Jump to content

Nobunaga the Fool (2014)


Razzormaw

Recommended Posts

55905l.jpg

 

Nobunaga the Fool

ノブナガ・ザ・フール

Държава: Япония

Година: 08.12.2013 до 23.06.2014

Епизоди: 24

Студио: Stelight

AniDB

 

Плот: Западната планета и Източната планета. Някога двете страни са били обвързани с „Пулсът на дракона” обхващаш небесата. Цивилизация, някога просперираща сега е превърната в спомен докато неугасимите пламъци на войната разкъсват света. Двете планети остават впримчени в безкрайна битка.

 

Завръщането на супертехнология известна като „светите съкровища” може да революционира световният ред, но никой не знае подробности за тях освен една личност – „еретичката”.

 

Момиче от Западната планета, Жана Кагуя Д’Арк вижда божествени видения за раждането на „Звезден Месия”, който ще спаси света. Тя тръгва на пътешествие към Източната планета с Леонардо да Винчи, „този който наблюдава света.” Така те се срещат с еретикът от Източната планета и „най големият глупак на деня”, Ода Нобунага.

 

Бележка: Зимният сезон наближава и е време да си планирам следващите заглавия хе хе! Това изглежда като нещо интересно и си заслужава мисля да го тествам, но нямам големи очаквания. Квото стане..дет се вика!

:essub:

 

Онлайн с български субтитри: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи ша чакам включване..само да си се олабил! xD

Иначе прегледах криейтъра му да видя дали не е направил нещо по така ама така и не видях нещо кой знае какво...е айде може би Макрос би трябвало да се вземе под внимание то не беше лошо. Въпреки, че това не е фактор, виж Исаяма кво направи тая година пък това му е едва третата творба..Колкото до студиото там работата е стабилна. Жалко, че няма манга тъй щях да надуша бърже бърже дали си заслужава или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах повече разочарован отколкото впечатлен след този първи епизод, а иначе това ми беше фаворита. Интересна идея, но този микс от известни исторически личности повече натоварва и захабява действието отколкото да разпалва зрителският интерес. Главният герой изглежда що годе стабилен, но определено му липсва нещо..може би харизма е точната дума. Трябваше да се постараят повече около бекграунда и личностните му характеристики за да стане този герой впечатляващ. Някак си нещата му дойдоха прекалено наготово и с почти минумум усилия. Хоп кораба до пича, мацето припаднала вътре, оня си влиза като удома си и пали робота...gl&hf! :mellow: Че ще го гледам, ще го гледам, но прогнозата ми за това аниме --> посредственост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От части съм съгласен... макар да започна интересно, след първия еп. останах леко разочарован. Идеята като цяло е яка, арт-а също. Множеството познати имена не ми пречат изобщо. За сметка на това епизода беше някак хаотичен и действието се развиваше прекалено бързо. Това поне за мен е голям минус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това засега категорично е аут, все едно гледам Brave 10 ама с мехи. Часта с набутването на де що са се сетили известини имена определено ме издразни, а определено е и някаква тенденция,

 

П.С. И Nobunagun използва същия похват ама и него няма да следя, въпреки определено по-поносимия първи епизод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично... си оставам твърдо "за" зад това заглавие. Свежарка! Имат си дракони, които издават конски звуци и прасета с катеричи опашки...

Някой някъде много добре беше казал, още преди анимето да излезе, че вероятно ще е един по-скоро "безмозъчен тупаник с мехи", пък сигурно ще се окаже донякъде прав... Със сигурност обаче ще е много, много по-добро от Buddy Complex, което видях току-що само за да разбера, че е като трети сезон на Valvrave -.- Там дори повториха цялата история, изглежда, само косите на главните герои са сменили <.<

От друга страна, наскоро отново си припомнях Sengoku Basara, и вероятно това е спомогнало за толкова доброто посрещане на Нобунага от моя страна. Тази епоха стана напълно шантава  :28558:  А в Сенгоку дори има един вид историческа точност! :rofl:

Е, признавам си, че епизодът беше много прибързан, особено към края вече, където на нашият наистина всичко му се поднесе на тепсия. Предполагам защото очакват около 12-13 епизода, макар че аз бих заложила и на повече.

