Jump to content

Как избирате какво да гледате?


Recommended Posts

Ами като първо впечатление ми прави обложката, после гледам резюмето и актьорите. Много пъти историята на филма ме грабва, но ако не ме изкефят актьорите или играта им, трудно го доглеждам филма. После чета мненията за филмите и сериалите. Много пъти обаче съм се подвеждала и не съм започвала да гледам нещо заради коментарите, а после се оказва, че филма ми е харесал. Така че гледам да не се задълбочавам в четенето, а после коментирам. Предпочитам романтика, драма, но и екшъни , крими и фантастика гледам, зависи от настроението. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо гледам актьорският състав.След това в резюмето, но съм забелязала, че повечето пъти, не ми става кой знае колко ясно.. За това се заглеждам в картинката, а накрая гледам мненията. Не се влияя от мнението на другите, но все пак ги взимам под внимание.. Не че ще изгубя кой знае колко ценно време ако изтегля 1 епизод и гледам малко.. :P:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На настроения съм, затова първо избирам жанра, който ми се гледа. Примерно, има моменти, в които имам глад за исторически и почвам да гледам. Като ми дойдат байгън ги изоставям и после си ги доглеждам.

 

За да избера драма общо взето гледам наслуки имената в списъка на форума и ако ми се набие някое име в очи отварям темата. Ако ми хареса описанието и коментарите на писалите под него ми звучат достатъчно вдъхновено и интелигентно (ако са "про" драмата), хвърлям й един поглед. Друго нещо, което правя, е да гледам на драмабийнс рейтингите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам първо постера и ако ми хареса почвам да чета резюмето след това гледам кои са актьорите ,а понякога чета и коментарите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз определено първо си подбирам жанра,според зависи в какво настроение съм. След това гледам кои актьори участват,но не винаги разбира се. Доста често се и влияя от името на дадената продуция. И като за капак преглеждам едно към гьотере и резюмето. Коментари чета винаги след като съм изгледал нещо.че да не би случайно да мерна доста издайническа информация,а аз обичам винаги да се изненадвам е с времето става ясно дали изненадата е приятна или непреиятна ))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По препоръки от хора - резюмета, коментари, анализи, обложки и прочие изобщо не поглеждам.

От там, ако ме заинтригува почвам по режисьора - като свърши списъка, почвам по актьорите,

които са ми направили впечатление от неговите филми.

 

Друго няма!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...1. Гледам актьорите и режисьорите.

2. Зависи от настроението ми.

3. Винаги чета резюметата (обичам да знам за какво се разказва филма и основната тема).

4. Чета коментарите, но всеки си има собствено мнение и затова не се влияя много от тях.

5. Също и жанрът е важен... :))

6. Ако е сериал ... винаги изчаквам всички епизоди.... защото ако ми е много интересно "Какво ще стане по-нататък?!" и не мога да спя от вълнение :bow::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно гледам сериали, и отначало избирах така- постер, жанр, резюме (ако попадна на някой добър актъор се зарибявам да изгледам всичко, което намеря с негово участие).

Понеже съм изгледала повечето сериали и филми с любимци (предимно корейски и тайвански), сега наблягам на новите и чуждите за мен като тайланските и япоснките сериали.

Всеки ден първо цъкам на-Най-новите теми и мнения и от там цъкам на последния коментар към някой филм или сериал, преглеждам резюмето и коментарите (те са много важни ,

понякога само заради коментарите се навивам) и започвам да гледам или го набелязвам за по-късно. Така попадам на най-новите сериали, но и на някои по-стари,

които поради някаква причина съм пропуснала.

Толкова съм зарибена по сериалите, че вече няма значение дали е излясъл целия или не, няма значение дали мога да го изтегля или трябва да го гледам онлайн,

участва ли някой любимец или ми е направило голямо впечетление резюмето веднага се гледа, стига да има поне англ. суб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Винаги по инфото за определеният филм или сериал освен ако не ми е препоръчан от хора чиито вкус има значение за мен(много малко са).

2.Постерите са важни понеже се виждат основните герои и вече ако са ми нетърпимо антипатични от пръв поглед без да съм ги гледал и най-добрият сюжет не може ги спаси ама това се случва рядко.

3.Най-вече имам доверие на филми правени по утвърдени книги и комикси ако ми е харесала някоя книга не бих се поколебал да гледам и екранизацията и, въпреки че и това крие разочарования като "Аз роботът" на любимият ми писател Айзък Азимов който беше тотално провален от некадърните американци и дебила Уил Смит.

4. После идва и впечатлението от определен актьор или актриса и търсенето на продукции с техни участия като ги пресявам по метода от 1-3. Ако някой ми направи лошо впечатление като визия и/или поведение игнорирам всичко правено с него като главно действащо лице независимо от сюжета тогава тази точка минава на първо място и се игнорират другите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо чета резюмето за филма/сериала, после коментарите и така.Естествено, доста често оставам подведена, ама какво да се прави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сравнително от скоро гледам Азиатски филми :) може би две години са станали. Коизора беше първият ми филм, след него бяха две корейски недоразумения и за да не стават повече грешки реших, че ще изгледам нещата на Харума Миура, дръпнах Гокусен малко по погрешка и впоследствие си избирах филмите с актьорите от него. Когато и те свършиха, почнах с тези който понаучих, после принципа беше ясен : щом е японско се дърпа. Голямата ми мъка е , че японското свърши пробвах да се прехвърля на тайландци, но не се получи, опитах се да дам шанс на Корейците - но с тях не сме един за друг и сега от време на време дърпам по някое тайванско или в много краен случай китайско. Разглеждам и мненията но предимно след като съм изгледала филма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото... каквото ме грабне като резюме и коментари, ей така, напосоки.

