Jump to content

Успешните и неуспешни роли на любимите ни актьори


Recommended Posts

За да не създавам излишен спам в темата,  ще си излея изтрещяването тук  :) . Та след малко трудно тръгваща първа серия на Ouroboros :

Заради Шун се сдобих с козина, която настръхна от - до, една такава студена усмивка ( ако това може да се нарече усмивка) извади . Уникален е, то верно тая роля му е ужасна.Равен, равен, равен до безобразие равен без цвят, без емоция, без движение... не обичам да го виждам в такива роли - то си е живо осакатяване на талант. Да, перфектен е- спор няма, но подобни сфинксове могат да се играят и от далеч по-големи бездарници . Лек проблясък на човечно, различно , наченка на чувство май се появи като видя Джури , но твърде недостатъчен.

Като казах Джури. Ами от нея май съм разочарована, смисъл твърде заменима ми е в ролята . Все пак това си е моето характерно чудо и явно искам където и да я видя, да не мога да си представя в ролята й друга девойка.

И О, ужас : харесах най-много Икута Тома. В първият момент отегчено си спомних за Хана Кими , обаче той бързо изпари това усещане. Някак в образа му има повече движение, далеч повече въпросителни и може би дилеми, има противоречие и по-богата палитра. Добре, приемам, в героя му е заложено, но самият Тома се справи и внуши тези нюанси  :) 

А казах ли за   Шун ? Пак ме изненада, направо ме уплаши и ето съвсем нов тип човек без вътрешен   огън изигран от него  :) И да, продължава да не ми харесва така да го гледам. Но е много, много добър  :wub: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И послушен :). Едва ли съвсем сам е взел това решение. Но евала на девойката, която превежда толкова навременно :)))))) Тия сериали имат нужда от превод!

Впрочем в сайта на Укио, психодрамата, коментара за Ороборос беше: Шун играе велико, може ли Икута Тома да се мери с него.... И какво ще стане ако бяха разменени - Шун полицай Икута Якудза...  Но тези две изречения бяха заровени, сещаш се под какво... Нечетими са, ей...

 

Аз честно намирам и двамата за равно добри и грешката засега е главно в сценария... Ама какво да се прави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам подценяване на Тома, а за Шун всеки ще потвърди, че е класа и има опит не само в киното, но и в телевизията и театъра. Хубавото при Тома е, че именно последните  4-5г. се зарови в киното и направи някои доста интересни превъплъщения, което авторът на статията също потвърждава. Той вече се научи да бъде полицай и се видя, че тази роля наистина му отива. Затова човекът се пита, как ли би изглеждал, ако персонажът му е беше разменен с този на Шун (не го виждам за момента в подобна роля).

Човекът признава, че не е фен на Джури, но се надява тук да я оцени като актриса. Аз пък много я харесвам, но това не ми помогна да симпатизирам на Hindamari no kanojo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, Укио, Възможно ли е да не съм разбрала заглавието?

 

OUROBOROS: SHUN OGURI CONTINUES TO DELIVER STELLAR DRAMA PERFORMANCES! CAN TOMA IKUTA MATCH HIM IN THE ACTING DEPARTMENT?

 

Ouroboros: Шун Огури пордължава да се изявява на звездно ниво! Може ли играта на Икута Тома да се мери с неговата?

 

Аз лично съм човек праволинеен. Като видя заглавие "Биография на Икута Тома", искам да чета за биографията му. Под заглавието за дадена драма, очаквам анализ на драмата, не три спльокани биографии, ред стари драми и половин ред впечатления... Някак си въпросът "Може ли играта на Икута Тома да се мери с неговата?" ми звучи подценяващо за Икута. Но аз съм си такава, ловя някакви нюанси, гледам реда на изписване, цитираните заглавия на сериали по години... Разбира се, те, журналистическите заглавия се слагат не за да информират, а за да предизивикват кликове... но пък трябва ли това това да се хвали и толерира? Смея да кажа, че в нашата тема за Ороборос има 3 пъти повече данни, 5 пъти по-добре подредени, а едно само мнение на Razzormaw е 8 пъти по-зарибяващо...

 

Всеки случай, конкретната тема е за актьорите и ролите им, не за Психо-драмата, ако считаш, че си струва, може да превеждаш ревютата от там в друга тема и всички да ги оценят съответно...

 

Кева, просто трябва да видиш някои неща с Икута Тома за да разбереш, но в момента съм супер закъсала във времето и не мога ти покажа нещо култово с него... макар че си струва, това е едно от нещата, които мисля, че дължа като благодарност на света, за това, че са заснети и аз съм ги гледала... И двамата са супер добри и Шун и Икута и като знам какво могат, просто тук сценарият ги осакатява, засега. И след случая с Border намирам че е възможно до края така да ги осакатява, което ме вбесява страшно... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е въпросът и мисля, че отговарят положително на него. Тома е достойна конкуренция на Шун.

