Jump to content

Успешните и неуспешни роли на любимите ни актьори


Recommended Posts

Их, пак ще се оливам. Ще започна с най-слабата част корейската : Ким Бом и аз го знам, толкова да е изписано това момче, че не е реално даже. Щом се навих , че и издържах, дебело подчертавам издържах Fly High положението е тежко :28558: . При това момченце е достатъчно просто да седи и да се усмихва, а че ми се изпариха апетитите да проследявам как играе, може би при някой следващ изхакан опит да се сдушваме с корейците ( за сега такива намерения нямам) ще му дам още един шанс. Знаех си аз, че захванем ли тайванците ще го ударим на конкурс за красота и Спиди е права, там с един само не може трябва подред на номерата да ги изброяваме. Външният вид на младежите ( че и доста красиви жени имат) е само едно от достойнствата им. Като цяло ми будят любопитството , защото имам чувството, че в Тайван и Китай не изцеждат докрай потенциала на хората си. Една от причините да обичам японците е , че при тях такъв филм няма. Подхода им към историите ( говоря предимно за игралните филми, сериалите са им друга бира) е много странен, на моменти повърхностен, обаче понякога се получават ужасно добри и запомнящи се филми и нечовешки изненади. My So-Called Love е нагледен пример как от този по-особен подход се е получил филм, който много ми хареса, друг изненадващ филм, който си ми дойде изневиделица е 2046 ( много ми хареса, проклетото нещо). А там не е да нямах дразнител в лицето на главния, лепнах си му прякора китайския Кларг Гейбъл ( също толкова мазно-противен ми е), но и Кларкито допринесе за кефа, а това че започна с японска реч и леко , небрежно включване от страна на Кимурката е допълнителен бонус. Пак се отклоних с реклама. За потенциала си ми беше мисълта, ще дам пример с Барбито. Девойчето го гледах в цели два сериала, където по-едно време започна да издиша и таман да я обява за недъгава, налетях на филми. В My So-Called Love, много ми хареса и тя игра с пълна пара, а пък в убийците човек ще си рече , че е родена разпоретина. Много добра беше и може би ми трябват още нейни роли , че да взема аз решение харесва ли ми, дразни ли ме. Ами Айви, вместо да я изстискват като лимонче, направо си  й щадят възможностите и последно по тайванския въпрос. Мангата на Бийта си я попрехвърлих в края, че да вида как завършва историята, че тоя японски край , на това тайванско нещо не ми понесе :) . Въобще  Спиди ще ме накара всички грехове да си призная. Да ви се начуди човек, защо толкоз скромно го раздавате от към корейци, при положение , че и допълнителен бонус се получава : аз няма как да суфлирам отдолу. И сега да си се върнем у дома :D . Бях решила хлапетата да ги оставя за по натам, но funktastic17 извади на масата една моя голяма надежда и надушвам от сега бъдещ любимец Накаяма Юма. Само в пъзела го гледах и общо взето от тогава все съм на косъм да прегледам вампирското чудо, може би японската криза пак трябва да я осета по-остро, че да си го причиня и най-вероятно ще го преслушам, обаче искрено се надявам хлапето да заснеме нови неща и даже повече да снима. Очеизваден талант е и аз очаквам много, много и все хубави неща от него. А като става дума за таланти, смятам да оставя на страни за малко джонита и хлапета и да въведа един актьор, който ми се иска повече да го превеждат Абе Хироши. Владее и той камерата, не допуска фокуса да падне на друг. В адмирал Ямато имаше хем кратка, хем много силна роля и май особени усилия не му създаде. Не може да не се появи някъде и да не го забележиш, вярно имам един зарязан сериал с него, но и той чака изострянето на кризата, че да му се даде втори шанс. :rolleyes: Cheers From Heaven беше онова първо нещо с него, което много ми хареса, силно емоционално и дълбоко лично го преживях, а след него исках да подкарам филмите му по -домова книга. И тогава и сега се чудя защо е толкова слабо преведен. Сред любимите ми японци е. Обаче ми се струва, че не е особено популярен, не че ми пречи да го харесвам. Но ако беше щяха да го превеждат повече и затова се нагърбих да го рекламирам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, Юма е много способен. Ще направи чудеса, стига да му предложат смислени герои. Вчера стана пълнолетен и понеже гледах участието му в Новогодишния концерт на Джонитата, разбрах, че тази година ще играе в спектакъл. Очаквах сценичен завой от него, при положение че преди няколко месеца влезе в кожата на кабуки актьор/оннагата в Пин то Кона.

