Jump to content

Kindaichi Shonen no Jikenbo Gokumon Juku Satsujin Jiken SP (2014)


Recommended Posts

spacer.png

 

Kindaichi Shonen no Jikenbo Gokumon Juku Satsujin Jiken SP (2014)

Страна: Япония

Също така известен като: Kindaichi Case Files Gate of Jail Private School Murders

По мангата на: Seimaru Amagi и Fumiya Sato - "Kindaichi Shonen no Jikenbo Gokumon Juku Satsujin Jiken"

Година на излъчване: 2014 – Януари – 04

Време на излъчване: Събота

Формат: Renzoku

Жанр: Мистерия

Канал: NTV

Епизоди: 1

Режисьор: Masahiko Nagasawa

Субтитри: Английски

 

 Участват:

Yamada Ryosuke as Kindaichi Hajime

Kawaguchi Haruna as Nanase Miyuki

Arioka Daiki (Hey! Say! JUMP) as Saki Ryuji

Wu Chun as Byron Lee

Narimiya Hiroki as Takatoo Yoichi

Kitamura Kazuki as Teacher

Nichkhun

Haru

Maeda Goki

Miyoshi Ayaka

Kurihara Rui

Ginnie Han

Liu Yi Hao

Lin Bo Hong

Kasahara Hideyuki

Hida Yasuhito

 

Резюме: Hajime (Ryosuke Yamada) се присъединява към приятелката си Miyuki Nanase (Kawaguchi Haruna), в престижно частно училище известно със своята строгост. Там той разкрива смърт, причинена от неестествени причини, опонирайки си със престъпния гений на убиеца...

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Чакан от мен спешъл дано си заслужава... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спешълът вече има английски субтитри.

Изгледах го. Беше интересна и занимателна енигма с приятни артисти. Отново бяха събрали далекоизточен каст, само че този път атмосферата ми се стори по-тъмна, мрачна. Може би заради това, че действието се развиваше на забравено от Бога място, дълбоко в малайзийската джунгла. Да се чуди човек, как пускат децата на подобни "горски" училища?!

У Чун се включи от последната исторя. Неговият герой продължи да действа на страната на реда, беше нещо като бодигард на лагера, но така и не успя да разгадае замисълът на Адския кукловод, който въвлече целия клас в смартоносна игра. 

Допадна ми мистерията, която бяха създали. Мястото беше добре подбрано, а идеята - много интересна. На пръв поглед, никой от присъстващите не беше виновен за ставащото, но зоркото око и дедуктивните способности на Киндаичи разбулиха тайната.

 

Чудесно представяне на Хироки Наримия, когото не съм гледала скоро в никаква роля! Знаем, какви персонажи му отиват най-добре напоследък. Отново беше на висота и не разочарова публиката. Дори напротив. Произнасянето на онова зловещо стихотворение направо ме смрази и ме накара да го издиря в мрежата. За съжаление, никъде не е преведено на български. Става дума за римуваната поема на Хенри Луис Стивънс "Кой уби Кук Робин", която се използва като архетип на убийството в световната култура. 

Още едно произведение беше споменато в лентата: Такетори моногатари, или Приказка за принцеса Кагуя (наскоро анимирана от Гибли) - най-старият японски разказ (Xв.), прародител на научната фантастика.

Хареса ми, как Гоки Маеда се вписа в обстановката, въпреки съдбата на героя му. Искаше ми се да му дадат повече поле за действие.

Гостуването на Ник Кун също не остана скрито. И да не забравя Казуки Китамура, който също допринесе за въздействието на лентата.

Смятам, че този път историята беше по-интересна от миналата година. Имах идеи за това, кой може да е Спароу, но до финала не осъзнавах, как ставаше номера с убийствата в двата лагера.

 

П.П. Смешно ми е, когато Дайки нарича Ямада семпай. А уж е 2г. по-голям от него. Не че му личи, но да го отбележа. Хахаха! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...