Jump to content

Най-скучен/глупав азиатски сериал/филм


Recommended Posts

Корейски със сигурност нямам в списъка си, те са от добри по добри :) Мое мнение разбира се :P Японските съм с впечатление, че нямат голяма тръпка, при повечето е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моята лична класация от сериали, които с триста зора съм довършила и то от инат, че все пак са изтеглени:

 

''Boys Over Flowers'' - не ми хареса реализацията на сериала. Lee Min Ho като че ли се изсилваше да играе, стоеше ми някак вдървено и изкуствено, а Koo Hye Sun не ми пасваше на тази роля.

''You're Beautiful'' - предсказуемо скучна, лигава история.Хубаво, че го имаше Джереми, иначе нямаше да мога да го довърша.

''Coffee Prince'' - мислех, че ще е забавна комедия, но някъде по средата историята зацикли и нищо интересно на хоризонта.

''Personal Taste'' - корейския вариянт на сто % нечистоплътна гнусна мърла в партньорство с Lee Min Ho, който ми стой като дърво на екрана, ме отказаха още в началото.

''Hotaru no Hikari'' - японския вариянт на нечистоплътна гнусна мърла домошарка, в която шефът се влюбва накрая! И на това ще правят втори сезон - Боже, Боже.

''Witch Yoo Hee'' - безинтересен и скучен. Kim Jeong Hoon не мисля, че беше добре подбран за този персонаж .

 

''Brilliant Legacy'' - този като история не беше лош, но в последните 15 серий направо ми се драйфаше от самарянското и добродушно поведение на Go Eun Sung (визирам случката в болницата, когато бабата не беше добре и самарянката стоически чакаше вън в студената нощ за да я види. А после двамата, с лигавия й възлюбен, до леглото на болната, чрез сълзи, разкаяния и молитви направиха чудото.) Както казват хората ''прекаления светец и Богу не е драг''. Сценаристите изобщо не ме убедиха какво Go Eun Sung намери в лигльото, че да се влюби и да пренебрегне добрият, свестен ангел до себе си Park Jun Se - разочароващ финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала...Boys over flowers на първо място в списъка за глупав сериал?? И това ли доживях...накъде върви света? Или летвата се е вдигнала прекалено високо, или направо са се обърнали всички летви, и вече няма нито мярка, нито стойности. Ако не беше Lee Min Ho, сигурно 80 % от хората не биха били дори тук, а камо ли да учат и корейски. Има някои неща, които заслужават историческа стойност освен заслугите на наградите които печелят, но за тях трябва малко по- широк поглед.

 

Аз най-глупав азиатски филм нямам в нито една класация, но ако някой мисли,че е гледал най-отчайващия филм, ще ви помоля да хвърлете поглед на Meet the fockers 2, и ви уверявам че веднага ще си промените мнението и ще тичате обратно и към най- най-обикновенния корейски филм разкайвайки се за постъпката си, и едва ли ще се срещнем на следващия холивудски филм (поне не докато Рейн не излезе от казармата, и не благоволи да им вдигне рейтинга на замиращите продуценти).

 

Това преживяване не го препоръчвам и на най-големия си враг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейнче, това, че нещо е популярно, не го прави качествено. Въпросното чудо на корейската индустрия беше шаренко и лъщящо, но откъм смисъл и актьорска игра си беше смешка. Ся никой не е виновен, че народа масово си пада по шаренкото, но патосът ти е излишен. Не всичко, което блести, е злато, нали? По същия начин далеч не всичко корейско е съвършено, смислено и оригинално. Разбирам еуфорията ти, но дано не ти се налага да срещаш другата страна на прекрасните корейци, които за теб явно пръцкат маргаритки и краката им миришат на момина сълза. Лошо няма да им се кефиш, ама не изяждай с парцалите всеки, които "посмее" да каже нещо обективно.

 

Даниела, напълно съгласна с половината ти коментар, другите просто не съм ги гледала. За някои от драмите тия неща не ми попречиха да ги догледам. Ама за някои още се чудя що ми трябваше да си губя времето с тях.

