Jump to content

Източници за търсене на азиатски филми, сериали и музика


Recommended Posts

Има ли някакъв начин за достъп до ВКонтакте? В последно време руснаците масово са минали на "озвучка", което автоматично ме отказва от гледане он лайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Matrim написа:

Има ли някакъв начин за достъп до ВКонтакте? В последно време руснаците масово са минали на "озвучка", което автоматично ме отказва от гледане он лайн.

Няма проблем с ВКонтакте, ако имаш акаунт. 

Открива се само с телефон и има меню на 20+ езика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Matrim написа:

Има ли някакъв начин за достъп до ВКонтакте? В последно време руснаците масово са минали на "озвучка", което автоматично ме отказва от гледане он лайн.

 

Акаунт ако имаш. е без проблем.

Аз гледам всичко  само със субтитри във ВКонтакте на лаптопа, като и домашният нет и този на телефона, са ми на Виваком и си влизам. Да не е от оператора? Като бях целия юли във Варна , с А1 домашен. не можех да влизам от лаптопа, а от телефона нямах проблем.

 

И другият вариант е регистрация в телеграм. Там всички групи пускат всичко и никакъв дерт за гледане. Сваляш вариант за лаптоп, компютър, телефон, по избор. Подписваш се на групата и гледаш или теглиш без проблем. Един месец,  като беше спрял виваком достъпа до вконтакте, си гледах само там.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо благодаря! Пробвах с телефона и става. (Имам акаунт.) Явно проблемът е в домашния нет. Влизам през телефона и после включвам домашния.

Редактирано от Matrim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече сте решили проблема, но да споделя. Домашния нет ми е А1 и ако от търсачката потърся Вконтакте, не става. Но ако вляза през Дорама ТВ, например и цъкна на иконката на Вконтакте долу вдясно на някое видео там ме праща без проблем. В друга тема някой го беше написал и при мен се получава. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/26/2022 at 11:42 AM, snowmoon said:

Вече сте решили проблема, но да споделя. Домашния нет ми е А1 и ако от търсачката потърся Вконтакте, не става. Но ако вляза през Дорама ТВ, например и цъкна на иконката на Вконтакте долу вдясно на някое видео там ме праща без проблем. В друга тема някой го беше написал и при мен се получава. ;)

И моят домашен нет е на А1, но през цялото време си влизам в сайта, дори когато беше нещо като недостъпен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Като бивш колега преводач..... самостоятелен.... Съм малко разочарован от загубата на онлайн платформата ни за филми и анимета на български, но открих сайт подобен на vbox7, който вероятно може да го замести. Може да го пробвате VTube7.

 

Съжалявам, ако темата не е точно за това място. Надявам се да съм дал полезна информация. 

 

Благодаря за хубавите преводи и ще се радвам да си намерим нова платформа за онлайн споделяне на източна кинематография от всякакъв тип.

Лек и усмихнат ден/нощ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти,

 

От няколко години настъпи пролетта на алтернативните платформи. Може би проклетника Тръмп стана причина за това, защото нео-тоталиристите взеха да го цензурират. А тубата е централна част от това.

 

Обаче има проблем. Съдържанието, за което си говорим, е крадено. В смисъл си има собственик, който упорито го цензурира.

 

На малко места може да се качи такова. Може би разните одисеи (и подобни) стават за това, но не се знае докога.

 

Мен повече ме притеснява старото съдържание, което беше достъпно само във Vbox7 и тук-там като торент. Сиреч не съществува.

 

Нанесоха ни ужасен удар.

 

Поне добрата новина е, че по-голямата част от преводите са на ES, SD и вещиците. Съществуват като str/sub, а това частично лекува раната. Но все пак загубата си остава.

 

Другата добра новина е, че докато съществува поне една от трите групи, азиатската култура все още ще е жива по нашите ширини.

 

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това витюб като го отворих, първото, най-отгоре беше „My deamon“. Някой го е качил. Значи приемат такова съдържание. Стават. Въпрос е, колко са сериозни и дали утре няма да изчезнат. Но ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малко си промених доброто отношение към новата платформа. Докато търсех, какво там може да се гледа, установих, че се намират зад фашагите от Cloudflare. От азбучната и вътрешна истини много трудно, но можеш да страниш от тях. Срещу Cloudflare нищо не можеш да сториш.

 

п.п. Но пък се поддържа от ytdl (което значи: mpv), което поне за мен е огромна, червена точка. Не го споменах, но другата такава е достъпа през Tor.

 

Редактирано от k-drama-monk
послепис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, helyg написа:

Вбокс май размислиха. :blink:

Но само за месец, за да сме се сбогували както трябва. После пак чао.

Не са размислили. Това е позната тактика, когато масите се вълнуват. Привидно правиш крачка назад и им даваш време за размисъл и укротяване на емоциите, като разчиташ, че повечето хора ще се примирят и откажат да протестират. В повечето случаи тази тактика работи. На ваше място бих действал тъкмо обратно. Вместо да се радвате на отсрочката, засилете натиска. Използвайте всички възможни канали да продължите да ги засипвате с недоволство, писма, протести, сатира (мемета). Вдигнете шум до небесата, намерете още поддръжници и им дайте да се разбере, че новата политика няма да мине, каквито и извинения да си намират. Ако недоволството ви нямаше силата да промени нещата, нямаше да ви дават тази “отсрочка”. Мен ако питате просто се надяват това да отшуми като вчерашна новина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нова ТВ е частна компания. Никакъв натиск не може да им окаже влияние. Може само, който плаща масрафа. А никой от нас нищо не плаща и им е през дедовия за нас. Те така или иначе са некадърници с огромно самочувствие, както всеки у нас (и аз съм българче), няма да чуят никакви аргументи и никакви акции няма да ги притеснят.

