Jump to content

God's Gift - 14 Days (2014)


Recommended Posts

Вече сме в 40-тата минута на Неделя, остават броени часове до Понеделник. :rofl: .. 16:00 SBS - God's Gift: 14 Days 17 епизод.

Захарче, правилно.

Това е най-логичното обяснение, но и в същото време напълно глупаво и безсмислено, майката беше на У Джин, как така Донг Чан умира,
а Сет Бьол уживява, Донг Чан вероятно се е самоубил, защото там нямаше кой да го убие, но дори да се е самоубил Су Хьон щеше да го спаси, така го разбирам.


Рослава, а така.

Искам пълен хепи енд - Донг Чан и Су Хьон - заедно + Сет Бьол и брата на Донг Чан вън от затвора, сладка картинка.
Пък и някой ако сега ми намери книгата с приказката от 1 епизод, или пък поне дадат финала и в 17 епизод, това ще е най-прекрасния ден.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква 17-та серия? Сериала си завърши за мен съвсем напълно и закономерно, сигурно ще бъде някакъв спешъл.

Сериала много ми хареса. До 11-ти епизод ми беше най-напрегнат и интересен и най-мистериозен. От 12-ти нататък бях подредила пъзела и всичко се разви според очакванията ми.  Не ме изненадаха

 

нито с това, кой стои зад убийството и отвличането, нито с това, че детектива ще умре. Последните 5 серии си ги изгледах с интерес, но без да я има тръпката от неизвестното и неочакваното. Но корейците винаги ще извадят някой коз на финала и в случая това беше и изненадата за мен, че главния се оказа физическия убиец на момиченцето. Още в първата или втората серия, когато той намери в дънките си фибата на Сет Бьол, заподозрях, че е убиеца, доста време подозирах, после си казах, няма начин, той действително си е положителен герой. А те как го извъртяха, майстори са си и това е. Хем добър, хем невинен, хем безпаметно пиян, мислейки момиченцето за мъртво, но в същото време извършвайки престъпление, хвърляйки го в езерото, защото така прикрива убийство и става съучастник. Е, от една страна трябваше да си плати за грешките- тази към брат си и тази към Сет Бьол, от друга за да живее тя, убиецът й трябваше да умре. Затова се самоуби, за да предпази и спаси Сет Бьол. Явно медиума от началото си е имала предвид точно момиченцето и нейния убиец (детектива), а не майката и момиченцето, но главната изтълкува грешно нещата, заради снимката.

 

 

Преводачките на сериала ни предоставиха и превод на книжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! Заслужава си гледането! Изпълнен с действие, обрати. Актьорската игра беше вълнуваща. Естествено, имаше моменти, в които героите постъпваха глупаво, но нали само така ще се развие сценарият :)

 

Краят изобщо не е такъв, какъвто изглежда. Главният герой не умира изобщо. Можете да го видите при излизането на брат му от затвора, как поставя ръката си на рамото на племенника си. А и главната героиня няма с усмивка да стои на езерото, където той е умрял. Просто не може да се помисли, че е умрял, тя беше само на няколко метра от него, когато той разбра, че малката Сет Бьол е жива... как ще го остави да се удави с детето в ръце? Жив е, спор няма, краят е щастлив.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Deishi, да - ще бъде допълнителен специален епизод, но важното е да ни разяснят какво точно се случи.

По едно време си помислих, че Донг Чан има зъл брат близнак, признавам че това е върховна глупост.
Съгласна съм с Павела, пък и ако той се е самоубил нали и детето ще падне във водата с него, а майката не би го оставила така.



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maкар че съм в началото преживях буквално душевен катаклизъм от изгледаното до момента. Аз също имам дъщерички и цялата история направо ме потресе. Прекрасна актьорска игра от всички без изключение. Много добре съчетани истории момента с

едновременната "смърт" на майката, брата и обесването на затворника

е един от много силните моменти. Гледайте задължително, страхотен е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцяло изгледан :) напълно доволна от видяното :) Относно края без да имам претенции, че съм 100% права, но

за мен края беше трагичен :( Получи се малко, като във приказките на Андерсен - винаги смърт в края, но прикрита под маската на Happy End :( Напълно ми се припокрива мнението от предните коментари, че и майката и детектива умряха още в началото и тези 2 седмици им бяха дадени, за да спасят детето и брата т.е те са си наистина god's gift

не съм гледала и спешъла, може пък там да се крие надеждата,но едва ли :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми допадна този сериал. Имаше интрига, мистика, актъорите бяха супер. А, всеки път когато се сменяше убиеца ми ставаше още по-интересно. Стана ми странно даже колко много хора искат да навредят на едно и също дете за да постигнат целите си. Момиченцето беше много сладко, много ми хареса актъорскаат й игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се сдържа да не споделя колко съм възхитен от сериала. От първият до последният епизод бях в магията на този страхотен сериал. Имаше си всичко,което се желае от един криминален трилър и аз като фен на подобни сюжети доволно се насладих.Нямаше дори и един момент в който да ми е доскучало,направо се побърках да мисля,какво ще се случи,кой е виновника и т.н. Луднах направо,до последно си ни държаха в неведение за някой неща. Харесаха ми обратите ,които се случваха. Страхотен пъзел е изградил сценариста. Поздравления и за добре подбраният актьорски съста. Нямаше един ,който да не си пасва с ролята. А това допринася още повече за удоволствието от гледането на драмичката. Със сигурност ще се хареса на феновете на този тип сериали.

А ако  е възможно бих желал да осиновя Сет Бол. Такова сладурче беше :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сигурен ли си че искаш да я осиновиш тази калпазанка? :) Само щуква да ходи нанякъде и не слуша родителите си. Винаги като забегне и се отдели от човека до нея, или някой я отвличаше или се случваше нещо лошо.  Вярно трябва да и се сложи проследяващо устройство. :D Сериала като продукция е доста добър, актьорска игра и всичко.  Обаче явно не си падам по толкова заплетени сюжети. Съвсем му изпуснах нишката. Напомня малко на тия японските криминални сериали. Почва се от нещо дребно, някакъв сериен убиец и с течение на времето съвсем му изпускат края.  Нови и нови лоши се появяват, огромна конспирация, убийците са някакви терминатори и мислят 5 хода напред... Като стана въпрос за терминатори, признавам си, изкефих се на онази сцена дето се млатеха на покрива под проливният дъжд. :D Но от един прост сериен убиец, конспирацията се оказа, че е пуснала пипала през полицията, та чак до президента. Аз предпочитам по простичките и изчистени неща, но феновете на криминалните истории най-вероятно ще останат доволни. Все пак за да запазят интригата 16 часа с това бясно темпо, сценаристите са били принудени да измислят нови и нови препядствия пред главните герои. 

 

А пък на финала съвсем не разбрах как завърши. Все едно ми изгасна тока и го спряха в нищото.  :28558:  Но признавам си, накрая бях прекалено уморен от тоновете обрати и кой за какво се бори, че го карах малко през просото.  Като цяло съм доволен. Макар да не беше точно моят тип сюжет, имаше доста неща които ми харесаха. Най-вече, че се бяха постарали в екшън сцените, преследванията и цялостната атмосфера на напрежение. Направо в един момент си мислиш, че всички са се наговорили и не можеш да вярваш на никой. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...