Jump to content

Recommended Posts

Бабата на Майк е голям сладур! Много й се радвам. :)

 

Нещо почнаха по-бавно да превеждат новите серии и оставят недопреведени неща. Така че

след като се изравня с излъчването, нещата ще почнат да се забавят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваканцията в Корея беше много романтична! :yes:

Повече фотографии от серията тук :click:

 

И появсненията към серията:

 

 

уонтон - пържени хапки с различен пълнеж (към тях спадат равиолите, тортелините, пелмените и т.н)

 

източници:

 

 

Аютия (Ayutthaya Kingdom) е сиамско кралство съществувало през периода от 1351 до 1767г. В чуждестранните записки Аютия е била наричана Сиам, но много източници твърдят, че хората от Аютия наричали себе си Тай (Tai), а своето кралство Krung Tai, което в превод означа "тайската столица".

 

Град Аютия (Ayutthaya) е бившата сиамска столица, която бива опустошена от бирманските нашественици през XVIII век. Двеста години по-късно, през 1991 г. е превърната в „Исторически парков комплекс Аютия”, включващ повече от 400 храма, датирани от 1350 г., които са били старателно реставрирани и прибавени към Списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО. Но сега, след опустошителното за страната наводнение през 2011г. храмовете претърпяха тежки повреди и са в опасност от срутване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах част от 8 серия онлайн , определено няма да сгреша с него .... тези двамата са големи образи ... и май повече ще ми хареса от корейските варианти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се оплача от себе си :) , започнах го без да му възлагам кой знае какви надежди и с нагласата, че ще го гледам бавно и общо взето трудно......Еми първата серия ми беше и скучна и мудна, но пък веднага се залепих за Гай ( добре че на външен вид не ми харесва иначе щях да съм много сърдита на сценаристите)...... на следващият ден, заради господин Гай си пуснах втора серия и не знам от кой момент точно , но ми стана невъзможно да не ги изгледам всичките преведени.....пак направих същата грешка, започнах сериал, който се излъчва в момента, което означава едно безкрайно чакане. Телевизията да пусне серии, те да бъдат преведени на английски..... - като се стигне този момент вече ми е спокойно и знам, че рано или късно ще се появят и  :subs: . Харесва ми сериалчето, двамата главни герои са много по детски сладки и са хубава двойка , приятен и ненатоварващ е

 Една от основните причини, да не кажа основната в твърдото ми решение да го изгледам беше допълнителната информация, която Мagic дава към всяка серия, имам чувството, че ако изгледам още две три нейни превода, ще разбера повече за Тайланд отколкото, ако изгледам някое научно популярно филмче, освен превода това си е допълнителен и не маловажен труд. Благодаря ти Мagic. От една страна успя да запалиш любопитството ми, а от друга умело го задоволяваш :)

 П.П .Подпуках го и на английски ( много странно, но си разбирам почти всичко и най-важното не ме боли глава. Японските драми ми причиняват зверско главоболие и удар по себелюбието :) ). Въпроса ми е кога по дяволите ще се появи 13 серия ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле! Малкият Майк е пораснал! Отлепил се е от брат си и вече прави самостоятелни проекти. 

Помня ги двамата, когато прохождаха и правеха съвместни неща с Джонитата. С Ямапи даже имат общ клип. 

На шега, на майтап, и аз съм в кюпа. Омагьосаха ме главните. Много приятно е направено всичко. Има и комедия, която развеселява. Оценявам и реверанса, който тайландците правят към оригинала. Снимките от Корея направо ми връщат носталгията и.... Цвети, иска ми се пак да сме там!

12 серии изгледани. Ами сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много ми е приятно, че заедно се радваме на този весел сериал. :yes:  Дано да запазят така линията,

както впрочем, обещаха. Корейската версия също е много хубава и ще трябва да си я припомня, но ме радва,

че тук не са повторили всичко дословно, а са придали и нещо от себе към сериала, особено в реакциите на

героите и начина, по който ги обрисуват в процеса на действието. Сладката детска и палава двойка Майк-Омем :wub:

е чудесна със своята неподправена наивност и доверчивост и в контраст на тях виждаме практичните, "пораснали"

герои на Гай и Минтра. Харесва ми, че не са абсолютни гадняри, имат си своите положителни качества, но са

толкова различни от другата двойка. Атрактивни са, умеят да флиртуват и са доста контактни, защото и заниманията

на актьорите в живота доста са развили тези им качества. Ето и малко информация за тях, специално за keva.

