Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Pluto (2013)

 

Страна: Южна Корея

Премиера: 11 юли 2013

Времетраене: 114 мин.

Жанр: Драма, Мистерия

Режисьор: Shin Su Won

IMDB

              

Участват:

Sung Joon - Yoo Jin

Lee Da Wit - Kim Joon

Kim Kkobbi - Jung Soo Jin

Kim Kwon - Han Myung Ho

Sun Joo A - Kang Mi Ra

Nam Tae Boo - Choi Bo Ram

Ryoo Kyung Soo - Park Jung Jae

Park Tae Sung - literature teacher

Kil Hae Yeon - Joon's mother

Oh Jung Woo - Kang Chang Min

Jo Sung Ha - Chief Detective Park

 

Резюме: Във филма се разказва за учениците в елитна гимназия, които са готови на всичко, за да си гарантират влизането в престижни университети, както и за това какво би могло да превърне невинно момче в чудовище...

 

:essub:

:subs: Свали с български субтитри :click::click:

Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах много объркана на астрономическо ниво. Какво е сега Плутон? Планета, планета джудже, астероид, нечий чужд спътник, звезда? Бая теории изчетох и все са в спор по темата.

Училищният тормоз и амбициозните родители, гледащи да натикат децата си в престижни университети, не са нова тема, макар и тук показана доста зловещо. Фестивален филм, определено. Някак ти бръква в мозъка и го раздвижва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, helyg написа:

Останах много объркана на астрономическо ниво. Какво е сега Плутон? Планета, планета джудже, астероид, нечий чужд спътник, звезда? Бая теории изчетох и все са в спор по темата.

Учените не могат да се разберат и това си е :D Бяха се спряли на "планетоид" по едно време, нещо дето хем е планета, хем не е :)
Иначе филмчето е чудесно и заслужава повече гледания. Напомня на White Christmas като тема и атмосфера - какво превръща хората в чудовища - макар че тук причините са други и, честно казано, по-зловещи.

С две думи: силно препоръчвам! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е за ценители на киното. Определено не би се харесал на масовата аудитория, все пак е фестивален. На мен ми допадна много. Хареса ми, че е направен да бъде лесно смилаем от зрителя. Хареса ми историята, актьорската игра, музиката, която допълва всяка сцена и й придава завършеност. До някъде сюжетът си е олицетворение на съвременният живот: егоизъм, агресия, манипулация, болни амбиции за власт ...., които ги има не само в училище. Добродетелите са на изчезване и това е факт, колкото и да е тъжно. 

Определено филмът заслужава да се гледа ;)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...