Трябва ли да превеждам техни ревюта? За кого? Аз просто ги чета за себе си, за да получа някаква информация. Ако за другите не са от полза, да не ги четат. Не задължавам никого.

Хайде пак погледнете филмографиите на двамата и вижте, кой е с повече опит. Факт е, че Тома е много талантлив и в момента изживява актьорски възход. Не го отричам, а се радвам. Тук говорим за способности, талант. И двамата притежават много и за Тома ще е най-важно да продължава да се пробва във всякакви роли, за да се докаже напълно.

Кева, гледай го в Могура но ута. Там е във вихъра си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз не мисля, че отговарят положително... Според тях Шун е интересен, а Икута твърде релаксиран... Според мен ревютата им не струват и като информация и като отношение, но и аз не задължавам никого.

 

Аз не съм съгласна че Шун е по-добър от Икута в случая, само че го потретвам за последен път, понеже взе да ми писва... 

Считам, че и двамата играят много добре, равно добре, но под потенциала си. Факт е, че и двата образа не ми харесват, не им съчувствам и не ме карат да любопитствам и да искам още, макар че харесвам актьорите им много.

Считам също, че опитът е важен, но броят филми във филмографиите им не е основа за сравнение за играта на двамата в конкретния сериал. Да, ако играят новак и старо куче, може да бъде довод, но в случая не е така.

 

Впрочем не разбрах със сигурност и ти какво казваш: Вижте кой е с повече опит, Тома е достойна конкуренция на Шун, много талантлив, във възход и трябва да се докаже напълно. 

Е кой е по-добър? Равни ли са? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ама сте и вие  :) . Сега пак ме карате да сквернословя . Започвам с един неоспорим факт : обичам много Шун ( каквото и да надраскам от тук на сетне, не го забравяйте) , та обичам много Шун, но повече от половината му филмов опит да беше си го спестил . Обидно слаби филми - за него като актьор , обидно и за зрителите . Брилянтен актьор, но само това не стига за филм и за качество, та неговата биография би го закопала в други страни, чието кино ( кой каквото и да си мисли и говори) е еталон......Икута, напротив държи ниво момчето, което не ми пречи да не го харесвам, най-вероятно и така ще е за напред . Не ме разбирайте погрешно , не отричам таланта му, не е е в категорията на бездарниците , просто не ми допада  :) .

​Майра не зная, кое е по тъжното пустословието на уж критиците или всички онези, който дословно ги преписват, като се опитват да пробутат словесната им болимия за свой мисли и думи (в един  от тракерите има едно девойче, което редовно го прави тоя номер)? Критика се чете по диагонал, най-вече за информация ( читавите ги уволняват или те си уволняват съвестта, та твърде бързо  се губят), аз лично се отказах да ги следя дори и за информация, най-малкото , знам, че ukio умее да синтезира потока новини в нета  и каквото и да ме вълнова  ще се появи в спирита. Реално най-голямото ми вълнение се изчерпва до линк за тракер и превод  :D 

И сега, ако може да се върна в темата или поне на интересните моменти от коментарите ви - ау, а това прозвуча  :slap: .Просто има ред въпроси, който ми изникват и не касаят разни чужди ревюта  :28558: 

Шун би могъл да влезне убедително в ролята на полицая  с всичката му подлизурска подмолност и тънките нюанси, Икута му е равностоен партьор, но дали би могъл да бъде толкова съвършено равен, ако той е якудзата  ? Дали би могъл да замени Шун и да бъде точно токова брутално добър ? Това е въпроса, както е казал поета, а аз дори хипотетичен отговор нямам.

Понеже зла дума за филм превеждащ се в движение, няма да кажа - Ками благодаря ( мен поне ме направи невероятно радостна ), смятат тука да си изблача болката от предположенията, след тази първа серия

 

Искрено се надявам, внушението, че бащата на Джури е от елита със златните часовници, просто да е трик. Иначе сценариста си заслужава да бъде разпънат на кръст. Какво предполагам, че да искам така да го мъчат ? Ами, Икута уж трябва да носи изненадата в развръзката. Някъде по-пътя якудзата робот, ще се влюби -хлътне, промени заради Джури, ще изненада зрителя с нелогично омекване и заради нея ще проумее, че няма как да се служи на справедливостта по пътя на отмъщението. Ченгето от своя страна, ще изненада с превръщането си на палач, който няма да се откаже и ще търси възмездие, някъде по-пътя ще е загубил човешкият си облик . Но реално от първа серия му придават тази двуличност, като дете в сиропиталището уж реве, а колко бързо си смени настроението. Уж се втрещи, защото проумя аферата на нарко ченгето, но аз залагам, че думите му напипаха същността му и няколко наглед незначителни момента ме карат да предвиждам такава развръзка. ако съм права, е много жалко и за парите и за актьорите и за мене си, че няма да го изоставя и послушно ще си го догледам. Вярно за криминални сериали имам висок стандарт, години сигурно няма да намеря по-добро от True Detective. Мрачни, сурови, реалистични, критични и тежки и естествено Еми-те ги пратиха в девета глуха, твърде суров филм. Но с правилно отношение към общество, политика, религия......Не, че искам друго подобно премазване, но не ми се иска от една серия да мога да предвидя всички „изненади“, а пък ако го направя, поне да мога да симпатизирам на героите вътре. А тука не виждам на кой