 

Ат Атсада (Utt Uttsada Panichkul) в ролята на Гай е известен водещ на телевизионно предаване по азиатското MTV и поради това живее и работи основно в Сингапур, откъдето явно се излъчват предаванията им. Както може би вече сте забелязали по говора му, той е роден през 1973г. В Лос Анджелис, Калифорния в семейството на емигранти от Тайланд. Там следва биология, а после продължава с образование в областта на комуникациите и рекламата. В момента е зает с шоуто си по MTV, участва в тайландски и сингапурски сериали и работи като модел за известни марки.

 

Джейн Джанесуда (Jane Janesuda Parnto) в ролята на Минтра е родена и израснала в Тайланд, но е наполовина американка. Започва кариерата си в шоубизнеса едва на 14 години в музикален клип, а впоследствие, също като Ат, става водеща и актриса. Гледали сме я като партньорка на Луис Скот в Да разплачеш ангел (Sawan Biang) и други сериали.

 

Благодаря и на всички останали за подкрепата! От моя страна много скоро ще имате и 10 серия.

За съжаление все още съм в очакване на титрите на 11 и 12, които ми ги сваля едно русначе от viki,

но наскоро не съм получавала нищо. :(  Ако някой умее да сваля титри от там и може да ми помогне

с това, ще се радвам да позабързаме още малко нещата. ;) Иначе използвах времето и преведох

предпоследната серия на Хималайската Тара, която също е много весел сериал с онези тримата

хубавци Дин (Mark), Лом (Boy) и Фай (Nadech).

 

А относно преводите и информациите към тях, да, налага се да се постарая, защото езикът на

преводачките никак не е литературен и изобилства от сленгове, освен това виждате, че се

появяват много нови културни характеристики и местности и за мен е интересно да науча повече,

надявам се и на вас!  :)

 

Който се е запознал вече с 11 и 12 серии, няма как да не е забелязал колко е хлътнал вече Майк

и явно навлизаме в новия етап от отношенията им. Да видим какво ще става през weekend-a. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако някой може и има възможност да ги сваля от viki и по-рано (естествено, след като се е

убедил, че е напълно преведена серията), ще се радвам да помага от 13 серия нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преведени са. Аз гледах във viki от 9 до 12 епизод, но нямам идея, как се сваля оттам.

П.П. Минтра започна да се променя, но дали не е късно вече?!

Знае ли се, колко серии ще правят? Кога се излъчват?

Странно, защо руснаците превеждат столицата на Сиам като Аютия? У нас е известна с името Аютая. Дори транскрипцията от тайландски е с "а". Сигурна съм, че има нещо друго. Ако името идва през друг диалект/език, както е с тяхното "с" от японски, може би има ясно обяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислих първоначално, че трябва да се каже Аютая, но видях, че на български го изписват Аютия. Само,

ако има директна транскрибция от ново време, без явно да са направили справка, го изписват Аютая.

В интерес на истината, ако се заслушаш как го изговаря Омем, ще видиш, че тя казва Аютия, а не Аютая.

Може пък името на английски да е по-далеч от истината. Виж тази интересна карта, която са сложили на

столицата в wiki, направена за някаква датска фирма през 1665г., публикувана в Vingboons Atlas. Там столицата

е наречена Юдея, което ме порази. :swoon:

 

>Ако името идва през друг диалект/език, както е с тяхното "с" от японски, може би има ясно обяснение.

Това много точно го отбелязваш! Освен, че държавата се състои от няколко различни културни региона,

има огромно богатство на говори и едно и също нещо звучи по различен начин. Например, популярното

им име Aum го четат: Аум, Ом, Ум, Ам и как ли не още. Следователно, избираш си нещо и продължаваш. :D

 

> Минтра започна да се променя, но дали не е късно вече?!

Промени си поведението, но дали и нещо вътре в нея?! Струва ми, се тя се бори за надмощие над Омем,

за да докаже на себе си и другите, че тя все още значи за Майк повече от всяка друга. Впечатлена съм

от играта на Джейн и как я представя и с интерес очаквам да видя как ще се разгърне тази героиня,

защото явно ни очаква нещо интересно в това направление. И Гай беше много интересен, когато се срещна

с Омем в офиса. Тази хитричка физиономийка със странното притеснение, примесено с малко флирт... не знам. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. Знаех, че името идва от индийски, но тази връзка с Юдея е още по-фантастична.

Според мен

 

Минтар се изплаши, че ще остане съвсем сама и взима отчаяни мерки, а Гай прави всичко това, за да отвори очите на Майк.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова много изгледани корейски сериали съм вече доста на "ти" с тяхната култура и манталитет,така че сега ми беше доста интересно да науча нещо и за тайландците.

