатична двойка от корейските си колеги.Самата история беше много добре поднесена. Главната не беше някоя мърла, която не може и едни цветя да полее. Много се смях на серията, когато той я учеше да кара колело. Те какво правеха, другите който ги слушаха какво си мислеха. :lol2:

Корейският оригинал не го помня много добре, макар че съм го гледала два пъти. Но този определено ще го запомня и ще го преизгледам отново някой ден. И съм на 100 % съгласна с daniela1504- това бижу е задължително за гледане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страхотен сериал  , страшно много ми хареса ... с такова вулнение го гледах ,та чак не повярвах ... дори езика им на фона на всичко останало не успя да ме издразни ... е имаше и някои друга излишна реплика , тук таме трябваше да се барне още ... но артистите и самата идея просто покриват недостатъците на сериала ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейската версия (първата, римейкът го гледах повече от веднъж:D ) едва я избутах, дори съм на 90 процента убедена че не гледах последния епизод. Тайландски ланкорни - опитвала съм се, но не са точно каквото бих искала да гледам. Успях да проследя два, но наистина - някои soap opera елементи доста ми се набиха на очи, може би не съм попаднала на правилния сериал.  Това не значи че не ми допада, просто...не мога да възприема.
Заради Голф и Майк обаче, а и заради доста позитивните коментари тук, планирам да хвърля един поглед на тази версия. За двамата братя - Джонита, но не само, определено изключително популярни и извънТайланд. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още след първите серии разбрах защо се изписаха толкова възторжени отзиви за сериала. Присъединявам се и аз, много ми хареса!
Може би най-много за това допринесе факта, че не намерих типичните и често дразнещи традиционни тайландски клишета /не, че другите не са дразнещи, де/, получило се е нещо междинно, тай-корейско, а всеки знае колко хубави са мелезите.
Хуморът беше достатъчно, неистово се смях на борбата за корейското легло и на урокът как се кара колело през очите/ушите на неволните подслушвачи :28558: . А, и “онази работа” се наричала “ъм” :rofl: . Доволна съм и от романтиката, сладоледената целувка беше една от най-добрите, много чувствена.
Актьорите играха сравнително добре, признавам, че в началото главните /по-скоро Майк/ бяха доста дървени, но лека-полека се отпуснаха и играта им се получи. Харесаха ми и двамата, може би защото са нови лица за мен, но си подхождаха и успяха да покажат достатъчно привличане. Освен това предначертаното им поведение беше някак си по естествено, не толкова "измислено".
До края не можах да възприема Гай – актьора е хубавец, обаче толкова изкуствена игра, не можах и не можах да го харесам. Все си мислех колко силно излъчване имаше Kim Sung Soo в корейската версия, просто незабравим.
Това с пилешките крачета още не мога да го разбера, освен, че изглеждат гадно, в тях няма нищо за ядене, нали, какво тогава ядат?
Много приятно намигване към оригиналния филм беше да оставят първите акорди от музиката му. Като прозвучат, все едно виждаш позабравен вече стар познат.

Беше ми много интересно през цялото време, въпреки, че знаех в общи линии сюжета, струваше ми се, че сериите свършват прекалено бързо, с нетърпение продължавах и никакво "стрелка напред". Със сигурност ще го гледам отново!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oх, свърши се, таз по корейски драмичка, много приятно, живописно разказана, забавно и сладко поднесена

от една от най-сполучливо подбраните, точно за това сериалче двойки. Допълват се прекрасно.

Всички се справиха добре, аплодирам и играта в предпоследната серия на Utt Uttsada Panichkul//Гай/, който много добре изрази емоциите си.

Забавно, нежно и накрая повечко драматично, поразтеглено, но затова пък романтично....

 

44
00:06:22,275 --> 00:06:23,925
Омем,

45
00:06:25,175 --> 00:06:26,675
Какво?

46
00:06:29,325 --> 00:06:32,775
какво ще кажеш да
отидем на край света?

47
00:06:36,675 --> 00:06:38,675
Чудесна идея!

48
00:06:40,975 --> 00:06:42,800
Но нека да е някъде,

49
00:06:43,025 --> 00:06:46,025
където ще сме
само двамата!

50
00:06:57,475 --> 00:07:01,425
На това място, ще бъда
най-добрата писателка!

51
00:07:03,375 --> 00:07:07,925
А ти ще пишеш музика,
каквато ти харесва!

