Jump to content

Най-скучен/глупав азиатски сериал/филм


Recommended Posts

Без съмнение най-глупавият в историята на азиатското кино изкуство- The Tiger Blade- няма по- голяма гавра... един час от живота ми отиде на вятъра .... след това просто ми се преиска да хвана режисьорa и сценариста да им набия малко разум в главата с бухалка обвита с бодлива тел.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко примера за най-скучен/глупав азиатски филм от наскоро изгледаните:

The Scorpion King 3- Тайландски филм с американски актьори/някои доста известни/. Странна работа. :28558: Не знам, защо се навих да го гледам, като знаех, че ще е пълна скръб/пък и не съм гледал и предишните 2 части/, но го направих и сега съжалявам... 3/10

Little Black Dress - След като престоя няколко месеца на харда се реших и да го видя. Нищо не ме впечатли в този "опит за филм", дори и любимката ми Юн Ън Хе /едва я търпях с тази отвратителна прическа/. -4/10

The Railroad- Имаше някаква идея в този филм...но самото действие се нижеше неописуемо бавно и мълчаливо, затова трябваше да го гледам на три пъти. Не стига, че е дълъг филм, ами и наблъскани дълги сцени, в които не се случва нищо съществено. Може пък да са се опитали да му придадат някакъв арт, но не мисля, че се е получило. Като цяло...5,5/10

Hidden Fortress: The Last Princess- Римейк на един от любимите ми филми на Куросава. Обаче не се е получило. Слаба актьорска игра, особено на актьора имитиращ безуспешно Тоширо Мифуне. :282: -5,5/10

The Medallion с Джаки Чан. Взех, че събудих спящия през зимата телевизор и попаднах на този филм. :28558: Все съм си мислил, че съм го гледал, но се оказа, че съм грешал. Американските актьори бяха много дразнещи, пък и сюжета някакъв измислен <_< , но го изгледах с добро настроение и затова 6/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Alfons: The Medallion е една от монументалните глупости на Джеки, наред с Fantasy Mission Force, The Prisoner, Rumble in the Bronx, Tuxedo, The spy next door, Mr. Nice guy, Thunderbolt, Around the world in 80 days, Rob-B-hood, The Big brawl и още няколко :) Добре, че има други по-интересни филми в кариерата си, че да се отсрами.

 

Напоследък все на греди попадам с азиатското кино - My kingdom & It's love (the sorcerer and white snake) са само началото - подозирам, че 1911 ще смуче отвсякъде и съм се примирил донякъде. Разни комунистически пропаганди по случай 100 годишнината на Китайската революция са ми крайно антипатични и направо глупави - няма го духа на онова азиатско кино с бойни изкуства, което беше в средата на 80-те - златни години...

 

The Raid може би ще се окаже нещо свежо, но да не избързвам със заключенията, мамка му дори в един индийски филм със заглавие "Dabangg", открих повече препратки към популярни филми с бойни изкуства и повече кеф, отколкото с последните умотворения на някои от големите в бранша ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подозирам, че 1911 ще смуче отвсякъде и съм се примирил донякъде. Разни комунистически пропаганди по случай 100 годишнината на Китайската революция ...

 

Точно такъв е. А самия Джаки е тотално безличен в него. Откровено пропагандните сцени ми дойдоха в повече, макар че такива работи не ме вълнуват, можеше поне да се спестят. Но пък научих интересни факти от китайската история, така че има и нещо положително във всичко това. :D

 

The Raid може би ще се окаже нещо свежо, но да не избързвам със заключенията...

 

И аз с нетърпение очаквам този филм. Доста материал изчетох за него и мисля, че няма да ме разочарова. Взе и награда на фестивала в Торонто, което си е огромно признание. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boys Over Flowers

 

Flower Boy Ramyon

 

Myung Wol the Spy

 

I need romanc

 

Lie to Me

 

Paradise Ranch

 

Mischievous Kiss

 

Coffee House ...

 

Flower Boy Ramyun, Myung Wol the Spy,Paradise Ranch дори не можах да си наложа да догледам. Сигурно ще се сетя и за други, на засега е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес съм пуснала вършачката и минавам отвсякъде, та и тук.

От корейските филми- 3 Iron, My sassy girl, My boyfriend is tyle B, Sex is zero

Oт японските-Love exposure, BECK.

Oт корейските сериали- Lie to me, You,ve fallen for me, Protect the boss, Witch Yoo Hee.Обаче има и още доста.

От японските сериали-Ouran High School Host Club, Atashinchi no Danshi , Regatta, A little princess Seira, но има и доста, които не съм гледала, а тук са споменати.

От тайванските сериали- Brown Sugar Macchiato , Summer x Summer -язък за Joe Cheng, който иначе много харесвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От корейските филми- Sex is zero

 

Напълно подкрепям, но за

My sassy girl

 

Трябва да изчакаш някоя друга година да пораснеш, че да го схванеш смисъла ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Трябва да изчакаш някоя друга година да пораснеш, че да го схванеш смисъла ;)

Нали ;) знам си аз, то с мойте 11 г. трудно ще го разбера :lol: Или пък другата опция е да се насиля да го изгледам докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има ..

