Jump to content

Super Junior


Recommended Posts

Песента на Йесонг с участието на Уинтър, "Floral Sense". Красива музика. 
ЪПДЕЙТВАМ: Вече е една от любимите ми песни за годината. Точка!

 

"... Ако бях цвете
Ти щеше да си светлината в слънчев ден
Щях само теб гледам
И всичките ми сетива да са насочени към теб..."

 

f38f485f4b412b7b.jpg

 

 

 

Интервю за NME

"Искам да бъда запомнен като човек, който приема предизвикателства без съжаление.

...Всъщност подготвям още един албум за тази година и в този смисъл 'FLORAL SENSE' е междинна стъпка в поредицата. 

... Мисля си, че умението, което айдълът трябва да притежава е стабилен начин на мислене, такъв, който не се разклаща лесно. Аз мисля за себе си не просто като за айдъл, а като за артист и с времето все повече разчитам на стабилната си (психическа) нагласа. Колкото по-възрастен ставаш, особено айдъла, все повече усещаш граници. Старая се да преодолявам тези ограничения. Вярвам, че когато става въпрос за музика възрастта няма значение. Затова не просто се забавлявам, а се опитвам да се  грижа за това, което имам сега. 

В: Ако албумът те представя какъв си, като какъв артист искаш да те приема публиката? 

Не мисля за това, защото в Корея има леко разлика между това да си "айдъл" и "артист", което може да е малко стресиращо, когато искаш да решиш какъв да бъдеш. За себе си, искам да бъда запомнен като човек, който приема предизвикателствата без съжаления. Искам да ме виждат такъв, какъвто съм, да ме приемат с музиката ми, без предубеждения. Просто да ме приемат какъвто съм. "

Цялото интервю на англ. - на линка по-горе. 

 

 

Добавям и втората нова песен на Йесонг - "Mother". 
Много емоционална, като ост към к-драма направо. Майката в мен почти се разрева, почти. :cry:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли, че в албума се съдържа и соло версия на"Floral Sense"? Йесонг я изпълни на сцената на M Coundown онзи ден. 

 

 

В личния си You Tube канал той качи видео от създаването на клипа. 

Много ми харесва как говори за музиката и хората, как изразява себе си. 
"...В момента съм наистина изморен. Преди бях и сега съм. Да правя музика и такива неща ме радват, но си мисля "Трябва да бъда щастлив."  Преди няколко години си мислех да се оттегля и да престана да бъда певец. Имах чувството, че се блъсках в стена, бях загубил увереност. В такива моменти имаше хора, които ме караха да продължа и съм им благодарен за това. Дали беше семейството ми или други музиканти като Даниел, или пък различни артисти. Освен тях, най-голям източник на сила, тези, които винаги са ме подкрепяли са моите фенове. Наистина го усетих. (В песента) са вокалите ми и после идва женски вокал с който се смесват така, сякаш аз я подкрепям, тя пее с мен припева и хармонизира. В миналото бих мислил за това като за мен и подкрепа от феновете. От един момент обаче имам чувството, че това съм аз, който подкрепям тях и някак искам да го изразя... Тъй като темата на албума е идеята за моето собствено "разцъфване на сетивата"... Заради всички вас успях да позволя на сетивата си да разцъфтят... затова искам да изразя просто колко съм благодарен...."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчетата в момента са във Виетнам за поредния концерт от световното си турне Super Show 9 и освен за феновете там, аз се радвам на новината, че Йесонг ще реализира своя втори японски албум, който ще е мини и ще излезе на 24.05. Ще включва шест продуцирани от него самия песни, а стилът ще е J-rock, J-pop и City-pop. Към албума ще бъде публикувана и блу-рей версия, а плановете включват и соло концерти в Япония. :)

Изображение

 

'STORY' е първият японски албум на Йесонг, излязъл на 20.02.2019 г. и за мой срам съм го пропуснала. 

