Jump to content

Вашата любима бойна сцена.


maira

Recommended Posts

Слагам темата в общи приказки, понеже ми се иска да включва не само източни продукции.

Извинявам се, ако такава вече има.

Тайната ми надежда е, че някои битки ще ми помогнат да си избера филми :) а пък други ще ме откажат овреме :)

Ето първия ми опит:

/Ахил срещу Боерий в Троя/

 

И още една: 

/The warrior's way/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е лошо качеството , но се добива представа. Има много култови диалози по време на кютека :28558:

http://vbox7.com/play:8efb2c8e88

Редактирано от mrnkaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е много трудно да намеря видеа за всички сцени...

 

Корейско кино:

Rough Cut  - Финалният бой в калта.

I Saw the devil 

The Man From Nowhere - Финален бой.

В The Yellow Sea има две страхотни сцени, уви не ги намерих.

- Финален бой.

 Култови сценки.

Разбира се и сцената от Oldboy. :)

 

Идва ред на японското, китайското и тайландското кино...но като намеря време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тоя филм го гледах още преди да почна да зяпам азиатски продукции. И досега не знам да има нещо по добро от бойните сцени в Ong Bak. Искаше ми се да сложа оная дето си връзва бивните на слона към ръцете и почупва едни бабанки понеже тя ми е най любимата ама не можах да я намеря..Тони Джа е голям, ей тва е пич не като онея духовници Джеки Чан и Джет Ли.

 

 

А тази битка завинаги ми се е отпечатала в съзнанието. Филмите на JCVD може да са подценявани от филмовите критици, но за мен са доста вдъхновяващи и имам голям сантимент към тях особено за Кикбоксьорът и Кървав спорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razzormaw, Кикбоксьорът ли е филмът където Жан Клод се сби с някави хора в магазинчето на дядото на мацката , а пък един кофти азиатец беше пребил до смърт брат му. Или аз бъркам и сливам филмите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този филм е да, само че Тонг По парализира брата не го убива, а магазинчето си беше на мацето не на дядката, но това са дребни подробности. :D Между другото Тонг По има една емблематична сцена тук дето рита една правоъгълна колона и мазилката от тавана пада..голяма реклама за муй тай хич да не е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей благодаря ти, в нас имаме колекция от касети с филми на Жан Клод, обаче тази още като бях дете безследно изчезна (някоя гад не я върна) , а  на мен най-много си ми харесваше. Пусто не помня как се казваше филма, сега вече ще си се разтърся и дано го открия по тракерите. А бойната сцена в магазинчето на мен ми е любима от филма (поне беше де) и си спомням, че много се смях на нея и след нея. Благодаря още веднъж

 

П.П. След като го гледах не мога да проумея, какво ми е било смешно в тази сцена и защо съм решила, че дядката пред магазина и е роднина. За сметка на това с чичо й много се смях и имаше сцени дето ги помня, но мислех, че са от друг филм. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японско кино:

 

Само за ръкопашни боеве ли става дума в темата, че се сещам за няколко велики масовки в творчеството на Куросава...Седемте самурая, Ран, Кагемуша ? Пък, като цяло от самурайските заглавия, мога да изредя десетки велики боеве.

 

Ако не...ще ми е малко трудно, то в японското кино, освен мечове и пушкала...рядко има друго. :)

Но...

 

Crows Zero - двата големи боя в двете части.

Tomorrow's Joe - финален бой.

 - Тук малко от фенщина, ала с този саундтрак сцената си ми е любима.

В Drop имаше един интересен бой в началото, после още един с бухалки и това е като цяло от японското кино. Слаба работа.

 

Тайландско и индонезийско кино:

 

В The Raid има няколко прекрасни бойни сцени. Трудно ми е да избера само една, но да кажем тази:

 

Chocolate - Много сцени има и тук, и все страхотни. Тони Джа да завиди на момичето. :)

 

 

Merantau Warriors - Финалният бой.

 

 

Китайското кино за десерт. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Финалният бой от "Пияният Майстор 2" - 4 месеца снимки са си заслужавали.

 

 

Всичко в "Проект А'' е прекрасно що се отнася до бойните сцени, но тази се отличава.

 

 

Donnie Yen vs. Wu Jing - 'nuff said.

 

 

Donnie Yen vs. Collin Chou...

 

И почти всичко в martial arts отдела излязъл до 1998 от Хонконг - Odd Couple, Five Superfighters, Dreadnaught, Prodigal Son, Magnificent Butcher, Knockabout и още прекалено много други...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великата комедия Завинаги Дракони :)  в клипчето липсва най-любимата ми сцена с вечерята в Джеки, където тримата глупаци се сбиха помежду си click-me.gif . Поствам клипчето от една страна за реклама, а от друга се надявам някой по паметлив да каже как се казва един филм. По смътен спомен ще го преразкажа : за две хлапета - братя. Големият беше състезател по карате и на някакво световно една корейска гад го ликвидира. Малкия му брат се нахъса много, влезна в националния на щатите и накрая на филма излезна срещу корейчето, имаше възможност да го убие, но не го направи. Помня как бяха строили двата отбора изпотрошени и им даваха медали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ не съм много по битките , но тази на " дуелиста " която гледах наскоро ми хареса ( и китайците с техните летящи кинжали) , тази по горе спомената с Джеки Чан ( на когото съм огромен фен , ей това е да съчетаваш екшън с комедия ) " Пианият майстор " ... и това не е много бойно но все пак ми хареса страшно много ... "Red"  1 момента когато Брус Уилис слезе от колата в движение и ги помете ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джеки Чан няма лоша битка  :panda-145: .Няма филм който да не ми харесва,но и като екшън комедия и динамика на бойните сцени и двете части на " Час пик" са ми любими  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@verguca: Значи, не си попаднала на неговите тъпи филми с още по-тъпи бойни сцени ;) Хвърли едно око на The Medallion, Tuxedo, The Spy next door, The Prisoner, Fantasy Mission Force и няколко други, разпръснати из филмографията му - и той не е идеален в този раздел, но поне на места се опитва да се държи на ниво, сред по-слабите му филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам този му филм не съм го гледала  Magnificent Bodyguards , но за сметка на това ... "Змия в сянката на орела " мининмум 50 пъти .... тука дори го има целият с така любимото ми аудио озвучаване цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има някой идеален. Все пак това са филми,които се правят от много хора, а бойните сцени имат хореография.Много труд хвърлят хората в създаването на бойни сцени и аз ги уважавам  :up:



Samgeku благодаря за линка " Колекция: Най-добрите бойни сцени"  :thanks: 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@verguca & abador: Не ме разбирайте погрешно - фен съм на Джеки (и филмите за бойни изкуства) от '86 (това колко беше отдавна не е истина - остарявам), когато гледах Armor of God на някакъв рожден ден, но когато за мен има тъпи филми, те просто са там - аз лично не видях никакъв смях в тези филми, които съм изборил по-горе, разбирам че има различни мнения и различни хора, там по-скоро Джеки става за смях с неадекватните си изпълнения и единственото смешно за мен, бяха гафовете накрая на филмите.

 

Няма идеални филми, както и хора - но всяка един от звездите в този жанр имат поне една дузина смотани заглавия в кариерите си, няма как да правят хит след хит :)

 

Поздрави

 

П.П. Змията под сянката на орела ми е един от любимите филми на Джеки от ранните му години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...