Jump to content

Как избирате какво да гледате?


Recommended Posts

Определям какво ми се гледа - някое сладко романтично,трилър или драма.Гледам предимно такива..След това националност - предимно корейско и китайско от азиатските и френски или инатлиански от другите.Испанските също са добри.Американски гледам все по-рядко и само по препоръка или ако, някой готин азиатец участва :lol: Актьорите са доста важни.Понякога като се зарибя по някой и му гледам всички филми :lol: Разбира се и режисьора е много важен в избора на един филм.При мен има предимство Джан Имоу :lol: Резюмето също.След това чета коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро по актьори и по история ... жанровете не ги гледам особено ... по скоро гледам кои жанрове ги няма за съответната драма XD рейтинг изобщо не зачитам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм 1-во чета резюмето , след това гледам кои играе , макар че това неме вълнува чак толкова много , ако е добра историята ще се гледа.Но разбирасе като разбера ,че някои любим актиор играе ми става по интересно и го почвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за "Голямото кино"--режисьорът е най-важен за мен.След това разбира се,е самата история.

Колкото до "малкия екран"--поддържащите актьори са ми най-важни.Обичам да гледам познати лица...всичко това не важи обаче,ако гледам сериала само заради някой от любимките и любимците ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определящо е настроението ми в момента, но и "пренасищането" (както някой по-горе каза) също ми влияе.

Хващам трилъри - чета, чета, чета.. по някое време губя интерес и подхващам филмите (определно по-мързеливия вариант). Имам 4 изтеглени сериала, но в момента съм все още под влиянието на You're beautiful и Boys over flowers и си мисля, че ако започна друг сериал няма да мога да му оттдам дължимото. Та се забавлявам с We got married сега докато малко "преживея" споменатите два сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как си ги подбирам ли ...

За мен актьорите са основата на един филм или сериал ( когато започнах с манията по азиятското почнах с A Love To Kill и познайте след това дали не изгледах всичко де що намерих с Bi Rain ? )

Другото което ме кара да набивам спирачки докато препускам през филмовите секций и да се радвам като малко циганче на намерени 5 лева на пътя е заглавието.

а понякога просто се питам искам да си поплача или да се посмея ? и след шантавото обяснение което си давам сама на себе си почвам да ровя и по не писани закони намирам обратното на това което ми трябва за да задоволя емоционалните си нужди.

 

Мен ако питате зависи от човека най-вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си избирам филма или сериала не по актьорите- защото всички азиатци ми лежат на сърцето,

а по жанра- най-често търся комедии- живота е прекалено сив и тъжен, че да се тормозя с драми.

И също музката е много важна за мен- след като харесам сериал си пускам ост-а и ако съм доволна-тегля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така, избирам основно по сюжета, да е комедия или романтичен и задължително с хепи енд. Ровя се да намеря и мнение на вече гледали филма/сериала. Следващата стъпка е да погледна онлайн края на филма/сериала. И ако ми хареса... тегля и се наслаждавам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък гледам всичко наред, не гледам толкова кой участва (не, че си нямам любими актьори/актриси) и какъв е жанра (по принцип съм киноманка и гледам всякакви жанрове) или рейтинга (т'ва пък никога не съм го гледала), започвам с тези, които са преведени (още не съм ги изгледала всичките) и продължавам с тези, които не са... Да си кажа честно обичам да гледам филма с български буквички... Не, че не знам английски, не че не гледам/не съм гледала филми с английски субки, просто друго си е да ти е написано на български

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как си избирам какво да гледам... Това е хубав въпрос

Попринцип предпочитам японски сериали - от тях всякакви жанрове мога да гледам(е, зависи и от актьорите де) - стане ли въпрос за нещо друго гледам да е комедия или историята да ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би по интуиция. Прочитам описанието и ако ми хареса тегля игледам .Предпочитам корейските сериали и фими,но в последно време се зарибих и по тайландските.Жалко,че нямат български субтитри защото съм много зле с английския.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен по важното е в какво настроение съм ^^ на 2-о място се интересувам от сюжета и актьорския състава,ако ми допадне тегля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем първия сериал го избрах по картинката/Hana Yori Dango/.вторият заради първият/Boys Before Flowers/.След тези двата реших да търся още.Така намерих форума и четях-свалях,четях-свалях.Понякога ги избирам заради актьорите,понякога заради настроението ми,понякога заради препоръка.

Ако преди месеци някои ми беше казал,че така ще лудна по азиатското кино и въобще по Азия щях да кажа,че е откачил.Сега мога да кажа,че се опитвам да изгледам колкото се може повече филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем първия сериал го избрах по картинката/Hana Yori Dango/.вторият заради първият/Boys Before Flowers/.След тези двата реших да търся още.Така намерих форума и четях-свалях,четях-свалях.Понякога ги избирам заради актьорите,понякога заради настроението ми,понякога заради препоръка.

Ако преди месеци някои ми беше казал,че така ще лудна по азиатското кино и въобще по Азия щях да кажа,че е откачил.Сега мога да кажа,че се опитвам да изгледам колкото се може повече филми.

До болка са ми познати думите ти. И аз така, моята страст започна от Гарваните. Трудно се престраших да се регистрирам във форума. Добре, че беше Мрън да ме посвети, ако мога така да се изразя . Не ми е лесно, защото приятелите ми така и не успях да ги приобщя. Добре, че са хората тук, че да не ми е самотно. Иначе от сериалите Hana Kimi ми беше първи, а следващия Hana Yori Dango. Страхотни са!

А, за избор, какво да се гледа- гледам наред, каквото ми падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам главно корейски сериали и филми. Как ги избирам?!

При мен избирането става по следният начин, аз гледам главно любовни и комедийни сериали, не обичам исторически, по този начин си избирам драмите, но да има и някакво значение за мен понякога и кой играе във даденият филм или сериал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз определено не избирам филмите по рейнтинг защото всеки има различни предпочитания.

Аз например първо гледам актьорския състав ( излъчването на самите актьори), после поглеждам описанието на филма или сериала и започвам маратон . Нямам любим жарн за филми просто да са добри, но по принцип се случва да наблягам на драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-> Винаги започвам от актьорите (след толкова филми и сериали неизбежно човек си има любимци). Има филми, които съм изгледала само заради актьорите. Някои са уникално добри и ги гледам независимо от сценария, но и рядко съм оставала разочарована.

-> На филми, в които нямам предпочитани актьори, карам на шесто чувство. Чета и анотациите, но те не винаги са определящи.

-> Важен за мен е и режисьора - също като при предпочитаните актьори - има режисьори, чиито филми гледам по подразбиране.

-> При филмите много рядко ми се случва да се излъжа, а при сериалите - ако имам съмнения свалям една или две серии и от тях си проличва дали има бъдеще. Ако не ме грабнат първите две серии - може да е много хубав, но аз никога няма да разбера.

-> Мнението ми с рейтингите съвпада на около 40-45 %, така че те са ми на едно от последните определящи места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как избирам ли...трудно Първо,защото не разчитам на резюметата. Много ги мразя,тъй като ми опростяват филма,правят ми го сухарски и винаги си казвам "Е,тва ще е супер тъпо"

За сметка на това пък мн се влияя от препоръки и коментари (особено вашите тук във форума ) Достатъчно ми е да видя няколко мнения,че филма си струва и съм вече съм навита. Актьорите не са ми голям фактор,защото все още не мога да ги запомня (е,хвърлила съм око на цялото творчество на So Ji Sub,но той е изкючение ) Така чеее,поради липса на време да гледам наред,главно избирам по препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...