Много, много добър. Може да го слушате в Spotify, в You Tube Music

Видеото на водещия сингъл сигурно го има някъде напред, но песента е толкова хубава, че не мога да устоя да не я публикувам отново.

Йесонг и "Because I Love You".

 

Продължението на историята в клипа на "If You". :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йесонг качи клип с изпълнение на "Floral Sense" (Solo ver.).

 

По-назад ви бях споменавала за личния му канал в Тубата, където е публикуван и горния клип. Много ми харесват темите, стила, естетиката, която споделя с нас. И ето че последното му видео е посветено на изложба на Националния музей на антиките в Нидерландия, който гостува в момента в Сеул. Изложбата представя една от петте най-големи колекции на египетски мумии и артефакти от античен Египет.

Не намирате ли и вие за очарователен начина по който споделя интересите си Йесонг?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки и трейлър на драмата в която участва Донгхе - "Oh! Yongsim", стартираща на 15.05.

Той ще играе - забележете - млад и успешен собственик на старт-ъп компания, който приема да участва в тв шоуто за запознанства, продуцирано от О Йонг Шим. Не ви ли звучи познато? :D Пожелавам успех на сериалчето, но едно не разбирам. КОГА УСПЯ ДА ГО ЗАСНЕМЕ???? 

File:Oh Young-Sim-p1.jpg

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Канала на групата качи видео от създаването на vcr за заключителния им концерт от турнето, този в Сеул на 15-16.04.

"SUPER SHOW 9 Encore Concert #1 VCR Shooting Behind | Backstage of 'ROAD_SHOW'".

Итък каза, че скоро ще се върнат с нов албум и SUPER SHOW 10. Страхотно! :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратко и сладко видео обобщение на турнето "SUPER SHOW 9: ROAD_SHOW".

 

Малко концертни снимки от материала в Naver.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Най-страхотната изненада на концерта беше участието на Zhoumi, който се изяви като част от Super Junior-M. Честно казано трогателно беше.

Изображение

 

Изображение

 

Използвам повода 10 дни по-късно да честитя рождения ден на Zhoumi, който беше на 19.04.

В Инстаграм лайф той разкри, че през май му предстои завръщане с нова музика, така че се надявам да имаме повече поводи да чуваме за него.

Песента му "Rewind", която изпълни на концерта на 15.04 в Сеул.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През май ни очаква официалният дебют на Сънгмин като трот изпълнител.

Успех! :)

Изображение

 

Изпълнение в програмата "Mr.Trot 2" в която участва в края на миналата година.

Lee Hong Ki criticizes Super Junior Sungmin's "unstable singing" on 'Mr.  Trot 2' | allkpop

 

 

Като сме на трот вълна да се усмихнем с изпълнение от концерта на 16.04, когато групата изпълни трот версия на "Super Clap+U+Spy".

"U" МЕ УБИ, СМЯХ ДА ИСКАШ. :lol2:

 

 

Минаваме на Йесонг и японския му мини албум, който носи поетичното заглавие '君という桜の花びらが僕の心に舞い降りた', което преведено на български означава нещо като  'Венчелистче от черешов цвят, наречено ти, полетя към сърцето ми' :rolleyes:

Това е графикът според който ни очакват:

на 29.04 - първи сет снимки

на 30.04 - втори комплект снимки

на 01.05 - третите снимки

на 02.05 - четвърта, последна серия снимки

на 10.05 - ? - някаква изненада от Йесонг, може би предварително издадена песен? кой знае.

на 12.05 - привю на видеото

на 19.05 - хайлайт медли на албума

на 24.04 - излизат видеото и албума

Изображение

 

Ето ги, първите снимки.

Красиви, ретро, носталгични.

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пре-рилийз към японския си албум Йесонг пусна песента "C.h.a.o.s.m.y.t.h.", римейк на едноименното парче на японската рок-банда ONE OK ROCK.

Линкове към Спотифай и YouTube Music.

 

Песента е невероятна, страшно много ми харесва. Оригинала в спойлера.