Lie to me примерно. За мен и Personal Taste e такъв.

Напред и много нагоре в класацията ми е Mischievous Kiss - абсолютно лишен от смисъл ми се стори.

 

И въпреки всичко да кажа, че не искам да съм крайна и дори в тези съм намерила някои моменти, сцени, или просто музика които са ми допаднали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kandala,щом си намерила все пак нещо да ти хареса не са чак толкова зле.

Докато на мен в The Man Who Can't Get Married абсолютно нищо не ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си призная честно, много внимавам като си избирам нещо и засега съм попадала само на едно две слаби неща...Едното беше някакъв много измислен филм със сина на Джеки Чан и самия Джеки за около пет минути, някъв мече, женско царство, евнух, вещица...Мандаж с грозде, но дори там успях да намеря нещо добро. За сериал...A Love to kill, Goong S, Proposal Daikusen, Yukan Club и тва са май, като всяко едно от тези неща съм го гледала цялото.

 

The Twins Effect 2: Huadu Chronicles - нямаше такава кретения на всички нива, а толкова много елементи бяха събрани на едно място - Джеки Чан, Дони Йен, хореограф на бойните сцени Yuen Woo PIng, а в крайна сметка се е получила такава развалена манджа, че усмъртява само с мирис....

 

Ето за този "филм" става въпрос - много е зле. Наистина - в сравнение с него, The Forbidden Kingdom & Shangahi Knights са като кино шедьоври показвани на най-престижните фестивали по света :)

 

Убива мозъчни клетки толкова добре както, Drunken Master 3 & Iron Monkey 2 :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много забавна тема:) За пореден път се убеждавам, че "свят широк- хора всякакви" :) Определено мноооого зависи с каква нагласа и какви чувства сядаш да гледаш даден филм/сериал. Както е вярно и това, че рейтингът и популярността не значат нищо.

 

Например тук често се цитира Worlds within, който ми беше свален на компа от много време и не бях гледала точно поради негативни мнения, които изчетох предварително. Голяма грешка- оказа се, че сериала лично на мен много ми хареса ( не само заради Бинито :))) Скоро не бях гледала толкова истински образи, без излишен драматизъм. Вярно е , че първите 2-3 серии се изтрайват по-трудно, но пък това май се отнася за повечето сериали. Както не съм съгласна и за All in, lie to me и ред други, че са безинтересни, но това си е лично мое мнение.

 

От това, което съм изгледала до момента не ми харесаха: Temtation of wolfs и един сериал Spring watlz, който нямаше да е лош, ако беше съкратен с 4-5 серии. Все пак ако не беше с Daniel Henney сигурно нямаше да му дам шанс :)

 

Относно японските сериали и филми ( от последните не мога да кажа, че съм гледала много де): като абсолютен фен на г-н Кимура смея да твърдя, че до сега не съм гледала продукция с него, която да ми е безинтересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям за Sex Is Zero, но за My sassy girl трябва да изчакаш някоя друга година да пораснеш, че да го схванеш смисъла

 

Нали ;) знам си аз, то с мойте 11 г. трудно ще го разбера :lol: Или пък другата опция е да се насиля да го изгледам докрай.

 

Хахаха :lol: Прав е Насакото за My Sassy Girl, изгледай го докрай. :) Само да добавя, че за Sex Is Zero понякога колкото и да порастваш, пак можеш да не го разбереш. Тия дето го харесваме сме от друга галактика. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че за Sex Is Zero понякога колкото и да порастваш, пак можеш да не го разбереш. Тия дето го харесваме сме от друга галактика. :P

Ако с Насакато си хапнете от онези пържени яйца и аз ще му стана фен ;)

Искам да добавя още едно недоразумение - Itazura na Kiss, как събрах толкова упорство и сили да го изгледам докрай чак аз си се чудя. Пък после казват, че корейската версия не ставала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай сега и аз да нахраня малко :D

Аз обикновено доглеждам всички сериали, но най-напред в класацията ми е Shinigami's Ballad - изгледах 2 серии, започнах трета и не издържах - shift + del. Толкова тъпотия не бях гледала.

След това не можах да догледам Code Blue. И до тук с недогледаните. Останалите се насилих да догледам от прост инат.

Honey and Clover с Наримия го догледах само заради него. Дори Икута Тома не ме радваше там, а пък тази дето мацаше наляво-надясно с четката толкова много да ме дразнеше, че като я видех и се изприщвах цялата.

kimi wa petto ми хареса адски много при първото гледане, втория път не издържах, толкова мудно и бавно ми се струваше всичко, че не е истина.

High School Debut - Думи нямам просто, някой път японците просто прекаляват с глупостите

love com и той така, но не чак толкова...