Относно сериалчето....много съм доволна,допадна ми и сюжета и сладурските главни персонажи.В сравнение с двете корейски версии тази май ми харесва най-много :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз се присъединя към доволните зрители :yes: . Това ми е първият тайландски сериал. Благодаря за буквите, защото признавам, ако нямаше български превод, едва ли щях да започна да го гледам. Много приятно ме изненада – свеж, забавен и със съвсем естествени реакции на героите... Да, определено съм доволна – Майк и Омем са изключително сладка двойка. Лошото е само, че е в процес на излъчване – не обичам много, много да чакам, но някак ще го преживея :)

 

Само искам да вметна, че на мен корейският изобщо не ми хареса. От него си спомням само, че чистеха и си миеха зъбите (това последното може и да е от друг сериал)... но най-дразнещо ми беше да гледам как взаимоотношенията м/у главните от господар – куче или господар – роб постепенно прераснаха в любов. Подобни взаимоотношения са ми отблъскващи (лично мнение :rolleyes:). Радвам се, че тук не виждам нещо подобно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там бяха зъбите, там... И аз толкова помня от оригинала - голямо търкане падна и на де що имаше джам, и на зъби. Останалото - мъгла. 

 

Определено Майк и Омем са доста по-чаровна двойка и показват много по-добра химия. Той си хлътна отдавна, завалията, остава тя да се усети най-накрая. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 



Не смея да твърдя, че знам много неща за японците, но си спомням в началото как съм се чудела на някой детайли, който сега приемам за съвсем естествени и честно казано за „готварското“ дълбаене на плодовете щях много дълго време да премигвам и да се питам : как така бабата обвърза историята на Тайланд с това и какво общо има? При японците като откривах някаква такава дреболия изпадах в еуфория, веднъж за малко да се изметкам от стола :28558: ( защо в коизора се фокусираха толкова на това, че тя е в а, а той в д клас, защо в изоставеното зайче той започна работа като хамалин едва ли не в същата фирма, а не си смени просто работата на по-близко място, но с квалификацията изискваща образованието му). Та когато под някаква форма получа допълнителна информация много и се радвам, едно на ръка, че никой не е длъжен да ми я дава, едно че ми действа магнетично и най-хубавото е, че е все на неща който не бих им дала шанс. Помня много добре как допълнителната информация на Tempest, която naia беше прибавила към превода ме накараха да дам шанс на сериала, който се оказа много приятен :) . От там научих за ролята на евнусите в управлението на Китай и винаги си чакам в китайски филм да изскочи лошият евнух ( или поне да бъде споменат)...... всъщност много неща научих от субтитри и това не е защото сценариста и режисьора са пожелали тези неща да стигнат до простосмъртния зрител, а благодарение на труда на преводача. И на мен ми е първият тайландски сериал, но имам четри филма зад гърба си. Асистентката на Гай много ме зарадва, защото не очаквах да видя познат актьор, а песничката с пилето мога да се закълна, че песента, която пяха на един рожден ден и нарекоха песента на острова в A Little Thing Called Love :) . Объркано и дълго се опитах да благодаря на преводачите. :) . В случая на Мmagic, която ме спечели за това сериалче :)

 

А сега за филма :

 

 

Минтра от начало ми приличаше на жените от класа, от онзи особен сой, онова излъчване където само аристократките имат - и то не всички! Това усещане ми се загуби по-пътя, но така или иначе не дават достатъчно екранно време на героите , който са на заден план. Така човека Гай ( това ще ми се превърне в нарицателно като „ човека Ханазава“ ) няма как на сто процента да ми събере симпатиите. Аз мисля, че Минтра грам не се променя, просто й отнеха любимата играчка и не иска и не може да я загуби.

Майк някак ми напомня и то от самото начало на Аканиши Джин ( дори ми седи малко вдървен, но грам не ми пречи също като при Джин). Чудя се дали само аз така го виждам ?

Омем мисля, че преди Майк се осети , че е хлътнала но си налага контра. Така де от самото начало му заяви : освен, че си хубав си и добър. На въпроса на сестра й с неохота отрече, че го обича даже ако сме честни отклони отговора си и смятам, че ревнува от Минтра. Еми , Майк и Омем ми приличат на деца и може би затова им преписвам и някакво особено незряло и неизяснено влюбено поведение. Гай който сам човека си предложи помощта, тя някак реши да използва като претекст за да нахалства на Майк :) . Глупавото е, че той се осъзна след като заяви на Мин, че чувствата му си седят непроменени ( аха да се ядосам и на сценаристи и на идиотизма на глупака и на него му просветна :) ). Ох, много е неприятна частта със следенето в момента, 13 серия в края на седмицата и с моя късмет английски букви вторник /сряда и освен всичко след 9 серия всяка следваща ще я повтарям :)

Залагам, че Майк ще клекне и ще си признае преди нея ( въпреки баса им ).

