Jump to content

Recommended Posts

Full House / Woon Nuk Ruk Tem Barn

Печеливша комбинация

 

spacer.png

 

Година: 2014 г.
Държава: Тайланд
Жанр: романтична комедия
Епизоди: 20

Участват:

 

Mike Pirath Nitipaisankul като Mike D.Angelo
Aom Sucharat Manaying като Aom-am
Utt Uttsada Panichkul като Guy
Jane Janesuda Parnto като Mintra

 

 

Резюме:

 

Aom-am (Aom) е излъгана от сестра си и зет си, които я изпращат на пътешествие

в Корея, за да продадат семейната къща. Новият собственик се оказва не кой да е,

а известния певец Mike D.Angelo (Mike), с който Aom се запознава още на път за Корея.

Главните герои ще се окажат в доста интересна и неудобна ситуация, в която не виждат

решение за изход. Те ще трябва да преодолеят взаимната си неприязън и да се научат

да живеят под един покрив.

 

NB: Това е римейк на едноименния корейски сериал.

 

СВАЛИ СЕРИАЛА С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ СЕРИАЛА С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

ON-LINE С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

 

СЕРИАЛЪТ С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ СЕРИАЛА С РУСКИ СУБТИТРИ

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайландските артисти и те били доста симпатични, само да не им беше езика .. това май ще го гледам ... да видим римейка им

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайландските артисти и те били доста симпатични, само да не им беше езика .. това май ще го гледам ... да видим римейка им

Тя Aom по-скоро е китайка :), но наистина сега ги подбират да са доста симпатични, преди всичко с полуевропейска или полукитайска кръв.

 

С езика се свиква! Казвам го от опит, защото всеки нов далечноизточен език, когато не си го слушал, ти изглежда странно,

а като му свикнеш и даже почнеш да членоразделяш речта - става и за слушане. :D

 

Доколкото разбирам римейка си има доста почитатели, дори и интернетни. Преводът върви засега успоредно

с излъчването на сериите. Мисля и аз да го почвам още днес. :)

 

1f85de4424d6.jpg

 

Между другото, както и в корейската версия, за главната мъжка роля е избран известен актьор и певец (Майк). :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красиви са наистина, но дали ще могат да подминат корейския, не съм съвсем убедена, а може би съм пристрастна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OST - в изпълнение на Mike и Aom

 

 

и много сладко клипче за сериала, изиграно от Bie The Star и Preechaya:

 

 

 

 

 



А за тези, които нямат търпение и искат да проследяват сериала в ход, в оригинал,

линк към видеото, което споделя самата телевизия TrueVisionsOfficial в youtube-канала си.

 

f1837f04968c.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите серии и останах много доволна. Тази версия също е доста приятна,

както и оригиналът. Има някакви малки разлики, но забавния момент си присъства,

дори и в това, че поне засега, впечатлението, че гледаш нещо по-скоро корейско и

в никакъв случай тайландско си остава, особено в маниерите на Аom-am. Сериалът

има приятно и адекватно озвучаване, дори ми се струва, че са направили реплика

на музикалната тема и от оригинала.

 

Много се смях на моментите, когато Майк се опита да я изхвърли от хотелската си стая,

както и момента с интервютата, които даваше за най-големите корейски списания :D;

а още и когато Аом все още се криеше в своята къща сред кухненската мебел /като че ли

нямаше такъв момент в корейския вариант/.

 

И една разлика намирам по отношение на героя на Майк /освен, че е певец, а не актьор/.

Тук героят му като че ли страда от пренебрежението на приятелката си и е депресиран

от това и като че ли е по-малко разглезен от героя на Би. Хубавото е, че и двата героя са

интересни, приятни и забавни по своему, а не са пълно повторение.