 

17 hours ago, helyg said:

Вбокс май размислиха. :blink:

Но само за месец, за да сме се сбогували както трябва. После пак чао.

 

Те това, което правят изпуснаха шанса, в момента, когато Емил Конрад се пресели в тубата. Тогава можеше да стане, ако му бяха дали пари. Към онзи момент той беше ученик, щеше да се навие и на малко.

 

Много по-късно новите платформи осъзнаха, че могат да конкурират азбучната истина само с пари. Най-известния случай е на Spotify и Джо Роугън.

 

Но проблема им е още по-жесток от това, че са закъснели примерно с едно десетилетие. Имаха готова фен база, която я губят. Нямам предвид толкова нас, любителите на азиатски сериали, макар и от нас да може да капне нещо като гледане. Говоря за почитателите на anime. Те са точно същите хора, които биха гледали новите създатели на лично творчество във видео-вариант.

 

От къде знам ли? Ами имам (имах) си ги вкъщи. Същите момченца, които гледаха anime, бяха тези, които гледаха Емил Конрад. Аз за съществуването му научих относително късно. Клашъра вече го беше задминал далеч назад по популярност. Тогава взех да ги уча кои са, Чоко Парляка, Айде беге-тата, Сафрона и тон други. Един друг беглец от жъбоха, казваше се Цуро, ми стана особено любим и изгледах цялото му творчество. А примерно вече бях минал тридесет и пет и се засилвах към четиридесет. А той тъкмо завършваше средното си образование.

 

Сега тези хора ги гонят, „Anime portal“ със стотиците си, най-вероятно хиляди почитатели повече няма да стъпят там. И какво са намислили??? Ще гонят Михаля във вътрешната истина. Точно вчера разбрах, колко са прозаични. Оказа се, че там може да се влезе единствено със сметка във Spybook. Добре, че благоверната има, та я използвах.

 

Показателно е, че не можеш да се регистрираш дори с проклетата им поща, с която са толкова горди, че за разлика от mail.bg не била готова, а те са си я писали. Това е тази мизерна услуга, която не приема нови регистрации без телефонен номер, мамка им. Ще им го дам на кукуво лято. С мъка на сърце го дадох на най-голямата банка у нас, те го продадоха на някакви рекламни агенции и получавам странни реклами по sms. Това никога повече няма да се повтори. Личния ми телефон ще го имат само близките ми.

 

 

Редактирано от k-drama-monk
разни добавки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда затриват сигурно десет години качвани анимета и масово превеждане там затова им писах, че ще ядат бахура след месец само да си видят потока гледащи там ...но гледай кво отговори някъв "уви, не можем да предложим дом за това съдържание. Единственият начин то да бъде при нас е да го заплатим на продуцентите му.", какви права на пиратски видеа у нас тези са болни да ми кажат даден преводач как чрез нашата мила пиратска страна може да се свърже и например да иска лиценс за дадено аниме или сериал от там....както писах след нас и анимеса ще имат само видеа за дебили и пет човека гледащи ... стискам палци...:lol: Аз като аниме фен гледащ там мога да кажа, че базата е мнгогооо голяма дано не се изгуби напълно с по седем хиляди гледания на епизод на известните анимета да ми кажат кой авторски дебилен клип на руса пача има толкова гледания...Иначе в Телеграма азиатските сериали са достигнали 1,4к гледане ....:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз свалих едно клипче и реших, че няма смисъл да действам едно  по едно.

Не съм пробвала, но може ли да се свалят цели библиотеки?

Редактирано от Rossi Yankova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, k-drama-monk написа:

Нова ТВ е частна компания. Никакъв натиск не може да им окаже влияние. Може само, който плаща масрафа. А никой от нас нищо не плаща и им е през дедовия за нас. 

Помисли малко. Ако наистина не им пукаше, защо ще дават отсрочка? Кой плаща масрафа - много си прав. Плащат го рекламодателите. А какво монетизират рекламодателите? Гледанията на потребителите. Изгуби потребителите и автоматично губиш рекламодателите. И те се страхуват да не изгубят потребителите. Затова мекия, мазен тон... и отсрочката. От финансовите среди, в които се подвизавам от години, съм се научил да разпознавам корпоративния страх, когато го видя. Тук го има в изобилие. Само им прочети писмото до потребителите. 

Онова, което се афишира като "промяна в регулаторния пейзаж" и "интелектуалната собственост" по-вероятно следва да се чете като "мениджмънта ни смята, че не монетизираме достатъчно потенциала на платформата". Видяха, че ТикТок, Тубата и Инстаграм се научиха да монетизират видеосъдържанието и на някоя корпоративна подлога й е хрумнало, че изпускат влака. Альоу, влакът вече е изпуснат, а и Вибокс като платформа не е оптимизирана да се конкурира на едно ниво с големите в това състезание. Подвизавал съм се в какви ли не видео сайтове и Бокса е един от най-дървените и нещастни опити за имитация на Ютуб, който съм виждал. Ако не са аниметата и сериалите с преводи, причината за съществуването му изчезва. За всичко друго си има по-добри алтернативи. И горе в кулата от слонова кост го знаят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точно изказване и напълно вярно ще разберат само да знаех как да сваля видеа там защото с някои онлай програми едни видеа се свалят други ми дава, че не ги намира и за жалост не мога нищо пълно да сваля...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм скептична, че масата народ ще промени нещо. Според мен нещата там ще си отмрат. Аудиторията с аниметата и азиатските филми и сериали просто ще се преориентира другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...