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го гледах в No otoko, но за якуза трябва да изиграе роля на якуза. По-скоро във филма на Миике го показва, но там е прекалено експресивен.

Кева, права си за Шун. Той е участвал в доста слаби продукции, а Тома в същото време може да се похвали с дебют в адаптация по Провалът на човека на Дадзай. Всеки е интересен и талантлив, но опитът определено е на страната на Шун. Той идва и от актьорско семейство. На него това му е заложено в кръвта. Просто на Тома му трябват още роли, за да кажем, че може да играе всичко като истински хамелеон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кандидат преводач би ли му се намерил ?

 

П.П Обичам Шун, не го забравяй те  :) . ....Шун може да е хамелеон, но ролите му не са хамелеонски . В един прекрасен момент, той си избра ( или продуцентите му  или там , който е виновен ) да влиза все в еднородни типажи. Повтарям се, но това с еднородните герой ( като характер и поведение) е за по-слаби актьори, но не и с такива от класата на Шун. Изобщо това момче ми е голяма болка  :) . А татко му режисьор грам не е гаранция , че той има качества. Има ги и то в изобилие, но усета му към роли ме отчайва  :unsure: 

Ех сетих се за другата си потомствена мъка :) Шота два пъти влиза в ролята на доктор, но и Кота и Камия са толкова различни. Не е достатъчно да сложи бялата престилка, да се каже това е лекар и Шота да рецитира реплики, а да влезнев кожата на образите, да бъде доктор Камия, после пък идиота от клиниката и те грам да не си приличат....... Вярно коклкото и сходни да са като характеристики героите на Шун, той всеки път успява да ме изненада с някакво корено различно превъплъщение  :) 

Обичам Шун, но изисквам повече от него или по-скоро от подбора му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eеее, "за якудза трябва да изиграе роля на якудза..." еми да го пробваме и с роля на балерина в японската версия на Kill me Heal me. 

Виждала съм - както и ти - Тома в абсолютно угасена роля в No Otoko, както и в истерична якудза в Песента на молеца... Е може ли да изиграе угасена якудза - очевидно да, ако му е дошла музата. Ако настоявате, според мен Такаюки Ямада може да изиграе угасената якудза най-добре... Но разполагаме, с което разполагаме..

Може Икута ли да изиграе Шун Огури? Това ли се питаме сега... Знам ли? А може ли Шун да изиграе Икута? Икута от Молеца? 

 

Укио, аз пак не разбирам: като потрети, че Шун и Икута са равни в сериала, защо коментираме опита и родата на Шун, които били повече, за трети път?... Или те са равни, но не съвсем равни... Което просто може да се каже. Просто.

 

И ако трябва да сме абсолютно честни, аз мноого харесвам Шун. Много. Но това е за една съседна тема :))))))

------------------------

 

Keva твоят спойлер е макса, който очаквам засега от сериала, като 

 

според мен ще докретат и до триъгълник: Уено харесва Икута, Шун харесва Уено...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирам, понеже разграничавам играта им в сериите от останалата им кариера. За сериите може да говорим на базата на това, което виждаме в тях и толкова. Ако ги сравнявама извън сериите, няма как да са еднакви, колкото и да са талантливи. Но това не е нещо лошо, негативно. Знанието и умението, които натрупват с опита си само могат да са показател за нивото им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е , то така Шун губи  :cry:  Много, но ниско качествено  , някак не звучи убедително ...... Аз спирам да говоря за Шун, че направо искам да се зашлевя  :28558: 

 Икута и той харесва Джури, така идеята за антипода се засилва . Искам друго развитие, не това което ми изникна в главата  :) 

А за протокола : Икута и Шун за мен няма как да са равни, обичам единия , а другият бих го гледала, но не заради него самият, а заради това в което играе  :) 

П.П

Нова кръв ни трябва и в темата, и при японците  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че ни трябва свежа кръв, не означава, че ние трябва да замлъкнем. То даже е повече от ясно, че на себе си ще разчитаме  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло аз не разбирам целият този спор. Не могат да бъдат сравнени две личности. Ама сега можел ли единия да изиграе ролята на другия? Много просто. Може. Да. Но по различен начин. Никога Икута Тома няма да играе като Огури Шун и никога Огури Шун няма да играе като Икута Тома. Гангстер, лекар, убиец, полицай или каквото и да било друго. Просто хората сме толкова различни, че е несериозно да се правят такива сравнения и да се търси кой е по - добър или лош, способен или неспособен, с повече опит или без. Понякога се случва в дадена продукция млад актьор без опит да засенчи такъв с много опит и фенове. Така се ражда звезда обикновено.  Понякога се случва актьор - дълги години - да направи такъв образ, че той да му остане емблематичен, без значение какво прави след това в кариерата си. 