 

едно сравнение между актьорите, играещи в двете версии:

 

Направиха и интересна разходка из Сеул. Преди не ми правеше впечатление факта,

че там има активен пазар направо пред магазините. Интересно дали тези своебразни

щандове са към тях или са напълно самостоятелни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се тази вариант на тайландците да е малко по различен и интересен от корейският .. от които не останах чак толкова въодушевена ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се тази вариант на тайландците да е малко по различен и интересен от корейският .. от които не останах чак толкова въодушевена ... :)

На мен корейският вариант много ми хареса, особено с българския му превод.

Този е запазил основната идея, но като че ли е по-свеж и забавен, а и доста

естествени са реакциите на героите. Може би са отчели странностите на

корейската комедия и  са се опитали да ги компенсират някакси. Поне засега,

действието върви много добре и се гледа с настроение.

 

В тази версия героят на Майк е показан от по-земната, човешка страна, като

че ли не се утрира толкова на звездността му /с изключение на самото начало/

и разглезеността му. В 4 еп. имаше доста весели моменти, особено на паркинга

след ресторанта, а и на масата сцената между двамата беше много сладка.

 

С нетърпение очаквам следващите епизоди. :)

 

PS. Не знам и с другите ли е така, но докато гледам тази версия, се опитвам

да си припомня корейската, която вече съм я позабравила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвах, че ще мога да гледам тайландско, след нееднократни безуспешни опити да си харесам нещо, обаче този сериал ще го следя, много ми е приятен сега-засега :) . Оригиналът също ми харесва, макар да не е гениален и да си има някои типични за корейските сериали моменти, които ме дразнят. Май подобна е ситуацията и с правещите сериала, защото не върви едно към едно с това, което си спомням. В Тайланд корейската версия струва ми се е била много голям хит, сигурно затова и правят и римейк.

Първата серия ми се видя скучновата, но се радвам, че продължих да гледам. Мен лично окончателно ме спечелиха за каузата след като Майк едва успя да изхвърли Аом от хотелската си стая, много ми станаха забавни :28558: . Имам силните надежди този сериал да ми хареса дори повече от оригинала, пу-пу, да не им е уроки :).

За мен допълнителен плюс е, че девойката не я изкарват абсолютната мърла, както при корейците, дето не знаеше къде е кошчето за боклук, докато не се нанесе господин звездата, че дори и цвятята си полива, впечатлена съм :D .

И двамата главни са ми силно симпатични. А пък тяхната къща е направо убиец, искам и аз.

Чини ми се, че момъка вече изгоря, нищо че няма скоро да му просветне. Ама как да е иначе, тя девойката направо го зашемети с визия, после го хапа и би, и накрая извади тежката артилерия - взе че се разболя. Спукана му е работата. И това, ако не броим случката в самолета :lol: . Просто няма никакъв шанс.

Благодарности за темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах и 5 епизод. Направи ми впечатление, че Аом се опитва да копира Яя,

когато се цупи за да се хареса на някое момче и доста добре й се отдава това.

 

На 26.01.2014 г. at 9:36, tancheto написа:

За мен допълнителен плюс е, че девойката не я изкарват абсолютната мърла, както при корейците, дето не знаеше къде е кошчето за боклук, докато не се нанесе господин звездата, че дори и цвятята си полива, впечатлена съм :D .

Така е! Още от този епизод се вижда, че Аом много си обича къщата, че чак с голямо желание си я

чисти и подрежда. Освен това, явно пере с машина :28558:, а не в леген и с крака, както винаги са

ме учудвали корейците при цялата си вманиеченост на тема технологичност. :)  Като гледам

какво ни предстои, май ще успее да побърка Майк от ревност...

 

Много забавен ми се видя момента, когато подписваха договора и особено Майк как й

обясняваше какво да прави, използвайки особена пръчка със специален наконечник. :28558:

Вижда се, че се стараят да направят сериала свеж и забавен, без да правят героите на

глупави. Само колко бързо Майк успя да разобличи хитруването на Аом за да остане в

къщатата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, тук имат пералня, обаче пък Майк явно е много капризен и трябва всичките му дрехи да са изпрани ръчно (или крачно, както дойде :lol: ), нали така се договориха. Не знам точно какво печели от това, ама щом се налага... :).