(Добре де, признавам, че и озвучаващият екип също ми е вече на сърце, но то сигурно е ясно, че аз само в екипа гледам, като излезе нещо ново... Все пак - Мияно!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 1: Мехите са му чара на това аниме!
Та, на мен страшно много ми хареса - дори се учудих как ми хареса толкова, предвид че нямах намерение да го гледам даже icon_biggrin.gif
Артът е на много добро ниво, мехите, както казах по-горе - също, за музиката много не се заслушах, ама сигурно и тя е ставала... Сюжетът звучи интересен, героите също повече ми харесват... Сеюу-тата са добри, както се и очаква от Сугита Томоказу (Леонардо да Винчи)... Абе, 9/10 засега. peace.gif

 

Епизоди 2-3: Не знам какво точно, но нещо в това аниме много ме привлича. Наблъскали са прекалено много исторически личности, но се свиква ; гореизброените епизоди бяха на доста добро ниво, особено третия - много добре направени битки! Аз, който рядко гледам меха, много харесвам това.
А Жана е много сладка-а-а-а love.gif

 

Епизод 4: Не беше кой знае какво. Развитите технологии на годежа им за жалост ми дойдоха в повече. За сметка на това имахме няколко забавни момента с шантавото лоли Химико, а този Нобукацу все повече ме дразни icon_lol.gif Любимият ми образ дотук е този на Леонардо да Винчи, Нобунага също на моменти ме кефи...
Искам по-бързо да идва мелето, ама така като гледам от preview, няма да е в следващия епизод. icon_mad.gif

 

Епизод 5: Този епизод беше може би най-добрият досега, но някак не ми въздейства толкова, колкото се предполагаше. Поне много ме кефи как всеки епизод да Винчи ходи да им предлага карти icon_lol.gif
Сега Нобунага като rage-на заради баща си, да видим какъв power up ще му дадат.

 

Епизод 6: Е, не! С това своенравно поведение, как да не те ядоса тоя Нобунага! icon_evil.gif Мда, изключително куха лейка са го направили, изглежда целта е да внушат на зрителите респект от "оригиналната му и студенокръвна натура", ама то са го направили направо отблъскващ персонаж.

И за да компенсират това, че тотално поруга баща си, го показаха гол до кръста, мокър и крещящ - леле, направо да му простиш всички грехове и да го заобичаш doh.gif
Като изключим това, епизодът беше доста добър. Конфликтите в клана Ода доста ми харесаха, задълбочиха малко атмосферата. Мицухиде все повече започва да ми харесва като персонаж ; Нобукацу също имаше известно развитие на образа, ама взе, че умря... Химико - единственият забавен герой в заглавието - май също умря.

Ха, грешка. Все още имаме един изключително забавен образ - да Винчи! Направо се късам от смях как всеки път щом го дадат в кадър, някак сменя темата, за да се стигне до момента "Айде сега, изтегли си една карта!" =%29%29.gif

 

Епизод 7: Доста вълнуващ епизод спретнаха. Тъга и драма около смъртта на Нобукацу и Хинако - check ; Яка битка - chek.

Сиреч, всичко е 6 icon_lol.gif Наистина ми харесва обстановката в цялото аниме, взаимоотношенията на героите и т.н. А битката с Шиген (ако така му беше името), беше доста добре направена, въпреки че си беше и бая кратичка. Цезар е подла лисица, кефи ме и той. ice_cream.gif

п.с Нобунага не ме дразнеше толкова много в този епизод.

 

И последният изгледан от мен - епизод 8: Доста нова информация, пауър ъп за Нобунага, поредното теглене на карти и сцена със закритите с превръзки гърди на Жана. Значи - доста добър епизод. Нобу в този епизод не се държа като арогантно копеле и пое лидерството като мъж - шапка му свалям, поне малко ми се вдигна в очите. thumb.gif

И следващият изглежда интересен btw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко позападна след новия оп, понеже Нобу го обърнаха на някакъв шантавелник, преспокойно можеше Мицу да го килне още в самото начало, както му е предопределено от историята xD

В крайна сметка не беше кой знае какво, но то се очакваше още от самото начало, така че моите лични надежди са оправдани и прочие. Естествено, както винаги ми убиха любимия герой, дори вече не обръщам внимание  :28558: Идеята за прераждането (леко в стил шоуджо го определих за себе си) беше добре бутната... може би. (тоя втори сезон, който може да излезе от това, ще бъде абсолютно продължение на Fushigi Yuugi!)

Чичката с дразнещите карти най-сетне влезе в образ и нарисува Тайната вечеря. Жалко, че не разбрахме кой е прототипа на Мона Лиза. :xaxa:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...