От предните коментари, Attic cat, Witch Yoo Hee, Hotaru no hikari, - първите два ги изгледах, ся се чудя що. Ма покрай тях ми умряха мозъчните клетки, които помнеха причината да ги изгледам и след 1 епизод. Третия ме отказа след 2 епизод. Densha otoko му пуснах 1 епизод и се предадох моментално, още повече като четох коментарите и ми стана ясно накъде ще тръгне.

 

Абе не е като да няма тъпни в Азия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала...Boys over flowers на първо място в списъка за глупав сериал?? И това ли доживях...накъде върви света? Или летвата се е вдигнала прекалено високо, или направо са се обърнали всички летви, и вече няма нито мярка, нито стойности. Ако не беше Lee Min Ho, сигурно 80 % от хората не биха били дори тук, а камо ли да учат и корейски. Има някои неща, които заслужават историческа стойност освен заслугите на наградите които печелят, но за тях трябва малко по- широк поглед.

 

Аз най-глупав азиатски филм нямам в нито една класация, но ако някой мисли,че е гледал най-отчайващия филм, ще ви помоля да хвърлете поглед на Meet the fockers 2, и ви уверявам че веднага ще си промените мнението и ще тичате обратно и към най- най-обикновенния корейски филм разкайвайки се за постъпката си, и едва ли ще се срещнем на следващия холивудски филм (поне не докато Рейн не излезе от казармата, и не благоволи да им вдигне рейтинга на замиращите продуценти).

 

Това преживяване не го препоръчвам и на най-големия си враг!

Не се отчайвай! Yu're beautifful е още по-тъп! А и имай в предвид, че 20% от хората са тук въпреки Lee Min Ho и присъствието му (и на останалите лигльовци) в сериала. Не казвам актьорска игра, а присъствие, за да не обидя истинските актьори.

И да не пропусна моя нов любимец, изненадата на сезона-"49 дни"!

 

Спийди- :yes: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз доста грижливо си ги избирам и може би заради това до момента не съм бил разочарован от нито едно заглавие,но предполагам,че е неизбежно един дени аз да попадна на някоя тъпня,която да не успея да изгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си ги подбирам по мой вкус. Сега се опитвам да гледам "All in ", ама хич не ми спори този филм, много ми е предсказуем. И този Coffee House - не ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спийди, душа, казвам си мнението само! Признавам, че и аз трябваше да си припомням доста пъти защо толкова много ми беше харесал Lee Min Ho, след като се оказа че дори четвъртото цвете го задмина по таланти, но какво да се прави : първата любов ръжда не хваща. Колкото и да го увъртам, все излиза че май май точно от това чудо-смешка се тръгна! Затова със смешки шега не бива, че виж докъде сме го докарали: да обсъждаме дори такива теми! Че даже и цветята от градината да влязат в дискусия! А че обективно казано има далеч по-добри творби съм съгласна (виж ми ника:), но едва ли има други които да са изиграли такава роля. Та затова идеше реч, де....да не ме разберете погрешно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала...Boys over flowers на първо място в списъка за глупав сериал?? И това ли доживях...накъде върви света? Или летвата се е вдигнала прекалено високо, или направо са се обърнали всички летви, и вече няма нито мярка, нито стойности. Ако не беше Lee Min Ho, сигурно 80 % от хората не биха били дори тук, а камо ли да учат и корейски. Има някои неща, които заслужават историческа стойност освен заслугите на наградите които печелят, но за тях трябва малко по- широк поглед.

 

Спийди, душа, казвам си мнението само! Признавам, че и аз трябваше да си припомням доста пъти защо толкова много ми беше харесал Lee Min Ho, след като се оказа че дори четвъртото цвете го задмина по таланти, но какво да се прави : първата любов ръжда не хваща. Колкото и да го увъртам, все излиза че май май точно от това чудо-смешка се тръгна! Затова със смешки шега не бива, че виж докъде сме го докарали: да обсъждаме дори такива теми! Че даже и цветята от градината да влязат в дискусия! А че обективно казано има далеч по-добри творби съм съгласна (виж ми ника, но едва ли има други които да са изиграли такава роля. Та затова идеше реч, де....да не ме разберете погрешно

Тук виждам леко противоречие.Не пиша следното за да се заяждам, а просто изказвам мнение.