А пък Гай, който добре познава Майк мисля, че подозира, че причините за брака им не са съвсем любовни и май си се надява или по-скоро не е наясно, че се надява. Общо взето залагам на подсъзнанието като двигател в отношението му към Омем

Колко ли от предположенията ми ще се разбият на пух и прах :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

keva много добре си забелязала, че издълбаването (carving), в случая е предтекст да кажат кой кой е и откъде е.

Преди време, когато знаех по-малко за Тайланд и не бях гледала почти нищо, много се чудех защо обръщат внимание

в разговорите си на подобни неща. Оказа се, че съвременния Тайланд (бивш Сиам) териториално е наследник на

няколко царства, някои от които впоследствие влизат като васални или под пълното владение на, ако не греша,

Аютия, а другите са й били съседни. Големите и известни градове на съвременен Тайланд са били тяхни столици.

По-интересното обаче е, че те се отличават по кухня, танци, носии, обичаи и т.н. Тоест, характеристиките им далеч

не са като културното разнообразие в България. И тук има голямо богатство и разнообразие, но културата е една.

Там не е съвсем така. Нас особено ни впечатлява наследството на кхмерите, което те наричат боран и което, пак

ако не греша, се оказа субкултура на Персия. Всичките тези по-сложни ястия, танците с тяхните дрехи за доста

хладен и студен климат :swoon: , каменната и детайлизирана архитектура, наследството на Рамакиен /тяхния изговор

на Рамаяна/ и будизма са дошли до там. И хората, които имат произход от този народ се смятат явно за по-културни,

по-аристократични и не на последно място по-бели /те обръщат особено внимание на това!/. За Майк и семейството

му казаха, че има благороднически произход и като добавиш, че е от Аютия, се подразбира, че са хора на честта,

държащи и предани на семейството, както и на традициите.

 

Много приятно впечатление ми прави за този сериал, че всичките родители, които показаха, са все добри и приятни

хора; с меко и благосклонно отношение; тихи и проявяващи пределено разбиране към другия.

 

Когато са подбирали актриса за Минтра, казаха, че са се ръководили от нейната сексапилност и излъчване на

жена от елита, каквато е и настоящата героиня - изглезена от общественото внимание.

 

За Омем, от това, което видях досега, бих казала, че тя е обичливо дете, загубило рано родителите си, лишено

от тълпа приятели или няколко такива и затова се е вкопчила в онова хитро момиче Ум, която само я използва и гледам,

ще става все по-зле. За нея Майк запълва тази празнота, особено като се има предвид, че той е добродушен и

доброжелателен към нея, нищо че се закача понякога доста остро. Те са малко като деца от началните

класове. :D

 

Гай си хареса Омем още в Корея и заради нея се върна в Тайланд. Мисля, че даже се е почувствал преметнат

от Майк, който знаеше за това, но го изпревари и си я взе. Тук Майк някакси му отне момичето, за разлика от

Минтра, при която води Гай. :28558:

 

>много е неприятна частта със следенето в момента, 13 серия

от откъса ми се стори, че ще е забавно представено B)

 

>и освен всичко след 9 серия всяка следваща ще я повтарям :)

Аз пък ги гледам по няколко пъти: на английски, на части, цялостно по 2 пъти... :28558:

и после пак ще гледам маратон с преголямо удоволствие :icon_sunny:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайланд ще се окаже с най-интересната история :icon_sunny: . Мagic ако продължаваш да ме прилъгваш с исторически факти ще ме спечелиш за винаги за Тайландската кауза :) , а освен всичко и ще съм ти верен последовател :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, при тези обстоятелства, няма как да не се изкуша и аз да те зарибя с ей този

исторически сериал - Slave of Love, който и руснаците почнаха да го превеждат.

История за царства, васали, изгнания, интриги и какво ли не.

Този не трябва да го пропускаш!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма зарибявка се оказа сериалът, оправда очакванията ми досега :). Толкова ме кефят двамата главни, че гледам първо без, после с английски и накрая и с български субтитри. Благодарности към magic за буквичките, друго си е на наш език да се гледа. Като приключи май ще си направя един финален маратон с всички серии :). В един блог бяха писали, че епизодите ще са 20.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.За пръв път пиша в този форум ,но от много отдавна ви следя.

Тази песничка (надявам се ,че съм се справила с качването ) я слушам постоянно .

 

Скоро ще я видим и в изпълнение на Майк в сериала. :)

 

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...