  Боже, каква грешка. Пропуснах много неща така.

 

После, според настроението определях жанра.

 

С времето, понаучих актьорите, режисьорите, дойдоха и любимци и любимки, независимо

дали и японско, корейско, тайландско, китайско и др.

   Има резюмета и резюмета. Вече не допускам грешката да прескоча нещо, защото няма коментари или резюмето е

семпло и преведено от някъде. Хубаво резюме пише само гледалият го, а хората които масово постват новите филми нямат време и превеждат налични резюмета. / Благодаря за труда им! Лазееее! :kissy: /

 

За постерите няма да говоря.  Там е субективно, но често скучни постери вадят зайци от шапката, както и великолепни постери

известни актьори, те карат да поотместиш филма /обикновено сериала /в графата "някога ще ги догледам".

 

 Кеva   Доста от сериалите съм изгледала "ан блок" за часове или дни. Не е вариант, не винаги. Някои са гледаеми и така.

 "Хорошенько по немного" , казват руснаците. Хубавото е по мъничко или "мигове в кибритена кутийка" ги наричам аз.

   Просто се получава пренасищане... и гледаните по-късно, дори по-добри неща.. се размиват.  Като непрекъсната есен.. гледаш, радваш се часове, дни, дотолкова, че вече не те впечатлява, падналото, невероятно обагрено листо.

 

 

то пък и аз отговорих, ама нейсе:-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото гледах, каквото ми попадне, но като се нагледах, взех вече да отбирам(както каза naia). А през последните година-две гледам единствено режисьора. Нито се занимавам с резюмета, нито ме интересуват актьорите. Имам по двайсетина любими от всяка източно-азиатска страна и си зяпам тях. Тук-там, разбира се, стават изненади с някой филм, който е успял да ме впечатли, до толкова, че да му дам шанс.  :lol2:

 

При мен пренасищането е факт, до толкова, че от близо две години имам един-два изгледани корейски сериала и двайсетина зарязани.  :ph34r:


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо гледам има ли бг превод, след това чета резюмето и жанра. Предпочитам училищни, комедия и романтика, а когато ми стане много сладко гледам екшън + романтика.

А един уикенд си направих маратон на БЛ / Takumi- kun и Yes or No/.

Сега имам нова тактика, всеки месец е посветен на продукции от една държава. Месец септември беше на Япония, месец октомври на Корея, а ноември на Тайван, като минимума ми е 2 сериала и 3 филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не за всичко имам нерви и обикновено като видя , че не е моя филм го спирам ( има няколко неща, на който сама на себе си си се чудя : как успях да го изгледам това). Вярно, че ги гледам инблок малко като почна един сериал не го оставям докато не го изгледам :) петък срещу събота гледам сериали, а през останалото време филми :) Аз си свалям филмите и в последствие определям какво ще гледам според зависи от настроението ми. Имам пет ужаса, но сега просто не ми се гледат - три от тях висят повече от месец, но ще им дойде реда :) Преди ми беше по- лесно имах едно необятно море на избор, а сега вече започвам да давам шанс и на неща отписани от самото начало (кой знае може да се появи и някоя приятна изненада).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да съблюдавам някаква мярка в гледането и да не бъда всеядна - да спирам безнадеждни като тъпота филми и сериали, и да запомня някой, който ми е направил впечатление. Обаче тъй като това е моментна зарибявка, която още не ми е минала, имам не съвсем реална преценка. По някой път доглеждам тотални глупости, заради актьори или атмосфера или заснемане .. или не знам, ей така... и спирам многообещаващи средни филми, в които са положени много усилия и добри намерения, но които не ме палят. 

Като се замисля, избирам ги след коментари най-вече. Коментарите "Ива-н Ччо е много сладък и с Ма-ри-че са страшна двойка" и "Гин-че-то е много надобряла и вече не е дървена, а прави страшни физиономии, и пише в блога си как вече обича да готви заради тази дорама" общо взето страшно ме отблъскват.  Кефи ме зрителския коментар, със спойлери, обяснения, бурни чувства и по възможност спорене. Безспорните филми ме уморяват.

От време на време се връзвам на репликата "красиво заснемане" и "ефекти и технологии". За второто съжалявам - подвежда ме повече отколкото помага.

Като прочета за оригинален сюжет се плаша и очаквам дълбоко кървави, мрачни и дори кръвосмесителни отношения, така че чета малко повече.

Ловя се фентъзи и фантастика, но и тук очаквам все нещо по-друго...

Отчаях се от анотации и класации в портали за гледане, предпочитам коментарите.

Опитах се да помня режисьори, но после установих, че единици поддържат ниво, другите са супер разнородни като изпълнение. Сега се опитвам да запомня никове, с които тотално имам разминаване във вкуса, но май и това няма да проработи.

Остави ми само опцията на късмета ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета по форуми и онлайн-гледачки всичките безумни мнения на новопуснатите теми, за което губя около 30 мин. Накрая стигам до извода, че на никого от коментиралите му нямам доверие и гледам, квото ми хареса по синопсис :28558:

 

Понякога "проследявам" допаднали ми актьори и режисьори. Ако и на втория-третия филм още ми допадат, ги захапвам съвсем настървено:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...