В коментарите на 5-та серия четох, че нямало повече да качват превод на сериала в youtube канала, заради авторски права някаква драма явно. Дали някъде другаде ще се качва с превод, имате ли идея? На мен не ми пречи и без превод, то е ясно горе-долу какво се случва, ама все пак добре е да има някакви букви. Да не се налага да пишем протестна нота до телевизията. Тъй или инак няма да стигне до нас по друг начин, освен през нета, ми поне да си ударят малко безплатна реклама на държавата :). Мисля да се мятам на еп. 6, няма да чакам субтитри, тъкмо започват бурните дни на съвместното съжителство, да видим кой кого :28558: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязах това съобщение, но не губя надежда, че все пак серии и превод ще има,

но това ще можем да разберем едва в края на седмицата, когато ще излъчат следващите

епизоди. Все пак превод се води почти светкавично и на доста (около 12) езици. Така че

нищо чудно да има нещо. Рускините също се канят да го почват и аз се замислям над това.

Доколкото мога да разбера, май самият канал е направил обява на техен on-line магазин,

където е сложил вече споделеното free и може би намеква, че дотук беше безплатно. :D

 

Между другото, забелязва се, че се откриха нови канали, където слагат сериала. Ако се случи

нещо с този, ще заменим линка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавно интервю с каста и режисьорката за римейка:

 

 

NB: Обещават римейкът да е различен от оригинала;

ще избягват драмата и ще утрират на комедийния жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има защо, сладък е. Единствената забележка е към главната, която преиграва на места, но пък дотук не пречи. За сметка на нея момъкът е доволно убедителен темерут. Определено ми е по-забавен от корейската версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чу вълшебната думичка и наточи лиги, а? :D

Ми колко - любимата комбинация от егоцентрична звезда, грижовен симпатяга и нещастно влюбен в тотална фръцла ръб. Не си поплюва и мацката му го връща доволно. Горе-долу толкоз. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разговора между Майк и мениджърката му.

 

TruMove H е тайландски комуникационен доставчик, чиято триминутна сърцераздирателна реклама

е стоплила сърцата на хиляди и напомня за силата на добротата, която не очаква нищо в замяна.

 

 

Да даряваш е най-доброто средство за комуникация“ гласи посланието на рекламата в края.

 

Относно случая в самолета:

 

Golf & Mike . Майк (сега Mike D.Аngelo) e единият от солистите на дуета, популярен в цяла Азия.

Заедно с брат си - Pichaya (Golf) още като тийнеджъри постигат зашеметяващ успех и популярност.

За дуета повече ще разкажа на страницата на Майк, по-късно.

 

Героинята Омем разпознава в самолета известния певец, но всъщност, го сбърква с брат му Golf. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера видях и се загледах. Започнах първа, ах, и как само започна,

с някаква "голота", както казва една наша обща позната,

секси голота, и с движения също доста познати, като на бацето Рейн, както казва хо, друга моя познайница.

След голотата се появиха пак ония куп чичковци и лелки, с ужасно пискливите гласове,

които бъкат в изобилие в тайландските сериали,

щот не е да съм изгледала едно тайландско.

След облещването в първата минута, последваха доста мудни 5-10 минути с главната героиня,

и въпросната къща,... и заспах.

 

Но тъй като знам, че покрай същественото се гледат доста тъпи физиономии, задължително на иконома/ката,

задължително  в комична роля,  за бъзик и да разсмиват зрителя,/не винаги успяват/,

т..е. сюжетът е разтеглен до безумие, днес ще си продължа гледкането, защото голотата ми хареса,

а и от клипчетата ми се видяха двамата много сладки.

Вярвам, че шоуто ще бъде пълно, сладост и забава,

а сега остава само да благодаря на  magic за българските буквички, вяравам,  че като безумна фенка

на "жанра тай",  е успяла да предаде оня неизчерпаем заряд, така съществен за тай -  на куп - сериалите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...