Off Topic

 

 

А това е изпълнение на живо от SMTOWN концерта в Япония миналата година.

 

 

Хайде и малко снимки към  '君という桜の花びらが僕の心に舞い降りた' т.е. 'Венчелистче от черешов цвят, наречено ти, полетя към сърцето ми' или накратко "Венчелистчето' на Йесонг (хаха как звучи само :D).

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

И в спойлера.

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Имаме си вече и видео привю на песента "束の間の恋" или "Мимолетна любов", както ми превежда заглавието Гугъл.

Доколкото разбирам тя е водещият сингъл на албума, който ще е излезе на 24.05.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит да е дебюта на Сънгмин като трот изпълнител с песента "Lovesick". 

 

Днес се изяви и на сцената на Music Core.

 

След предаването беше изненадан от фенове. Много се радвам, че и в Корея има хора, които го подкрепят. 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Девойката иска автограф на банер, подготвен от групичката по-горе, а той изглежда очарован от труда, който са си дали, за да го зарадват.

Mings Team, така се наричат. :)

Off Topic

 

 

 

Отделя време да си поговори с тях, показва им танца към песента.

Off Topic

 

 

 

 

Получихме и запис на "изпълнение в костюм", което, честно казано, повече ми хареса от самия клип. :D 

Може да го видите в спойлера.

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер Джуниър :)

Хубави новини за тях, но със сигурност ще пропусна някоя, за което предварително се извинявам.

Супер Джуниър са посочени за официални посланици на Туристическия борд на Саудитска Арабия. 

Изображение

 

Припомням, че групата беше първият корейски артист с концерт в страната - 2019 г.

Изображение

 

 

Super Junior K.R.Y. имаха участие на фестивала Allo Bank Festival 2023 в Индонезия.

Изображение

 

"Sky"

 

"Home" и "I Can't".

 

 

Юнита D&E си отвориха официален туитър акаунт -  SUPERJUNIOR D&E official , а на 23.07 ще участват на фестивала WATERBOMB в Нагоя, Япония. 

Ех, как ми се иска някой да снима и покаже...

FwULsSCaEAAPQYI?format=jpg&name=small

 

 

Нещо за предстоящия японски албум на Йесонг.

Eдна от песните - "I Will Continue To Go Towards You", ще бъде дует с Tsuki, член на гупата BILLIE.

1684826366-kpop-girl-crush-billlie-tsuki-facts-6.png

Изт. Allkpop

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.06 излиза дигиталния сингъл "Mañana (Our Drama)" на Zhoumi ft. Eunhyuk.

Еее, много са готини. Интересно каква ли ще е песента.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

В канала си в You Tube Zhoumi публикува кратичко видео на Super Junior-M и изпълнението им на сцената на Super Show 9.

 

 

"Cracked" - Донгхе с ост за драмата в която участва "Oh! Youngsim".:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йесонг и песента му "束の間の恋" (Мимолетна любов).

Видеото си е направо една кратичка дорама. :)

Изображение

 

 

Албумът в Spotify и YouTube Music.

 

 

D&E с турне наречено "DElight Party" и стартиращо в Сеул на 25-26.06.2023 г. Следващите спирки са:
29.07 - Тайпе, Тайван

19.08 - Банкок, Тайланд

26.08 - Джакарта, Индонезия

02.09 - Хо Ши Мин, Виетнам

09.09 - Куала Лумпур, Индонезия

30.09 - Манила, Филипини

Обещават и още.

Сигурно ще е забавно, тези двамата са големи скици заедно. :)

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zhoumi и дигиталният сингъл "'Mañana (Our Drama)" вкл. Ънхьок

 

 

Очакваме и лайф изпълнение - китайска версия.

 

 

Между другото, в SJ фендъма също има проблеми. Част от китайските фенове не подкрепят комбека на Zhoumi, особено участието на Ънхьок. Изпратили са протестен камион пред сградата на KBS по време на снимките на Music Bank, където днес участваха двамата. С това заявяват, че няма да подкрепят никакви дейности на Super Junior в които той взима участие. Егати киселите хора са пък тези. 