За Абе Хироши, мисля, всички ще кажат добри думи. Още ми е мъчно, че не можахме да го видим в София миналата година, когато снимаше продължението на Римска баня, но не мога да се оплача от липсата му на екрана, особено на телевизионния. Сещам се поне за 5 заглавия, в които той се откроява и изпъква, благодарение на специфичния си чар: Dragon Zakura (борбеният учител със странните методи), Antique (с най-малко екранно време, но с уникално присъствие като келнер-бодигард), Going My Home (под режисурата на Коре-еда той е бог - даже сънищата му се получиха брилянтно; двамата имат и съвместен филм - Aruitemo, aruitemo), Бяла пролет (и в човешка драма му се получи играта). За първи път видях Абе в хонгконгски филм - Tokyo riders. Тогава привлече вниманието ми като направи една от най-силните роли за подобен сюжет. При все, че там се налагаше да засенчва Тору Накамура, винаги ще помня тази първа среща с него - мафиотски бос с дихателни проблеми - страшно убедителен! Може би най-добрият му филм е Синята птица. Там също е учител с говорен дефект и умопомрачително излъчване.

 

От тайванците ще откроя и един млад талант, който дебютира като дете през 2008г. в Orz boyz - Lee Kuan Yi. Вече трета негова роля гледам и смятам, че има голямо бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващите редове ще са си жив спам, но имам нужда да си изплача мъката. Току що свърших с Кралската битка и имах намерение в нея да си по -мрънкам, но се оказа, че филма няма тема. Което силно ме изненада ( стига да намеря достатъчно информация и спокойствие за борба с техниката бих му направила)  както си се бях настроила да мрънкам....греда. Така май стана по-добре , ако има кой да ми се върже ще си мрънкам и по-дълго.

Що за паралелен свят е този в който Такаока Соске ще има малка и незначителна роля, а Фудживара Тацуя централна? И въобще Тацуя има много хубава и подробна тема във форума, която всеки път когато я отворя мигам неразбиращо. Как може Фудживара да има такъв завиден списък от роли и повечето са си на основните персонажи, да не кажа главни ? Ей това статично дърво ( бях му погнала по-едно време филмите само и само да видя някакво подобие на игра ) да се снима толкова много, театър и какво ли още не. Той не е от преиграващите актоьри, за да пре, то първо трябва да играе, поне малко. Аз ли нещо съм тотално ослепяла, но като средно статистически зрител не разбирам как му дават изобщо роли, па камо ли по-главни ? Не е завиден красавец, да кажеш, че дръвцето е там заради женската аудитория, която си има уклон към красавци и ще си го зяпа дори да мучи като крава. Общо взето няма да се разсърдя , ако някой от феновете му ( сигурно има по-белия свят такива ) вземе и се вдъхнови и ми обясни какво в него харесва, та белким проумея защо режисьорите го предпочитат и защо човек с всичкият си ще даде главната роля на Фудживара, а на Такаока Соске пет сцени на кръст. И тук не ми е проблема ролята на Соске, а това , че за пореден път това нещо Фудживара се движи близо два часа на екран

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой да ти отговори, освен аз, понеже съм правила темите и на двамата.

Тацуя не си го гледала достатъчно. Има роли, които са правени точно за него и той им пасва идеално. Примери заглавия са Парад, Блестя, дори миналогодишният на Миике, Wara no Tate. И другото важно нещо, той има много голям опит, и в киното, и на сцената. 

Соске си остава недооценен, но въпреки това, по време на изпълненията си засенчва всичко по пътя си. Най-осезаемото му качество е, че може да се превъплъщава във всякакви персонажи. Чакам с нетърпение да видя главната му рола за 2013г. в  Route 42, където си партнира с друга моя голяма слабост - Такеда Кохей. Филмът на Уакамацу също не е за пренебрегване. Въпреки поддържащите си роли, Соске също придоби сериозен опит, който му дава силата на стабилен актьор.

