Jump to content

Nezumi, Edo wo Hashiru (2014)


Rie

Recommended Posts

Догледах го! Приятно, непретенциозно. Определено ще запомня с усмивка веселите приключения на Незуми и компания. Имаше известна театралност в цялото представяне на историята, но всичко беше поднесено прилично, а и Таки, освен всичко друго, е и театрален актьор. Има опит и в тази сфера.


Чудесните гостувания продължиха да ме радват. В еп. 5 - Ая Оомаса като неко-онна. Хаха! Еп.6 доведе голяма изненада в лицето на Дай Уатанабе. Личи си, колко много талант има в това момче, въпреки кратките си появи до момента на екрана. Окада Йошинори дойде в еп. 7, а в последните 2 серии Казуки Намиока и Сатоши Мацуда ме радваха. Интересно стана, че задълбаха и в личните истории на Джирокичи и Косоде. Батко Таки отлично се справи. Шу до последно се държеше на положение. Леко ме стресна това, че Незуми се оказа индиректен виновник за недъга на баща му, но мисля, че Козо и тук успя да се реваншира достойно. 


Прекрасната завършваща песен в латино стил е дело на Кондо Масахико - семпаят на Таки и Тайга, и се нарича Sennen Renbo.


Постерът:


3afe9fe3f98e43f8.png


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път гледам историческа японска драма. Хареса ми. Нямаше кървища и битки, които не са ми особено любими. Малко бойните сцени е трябвало да ги доизпипат още малко, така и не повярвах, че се бият наистина. Но си имаше много интересни моменти особено с нашия сваляч. :28558: Като тръгне да краде обаче си става сериозен. Капитана ми хареса, горкия на него все не му върви :lol2: Гостилничарката също беше много интересен образ, Косоде и тя. Накрая се изненадах, когато се разбра, че

не му е истинска сестра. Определено не го очаквах. А в последната серия, когато му викаше безделник не спрях да се хиля. :lol:

 

Определено историята можеше да се разгърне в още няколко епизода не ми се щеше да свършва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ками, точно този, от историческите японски сериали,

е по-скоро като приказка и много симпатично е наивен.

Но много се радвам, че ти е харесал, на мен също.

Има прекрасни образци на филмовото творчество, които далече не са толкова "мили",

но повече са исторически достоверни.

Поне тези, които съм гледала са тежки и красиви, трагични,

но пък коя история на дадена страна не е тежка.

 И най-големият герой умира, някога.

 

Много ми се ще да ти препоръчам сериал, но се надявам останалите съфорумци да ти препоръчат.

 Има тема за това във форума, смело пиши.

Аз бих препоръчала "Tempest", като по-наскоро гледан. Не, че е исторически верен,

легенда е, но пък историческата ситуация е предадена сравнително точно.

И е много симпатичен.

Класиките, обаче, са друго нещо.

 

 

р.с. Мога да  преведа какво е написал Александр Прасол за Незуми Козо в книгата си " От Эдо до Токио и обратно: культура, быт и нравы Японии эпохи Токугава», но ще разбия приказката.

Приказките са за това, да ни усмихват, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам и ми се струва много симпатично.Сцените на насилие не са показани брутално и е подходящо е за релакс,забавно е.Определено ще си го догледам,че и втория сезон ще изгледам.А Такизава Хидеаки е просто уникален.Сладък е и много премерено играе.Определено ми харесва.Ще се гледа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...