Изображение

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчерашното изпълнение на сцената на M Coundown.

Zhoumi с ""'Mañana (Our Drama)" вкл. Ънхьок.

 

 

И днешното им изпълнение на Music Bank.

Ънхьок: "ELF, честит рожден ден!"
Zhoumi: "Ънхьок, обичам те."

Изображение

 

 

 

След всички напъни на анти-феновете как ли спят сега, като са видели Хичул, койтоднес отиде на място да подкрепи Zhoumi?

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

 

 

Или пък поста на Шиуон в Инстаграм, който казва, че отдавна го е чакал и поздравява китаеца?

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайф изпълнение на Zhoumi с китайската версия на "Manana" ft. Eunhyuk.

Втора негова песен след "Starry Night" (обожавам я!), която повече ми харесва в китайски вариант. :)

 

 

Качи и танцовата практика. Готино.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много новини на Super Junior и със сигурност ще пропусна нещо, но ще допълваме.

 

Първо за Zhoumi.

След приключване на промоциите на "Manana" качи влог от участието им с Ънхьок в музикални предавания. Много време е минало от изпълненията му на сцена и очевидно много се вълнуваше. 

клик на снимката

Изображение

 

 

На 9.07 пък участва в "King of Masked Singers", където изпълни кавър на песента на Тейон "혼자서 걸어요(Nights Into Days)"

Сваляйки маската го представиха с думите "Основният вокал на Super Junior-M", а публиката го посрещна топло. 

 

 

На 22.7 му предстои фен-среща, всъщност две, в Токио. 

Готино.

Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на месеца групата дебютира и най-новия си събюнит SUPER JUNIOR - L.S.S., състоящ се от Итък, Шиндонг и Шиуон. Даже успяха да издадат песен и имаха фен-срещи в Япония на 7-8.07. Песента се казва "'Shatta-閉めろ/Shatta Shimero" и е дигитален сингъл.

Naver

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Песента "シャッター閉めろ". Звучи забавно и съм сигурна, че на сцената е било весело. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йесонг също беше в Япония, където успешно приключи соло турнето си.

И без да го пише в Naver знам, че събитието е било стилно и е напълнило душите на хората. С радост бих отишла на негов концерт, ако имам възможност. 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

На един от концертите - на 17.06 в Чиба, дойдоха D&E, a на последния вчера в Осака го посети Кюхюн. Готино.

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Хехе, малко клюки.

Татусите му вече не са временни, а съвсем истински и се множат. Знаете, той е доста активен в социалките - то Инста, то Туитър, добави Бабъл, не забравяй Уейбо, да не говорим за YT - та навсякъде всичко си споделя, включително и как върви татуирането.

Последно си нарисува кученцата на ръката и се похвали с това - Туитър.

Изображение

 

 

Ах, каква ми е слабост този човек. :rolleyes:

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Брей...

COSMOPOLITAN публикува "Запознайте се с к-поп ветерана - групата SUPER JUNIOR"
Материалът казва "Те са абсолютни легенди и с основателна причина". Готино. :yes:

 

Наскоро излезе статия под заглавие "ДОКЛАД ЗА ИКОНОМИЧЕСКАТА ОЦЕНКА ОТ РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО НА HALLYU", материал на Корейския институт за икономически изследвания (Hankyung-yeon). В него са класирани артистите, които чрез разпространение на корейската вълна са допринесли най-много за развитието на корейската икономика. Работата обхваща периода 2017 - 2021 г., а Super Junior са класирани на 5-то място сред к-поп изпълнителите.

РЕСПЕКТ! 