 

И за още нещо не съм съгласна. Не смятам, че играят равно. Какво изобщо трябва да значи това понятие - пак не знам.

 

Героят на Икута Тома показа колко гъвкав може да бъде - точно както в детството си. Той е от хората,  които не са толкова студени, но вътрешно са далеч по - мрачни и това изгражда у тях две лица. Даже подобен род хора са далеч по - силни от онези, които на външен вид изглеждат корави. Те усещат ситуацията и това е много добре предадено. Даже са по - отмъстителни. По - упорити. Склони да прекрачват граници, което пак е много добре показано.

 

Героят на Огури Шун изобщо не ми е беземоционален, даже мисля че е по - слаб. От малък е по - палавия, но това го прави и по - чувствителен. Просто не мисля че той го показва за този момент, а и  няма как да се случи - човекът е мафиот, а мафиот не се става със тонове сълзи и кърпички. Даже мисля че е доста праволинеен като човек в това, което върши. Има си някаква система и не е толкова гъвкав. Много е сериозен, което не ми се вижда като равна игра. Просто самият герой е сериозен, целенасочен, не си задава излишни въпроси. 

 

Единственото, което ни остава е да се наслаждаваме на серияла. Добър или лош.. за всяко нещо има публика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, само да вметна, че това твърде сериозното е равно. Малко хора биха могли да го направят и това е питанката . Икута би ли могъл да влезне толкова успешно в ролята на якудзата от сериала. Смисъл би ли могъл правдоподобно да изгради зададеният му персонаж :) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз познавам много такива сериозни (равни) хора. От една страна е характер, професия, преживяно. Много неща. А и мисля че сме виждали много по - сериозни образи досега, за да прави толкова голямо впечатление. А колкото до това дали би могъл - смятам, че би могъл  - като себе си, с разлики, минуси и плюсове и именно защото и аз съм го гледала в Brain Man, роля, която се чудя дали Огури Шун би могъл да я изиграе? Ако поставим въпроса така? Защото съм съгласна, че повече превъплащения на Огути Шун доста си приличат. Обикновено странни чудаци. Двата му най - добри образа, които се противопоставят един на друг и заради които бих го нарекла - талантлив - са тези на Генджи Такия и Ханазава Руй. Тотално различни един от друг, но отлично изиграни. За тях си струва да се нарече специален, но после? Време е да е различен и може би този му образ (на сериозния гангстер) е с пъти по - добър от това, с което съм свикнала да  го виждам.

 

Икута Тома е безкрайно талантлив! Обидно е да се смята, че е по - долу. Двамата са коренно различни, но не мисля че си отстъпват. Виждала съм го да играе пълен идиот, полицай с черно минало, човек без емоции, обикновено момче от провинцията.. Наистина много и разнообразни персонажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йо Кристина ВЕЛКОМЕ :)

 

Разбира се, че могат да бъдат сравнени две личности. Аз постоянно сравнявам този с онзи, или със себе си, всеки го прави... Друг е въпросът, че не е задължително да се редят в стълбица по-по-най, както се казва, два кродила летели, единият надясно а другият бил зелен... Т.е. обикновено единият е по-добър в едно и по-лош в друго, но като цяло е сложно да се оценят най-общо и да се номерират.  

Но ние спорихме не за личностите им, а за това кой играе по-добре в сериала... или поне аз за това спорих :)))))))

 

Ако трябва да сме честни и аз се засегнах на Икута да е по-долу, затова и се вихрих толкова. Той Икута, ми е грозничък и носест, но всеки път на екран ме "включва" в действието... 

А Шун... Към Генджи и Ханазава, моля да добавите и Нобунага, това тепърва ще става легендарно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за едносричието, обаче как можахте да изпуснете слънчевия Учи от Гогосен ? -Срамота  :na2:

За да не стане някоя грешка , аз не харесвам Икута , но го нареждам сред добрите актьори и “господин критика“ спокойно го пратих на м...та му, без да му мисля много, много и без да му се впечатлявам. Даже главата си залагам, че след година две ще има статия от сорта на „ Икута отново на звездно ниво...“, а вътре пак безсмислено изброяване на участия без никаква съдържателност  :) .

 Но пък благодарение на човека какъв спор и то на няколко нива дръпнахме  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...