 

Това, че някой не споделя личните ти предпочитания не значи, че има ограничен вкус или страда от липса на по- широк поглед.Уважавам чуждото мнение, хора различни - вкусове също.Но ....

Независимо дали човек харесва или не харесва някого, добре е все пак да бъде обективен. Lee Min Ho съм го гледала само в изброените два сериала и не ме впечатли с ''големия'' си актьорски талант. И хиляда награди да има, след като не ми е въздействал, не мога да си обърна езика и да ръся суперлативи. Ако в City Hunter си е извадил бастуна и е поразчупил стойка ще му го призная.

За сравнение - не съм почитателка на Рейн,дори не го харесвам особено. Гледала съм го в ''Full hause'', обаче ми беше забавен.Няма да тръгна да го превъзнасям, но и не мога да кажа, че играе вдървено.

 

А сега по темата - сетих се за още един сериал, които започнах с големи очаквания, но претърпях абсолютно фияско, а имено:

''Mischievous Kiss'' - добър като идея и замисъл, но като реализация пълна скръб. До 6 епизод се ядваше и после като почна едно точене на локуми.Не ми беше приятно да гледам това глупаво, лигаво, безгръбначно мекотело О Ха Ни (в това я превърнаха сценаристите), постоянно въздишащо по Бек Сънг Джо (младеж с високо IQ и самочувствие), които пък незнайно как, накрая изведнъж разбра, че е влюбен в нея.За мен този сериал си беше чиста загуба на време.Добре че го имаше Джун Гу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип започвам да гледам без никаква нагласа, за да не се разочаровам в последствие, а и уж гледам добре да си подбирам сериалчетата спрямо вкуса ми. Може би и за това рядко се случва сериал да ми е толкова скучен, че да не мога да го изгледам. Но има един такъв корейски, който ми беше изключително глупав и не го издържах и това е Soulmate.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

My Sassy Girl е ненадминат и абсолютен фаворит. Това беше първият корейски филм, който гледах в далечния първи курс, и след това дълго време не смеех да погледна никакъв друг филм от тази страна. Да не говорим и че е гнусен. Предполагам американският вариант е още по-тъп, ако това е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам американският вариант е още по-тъп, ако това е възможно.

Колкото и невероятно да звучи - възможно е! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам доста сериали..,било то корейски,японски,тайландски..Най-скучния за мен си остава Goong.Не знам,защо..но просто действието се развиваше тоооолкова баааавно,че ми умря коня.(сори за израза)Без да искам започнах да го гледам.Първоначално беше долу-горе добре,ама към 3,4 епизод..просто не ми хареса.Доста хора го хвалят,но просто не разбирам какво толкова му харесват.Все още не съм го изгледала...и скоро не мисля да си го пускам,много бавно минава времето.Сигурна съм,че всеки епизод съм го превъртала поне малко.Сега ми оставят около 4/5 епизода..и много се изнервям :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си подбирам добре сериалите които гледам, но само един успя да ме излъже и това е Dream. Едва изтраях до 6-7 епизод главният герой, който беше толкова зле и толкова гейски се държеше в пълно несъответствие с ролята си на боксьор, че накрая чашата на търпението ми преля теглих му една псувня и го изтрих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам три сериала, които съм изгледала докрая, но за които честно мога да кажа, че много са ме издразнили и съм превъртала, колкото да ги завърша:

1. Robbers - Lee Da Hae ми е прекалено изкуствена и според мен в този сериал не игра добре, просто не й се отдаде сериозната роля, в която трябваше и доста да поплаче. Последните 6 епизода ги изгледах с "клизма" <_<

2. Coffee House - голям инат показах и го завърших. Понеже в темата на самия сериал съм си казала мнението, просто ще го копирам тук

 

С риск да обидя всички, на които сериалът се е харесал, смея да твърдя, че това е най-глупавият сериал, който съм гледала досега, а героинята от Т-ара - няма такова малоумно подобие на крава :no: Честно, ако я нямаше нея ( а тя заема около 70% от екранното време) - щеше да бъде доста по-хубав сериал, в който макар и нищо да не се случва (до 10-та серия съм и просто няма никакво развитие, освен "кравата" да се прави на все по-глупава и малоумна), поне щях да погледам Канг Джи Хуан и другата мацка, които са ми симпатична двойка.