52
00:07:12,400 --> 00:07:14,400
Освен това,

53
00:07:17,825 --> 00:07:21,675
там никой няма да
застава между нас!

54
00:07:46,775 --> 00:07:49,575
Няма да го има Гай!

55
00:07:57,725 --> 00:08:00,025
Нито пък Минтра!

56
00:08:59,300 --> 00:09:02,000
Какво ще кажеш,
да избягаме ли в Русия?

57
00:09:02,350 --> 00:09:05,100
Да избягаме! Може дори
на северния полюс!

58
00:09:05,325 --> 00:09:08,600
Охо! Толкова си слабичка!
Как ще понесеш студа?

59
00:09:08,775 --> 00:09:10,275
Защо не?

60
00:09:10,520 --> 00:09:13,900
Както си нисичка, от студа
ще се смалиш до 3 инча!

61
00:09:14,025 --> 00:09:15,550
Луд ли си?

62
00:09:15,900 --> 00:09:17,800
Всъщност, не е зле!

63
00:09:18,025 --> 00:09:21,513
Така ще мога да те нося в
джоба си навсякъде с мен!

64
00:09:21,638 --> 00:09:23,138
Майк,

65
00:09:24,425 --> 00:09:28,375
независимо от всичко, ще
трябва да се върнем у дома.

66
00:10:17,450 --> 00:10:19,750
Не е ли странно?

67
00:10:20,200 --> 00:10:24,300
Никога през живота си
не съм търсил някого,

68
00:10:25,425 --> 00:10:29,000
но тебе често те търся!
Знаеш ли?

69
00:10:30,050 --> 00:10:33,700
Кога си ме търсил?
- Много пъти!

70
00:10:33,825 --> 00:10:37,100
Когато не откривам нещо.
- Така си и знаех!

71
00:10:44,000 --> 00:10:46,100
Ако един ден изчезна,

72
00:10:47,550 --> 00:10:49,600
ще ме потърсиш ли?

73
00:10:52,600 --> 00:10:54,700
Искаш да те търся ли?

 

 

 

Доста неща са показани, красиви интерсни места, традиции обичаи и свързаните с тях ритуали, облекла, храни, в допълнение,

чудесно обеснени от magic

Сериалчето ме накара и да се замисля... за живота на звездите...

Доста трудно е да си човек и звезда едновремено, защото за хората:

"Звездите са звезди, когато греят горе нависоко. "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Full House 2 (made in Korea) съм повече от доволна от това симпатично сериалче :) Забавлявам се страшно, главните са просто перфектно подбрани. Това е първият ми тайландски сериал (или лакорн и аз не съм в час още) проблем с езика не съм имала (след тайванския нищо не дразни слуха ми вече :)

Продукцията си струва гледайте за усмивка и настроение поне за 2 дена напред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала корейската версия на филма, но този тайландски вариант много ми хареса. Страхотни, симпатични актьори, удоволствие е да ги гледаш. Тъй като съм все още някъде по средата ми се иска да продължи по-дълго. Много свежи сцени, а актрисата е бонбон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да преценя, коя версия ми хареса повече. Тази беше доста по-сладникава. Имаше доста пълнеж, но поне разтегнаха романтичните моменти, а не драмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал определено ми е в топ 1. :up:   :kissy:  Обожавам го просто. Тази версия лично на мен ми е най- любима. Има огромна химия между главните герои големи са ми сладури. :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАЙ- НАЙ- НАЙ- НАЙ- НАЙ, всичко в този сериал е за мен НАЙ.  Сюжета е страхотен, актьорите са невероятни, геройте им са сладури, няма пропуск в нито един момент, няма излишни моменти с сериите, няма преиграване и най- важното има страхотна любовна история. Майк и Ом са ми любимци, няма как да го скрия, а факта, че за заедно в главните роли на екран е страхотно! До сега не съм гледала все още толкова емоционален лакрон, който направо да ме отнесе и да ме пренесе в теният свят. :) Сериала е страхотен, няма да преразказвам, а само ще кажа: ГЛЕДАЙТЕ НЯМА ДА СЪЖЕЛЯВАТЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой някъде да е намирал спешъл епизодите след финала?

Тези в ютуб не ми се виждат баш смислени. :dunno:

 

Преди малко попаднах на това клипче и пак се замислих

Редактирано от mrnkaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...