Изт. Hankookilbo

aa047237-2671-455f-990d-46c2f3aee2ef.jpg

 

 

В материал на  Billboard наречен "The 100 Greatest Boy Band Songs of All Time: Critics’ Picks" (100-ТЕ НАЙ-ВЕЛИКИ ПЕСНИ НА БОЙ ГРУПИ ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА: ИЗБОРЪТ НА КРИТИЦИТЕ) песен на Super Junior е класирана на респективното 44-то място, а парчето е "It's You" (2009). 

 

"44. Super Junior, "It's You" (2009)

След успеха на мега-хита "Sorry Sorry", Super Junior сервираха почти съвършенството с ритмично си електро-поп парче "It's You". Водена от пляскащи ритми и умело включени синтезатори, групата драматично заяви чувствата си, докато песента съчетава танцови и баладични елементи. Усещането от мелодията е за искрен плам, а стиховете водят до тиктакащия припев, преди да се превърнат в мекия, повтарящ се рефрен "о, само за теб". Може да не е преживяла виралността на предшественика си ("Sorry Sorry"), но 'It's You" донесе мелодична слава на групата и остава един от най-добрите им моменти.- T.H."

 

Изображение

 

Да си я припомним? Наистина красива песен.

 

 

Накрая нещо малко по-сериозно.

Всички членове на Super Junior са преподписали договорите си като група и СуДжу остава в непроменен състав.

Все пак, трима не са подписали индивидуалните си договори и поемат към други агенции (за соло дейностите).

Това са D&E - Донгхе и Ънхьок, които ще отворят своя агеция, и Кюхюн, който преговаря с компанията Antenna. В началото малко ми загорча, признавам си, но като се замислих това е естествено развитие на нещата. Групата си е същата, просто парите и личните ангажименти на момчетата ще идват от различни места. Сигурна съм, че са премисляли, преговаряли са заедно и накрая са взели най-доброто решение за себе си и групата.

Важното е да са добре, само това мога да искам като фен.

Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сума ти време не сме писали тук, а момчетата има с какво да се похвалят.

Както споменахме по-горе, Донгхе и Ънхьок поставиха основите на своя собствена агенция, която ще се занимава с индивидуалните им активности, както и с тези на дуото. Името на компанията им е OD Entertainment, а към двамата се присъедини и дългогодишният мениджър на групата Won Yong-sun.

D&E се разделиха по най-добрия начин със СМ, оставайки на линия за всички групови активности, като вече участваха заедно с другите в SMTOWN JAKARTA, тези дни ще са на KCON, а на 18.11 ще са с групата на партито за 18-тата й годишнина.

Изт. Jazmine Media

https://www.jazminemedia.com/wp-content/uploads/2023/09/Super-Junior-DE.jpg

 

Двамата доста активно промотират себе си, като дори стартираха и свое турне, наречено DElight.

Към момента на писане някои от тях са вече осъществени с огромен успех - продадоха две дати в Ю Корея, една в Тайван, Хонгконг, две дати в Тайланд, по един ден в Индонезия, Виетнам, Малайзия, Филипини

Предстоят обаче още доста и нестандартни места:
През октомври:
19: Оукланд, Нова Зеландия
21: Мелбърн, Австралия
22: Сидни, Австралия
През ноември:
08: Сингапур
12: Ванкувър, Канада
18: Мексико сити, Мексико
19: Мексико сити, Мексико
25: Монтерей, Мексико
28: Торонто, Канада
През декември:
02: Макао
03: Макао
08: Дубай, ОАЕ

Изт. NME

Супер, много се радвам за тях.:yes:

 

 

На 7.08 Кюхюн официално подписа с Antenna за индивидуалните си дейности. Както и другите, така и той ще участва със СуДжу в груповите активности.

Браво!

Изт. NME

 

 

D&E ще са сред участниците в ДЕН 1 (6.10) на KCON в Саудитска Арабия този уикенд, докато SUPER JUNIOR, като група, ще участват в ДЕН 2 на 7.10, а Шиуон ще е специален водещ. :)

Изображение

 

Off Topic

 

 

 

Ако до след малко с албума на Йесонг. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...