Сигурно е логичен въпросът какво правя чак на 10-та серия, отговорът е, че единствено ме крепи това, че накрая се събират Нормалните хора, и нищо не остава за инфантилното дебилче, което само като му погледна кравешкия поглед и ми иде да й прасна един в зъбите :mad: Никога толкова лошо не съм се изказвала за корейски сериал, ама този яко ми лази по нервите. Никога досега и не съм превъртала сцени, но тук пръстът ми яко играе по клавиатурата. Колко пъти си мислех да го зарязвам, но продължавам напук само и само да дочакам целувката на влака, която някой преди мен беше споменал и да се порадвам, че малоумницата ще остане с празни ръце :lol2: Иначе за актрисата - специално си пуснах клип на Т-ара да я видя как изглежда, гримирана е хубава и добре танцува, ама защо тука ни я навират в очите като толкова тъпа, не ми е ясно. Сигурно сценаристът е виновен!

Още веднъж се извинявам на феновете на сериала. Извинете ме, но какво да направя като Градината ми вдигна толкова високо летвата :(

 

3. Over the rainbow - пак копирам от темата

 

Сериалът ме грабна в първите 2-3 епизода с танците и музиката, които са от един от любимите ми стилове - хип хоп, но дотам! После едва го догледах. Санг Ми просто ми е страшно антипатична, да не кажа противна, не знам защо (добре, че играе лоша в 49 дни, че иначе едва ли щях да го гледам) И то като някой от главните актьори не те кефи, нормално е нищо да не върви. Но най-много ме дразнеше "к*рвенското" поведение и на двете героини!!! То бива бива да харесваш двама мъже, ама как и пък двете харесваха и двамата?? Много тъпо ми се видя това как постоянно се събираха и разделяха всеки с всеки - просто това не беше мой тип сюжет....

Иначе Хуан Хи ми хареса като излъчване и танци, добре се справяше момчето...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша по едно-две изречения за да си спестя писането.

Shotgun Love- Мисля че от тази година беше. Глупава история и безлични актьори. 5/10

Yoga class- Хорърче някакво. 5/10

A Blind River- Муден и безинтересен ми се видя. ТРудно го изгледах. Накрая дори и не успях да го схвана. 4/10

Sensitive Couple- Е, тоя филм беше много зле. Много слаба роля и на Jin Goo. 3/10

Fate- Поредния слаб екшън, който гледах с участието на Song Seung Hun. Ходят му такива роли на момчето, но все още не може да попадне на правилния филм. 5/10

D-Day- Корейски хорър. Изцяло с женски персонажи. Не можа да ми хареса с нищо. 4/10

Red eye и Cello- Хоръри. Слаба работа. "Челото" с една идея бе по-интересен, все пак. 4/10 и 5,5/10

Marrying High School Girl- Много дебилен филм. Гледах го със сестра ми и тя го заряза на половината. 3/10

Romantic Warriors- 3/10

Drift GTR- някаква нискобюжетна японска глупост. 2/10

Waru- Най-слабата продукция на Миике, която бях гледал. 3/10

Rinne-Този пък е най-слабия хорър на Шимизу, който съм гледал. Въпреки положителните оценки на зрители, критика и на разни сайтове. 4/10

Electric Dragon 80000V.Не знам от къде го изнемерих това нещо. Краткотрайно, черно-бяло филмче с Асано. Визуално доста прилично, но пък сюжета беше адски изтрещял. 3/10

Born To Fight- Тайлански екшън с Тони Дза/ако така се казваше/ Много абсурден ми се видя за моя вкус. Като че ли съм преминал през възрастовата граница за такива филми. 4/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм голямо прасе и много не подбирам :D , но няма сила на света която да ме накара да догледам:

 

- Attic Cat

- Coffee House

- DREAM

- Strongest Chil Woo

- The Last Scandal of My Life

- Worlds Within

 

На всеки от горните съм дала по 2-3 серии шанс, но......... <_<

Случая с The Last Scandal of My Life и Attic Cat е, ще научих за съдбата на актрисите и някак не мога да се преборя със себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...