П.П. Режисьорите какво правят, че не го забелязват? Няма никакви участия за тази година! Нищо чудно и той като Андо Масанобу да тръгне да търси нови роли в чужди страни. Ох, ако тръгна да изреждам недооценените актьори, свят ще ми се завие. А за Шуго какво да кажем? Той дебютира във втората Кралска битка, а сега го взимат само за мини, мини роли. Срамота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея някаква как да се добера до втората кралска битка :) . Ролята на Тацуя в парад е правена за него, той не се напасва по-нея, а тя по него ( нещо като костюм по-поръчка) и това е единственото място, където не ми съсипа нервите. А в блестя, божичко колко време от филма пропилях в напразни разсъждения от сорта на : защо това нещо пак е с централна роля и защо продължавам да не харесвам Рюхий. При положение , че момчето има огромен талант и за разлика от Фудживара влиза без проблеми в образ. Та точно там стигнах до извода, че може да съсипе всичко. Но от друга страна хората си го избират дават му роли, завидно количество филмови и театрални участия има :ph34r:  

А Такаока Соске, аз много го обичам и май имам радар за него. В Кралската битка, още в първия кадър в който се появи го фиксирах. Не разбирам защо Фудживара изобщо снима, а поддържащите актьори във филмите му. Несправедливо е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Рюхей Мацуда и Шота Мацуда се определих - не ги харесвам и двамата. :). Остават ми ужасно чужди, безцветни и неразбираеми като се изключат гласовете им, които са ми ужасно приятни. Сори за теорията, за единият от двамата братя. Днес си давам си сметка, че изгледах една купчина неща с тях само и единствено заради гласовете им, които страшно ми напомнят нещо, и ми действат много умилително... Иначе се опитвах много с Шота и по-малко с Рюхей :), но не са мойто вино и това си е :)

 

А от девойките, искам да вдигна две ръце за Еми Такей :) която ми пълни душата. Май само в Asuko March не ме изкефи съвсем, но там е проблема с ролята и въобще сценария, а не с актрисата, там за първи път не харесах и Тори Матсузака, което ми беше наистина трудно да осъзная, камо ли пък да напиша....

Та без това, Еми е супер, където и да светне, наистина ме радва с присъствието си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Време беше Еми да я включи някой ( не исках пак да съм аз ), мен ме спечели безвъзвратно в W no Higeki. Какво различно излъчване придаваше на двете сестри, шапка й свалям, освен всичко е и красиво момиче. От жените и тя е първопричина да гледам нещо. Изобщо не ми разваляш теорията за двамата братя, защото тя не се гради на базата  : абсолютно е задължително да харесваш един от двамата :) . Това, че аз обичам толкова много Шота не изключва възможността на други да е антипатичен :) . Нишкадо беше обещала, обаче той ще си чака май някой друг негов фен :) . Но да се върнем на Еми, тя е от онези актриси спечелили ме още с първото им виждане. Гледах я за пръв път в един сериал с Харума Миура и Ерика Тода ( който зарязях в средата на трета серия ) , но Еми  си бях обещала да я гледам и в други нейни филми, нея винаги я харесвам, а самите филми  понякога. В скитника също много ми допадна, а в плаващата клиника очичките и сърцето ми си бяха фокусирани върху Шота ( какво да се прави по-ми е на сърцето момчето) :) . А на Тори, харесвам излъчването, обаче все още не съм попаднала на нещо с него дето да ми харесва, за сега мога да кажа, че камерата го обича, но дали е талант или фотогеничност не зная.

П.П. Благодаря за линка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нишикидо си казах още на втора страница, ехей, как така ще изтърва!!! Sugar, sugar baby-baby Нишикидо си ме кефи и сега (тия дни) ще изгледам ей таз боза в негова чест :), и пупупупу само да не се изложи :) Много ми е уютен и вътрешен, като се движи по екрана, не знам :) Нещо подобно, макар и в по-малка степен изпитвам и  към твоя Такаока Соске, но той почти няма централно присъствие.