Producing Nobuta - въобще не ме възхити, особено с края

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам... Явно изобщо не си открила чара на японските филми, щом и Нобута си наредил/а, да не говорим за Код Блу, който пък няма нищо общо с лигавщините... Но то е казано, трябва си подходящо настроение за всеки филм. За мен най-тъпият, с нелепи сцени и ситуации, както и с насилствено безумни, глуповати мутри, беше You`re a Beautiful, издържах едва до 3-та! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чара съм го открила, иначе нямаше да продължавам да ги гледам толкова години, при това при явно предимство в качеството на корейските сериали да наблягам все пак на японските. Просто има някои неща, които просто ме убиват...

Аз пък примерно се възмущавам на тези, които нареждат Коизора или Atashinchi no danshi... А за нобута - като гледам в темата, всеки пети коментар я оплюва, което все пак си значи нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално да има разлика все пак в корейските са наливани много повече пари и изглеждат по-лъскави в сравнение с японските продукции. В някои случаи като Boys over Flowers това е в плюс и прави атмосферата на сериала по интересна и приятна, но от друга страна след толкова изгледани сериали мога да кажа, че чувствам японските по-близко до мен като зрител и ми въздействат повече отколкото корейските. Все пак най-любимият ми азиатски сериал 49 days е корейска продукция и колкото и да го мисля още не съм гледал друг който да ми хареса повече, но тук идва и основния проблем - японските сериали дори и да не са с хепи енд изглеждат по-завършени и цялостни. За същият този 49 дена всичко е перфектно освен последните 10 минути където зрителите буквално са оставени да висят и да се чудят как приключва историята между двамата главни докато се взират в едно дръвче и не е само там има още доста такива, но разбира се изключения като Vineyard man, Secret garden и Swallow the sun, където всичко си е както трябва. А колкото до цялостните разочарования те са много:

 

Dream - бях го споменал преди в тая тема затова и няма да го обсъждам пак, но все пак за мен това е дъното от тея дето съм гледал и по-надолу няма колкото и да искаш да копаеш

Hong Gil Dong - също съм го споменавал много пъти в този форум и защо не ми харесва затова ще спестя коментар и за него

Padam padam - почнах го с големи очаквания до средата беше супер после сценаристите направиха една доста потенциална идея едно блато от посредственост и тъпотия, а края на всичко беше направо EPIC FAIL

Mars - тази иначе прехвалена тайванска драма просто ме остави без думи...с такаива очаквания го почнах и беше завършен с огромно разочарование. Явно както при повечето драми хората остават заслепени от присъствието на баце Вик и не обръщат внимание на огромната дупка в края и скучничката атмосфера след половината действие. Като го гледаш така постера би си помислил, че ще има съзтезания с мотори - нищо подобно дават едно съзтезание като хората на кръст и толкова всичко друго е търчене след фустата на оная Барби или квато там беше и "великият" злодей с лява резба, който трябваше да изнесе на крехките си плещи непосилната за него задача да държи нас зрителите в напрежение...жалко, че нямаше някой да го нахрани със Сникърс както в оная реклама и да спре да се излага. Абе мога да сипвам и още ама айде стига, че докато пиша за тоя сериал пак се ядосах, че съм си губил времето с него така или иначе фактите са налице - повече тайвански сериали твърдо НЕ! <_<

Jin - дойде време и за японските недоразумения. За тази "медицинска" драма с вкиснал фентъзи-самурайски привкус отказвам да пиша просто няма такава тъпотия дори повече ме ядосва от Марс добре че не се води "най-добрият сериал" иначе и Япония щеше да е в банлистата. Най ме е яд за Аясе, която ми е любимка, че са я накарали да участва в тази пародия и да се излага!

Homey and Clover - тука главният може да си съперничи с тоя от Jin по неприязън от моя страна ако трябва да го опиша ще трябва да съм циничен затова стискам зъби и ще отбележа изключително сдухания, клиширан и скучен сюжет който ме накара да пратя това недоразумение за рециклиране в коша..нека му!

Имаше още един японски дето ме издразни обаче му забравих името беше за някакво момиче дето се мислеше за грозна и 4 момчета с на пръв поглед съмнителна сексуална ориентация трябваше да го превърнат в госпожица от класа понеже леля й ги изнудваше с наема на имението дето живееха.

Ааа щях да забравя ATHENA - Godess of war..или по-скоро Godess of boredom тук отново се "проявява" нашия познайник от Padam padam, който се проваля с гръм и трясък в опита си да наподоби образа на таен агент постигнат успешно от еквивалента му в IRIS. Разликата от съспенса и екшъна в двата сериала е огромна, но все пак трябва да призная, че тук-таме имаше проблясъци, но така или иначе замина след 4-5 епизода в контейнера при бездомните котки.

 

общо взето това са най-големите ми разочарования има и други, но при тях поне малко от малко имаше нещо дето позамазваше нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно това мислех и аз - че когато си прочел суперлативи и си изградил очаквания - в повечето случаи се разочароваш. Като прибавим, че може точно тогава и да не си бил в подходящото за сериала настроение и буквално го намразваш.

Затова и считам, че е леко некоректно да се пише този или онзи сериал бил тъп, защото всеки гледа с различни очи, а е възможно след време да му дадеш шанс и да ти хареса. Както се казва: "За всичко си има време".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...