Тори е друга бира и въпреки че ми е също чужд, подобно на двамата братя горе, ми е много залепващ. Преди да гледам Данда Рин, където е тотален страстоубиец, мислех, че при него водещото е сексуалното излъчване. 

За извън Азия, все пак ми се струва, че не става, а за да вдигна 2 ръце за таланта му май трябва да изгледам Tsunagu обаче нещо не мога да го намеря преведено дори на руски или английски, което никак не е обещаващо... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така ,прави реклама и на другата тема, която утрепах ме, а ми се иска да живне :) .  А фенщината си води на странни места ( на мен честно казано понякога не ми се иска да си признавам какво съм изгледала ) но може би това ги прави тези момчета и момичета толкова специални. Ей ако не си гледала, преслушай M.W. с Твоя любимец Такаюки Ямада, който никой не се осмели да разиграе, а пък все си мисля, че има много фенове. Соске, че няма кой знае колко централни роли няма, но щом с петте му сцени на кръст ме е заслепил така, значи има сила :) . При момчето май личния живот е прецакал професионалния, все пак в Япония има някой неща, който не се забравят. От друга страна, щом е успял да ожени жена като Аой за себе си , значи и в реалния живот има чар и присъствие :lol2: . Соске носи моя пети елемент и съм сигурна, че няма кой да го измести. Отначало започнах с осем човека, защото когато трябваше да си наложа някакво ограничение, реших, че ще е в стандартните десет. оказа се, че както и да го въртя и да го суча, осем човека са твърдо в тоя списък, а за последните две места се конкурират поне още 10 и не можах да взема решение. Официално обявявам пас и се надявам да мога да прочета и нови мнения  и да набъркате хора, който тайничко се надявам през цялото време да видя, и непознати за мен герой ( то това е лесно, пълно е с корейци).......... Благодаря на всички, който се включиха, беше ми изключително интересно да чета постовете ви ( особено по дългите) :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано слабата корейска активност и мен ме изненада :) . Ще ми е интересно разбулването на духовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Choi Jin Hyuk в  " Panda and Hedgehog " :(, тцтцтцтцтц  и то не заради актьорската игра .. ами заради самата роля ... :mad2:

Заради ролята е. В "Наследниците" беше наистина добър. За мен Jo In Sung в That Winter, The Wind Blows изигра най-добрата роля. То не беше поглед, то не беше усмивка ...то не бяха сълзи.

В момента гледам Man from the Stars, а там Jun Ji Hyun играе та се къса, все пак да играеш примадона с травми от детството си е доста трудно. Английският й е потресаващ...

Бях чела че е добра, но тази роля я играе убийствено.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не само там, хареса ми и играта му в " Gu family book " , надявам се  новият сериал в който да участва ... ролята да му ходи и да е добра ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се влюбих в Ким Нам Гил в Bad guy, но в Shark ми беше ужасно скучен и дори не го догледах с удоволствие. А ролите са почти еднакви и като сюжет историята е горе долу подобна. В случая подозирам, че влияние оказва в някаква степен сценария и в голяма степен женските персонажи - Сон Йе Джи въобще не му отиваше и така и не усетих химията, докато в Bad guy и с трите мадами беше перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Или пък Yoon Eun Hye  ... как ме дразни тази девойка, а иначе много добре си играе ролите , но пък как ме дразни ... най- ми хареса в " Take Care of the Young Lady " и " Lie To Me" и най ме издразни в  "Coffee Prince" ( въпреки че и там си изигра перфетнно ролята ). но трябва ли в повечето и сериали да я обличат и правят като задръстенячка ( а как и ходи с този тембър и лек дефект в говора ), но пък е готина което се видя в " Take Care of the Young Lady" . И сега в новият сериал който гледам за аджумата от бъдещето дошла да си нареди миналото, пак има прическа " убий ме , че иначе се самоубеся "  стил 80 г която не и ходи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за прически Full House 2 бие всички в категория нелепи прически. То не бяха букли, то не беше чудо :slap: .

jD15fT98.jpg

хахахахаха ама не знаеш колко си права ....  много се смях , а и на стайлинга на артистите ... хахаха тази снимка ме разсмя .. като изгладняло котенце е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...